Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bobojsza 2007. 11. 29. 09:33
Előzmény: #16537  Törölt felhasználó
#16540
Szia Adage!

Két idézetet tennék be erről:

Avagy Bobolcsai bácsi 1. törvénye

Soha ne hallgass olyanra és ne legyen véleménye mérvadó számodra:

1 aki a tőzsdei vagyonszerzés abc-jéről oktat.
2 közben hosszú évek alatt nem tudott anyagilag függetlenné válni.
3 közben alkalmazotti bérre szorul.

Avagy Bobolcsai bácsi 6. törvénye

1 Törekedj a saját sikerre és éld át a saját kudarcodat - a saját döntéseid következményeit.

2 Ez vezet Téged az önállósághoz és függetlenséghez - a Homo Sapiens létbe (nem a Homo Dependens függésbe)

3 Ettől még lehetnek Mentoraid és Példaképeid.

A többiről itt olvashatsz:
link
csibe74
csibe74 2007. 11. 29. 09:14
Előzmény: #16538  zborde
#16539
Kíváncsi vagyok, hogy aki 1700-on odaadta mit érezhet.
zborde
zborde 2007. 11. 28. 21:44
Előzmény: #16537  Törölt felhasználó
#16538
Kedves Adage,

Szerintem meg jók ezek az elemzések, csak tudni kell őket a helyükön kezelni. Amikor láttam Egon elemzését éreztem, hogy itt már nem lesz túl nagy baj.
Írtam is valamelyik hozzászólásomban.

A legprofibb és legeltökéltebb befektetőt is elbizonytalanítja egy ekkora esés, majd 40%-ot jött le a rába (2800-1700). Ez egy kezdő számára olyan, mintha valamelyik Klicskótól kapna egy pofont.

Szóval ha szándékos volt, akkor nagyon profin csinálták ... Viszont ez azt is jelenti, hogy van egy nagy vevő a háttérben (feltéve hogy profik, szándékosan manipulálták le az árat!!!) (lásd VADVIRÁG teória)

Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 21:29
Előzmény: #16536  zborde
#16537
Szerintetek van arra mod hogy egyszer ezeket a rablasokat amit hivatatsos gengszter bankarok muvelnek felfedik?
Mert aki a mai nap utan sem latja hogy mi folyik annak nagyon naivnak kell lennie.
Igy kifosztani longosokat,ilyen pofatlanul kirazni embereket a papirbol,hat nem semmi.
Persze mondhatjatok hogy hulye az aki eladta,de magunk kozt szolva profinak kell lenni hogy a mondva csinalt giga panik ne hasson kisbefektetokre.
Es akkor most szeretnem megvalaszolni azt hogy miert tartja az atlagmagyar a parnaja alatt a penzet,hat ezert!
Irom ezt ugy hogy nyeroben vagyok panaszra semmi okom,csak hat jar az ember agya,es sajnalom akiktol elraboljak a tokejet,ossze zavarjak az amugy jo gondolatmenetet mindenfele ostoba elemzessel es javaslattal a profi hozzaertok.
Ha most szembesitenenk egy-ket profit miket mondott az eltellt idoszakban errol a cegrol,furcsa dolgokat talalnak es megegyszer mondom nagyon atlatszo a dolog!
Gratulalok mindenkinek aki nem hagyta, es nem fogja hagyni magat megteveszteni hajra rabasok!
zborde
zborde 2007. 11. 28. 21:02
#16536
Ne felejtsünk el megemlékezni Egonról és az 1000Ftos célárról sem!!!
Ha Ő nem vizionálja a Giga bukót, akkor nincs ma emelkedés.

Tudjátok két dolog kell az emelkedéshez:
1.) A jó funda
2.) Negatív Egon elemzés

Ha ez a kettő megvan, akkor tuti az emelkedés
:-)
+1 matgabnak ne legyen belőle, vagy ha már van neki, akkor meg kell várni a -20% bukót a bekerülési árához képest és utána lehet csipegetni.

Aki a fenti 3 szabályt ügyesen alkalmazza, annak garantált a libériás inas és egy pazar karácsony
:-)
Monster 2007. 11. 28. 19:36
Előzmény: #16534  Törölt felhasználó
#16535
Én meg pont azért álltam be a hosszabb távú befektetésekre, mert az ilyen hisztik túl sok izgalmat okoznának:)
Hosszú távon azért a cég fejldése, fundája számít, az pedig nem változik percről percre, nem kell kapkodni:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 19:10
Előzmény: #16533  Monster
#16534
Monster !

Teljesen egyet értek Veled, de sajnálom azokat , akik megijedtek és eldobálták nagy bukóban a papírokat, szerintem a rába nagyon gyorsan vissza fog pattanni ,oda ahol már járt, legalább 2200.2250-ig...utána még jöhet ismét egy kis paráztatás ...de aki kitart valóban pár hónap alatt megkeresheti az egész évre való pénzecskéjét.....persze az én álláspontom mindig túl optimista----már sokszor a fejemhez vágták.......én simán kp-s részvényben ülök...tehát van időm.......de azt kivánom mindenkinek , hogy nyerjen és legyen gazdag karácsonya!!!
Monster 2007. 11. 28. 18:59
Előzmény: #16532  Törölt felhasználó
#16533
620829:
Miért pont a brókercégektől várnánk más mentalitást, mint ami úgy általában jellemző az emberekre?:)
Mindig úgy intézik a dolgaikat, hogy nekik a legjobb legyen, az, hogy ezzel másokat átvernek, az nem számít.
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 18:49
Előzmény: #16531  hallode
#16532
Bocsánat a szerenytelenségemért ...de úgy látom , hogy a végén még igazam lesz????
A türelem nagy fegyver lehet annak a kezében , aki élni tud vele!!!

Most , hogy már a concorde is bevásárolt a sok kicsi eldobálótól , mehet is felfelé az árfolyam!!!!
Nem semmi egy magatartás....ennyit az ilyen cégekről...önmagukat minősítik......10-szer a saját ösztönöm , mint az ő minősítgetéseik.
Ugyanezt lehet látni a tegnapi Otp zuhé után ma a Cib is vételre ajánlja.....nem semmi!!!!!
hallode 2007. 11. 28. 17:21
Előzmény: #16528  Törölt felhasználó
#16531
tilla, azért ma tette ki, mert tegnap vásárolt be
zborde
zborde 2007. 11. 28. 16:59
Előzmény: #16503  Törölt felhasználó
#16530
balanza,

megkövetlek, remélem máskor is neked lesz igazad!!!

:-DDDD
+6%
ferike73 2007. 11. 28. 16:42
Törölt hozzászólás
#16529
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 16:32
Előzmény: #16526  Törölt felhasználó
#16528
és miért ma tette ki? tegnap sokkal jobban jött volna...
guriga
guriga 2007. 11. 28. 16:32
Előzmény: #16524  Törölt felhasználó
#16527
B@ssza meg, reggel 500db-ot vettem 1726-on. Betettem a stop-ot 750-re , és kivágott. :-(
Szép haszontól estem el. :-(
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 16:31
Előzmény: #16524  Törölt felhasználó
#16526
link

No kerem, a Concorde velemynt valtoztat.

Maradjanak meg az amcsik a johiszemukben es minden jol megy ev vegeig.
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 16:29
Előzmény: #16524  Törölt felhasználó
#16525
16:25 Concorde: 20%-kal emelkedő Rába célár felhalmozás ajánlással
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 16:28
Előzmény: #16519  Törölt felhasználó
#16524
mehet tovább? / !
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 16:28
Előzmény: #16519  Törölt felhasználó
#16523
visszaadnak belőle úgyis....
zolo 2007. 11. 28. 16:28
Előzmény: #16519  Törölt felhasználó
#16522
gratulálok nektek, nincs pozim de örülök h talpra állt a tegnapi nap után.
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 16:27
Előzmény: #16518  Törölt felhasználó
#16521
Uraim,.............visszaszálltam.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók