Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 06. 02. 09:51
Előzmény: #579  AudreyDeak
#580
Akkor egy múlt heti szösszenet: múlt szerdán vettem Zoom-ot, és még aznap “elnapiztam”. Plusz 5%-ért. Azóta +20%-ot ment. 😲 
Össze-vissza szerencsétlenkedek...
AudreyDeak 2020. 06. 02. 09:45
Előzmény: #577  csilla23
#579
Ne szerénykedj...
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 02. 08:54
Előzmény: #576  AudreyDeak
#578
Vettem mind3at zárás után, kíváncsi leszek, próba szerencse.
Reitekkel amúgy megint jól lehetett keresni, aki vett péntek este, sajnos akkor nem voltam elég bátor, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy itt minden esést megvesznek... én azt vártam, hogy a tüntetések miatt esnek tovább a reit-ek, és hétfő este újra bevásárolhatok jó áron, hát ez nem jött be.
csilla23
csilla23 2020. 06. 01. 23:30
Előzmény: #576  AudreyDeak
#577
Műkedvelő amatőr volnék.
Abból is látszik, hogy az Ersténél is elvagyok...🙄
AudreyDeak 2020. 06. 01. 22:35
Előzmény: #575  csilla23
#576
Igen, tudom hogy Zsolt vagy ... Csilla Úr egy vicc akart lenni. :)))
Továbbra sem értem, hogy egy magadfajta profi mit keres még az Erste Brokernél , de te tudod.. Bence Balázsnál volt múltkor egy Trading212-es videót csinált, érdemes ránézni..
Igen, azért én is bízok Virginben , annyira magasan azért nem rohantam belevenni. CSak napközben azt láttam kicsit lemaradó.
Stewie-nél megint jó ötletek vannak : CHGG, TSN de leginkább a NEM.
csilla23
csilla23 2020. 06. 01. 17:35
Előzmény: #574  AudreyDeak
#575
Zsolt. Egyébként... :-)
Nagyon magasan nyittatták az Virgin G.-t, ki fog simulnak nap végére, aztán jó hete lesz. Vagy nem.
Én sem tudtam RGR-t venni, mert a TGT eladásom úgy ragadt be az Erstés rendszerbe, hogy mint megbízás nem “aktív”, viszont a készletek között sem látszik a pakk, így a senkiföldjén ragadt... Persze, pünkösdkor.
Végül lepasszoltam helyette a WMT-t, kb nullán, de addigra pont fordult 64,65-ről az RGR, lemaradtam.
A múlt hét második felébe, otthon felszabadított tőkét pedig nem tudtam átmozgatni, gondolom a T+2 alatt munkanapot értenek. Így a pünkösdhétfő nem számít...
Bővítgetem az SPCE-t, mert a TSLA nagyon elhúzott, amíg szórakoztam a TGT eladásával. Kiemelkedő a forgalom, jó a TA, és van egy “kis” shortállomány, amit lassan visszaveszegetnek. Szvsz. Visszatölti a napos rést, aztán mehetne.
AudreyDeak 2020. 06. 01. 17:13
Előzmény: #573  csilla23
#574
Újabb jó tipp lett volna Csilla úrtól (:)))))))))))) , ha lenne Randomnál RGR. Sajnos nincs. Maradt az SPCE napizás, amiből lesz egy kiülés, ahogy látom. Hacsak ki nem tart ez a bombasztikus hangulat itt a napokban. Jobb lett volna a TLRY-re tenni a voksot. SPG szerencsére meghozta a jó hangulatomat még a nap elején..
csilla23
csilla23 2020. 06. 01. 14:42
Előzmény: #572  AudreyDeak
#573
Az RGR biztosan réssel nyit, de nem egy speka papír, talán nem húzzák túl az elején, megfontoltan szokott “közlekedni” szerintem érdemes lesz figyelni az első félórában, lehet, hogy lesz korrekt belépési pont...
Az zavargások le fognak csengeni, de az emberekben megmarad annak az érzése, hogy nincsenek biztonságban, elég egy újabb szerencsétlen eset...
A mostani eseményeknek politikai háttere van, amire rátelepedtek a szervezett vandálok és fosztogatók (félig szervezetten, a Targeteket lopott teherautókra “pakolták” részben). A tüntetők pedig a Sanderset támogató radikális aktivisták, jellemzően nem munkanélküliek, valamint az afroamerikaiak könnyen mozdítható társadalmi rétegei...
AudreyDeak 2020. 06. 01. 13:53
Előzmény: #571  csilla23
#572
 Fegyver, hm... most biztos lesz húzása de ez ma már szintén nagy réssel nyit.
Én azért ezeknek a zavargásoknak az elhúzódására nem számítok hosszútávon. Nem a legjobbkor jött ez a rendőri brutalitás az tény. Corona második hullám, egyébként is rengeteg frusztrált munkanélküli ember, még szép hogy könyebben az utcára mennek ilyenkor. Persze ez egy elég Leegyszerűsített nézőpont.
TLRY - szintén zavargások miatt esik ma? Esetleg ebbe lenne még fantázia belevenni , mit gondoltok?
csilla23
csilla23 2020. 06. 01. 11:59
#571
A fosztogatók kedvenc célpontjai között voltak a Target-üzletek, a kb 2000-ből közel 200-at be is zárnak időlegesen. Nem csoda:  https://finance.yahoo.com/news/george-floyd-protests-looting-lead-target-to-temporarily-close-and-adjust-hours-at-200-stores-185306802.html
De szívesen fosztogatták az “Apple-boltokat” és a “marihána-kereskedéseket“ is...
Sikeresen vettem TGT-t és WMT-t pénteken... :-(
Ma ki is vágom őket, kerül, amibe kerül. Jöhet az RGR helyettük. 👆
AudreyDeak 2020. 06. 01. 11:50
#570
SPCE - plussz 10% premarketben. Valakinek megint igaza lett.... Kiváncsi leszek Tilray-re a napokban..
csilla23
csilla23 2020. 05. 29. 22:31
Előzmény: #568  Cyberslider
#569
😂 Nekem is csak nagyítóval látszik a szabad összeg, miután befejeztem az esti meseolvasást, és gép elé értem az utolsó 20 percre kapkodhattam, hogy amit lehet visszavegyek, éppen sikerült kb ugyanott, ahol kiment... :-) Ahogy látom a Trump politikai és nem gazdasági szankciókkal fenyegette meg Kínát. Megvan a magához való esze, bárki bármit mond. Szvsz.
A visszavett pakkjaim viszont kisebbek lettek, mert a napközben felszabadult tőke jórészét betoltam fokozatosan az este folyamán: ATVI, ABT, AMD (visszavételek 3-5%-kal a múlt héten, vagy régebben eladotthoz képest), MRK, WMT TGT (új vétel).  Úgy tűnik ma szinte bármit jó volt venni, nap végére szépen pluszba fordultak. A TSLA bővítés is éppen időben volt délután. Az ABT-nél meg a napi forgalom felével tépték ki a könyvet kb záróban. Ilyet itt még nem is láttam. Záróban visszavettem az SPCE pakk felét is, drágábban mint eladta délután... :-( Mégsem nézheti az ember űr-részvény nélkül a hétvégi “műsort”. 
A futik is robognak. Szóval, meglehet elindult az újabb “tépés”, el tudod adni ebben...😉
Szép hétvégét mindenkinek!
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 29. 21:07
#568

Tilray az új szerzeményem, ha már füvet vágok 2 napja :D
Pénzem újra elfogyott, úgyhogy vége a bevásárlásnak. Chef még tartva.
Ha lesz következő tépés, szóljatok rám, hogy adjak is el ne csak vegyek..!! Előre is köszi.
:)
csilla23
csilla23 2020. 05. 29. 18:54
Előzmény: #566  Sigmund
#567
Ugyanaz. Pepitában. Átrendeztem a “portfóliót”, TSLA, SQ és HON kivételével kiugrottam, összességében szerény +5% nyerőben (egy hét alatt elmegy). Az SPCE-be nap végén mindenképpen visszaszállok, most MA50 felett várom, hátha. 
A hadiiparban és űrtech-ben nagyon bízom hosszútávon is, de 15-20%-ot mentek múlt hét közepe óta, sajnos a NOC kivételével kedden tudtam csak venni. Most mintha egy kisebb korrekció lenne bennük.
Közben lett WMT-m is...
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 29. 18:36
Előzmény: #565  csilla23
#566
én is nézegettem, de még nem mertem venni. Verizont adtam kis nyerőben.... 3 Reit és T marad bármi áron, az hosszú távú pakk, Alibabát és Cake-t meg nem adom vesztőben...
CHEF-en gondolkodok, 14,3, itt ajánlotta a traderstewie, innen szokták tépni 5-10%-ot.
Illetve Ventas nagyon szépen esik, még 1,5 dollárt kéne esni, és ott lenne, ahol eladtam, arra várok még.
de WMT is jó lehet, ha nem egy újabb medve-időszak kezdetén vagyunk.
csilla23
csilla23 2020. 05. 29. 17:54
Előzmény: #564  csilla23
#565
Most csíptem egy nyitó pakkot a Targetből, lehet, hogy csípek egy kis WMT-ot is. A Retail egészen jól tartja magát...
csilla23
csilla23 2020. 05. 29. 17:45
Előzmény: #563  Sigmund
#564
Én sem tudom, hogy mi “ez”. Szerintem lehet mégis realizálás, csak nagyobb léptékű. 
Ezért aztán ma átmenetileg leépítettem két pakk kivételével az összeset, amíg normális profit van rajta. Egy része elment a tegnapi záró ár körül nagy türelem után, a másik része fele akkora haszonnal, mint a szerdai státusz volt. Ez van. Lehet, hogy a hétvégére nagyrészt cash-sel megyek. Két health papírt (MRK, ABT) vettem ma, talán most ezek jönnek egy rövid körre. 
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 29. 17:27
Előzmény: #559  csilla23
#563
ez már kicsit több, mint profitrealizálás, de tényleg nem értem mire, semmi igazán nagy váratlan hír nem volt ma, csak a szokásos dolgok.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 29. 15:39
#562
na lehet adni-venni kell a reiteket is, SPG 2 nap alatt 63-58, WPC 65-60,5 durva :(
Pinduoduo-ban viszont nagyon úgy néz ki van egy sávozás, 59-67, ha megint megcsinálja beleveszek újra.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 29. 12:11
Előzmény: #560  Sigmund
#561
Ok. Nem szoktam higítani. De lehet kéne..

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek