Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 12. 13:04

Rendkívüli bejelentést tesz Orbán Viktor  

Ugrás a cikkhez
Fél kettõkor a kormányülés szünetében bejelentést tesz Orbán Viktor miniszterelnök - olvasható a kormány honlapján. Egyelõre semmilyen részleteket nem árultak el arról, mi lesz a bejelentés témája. Az Országgyûlésben, a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 20:50
Előzmény: #78  elemes
#81
Csakis akkor, ha orbán récsöl hoteleibe jönnek majd a vendégek :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 20:52
Előzmény: #75  BudFox
#82
Nyilván ugyanolyan szívesen mész el műtétre olyan orvoshoz, akinél a túlélési arány 40%, mint akinél 98%. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 20:55
Előzmény: #66  _Sigorszky
#83
BudFox nem fagyit nyal, hanem mást :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 20:58
Előzmény: #74  BudFox
#84
"Becsszóra megtérül....hidd el...lehet hogy 10-20 év..." Kiszámoltad, vagy becsületszavad adod egy ilyen bizonytalan "tétel" kapcsán csak úgy? Tulajdonképp mennyit is ér a becsületszavad akkor? :) Ha ilyen könnyen "odadobod" azt, önként és dalolva... ? :)
BudFox
BudFox 2017. 07. 12. 21:00
Előzmény: #78  elemes
#85
megtérül a Seuso kincs. közvetlenül és áttételesen is persze. belépőjegyek, országimázs, túristák - ha már jönnek máshol is költenek, mást is vesznek. Lásd az Eiffel torony is csak egy rongyos világkiállítási vastoronynak készült...le akarták bontani..aztán még most is milyen szépen termel Párizsnak hasznot : túristák, belépőjegyek, vendéglátás, souvenir tárgyak, stb. :-)) Egy ország nem 1 évre tervez, hanem 100 évre és többre. :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:06
Előzmény: #85  BudFox
#86
Mennyi olyan turistával számoltál, akik csak emiatt jönnek majd évente? :) (Egyébként helyesen: turista.)
BudFox
BudFox 2017. 07. 12. 21:06
Előzmény: #84  upgrayeddAKS
#87
Számos példa van még a világból hogy egy országban mi térül meg és milyen gyorsan ? Eiffel torony Egyiptomban a nagy piramisok is biztos sokba kerültek :D és még mindig milyen szépen termel Egyiptomnak .-)) Ermitázs : A cári időkben összeszedett műgyüjtemény is mekkora turisztikai vonzerő képzeljétek csak el.. Kínai Nagy Fal ? és még 100 példát fel lehetne hozni... Képzeld el...hány arab milliárdos van akik bármit megvesznek, csakhogy az övék legyen..vagy hogy legyen hova elkölteni azt a sok millió dollárnyi olajpénzből szerzett pénzt ? Képzeld el beállít valami arab ehhez az angol lord-hoz hogy kerül amibe kerül megveszi...mégha megígérte hogy Magyarországnak adja, Ő ráfizet 50 % -ot vagy dupláját, de akkor is megveszi... Akkor aztán soha nem került volna haza a kincs.... Az ország meg szegényebb lett volna egy felbecsülhetetlen kinccsel. Ha másképp nézzük - csak az első tétel árát tudom , a mostaniét még nem - még igy is "aprópénzért" szereztük meg. Olvastam hogy a mintegy 2000 jelentősnek mondható Római kori kincs közül a Seuso kincsek benne vannak a Top 3 -ban.
BudFox
BudFox 2017. 07. 12. 21:11
Előzmény: #86  upgrayeddAKS
#88
nagyon nehéz ezt nyilván kikalkulálni....mert minden összefügg mindennel...nyilván szakemberek ki tudnák számolni hány év alatt térül meg. például : souvenir tárgyak - azok elkészítése - azok ÁFA bevételei - munkahely teremtődik akik a souvenir tárgyakat készítik, azok utáni bevétel az Állam felé Hotelszoba foglalások - vendéglátás - azok munkaerő és anyagköltsége -Ezek ÁFA tétele az Állam felé , munkaerő költségek Üzemanyag, amik a turisták miatt pluszként keletkeznek..stb... REpülőtéri foglalások, utas foglalások. ezek utáni Állam felé bevételek... stb.stb.. nem vagyok ekkora szakértő... nyilván léteznek erre is kimutatások :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:12
Előzmény: #87  BudFox
#89
Lefordítom magyarra, amit írtál: azt hiszed, hogy meg fog térülni, és ebben a hitben holmi vacak számok akkor sem ingathatnak meg, ha rendelkezésedre állnának. De nem is áll semmilyen szám rendelkezésedre, csak szimplán tetszik, amit a FIDESZ csinál :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:14
Előzmény: #88  BudFox
#90
Nem DCF modellt kértem, csak ennyit: Mennyi olyan turistával számoltál, akik csak emiatt jönnek majd évente? Szerinted hány fő jön majd ide csak ezért? Kb.?
BudFox
BudFox 2017. 07. 12. 21:19
Előzmény: #90  upgrayeddAKS
#91
sajnos nem vagyok turisztikai statisztikai szakember...de megtérül abban biztos vagyok :-) Ha nem hiszed hívd fel a Magyar Nemzeti Múzeumot, vagy Idegenforgalmi Államtitkárságot és kérdezd meg...
ts3 2017. 07. 12. 21:21
Előzmény: #88  BudFox
#92
Mondogathatnád azt is, többször is, hogy a stadionok is megtérülnek a belépőjegyek árából.Szerintem ezt is elhinnéd magadnak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:22
Előzmény: #91  BudFox
#93
Nem szeretem magam ismételni, de most mégis megteszem... :) Lefordítom magyarra, amit írtál: azt hiszed, hogy meg fog térülni, és ebben a hitben holmi vacak számok akkor sem ingathatnak meg, ha rendelkezésedre állnának. De nem is áll semmilyen szám rendelkezésedre, csak szimplán tetszik, amit a FIDESZ csinál :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:23
Előzmény: #92  ts3
#94
"Mondogathatnád azt is, többször is, hogy a stadionok is megtérülnek a belépőjegyek árából." Szerintem ez megy aláfestő zenének a cukrászdájában :) Most kibővül egy új slágerrel: megtérülnek a Seuso-kincsek, salallalalalallá :)
kiegyezo 2017. 07. 12. 21:23
Előzmény: #44  BudFox
#95
Ezt értem, és rendben is van. (persze, az ördög a részletekben ebben az esetben is, de elvileg OK) Őszintén szólva, ennél jóval összetettebb dolgokra gondoltam. Pl: megfelelő egészségügy * megfelelő oktatás * megfelelő munka * esélyegyenlőség * a magyar nyelvű kultúra támogatása energiabiztonság * élelmiszerbiztonság * diplomáciai megbecsülés az országnak maga a * is kérdéses: minden magyar állampolgár? Minden magyar nemzetiségű? Mindenki, aki Magyarországon él? Mindenki, aki magyarnak vallja magát? Természetesen a sor folytatható. Ugyanakkor, a fentiek sem nagyon specifikusak, nyilván hasonlót írnék akkor is, ha cseh lennék, maláj, vagy piréz.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:26
Előzmény: #95  kiegyezo
#96
BudFoxnak olyanok a FIDESZ döntései, mint a legszebb pu...ci a világon: gondolkodás nélkül benyalja :)
kiegyezo 2017. 07. 12. 21:27
Előzmény: #75  BudFox
#97
Egyfelől Trampli nyilatkozataira nem alapoznék hosszú távon. Másfelől: a titok - érintett ismerőstől hallottam: a jó kórházakba viszik a nehéz eseteket, ezért ott gyakran nagyobb a mortalitás, mint a gyengébbekben. Mégis, ha dönteni kellene, inkább a jobba kérném magam.
kiegyezo 2017. 07. 12. 21:28
Előzmény: #70  penztaros_lorinc
#98
Nem vagy komplett :-) Hogy találod ki ezeket?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 21:31
Előzmény: #97  kiegyezo
#99
Hát igen, a Ferrarik utasai arányaiban gyakrabban halnak meg, mint a Suzukisok. De gyorsabban is vezetnek...
kiegyezo 2017. 07. 12. 21:32
Előzmény: #51  Vazsmegyei
#100
Ez jó példa volt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek