Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zepi
zepi 2007. 11. 29. 11:20
Előzmény: #16559  -bubu-
#16560
bele kéne húzni, mert a piac ítélete szerint jelenleg a Genesis többet ér mint a Rába.
Mondjuk a Rába kockázatosabb, teszemazt
leég a gyár, vagy leáll a termelés.
Na ilyesmi a Genesissel nem fordulhat elő....:-)
-bubu-
-bubu- 2007. 11. 29. 11:12
Előzmény: #16558  Törölt felhasználó
#16559
Nem releváns , hogy én mit látok , vagy hogy gondolom.

Nincs is értelme leírni azt gondolom.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:46
Előzmény: #16557  Monster
#16558
Bubu !

Igazad van , én az általam eddig tözsdén megért 2 év tapasztalatából írtam.

Hogy látod BUBU a közeli jövőnket itt decemberig???Mindent beleértve...már mint az Otp-t is!!!
Monster 2007. 11. 29. 10:43
Előzmény: #16555  Törölt felhasználó
#16557
A Rába különbözik az említett cégektől, mert elég nagy ütemben fejlődik, itt igen valószínű, hogy 3ezer fölé kerül az árfolyam egy éven belül. Szerintem.
-bubu-
-bubu- 2007. 11. 29. 10:43
Előzmény: #16552  Törölt felhasználó
#16556
kedves 620829!!

1998-ban volt amikor 2600 környékén járt az árfolyam . Nem kis türelem kellett onnan míg ideért újra.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:42
Előzmény: #16553  Monster
#16555
De azért bizzunk benne, hogy a rába ezt másképpen fogja csinálni!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:41
Előzmény: #16552  Törölt felhasználó
#16554
Köszönöm a jó tanácsokat, mindenkinek HAJRÁ!!!!
Monster 2007. 11. 29. 10:41
Előzmény: #16552  Törölt felhasználó
#16553
"Egy dolog még , amit lehet , hogy csak én látok így, ha már a részvény egyszer egy magasságot megjárt ...előbb vagy utóbb(remélem , hogy a rábánál ez előbb lesz!!!)oda visszamegy!!!!"

Ezt azért ne kezeld axiómaként:)
Ha egy papír mögötti cég állapota romlik, egyáltalán nem garantált, hogy visszamegy az árfolyam. Lásd. pl. nabi, globus, vagy akár a matáv:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:37
Előzmény: #16548  csibe74
#16552
Kedves Aktiv !

Ne izgulj---most rosszkor léptél be ...ennyi az egész.....minden évben van legalább egy ilyen para, mert az álóvíz és az oldalazgatás senkinek...mármint a nagyoknak(azt tudni kell , hogy a yacht is üzemanyaggal müködik-meg kell hozzá venniük)így egy-két jókor jött szignifikáns ez ,meg az...és a sok kicsi büfi eldobálja a papírokat , egy esés, ők összeszedik és irány fel!!!!ŐK bizonyára jól szórakoznak.
Csak azzal a pénzzel tözsdézz ami nem kenyérre fog kelleni!
Egy dolog még , amit lehet , hogy csak én látok így, ha már a részvény egyszer egy magasságot megjárt ...előbb vagy utóbb(remélem , hogy a rábánál ez előbb lesz!!!)oda visszamegy!!!!
Itt már 2800 fölött volt , tehát az igazi cél ez!!!

És van még egy óriási igazság:a türelem sokszor jó barát tud lenni!!!!

Én is buktam tavaly az Egiszen több , mint 3.5 millát....sajnos benne van.

Most Otp-m van 9130-ról , azt szeretném minél előbb elfelejteni....A rábát még vennék belőle hozzá.....ebben jobban bízom!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:35
Előzmény: #16548  csibe74
#16551
Rába 2226, meg a többi sz..-ból természetesen a szakemberek javaslatára.
Monster 2007. 11. 29. 10:35
Előzmény: #16545  Törölt felhasználó
#16550
Aktiv, veszteséged csak akkor van, ha realizáltad, addig maximum kevesebbet ér a részvénycsomagod, mint amennyiért vetted.
Szerintem a tőzsdére lépők jelentős többsége úgy kezdi pályafutását, hogy mínuszba kerül a részvényeivel, aztán aki képes kezelni a kialakult helyzetet, az megmarad a tőzsdén, és lehet, hogy nyerni is fog, aki meg nem tudja kezelni, az jobb esetben nullszaldóval kiszáll, és berakja a pénzét egy alapba.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:33
Előzmény: #16544  watson
#16549
hüha, iylen is van..... (én lenni kezdo TA :-) )
csibe74
csibe74 2007. 11. 29. 10:28
Előzmény: #16547  Törölt felhasználó
#16548
Aktiv Neked mennyiről van?
Nekem 2069-ről.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:18
Előzmény: #16546  Törölt felhasználó
#16547
éljen a saját tapasztalat, most már én is tudom, stop-loss alap, saját bőrömön tanultam hogy mi történik ha nem raksz be, amúgy mindenki parázhat, mert ha veszek 1 részvényt az bukik és vettem Rábát, beszálltam tőzsdébe és mekkora válság jött, szóval ez nektek nem jó jel...
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:13
#16546
meglessz a 2000 jo jel lenne
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 10:12
Előzmény: #16539  csibe74
#16545
Hello Csibe74!
Én is jó nagy buktában ülök, és reménykedem, hogy 0-n ki tudok szállni.
Azzal be is fejeztem a dolgot.
Tudjátok nagyon nem mindegy, hogy a már megszerzett nyereségből veszít az ember, vagy a tőkéből. Mivel én 1-2 hónapja kezdtem a dolgot eddig csak a veszteséget sikerült megismerkednem. 1 m buktában nagyon sz..ul érzem magam. Ugyanis soha nem sikerült olyan gyorsan megkeresnem a pénzt, amilyen gyorsan a tőzsdén elolvasztani.
Hát ennyit az érzésről, de legalább megpróbáltam.
watson
watson 2007. 11. 29. 10:07
Előzmény: #16542  Törölt felhasználó
#16544
gyzs, a szökési rést nem szokás betölteni :DD
watson
watson 2007. 11. 29. 09:51
Előzmény: #16539  csibe74
#16543
Ideje lenne visszatérni 2000 fölé...
Nem is értem hogy lehet eladni alatta.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 09:50
Előzmény: #16541  Törölt felhasználó
#16542
És most nyomás vissza betölteni a reggeli rést amit ahgytunk!!
....
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 09:38
#16541
csibe 74! azt nem tudom,hogy ök mit éreznek de azt tudom ,hogy én mit érzek 2450-es átlaggal.hello

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek