Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 09:12

Rendőrség topik - Szolgálunk és védünk?  

1. Meggyanúsították, őrizetbe vették és beosztásából felfüggesztették azt az öt rendőrt, akik a gyanú szerint megerőszakolták a Hooligans együttes gitárosának barátnőjét.



2. Kommandósok csaptak le 13 mutyizó rendőrre



3. A móri fegyverek beszállítója a vérengzés idején a rendőrség soraiban szolgált.



4. Gergényi Péter Pintér Sándor utazási irodájában folytatja



5.A Széna téri OTP helyszínelője 23 darab húszezrest csent el
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 16:54
Előzmény: #699  Törölt felhasználó
#700
Cserélni sajnos nem lehet!
madmax= "konki"!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 14:29
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#699
követelem a madmax konki cserét tisztelt kiszpiárvezetőség, ez így nem egyenrangú felek küzdelme - igaz az se, de legalább nem ennyire kiegyensúlyozatlan :))
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 13:57
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#698
jah, akkor azért ennyire elborult neki odafent.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 13:55
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#697
Én nem bíráltam, pusztán a véleményem mondtam el. Neked fogalmi zavarod van. És nem kéne szívnod a vizet, és kötöszködni a náladnál jóval értemesebb emberekkel.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 12:49
#696
Nincs igazad,és nem hozzád intéztem az írásomat,az én nevemben te ne beszélj.Köszönöm szépen.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 12:27
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#695
Madmaxen ,a HUMET elvonási tünetei jelentkeztek!
Kérek minden fórumozot ,ezt vegyék figyelembe!
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 11:33
#694
Kinek mi az értelem?Az értelmes mint te,aki más szellemi képességét minden ismeret nélkül bírálja szerinted?Most fórumozunk előszőr is már itélkezel.Furcsa.De szópárbajozzunk ott eldől minden.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 09:47
Előzmény: #688  klikk
#693
Sajnos, itt tartunk ma, ez a magyar rendőrség morális és szakmai állapota. Lassan már annak is örülhet az ember, ha az igazoltató rendőrök nem rabolják ki vagy nem erőszakolják meg. SZÉGYEN!
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 09:46
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#692
Olvasgatom egy ideje a beírásaidat. Aranyos. De nem sok értelemre vallanak. Bocs, de ez nagyon kikívánkozott belőlem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 09:37
#691
De okos vagy,tapasztalatból könnyű beszélni.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 00:31
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#690
madmax tisztrelettel : az a TESTŐR
aki véd éjjel nappal HA betörnek hozzám

a betörés úgy zajlik, hogy MÁR betörtek (ergo a kutya nem véd), AZTÁN hívom a rendőröket ( a betörőt nem, az már megvolt ....) és a rendőrök szépen NEM kapják el a betörőt (rendszerint).

Kis logika kedves madmax :)

A baj nem ott van, hogy elfogják-e vagy sem a betörőket a betörés UTÁN, legalábbis azon fórumtársad szerint, akinek válaszoltál.
Törölt felhasználó 2007. 07. 08. 00:13
#689
Ha bajod van,akik védenek éjjel-nappal,ha betörnek hozzád,hívj betörőt ne rendőrt magadhoz.
klikk
klikk 2007. 07. 07. 20:58
Előzmény: #686  csuloktata
#688
Tékozló Homár12 bunkó rendőr akarta lecsukni a szabályosan parkoló mozgássérültet
2007.07.07. 11:32 | Tbg rendőrség parkolás
Mihez kezd egy parkolni próbálkozó mozgássérült, ha 12 rendőr támadja le, hogy fogdába zárják, ha nem áll el a rendőrőrs elől, ahol egyébként szabályosan parkolhat? Tényleg lehet nem engedelmeskedni a rendőri utasításnak, ha az egyértelműen szabályellenes? Hol tehet az ember panaszt, ha a 107 lecsapja a telefont? Ér-e valamit a bunkóság ellen a törvények ismerete? Oláh Péter Balázs osztotta meg velünk egy pesti éjszakai kalandját.

A Múzeumok Éjszakáján négy barátommal kocsival útnak indultunk, mert nyolc ortopédiai műtét után nem igazán tudtam volna egy éjszakát végiggyalogolni.

Eljutottunk a Belvárosba is, de a közelben nem volt sehol szabad parkolóhely, főleg nem olyan, ahol szabályosan meg lehetett volna állni. Parkolóhelyet keresgéltünk, amikor is a Kecskeméti u. 6. sz., az V. kerületi rendőrőrs előtt találtunk egy szabad helyet.

Máskor is álltam már itt meg a mozgássérült igazolványommal, akkor kaptam egy büntetőcédulát, hogy fel lettem jelentve, de mint kiderül, mégsem. Úgymond blöfföltek.

Hogy miért, az is rövidesen kiderül.

Amit tudni kell:

1. A helyszínen a mellékelt forgalomtechnikai rend van érvényben, attól eltérő közúti jelzést elhelyezni, a közutat a közforgalom elől elzárni csak a közútkezelő engedélyével lehet. Ezalól akkor van kivétel, ha a közút rendkívüli igénybevételére van szükség (pl. demonstráció, rendezvény).

2. Hangsúlyozandó szabály, hogy a mozgássérült a várakozni tilos ellenére várakozhat.

3. A rendőrségi törvény szerint a rendőr utasítását végre kell hajtani, kivéve, ha mérlegelés nélkül megállapítható, hogy jogellenes. Hogy utóbbi esetben kitől kell segítséget kérni, arról nem szól a törvény.

Az engedélyezett forgalmi rendtől eltérően az őrs előtt a járdára és a forgalommal nem szemben egy alacsony magasságban lévő megállni tilos tábla volt kihelyezve, hogy ne lehessen a járdára se hajtani, sem pedig megállni. Ezen tábla sehol nem szerepel az engedélyezett közúti jelzések közt, sem pedig olyan indok nem állt fenn, ami miatt azt kihelyezhették volna. Régóta ott van már ez a tábla, hogy a rendőr kollegák meg tudjanak állni. (Ugyanis megkérdeztem, hogy ha a mozgássérült annyira zavarja, akkor miért nem bünteti meg azokat, akik a várakozni tilos ellenére tényleg jogszerűtlenül várakoznak. Nyíltan meg is mondták: mert az a rendőr kollegák magánautói.)

Tehát szerettem volna megállni az őrs előtt, de egy civilbe öltözött ember a kocsim elé állt, „üssem csak el nyugodtan” felkiálltással. Mire mondtam, nem szeretném elütni, csak parkolóhely hiányában szeretnék vagy a járdán megállni (mert adott feltételek teljesülése esetén az is lehetséges), vagy itt várakozni. Erre kijött egy rendőr hölgy, kérte az irataimat, többször megvizsgálta a mozgássérült igazolványt, de minden irat rendben volt. Abba is belekötött, hogy hányan ülünk az autóban, de ez sem volt sikeres.

Mikor mindent rendben talált, és semmibe nem tudott belekötni, ismét felszólított, hogy álljak el onnan. Mondtam, nem állok, mert már egy ideje itt keringek, és ha lenne máshol hely, megtenném, de nem szeretnék gyalogolni, mert fájnak a lábaim, a csípőm és a derekam. Közöltem, hogy én itt jogszerűen megállhatok, de ezt sem engedték, nemhogy azt, hogy várakozzak, mert mint mozgássérült várakozhatnék is. Máshol pedig szabálytalanul nem szeretnék megállni.

Mondtam neki, hívja ide a felettesét, a váltásparancsnokot vagy az ügyeletes tisztet. Ekkor erről a kis belvárosi őrsről előkerült vagy 12 rendőr. Volt akinek csirkecomb volt a szájában és csúnya szavak. Elkezdték kétségbe vonni a betegségem, „nem is vagyok mozgássérült”, és hogy „egy jó nő kellene nekem, nem más”, illetve, „ha letettük a kocsit, akkor a többiekkel leszopjuk egymást” kérdezték.

Közben előkerült a 14152-es jelvényszámú rendőr, aki állítólag az általam kért tiszt volt. Ismét elmondtam neki, hogy én itt jogszerűen várakozom, mire ő közölte, hogy elszállítatja az autómat. Mondtam, nem hiszem, hogy sikerülne, de nyugodtan próbálja meg, értek a közlekedésjoghoz, hiszen rendőröket tanítottam. Látva, hogy nem ijedtem meg, eléggé ideges lett, és közölte, hogy elintézi, soha többet ne taníthassak a rendőrségen.

Mondtam, ettől sem félek, de az értelmetlen vitáknak nem látom értelmét, így én most itt hagyom a kocsit, és ha gondolja, nyugodtan jelentsen fel. Közölte ez meg is lesz, de álljak el, mert ha nem akkor 12 órára lecsuk. (Ami a törvény szerint első körben csak 8 óra lehetne, de a szerv vezetője 12 órára meghosszabbíthatja).

Közöltem, hogy ez nyilvánvalóan jogellenes és a jogellenes rendőri utasításnak nem vagyok köteles eleget tenni, a kihelyezett közúti jelzés engedély nélküli, és indokolatlan, így értesítem a BRFK Központi Ügyeletét (107). Fel is hívtam, ahol közölték, panasszal élhetek a rendőri intézkedéssel szemben, és szó nélkül lecsapták a telefont.

Hívtam hát az ügyészséget, de nem lehetett elérni senkit. Felhívtam a rendőrségi panaszokra fenntartott zöld számot, ahol - ki más vette volna fel a telefont - mint a rendőrség! Sokat itt sem segítettek, csak felírták az adataimat, hogy majd továbbítják a kerületi kapitánynak. Az ember elvárná, hogy egy ilyen telefon az ügyészségen, de legalább az ORFK-n csengjen...

Ezek után - mivel nem akartam 8 órát fogdán ülni, másnap dolgoznom kellett - kénytelenül elálltam onnan.

Pár nap múlva hívtam az V. kerületi rendőrséget, ahol nem kívántak tájékoztatni, arról, hogy indult-e ellenem eljárás. Elmondtam, hogy egy egyesület vezetője vagyok, és a sajtóhoz fogok fordulni. Erre már készségesebbek voltak. Közölték, nem tettek a rendőrök feljelentést, csak szóbeli figyelmeztetésben részesítettek. Milyen érdekes, én és a négy tanú nem erre emlékszik. De én a figyelmeztetést sem vagyok hajlandó elfogadni, mert nem vétettem, csak jobb lehetőség hiányában éltem a biztosított jogommal.

Így szeretnék a rendőrök visszanyerni a társadalomban elveszett bizalmukat?
Hogy lehetséges az, 2007 nyarán, hogy egy rendőr azzal fenyegethet, hogy lecsuk, ha nem engedelmeskedem, amikor nyilvánvaló, hogy nem történt szabálysértés?
Miért nem ismeri a KRESZ-t?
Hogy lehetséges, hogy felhívom a 107-et és segítséget kérek, és leteszik a telefont?
Mi történik, ha egyedül vagyok, hogy bizonyítom, hogy mi történt velem?

Kértem, vegyünk fel jegyzőkönyvet a történtekről, de nem tették, csak a szabálysértési őrizettel fenyegettek. Ugyanakkor az ócsárolást a négy tanú előtt bátran meg merték tenni. Félelmetes és elszomorító.

Oláh Péter Balázs,
Technikaszakos tanár, közlekedési szakoktató, joghallgató,
az EMBER Mozgássérültek Érdekvédelmi és Rehabilitációs Egyesületének titkára
Törölt felhasználó 2007. 07. 01. 21:44
Előzmény: #686  csuloktata
#687
csuloktata 2007. 06. 29. 13:48
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#686
Ezek szerint befejezték a liftezést.

Lőgyakorlat után mi jön?
Gépkocsivezetői tanfolyam?
Törölt felhasználó 2007. 06. 29. 13:46
Előzmény: #684  Törölt felhasználó
#685
...hagyjuk már őket , hisz el vannak foglalva egymással...

... egy rendőrtiszt fegyverével megsebesítette kollégáját a Teve utcai székházban - közölte a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

Morvai Attila elmondta: a lövészetre készülő rendőrtiszt fegyvere eddig tisztázatlan ok miatt sült el.

Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese arról számolt be, hogy a lövedék átszakította a helyiség gipszkarton falát és a karján megsebesített egy másik - szintén lövészetre készülő - rendőrt.
Törölt felhasználó 2007. 06. 29. 12:32
#684
Miután múlt héten meglett a DNS-vizsgálat eredménye, egy másik szakértőt kerestek - Magyarországon összesen hat hemogenetikai orvosszakértő van -, végül a Genetech Ktf.-t, illetve Egyed Balázs igazságügyi orvosszakértőt kérték fel. "Azt akartuk, hogy készítsenek egy szakvéleményt a szakvéleményről" - fogalmazott Tuza Péter, aki ennek végeredményére alapozva nyújtotta be csütörtökön indítványát az ügyészséghez.

Az ügyvéd szó szerint idézte az elkészült szakvélemény következtetéseit: "megállapítottuk, hogy a szakvéleményben leírt és alkalmazott vizsgálati módszerek nem alkalmasak arra, hogy a feltett kérdésekre teljeskörűen és kielégítően választ adjanak". Vagyis Egyed Balázs szerint annál a DNS vizsgálatnál, amelyet az ügyészség elvégeztetett, van egy sokkal fejlettebb, megbízhatóbb típusú DNS vizsgálat, ez az úgynevezett mitokondiális DNS-vizsgálat.

Ennek alátámasztására azt hozta fel, hogy az eredeti vizsgálatot elvégző Lászik András maga beszélt arról tavaly egy tévéműsorban szakértőként, hogy a mitokondriális vizsgálat a lehető leghatékonyabb, "ezerszer érzékenyebb, mint a korábban rutinból használt mag DNS".

saru 2007. 06. 22. 09:27
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#683
és mit látott vajon a tanú ?
Törölt felhasználó 2007. 06. 20. 14:02
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#682
Szerintem egy másik linket is megér ez a teljesítmény.
link
Törölt felhasználó 2007. 06. 20. 13:52
#681
Tudnak ők ha akarnak! Gyors és hatékony nyomozás. Meg is van az eredménye! 9 év elég is volt hozzá. :)

link

Topik gazda

lecso8
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek