Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 14:05
Előzmény: #60539  Törölt felhasználó
#60540
erre gondolt.

link
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 14:00
Előzmény: #60535  sly36
#60539
...hmm...!

"...Vételi erő továbbra is nulla, pedig megjelent a fizetett TA-hirdetés.:-)))..."

...ez mi...? (TA-hirdetés) link: ?
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 13:55
Előzmény: #60537  hali
#60538
...szerintem, már kellett volna, de előfordulhat, hogy - szokás szerint - piac zárás után teszik közzé, 17:15 magasságában...!
...de már pénteken azt gondoltam, hogy nem menedzseri vásárlás ez...!
hali
hali 2012. 10. 15. 13:32
Előzmény: #60535  sly36
#60537
Sziasztok!

Nem voltam délelőtt,de most megnézve a Bét honlapját ma sem látom a menedzsment részvényvásárlásáról szóló bejelentést.(a péntekire gondolok)

Nem kellett volna közölniük már?

Üdv:hali
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 13:18
Előzmény: #60535  sly36
#60536
hajrá Rába!
sly36
sly36 2012. 10. 15. 13:16
Előzmény: #60534  pancserlama.
#60535
840-en áll 7,5K
Ha elfogyna, léphetne feljebb.
Vételi erő továbbra is nulla, pedig megjelent a fizetett TA-hirdetés.:-)))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 15. 12:57
Előzmény: #60532  sly36
#60534
Teljes könyvet lát valaki ?
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 11:24
Előzmény: #60528  Törölt felhasználó
#60533
...folytatás...!

...Kedves "cree1"...!

...a linkben, a 3 féle, ingatlanérték számítás metodikája található, - talán -, egy középiskolát végzett számára is érthető módon...!
...nagyjából, 15-20 perc alatt "beemelhető"...!
...talán, nem untatlak vele: link
sly36
sly36 2012. 10. 15. 11:18
Előzmény: #60529  pancserlama.
#60532
Buszcsere csak állami pénzzel
link
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 09:32
Előzmény: #60530  atikasz
#60531
Hajrá Egon!
Remélem most végre beletrafálsz! :))
atikasz 2012. 10. 15. 09:26
#60530
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 15. 09:04
Előzmény: #60524  cree1
#60529
Jó reggelt !
cree1

Napokban írtad hogy a befektetők örüljenek hogy nem Várszegi vette aRábát.
Teljesesen igazad van
DE
Az állam ne is váljon Várszegivé!
Tehát csak tőmondatokban.

1.Igaz nagyvalszeg a MNV részleteibe nem folyt bele az ajánlatba, de hogy elismert vagy nem a bonyolító bank és a jogászai az egy dolog, viszont több technika hibát is vétet
A bonyolítás sem volt a célhoz képest zökkenőmentes,profi.
Telek. Az igazságosság a becsületes üzleti magatartás is.. (főleg államról lévén szó) a telek figyelembevételét elvárta volna, ez még az árnyékát sem vetette volna a hűtlenségre…
2.Menedzsment feldobta a részvényvásárlási labdát innentől nincs visszaút, az IT nek ezeket az üzeneteket „tovább kell vinni”
Semmi akadályát, sem ésszerűt vagy törvényit nem látok, hogy IT ne vehetne !
Sőt szerintem a folyamatban szükségszerű is, hisz így a menedzsment az egy csapat egy a cél üzenetében…. elszakadt a tulajdonosoktól !
3.Türelmetlenség témában. Az állam több mint egy éve megvette a Rábát legjobb jóindulattal is azt mondom, illene tudnia miért!
Törölt felhasználó 2012. 10. 15. 00:35
Előzmény: #60523  cree1
#60528
...hmm...!

...Kedves "cree1"...!

...azt írod:

- bef ingatlant min. 6mrd-ra értékelik

"...az BTK-s lenne, ha ezt egy értékbecslő aláírja... nem arról kell nyilatkoznia, hogy majd 5 év múlva..."

...az eset kiindulási állapota, hogy ez a "városréti" befektetési ingatlan, 2007 évi forgalmi értéke = 10 mrd.
...amelyből, 2008 dec. 31.-én lett 6 mrd, majd így maradt, 2009-ben és 2010-ben is...!
...most meg, 2011 dec. 31.-én 4,6 mrd-ra esett...!

...nekem az a megalapozott gyanúm, hogy ez az értékbecslés merítheti ki, a Btk. egyes cselekményeit...!

...merthogy, ha az országban - bárhol - elő tudnál "vakarni", - olyan összehasonlításra alkalmas -, építési telket, amelynek a 2007-es "évjáratú értéke" 54 %-ot esett, akkor körülbelül Nobel díjra felterjeszthetővé válhatnál...!
...de, még olyat sem igen találnál, ahol 40 %-ot esett volna az értéke...!

...ugyanis az építési telkek értékcsökkenése, teljesen indokolatlan és alaptalan, frekventált területeken, sőt...!
...ennek oka, hogy nincs kényszer azok elidegenítésére, hiszen bérletbe is adhatóak, akár építési célra is, ahol a bérleti díjból, térül meg az ingatlan értéke, stb...!
...sőt, az értékbecslés is (nemzetközileg is) 3 féle módon lehetséges, amelyek közül, az összehasonlítási módszer, csak az egyik számítási mód...!
...a másik a hozam számításon nyugszik, ha például, Csajágaröcsögén épülne fel a Rába, úgy az ingatlan értéke, nem a szántóföld forgalmi értéke lenne, stb...!!!
...már jeleztem egy korábbi kommentemben, hogy a tavaly értékesített reptéri részingatlan, - eladási fajlagos értékét -, igen alacsonynak tartom, ám mégsem kifogásolom, mert távlatilag, - amikor a Rába költözésre "szorul" -, a vevő megtérítheti azt...!

...nem tudom, érthető-e a levezetésem kellően...?
Törölt felhasználó 2012. 10. 14. 22:43
Előzmény: #60523  cree1
#60527
...hmm...!

...Kedves "cree1"...!

...már meg bocsájts, de a Rába ingatlanok érték és piaci viszonylatait érintő komment részleteidben, szólnék közbe, merthogy ennek a kérdéskörnek, a hozzáértője lennék, hosszú évtizedes gyakorlatom okán...!

...éppen ennél fogva "hegyeztem ki" az eddigi kommentjeimet is, amelyekben szinte bizonyítási szintig írtam le, az érveimet...!
...ami ezekből hiányzik, az az összehasonlító értékek, ám az én környezetemben is mozognak az ingatlan árak és ha van is eltérés, a tendenciák megegyezhetnek, tehát a kommentjeimben leírt kritikáim, javítási igényem, megalapozottságai nem hiányoznak..!

...a kommentjeidben az ingatlanok vonatkozásában - úgy tűnik -, kizárólag a "városréti" ingatlanról kommentelsz, holott a "reptéri", móri, sárvári, telkek, csarnokok, hotel, próbapálya, stb. meg "lógnak a levegőben"...!
...ám a bankok ezeket is terhelik a jelzálog jogaikkal, - amire Te, azt állítod -, hogy egy gépipari cég esetében, ezek "csak úgy vannak", de mire...?
...na, a kommented ezen része, tényleg "lufi", ahogy "1702" gondolja...!

...a fő gondom ezekkel az, - hogy idehaza -, a közigazgatási bírók, - úgymond -, "kilökték a nyakukból" az ügy elbírálását, de jogellenesen...!
...még nem érkezett meg az LFÜ törvényességi eljárásának végeredménye, de ha ez is "vakvágányra fut", az igazi eredmény, Strasbourgtól várható...!

...pár kommentel lejjebb, bemutattam az "állam apu" érdekeltségét is, a HIBÁS "vételi ajánlatának" a KIJAVÍTÁSÁRA vonatkozóan...!

...kommentjeidben, sok valóságos tapasztalatot vélek felfedezni, az állami ügyintézési érdekeltségek vonatkozásában, amit magam is csak megerősíteni tudok...! ...de más, hasznos meglátásod is akad...!

...ki kéne törni, ebből az egymás melletti "elbeszélésből", éppen a Rába, - mint közös érdekeltség -, előbbre jutása érdekében...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 14. 22:00
Előzmény: #60525  Törölt felhasználó
#60526
...gratulálok...!

...röviden: ...remek és megalapozott kommentet hoztál össze...!
...de az eset komplexitása, oly terjedelmes, hogy a komment műfajban, igen problémás, - az egyszerűsítése -, de abban a sávban, amelyből "merítettél", nagyon "összejött"...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 14. 16:42
Előzmény: #60522  cree1
#60525
Meg ne haragudj, de van az érvelésedben egy óriási luft, és azt folyamatosan rugdosod.

"Nemcsak arról beszélek, hogy komoly szakértők közreműködtek az ajánlat elkészítésében, "

Szerintem ez egy teljesen hibás érv. A triviális próba az ajánlat számítási hibái. Ezek önmagukban olyan alapvető hibák, amiket egy komoly szakértő, csak nyilvános harakiri mellett engedhet meg magának.

A másik, kevésbé triviális az az ingatlan vagyon témakör kezelése.
Amikor az ajánlat után az MNV-n belül kijelölték a Rába felelősét, akkor felhívtam az illetőt, és hosszan beszéltem vele elég sok mindenről. Konkrétan rákérdeztem a befektetési ingatlan értékelési anomáliájára is. A válasza igencsak meglepett: nem is hallott még róla, de megígérte, hogy utánanéz.
Na most.. Vagy ő hazudott (kétlem, hogy megkockáztatja mert simán rögzíthettem a beszélgetést egy későbbi perhez bizonyítékként), vagy a rettentő nagy szakértő elég hanyag volt, és szimplán elmulasztotta ezt a kockázatot feltárni a megbízójának.
Mert ha feltárta volna, akkor nyilván nem a szakértő dönt, hanem a megrendelő.

És akkor a szerintem is kockázatkerülő hivatalnokok aligha mennek neki felkészületlenül a vitás jogi kérdésnek. Hanem még az előkészítő szakaszban lett volna egy akkor még nem érthető célú TPT módosítás valamelyik saláta törvényben. Vagy egyáltalán nem kommentálják az ajánlatot (de főként nem olyan letámadó stílusban, mint ahogy Polacsek az kezelte), és hagyják hogy mindenki értse miről van szó: malájok kivásárlása olcsón.
Szerintem simán kiadták valami kevésbé tapasztalt ifjú titánnak a feladatot a "jónevű", minőségbiztosított irodában, aztán mindenki kész tényként kezelte, hogy az tökéletes. Amikor meg kiderült a hiba, akkor nem volt aki felvállalja a korrekciós döntést és lendületből nem tűrték a hibajelzést.

Teszem hozzá: 1) ez a forgatókönyv bármely véletlenszerűen kiválasztott magyar közigazgatási szervnél, hivatalnál, minisztériumnál a "normális" napi ügymenetet tökéletesen leképező eseménysor lenne akkor is, ha véletlenül nem ez a valóság.
2) Azon sem lennék meglepve, ha az ifjú titánnak 1-2 napnál nincs több ideje az anyag összeállítására..
cree1 2012. 10. 14. 16:25
Előzmény: #60515  pancserlama.
#60524
Igen, türelmetlen vagy :)
cree1 2012. 10. 14. 16:16
Előzmény: #60464  watson
#60523
Watson, ez lunatikus

.Milyen hír kellene,
- bef. ingatlant a mérlegbe teszik,

Nem valószínű, semmi értelme, nem hallottam, hogy bárkinek is kellene lakás célú ingatlan GYőrben ilyen mennyiségben, az ETO park döglődik, plazastop van..

- bef ingatlant min. 6mrd-ra értékelik

az BTK-s lenne, ha ezt egy értékbecslő aláírja... nem arról kell nyilatkoznia, hogy majd 5 év múlva...

- Volán BKV, BKK tendert írnak ki 4-5-800 busz/év-re amin preferált a magyar szervíz, magyar hozzáadott érték... stb...

Szeretném kérdezni, hogy ki fizeti meg ezt? Akkor ez azt jelenti, hogy ellenzed, hogy a Volán társaságok alvállalkozókat alkalmazzanak, mindent kicsit drágábban saját munkaerővel oldjanak meg? (mert ugye akkor nincs ennyi buszra szükség, mert őket ugye nem lehet utasítani...)
Preferálod az állami szektort? És mivel egy busz minimum 8-10 éves beruházás, mit csinálsz a liberó után??? És az emelt szintű szolgáltatást, új buszokkal ki fizeti meg?

- magyar buszt (Kravtex, Ikarus...) nyert a Volán, BKV, BKK tenderen

Tehát azt akarod, hogy a verseny korlátozva legyen, vagy az állam csaljon a kiírásban, értékelésben?
És a Rábának mi köze ehhez? Jó esetben futóművet tud hozzá adni, meg üléseket azt annyi.

- MNV csökkentette részesedését 50% alá, vagy 25%+1szavazatra ;)

Szóval az állam adja át annak ellenére a menedzsment jogait, hogy többségben van? És mi van, ha a tulajdonosok, az újak persze, és nem a kocsma, így ki tudják fosztani a céget??? És aki ilyen döntést hoz nem küldik börtönbe???
És az EU nem bünteti meg?? (magántulajdonos elve....)

JA bocs, és ki venné ma meg a 20-25%-ot 815+kamatok áron az államtól? Te????

- Honvédelmi megrendeléseket...

EZ csak a költségvetés függvénye...

- részvényt vásárolt Székács, Polacsek, Borbíró, Hajdú, Wáberer, Kerlkgyártó, Markovics

Miért gondolod, hogy egy bruttó 6-800e Ft-os fizetésű, esetleg családos ember, ha egyébként thetné Rábával spekulálna? És ha venne 500 db-ot, akkor boldog lennél?

cree1 2012. 10. 14. 15:55
Előzmény: #60458  watson
#60522
Kedves Watson!

Megint mocskolódsz alaptalanul.

Állami, tisztségviselőtől MNV alkalmazottól ne várjad el, hogy részvényt vásároljon. Azt nem tudom, hogy tilos-e, de az biztos, hogy érdekkonfliktus lehet, hiszen ők maguk döntenek, vagy készítik elő a döntéseket. tehát nem az a munkákuk, hogy részvényt vegyenek a saját pénzükből, hanem az, hogy IG/FB tagként a managementet kontrollálják, és a jelentősebb (IG szintű) döntéseket bülcsen meghozzák, alkalmazottként pedig a stratégiai kérdésekben a tulajdonosi döntéseket megfelelően előkészítsék.

Régen rossz lenne, ha ezeket az előterjesztéseket az befolyásolná, hogy milyen pozijuk van.
Tisztára, mint régen KGT "ajánlásai" a Napiban...

Nem tudom mint kellett volna a BKK ügyében szólni, szerintem a kiírás már jóval korábbi volt, és én nem tudok olyan buszról, amit a Rába szállítani tudna, sem olyan szakmai stábról aki ezt menedzselni tudta volna...

Az ingatlannak kapcsolatosan szintén nem beszélhetünk tiszteségtelenségről. Nemcsak arról beszélek, hogy komoly szakértők közreműködtek az ajánlat elkészítésében, hanem arról is, hogy senkit nem zavart, hogy sohasem volt a mérlegébe beemelve az ingatlan aktuális értéke, pedig ezt bármikor felvethettétek volna korábban is.
HA az ajánlattételkor ez az érték benne lett volna, akkor az állam dönthett volna, hogy azon az áron kell-e, de az egészen biztos, hogy az ingatlan ma egy gépipari befektetőnek nem ér annyit, mint amit a korábbi értékbecslés leírt, (és az ajánlattétekori/mai is érték biztosan kevesebb.)

Azt is látom, hogy IT tag soha életedben nem voltál, és fogalmad sincs, mi az IT feladata. Szerinted a MOL-t, OTP-t, az IT hogyan irányítja? Nem úgy, hogy egy éves terv alapján dolgoztatja a menedzsmentet,beszámoltatja, és előír számára a beszámolók alapján feladatokat?
Légy szíves sorolj fel nekem egy párat a Rába IT olyan jellegű határozataiból az elmúlt 10 évben, amik előre vitték a céget, és amit a fél éve regnáló IG-nek is tennie kellene. Ha ilyenre még ötleted sincs, akkor csak ezt is a szokásos dulifuli kommentjeid közé tehetjük...

Az egyetlen amiben egyetértünk, hogy a 75%-os nagyrészvényesi tulajdon csökkenti a likviditást, és bizonyos befektetőket elterel a részvénytől. Bár az állam egyetlenegy tőzsdei céggel kapcsolatban sem tett olyat, ami a félelmekre okot adna, erre néha a más területen jelentkező rossz tapasztalatok okán percepció is elég.
Törölt felhasználó 2012. 10. 14. 15:03
Előzmény: #60519  pancserlama.
#60521
...hááááááát, nem szokásom...!

...DE, még egy "levezetés" arról, miért érné meg "állam apunak" a "vételi ajánlatának" a kijavítása, mondjuk 3 eFt/rv értékre, HA ekkora értéket igazol, az összes Rába ingatlanvagyon, valós értéke...!

...erre, júliusban jöttem rá, amikor Pintér bejelentette, a hibrid futómű, - esetleges -, fejlesztési irányát, a jövőévre vonatkozóan, ha lesz ilyen döntés...!

...a fejlesztési siker előtt szükséges ugyanis, a részvényértéket maximálni ahhoz, hogy a siker értéknövelő hatását maximálni lehessen...!

...egy példán bemutatva:
(alappal feltételezve, hogy a hibrid futómű fejlesztési sikere, minimum megduplázza a részvényértéket, annálfogva, hogy nyereségtartalma, egy szokvány futóműhöz képest, minimum dupla
eredményt hoz)

a.) ha, a fejlesztési siker előtt, - mondjuk -, sikerül névértékre feltornázni az árfolyam értéket, akkor a fejlesztés után, ennek dupla értéke lehet az árfolyam érték...!

b.) ha azonban, a fejlesztési siker előtt, "vételi ajánlat" javítás címén, - mondjuk -, 3 eFt árfolyam értékre "húzzák fel" a részvény árfolyam értékét (pl. mérlegbe téve az összes ingatlan vagyon, valós értékét), akkor ennek a fejlesztési siker esetén, a dupla értéke, horribilis eredményt hozhatna "állam apunak", amiben nem lenne, "jogalap nélküli gazdagodási" faktor, ami "vételi ajánlat" javítás nélkül, - bizony -, fennáll és az árfolyam értékben realizálódik, a piaci részvény leértékelődés okán...!

...nem tudom, elég világosan írtam-e le, a "vételi ajánlat" piaci oldali, javítási szükségletét, ha már, a jogi, - javítási - utat, "lezárták" előlünk...!

...stb. stb. stb...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek