Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 16. 09:21
Előzmény: #60559  atikasz
#60560
Nem fogja kikapni senki.
Viszont 840 alatt kiszednek mindent
atikasz 2012. 10. 16. 09:19
Előzmény: #60558  atikasz
#60559
valaki válaszul megduplázta az adoagot:-)
atikasz 2012. 10. 16. 09:14
#60558
mit szorakozbak a 840es eladok,
meglepödnének ha valaki kikapná öket:-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 16. 09:08
Előzmény: #60555  cree1
#60557
Szerintem amit írsz nem teljesen jó, elvégre levegőt is vehetnek.
Vagy a tej áremelkedés előtt bevásárol, benzin áremelkedés előtt betankol…….
Szerintem addig míg nem érdemi a tulajdonrésze nem okoz problémát.
Ha valaki a tűz közelben van még nem kell hogy kizárja ebből, lásd menedzsment ösztönző program….
DE most inkább a gesztusértékű, üzenetértékű vásárlásról beszélünk.
Az valóban igaz Wáberer külsős szaktanácsadó, reklámhordozó ezért érthetetlenebb hogy nem vásárol.
Nem piacbefolyásolásról, hanem cégmegítélésről, csapatépítésről beszélünk!

ui.: Amúgy pedig nincs kizáró feltétel !
Törölt felhasználó 2012. 10. 16. 08:57
Előzmény: #60551  cree1
#60556
Ez is teljesen valóság szerű. :)
cree1 2012. 10. 16. 08:55
Előzmény: #60554  pancserlama.
#60555
Nem tudom, hogy van-e általános kizáró feltétel az állami tisztviselők vonatkozásában a részvényvásárlással kapcsolatban, akkr sem tartom helyesnek, ha vesznek.
Még akkor is, ha az általános IG tagra vonatkozó szabályokat betartják elképzelhető, hogy egy Rábát is érintő MNV, vagy kormánydöntés előkészítésében vehetnek részt, és így nem szabad, hogy egyrészt az előterjesztésüket befolyásolja, hogy ők pozival rendelkeznek, másrészt a várható döntés hatásának ismerete sem befolyásolhatja az ő vételi/eladási stratégiáját.
Ezért mondom, hogy szerintem nem baj, ha az állami tagok egy ilyen 75%-os cégben nem vesznek résztvényt.
Persze Waberer úr ető még nyugodtan vehetne.... :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 15. 23:07
Előzmény: #60552  cree1
#60554
Nem jó vagy rossz a kérdés
Jó gazda vagy sem ?

Pintérékre ez nem vonatkozik ?
Vagy valszeg rossz lesz a Q3 hogy ne legyen bennfentes a vásárlás ?))

Az ajánlat gondolat (telkes) korrekt !
Viszont illik egyhe MNV lelkiismeretfurdalás és teperni a korrekt árfolyamért!))
cree1 2012. 10. 15. 22:57
Előzmény: #60548  Törölt felhasználó
#60553
Nantal

Hozz vevőt ezen az áron, és Pintér nemcsak kezet csókol, de biztos fizet komoly jutalékot is, esetleg Rába részvényekben... :)
cree1 2012. 10. 15. 22:56
Előzmény: #60529  pancserlama.
#60552
Jó éjt!

Szerintem az IT nem attól jó vagy rossz, hogy vesz-e részvényt, vagy sem.
De szeretném megkérdezni, ha véletlenül egy állami hivatalnoknak állami/tulajdonosi munkakörében tudomása van arról, hogy vannak tervek a Rábával kapcsolatban, akkor nem lenne-e bennfentes kereskedelem, ha IT tagént vásárolna????
Szerintem alig fél éve tulaj az állam, az évi rendes közgyűlésen még nem szavazhatott..
cree1 2012. 10. 15. 22:49
Előzmény: #60525  Törölt felhasználó
#60551
1702
Szerintem a helyzet egyszerűbb.

Megnézték először a tőzdsei árat az adott időszakban, aztán megnézték, hogy milyen áron kereskedtek az MFB-sek, arra kijött a 815, aztán a saját vagyon sort, amit elosztották a rv darabszámmal (erre kijött egy helytelen érték) erre alacsonyabb érték jött ki, így 815 lett az ajánlat.
Aztán persze örülhetett a tanácsadó, meg az MNV is, hogy ami számítási hibát elkövetett, az nem befolyásolta az értéket, így a PSZÁF engedély, ami a 815-ről szól, azt nem kellett módosítani.

Abban igazad lehet, én sem hiszem, hogy az ingatlannal bárhol is foglalkoztak volna az ajánlat előtt. Triviálisnak vették a számítás módját, és azt, hogy nem a saját vagyon alapján lesz a magasabb ajánlati ár. Rajta volt két komoly pecsét, szakvélemény.
Ahogy írtad, biztosan megijedtek, hogy a treasury stock-ot belevették, és nagy kő esett le a szívükről, hogy emiatt nem kellett korrigálniuk. Gondolom a két szakértő elsunnyogta ennek blama jellegét, és még határozottabban védte a korábban is vázolt kalkulációs mechanizmust... :)
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 22:42
Előzmény: #60549  tigus7313
#60550
...hmm...!

...igen...!
...és jól is van ez így...!
...ám abban is van ráció, ha úgymond, kemény piaci versenyre is kényszerülnek, a honi buszgyártók...!
...amin csodálkozom, hogy alig fognak össze egymással...!
...de, van egy hazai tapasztalatom is, merthogy naponta használom, egy hazai gyártó buszait és csodálkozom, hogyan nyerhetett ezzel a pályázaton...!
...egy kiforratlan proto típus futkározik kb. 120 példányban nálunk...!
...bele is bukott a gyártója, az irtózatosan sok garanciális hibák költségeibe...!
...és hasonló gondokat látni a Kravtex valamelyik fotón bemutatott protóján is, - s' mi több -, a szak riporter is észrevette ezeket, csak a tervezői nem...!
...gyakorlatilag a helykihasználásaik annyira "erőltetettek", hogy "a hajam az égnek áll", hogy nem látják a rajzokon, vagy a monitoron ezeket a "szarvashibákat"...?
tigus7313 2012. 10. 15. 21:31
Előzmény: #60548  Törölt felhasználó
#60549
"Szintén kérdésre válaszolva Tarlós István jelezte, tanulmányt készítenek arról, hogyan lehet a magyar buszgyártás kapacitásait és a járműcseréket összehangolni, és ezt Orbán Viktor miniszterelnökhöz is eljuttatják."

link

van, akit még érdekel a buszgyártás...
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 20:55
Előzmény: #60528  Törölt felhasználó
#60548
...folytatás...!

...Kedves "cree1"...!

...azt írtam a hivatkozott kommentemben:

"......ugyanis az építési telkek értékcsökkenése, teljesen indokolatlan és alaptalan, frekventált területeken, sőt...!"

...és itt, - úgymond -, "elharaptam a végét"...!
...talán, udvariasságból...!

...aztán azt gondoltam, hasznosabb, ha folytatom...!
...merthogy, több megelőző kommentemben már egyébként is leírtam, akkor most miért maradjon így...!

...szóval, a "városréti" befektetési ingatlan, - múltév végi -, valós forgalmi értékét, 8 - 9 mrd-ra "taksálom", de messze nem zárom ki, hogy akár 12 - 14 mrd-ra jönne ki NATÚRON...!
...DE, ehhez - pluszban -, hozzá számítható, - eladói pozíció esetén -, az ingatlan közművesítése, stb. céljára igénybe vehető, állami, vagy EU támogatások összege is, amelyet 4 - 6 mrd-ra teszek...!
...és, messze nem szabad "egyben" értékesíteni ezt, hanem csak "porciózva", méghozzá építményenként...!
...és lesz olyan telek, amelyiknek csak esetleg 20 év múlva "kerül elő" a gazdája...! ...de olyan is, amelynek a "rendeltetése", akár 3 x is, változni fog, stb...!
...és jelzem, hogy messze nem a személyed, - úgymond -, "cukkolására" írtam ezt le, hanem egy, - talán -, tájékozódási pontok céljára...!

...bocsi...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 17:21
Előzmény: #60545  pancserlama.
#60547
...hmm...!

...hááááááááááát, azt hiszem, átfogjuk mi adni, - ezt a "nézegetési" örömöt -, az UniCreditnek, - ha egyszer Strasbourg -, erre szabad utat enged, a jogorvoslat "mezején"...!
zepi
zepi 2012. 10. 15. 16:59
Előzmény: #60545  pancserlama.
#60546
Van jó üveges-képkeretező ismerősöm :-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 15. 16:29
Előzmény: #60544  Törölt felhasználó
#60545
A Rába vevő is eladó oldalról is kuriózum )
Belehet majd keretezni a részvényeket és falra akasztani…
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 15:54
Előzmény: #60543  hali
#60544
...hmm...!

...az a gond, hogy a Rába részvény, egy "abnormális" részvény...!
...bocsi, de nem találtam "kifejezőbb" megnevezést, a "státuszára"...!
...legalább is, azzá tették...!
...de, - HA -, "normalizálnák", akár szép jövő előtt is állhatna...!
hali
hali 2012. 10. 15. 15:19
Előzmény: #60538  Törölt felhasználó
#60543
Szia!

Köszi a választ.

Én is azt írtam pénteken,hogy nem biztos ,hogy a vezetők vették megint.
Szerintem csak valaki vett egy pár k-t,de,hogy szórakozzon is ilyen darabszámokkal.

Az tisztán látszik,hogy 800ft alatt(szinte 820ft alatt sem)nincsen már eladó tétel.Az is hogy vevő is alig van..:(
A legnagyobb baj,hogy kicsi a darabszám,nem pörög a részvény.
Nekem is van pár k-m,de az eladó oldali darabszámok is nevetségesek(95db/ajánlat-ha beleszámolom a 840-es tételt is,akkor se jön ki 500db/ajánlatnál többre).

Gondolkodtam,hogy én is veszek még,de egyenlőre várok,mert nagy mennyiséget hír nélkül nem lehet eladni!(egyenlőre várok)

Viszont éppen a kis eladói mennyiség miatt,ha valami jó hír jön ,akkor beszállni se könnyű nagyobb mennyiséggel és pillanatok alatt hatalmasat emelkedhet!

Mindennek két oldala van:)

Üdv:hali
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 14:13
Előzmény: #60540  Törölt felhasználó
#60542
...köszi...!

...jaaaaaa, hogy ez "fizetett" hirdetés...!!!
...ügyes...!!! ...:-)))...!!!
sly36
sly36 2012. 10. 15. 14:11
Előzmény: #60540  Törölt felhasználó
#60541
igen, erre gondoltam, köszi

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek