Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Commodore64
Commodore64 2012. 09. 13. 11:30
Előzmény: #59317  pancserlama.
#59320
Üdv.

Megint megy az álmodozás. Azt kívánom mindenkinek, hogy váljon valóra.....de

A menagement részvényvásárlásai veszélyesek lehetnek. Az MNV-nek csak egy szavába kerül és már oda is adják a papírjaikat. Nem is olyan régen volt erre már példa.
Hogy ezzel megint mi a cél?! Ki tudja!
signal2
signal2 2012. 09. 13. 11:25
Előzmény: #59310  Törölt felhasználó
#59319
Viszont most itt kiszállhat, aki akar...
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 11:21
Előzmény: #59316  Törölt felhasználó
#59318
nem kell rémeket látni...most a RÁBA-nak jött el a két limites napja a BÉT-en,ráadásul ennek még alapja is van...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:18
Előzmény: #59315  sly36
#59317
Hát ez az !
Tőredékét sikerült a szándéktól....

Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 11:17
Előzmény: #59313  pancserlama.
#59316
legyen igazad---kíváncsi vagyok holnap mennyi lesz----/vagy még ma/
sly36
sly36 2012. 09. 13. 11:16
Előzmény: #59313  pancserlama.
#59315
Ebből rés lesz holnap Bélám...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:16
Előzmény: #59313  pancserlama.
#59314
A gond itt az, hogy a BÉT megszívatta a részvényt!
Illet volna emelni a limitet.
MNV ajánlattól napjainkig (kb névértékig) a Rába átmeneti, technika kómában volt!!
Most árazódik újra a cég !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:13
Előzmény: #59310  Törölt felhasználó
#59313
kb 15 cégnek van bent ajánlata.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:12
Előzmény: #59310  Törölt felhasználó
#59312
Fix hogy valós vétel !
Lehulló, holnapnyitó.....
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:11
Előzmény: #59301  watson
#59311
Watson
Jövőre a piacon egy 200 ft osztalék mekkora árfolyamot eredményezhet ?
csak nagyságrendileg?
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 11:09
Előzmény: #59308  pancserlama.
#59310
Puffer!!!---aki tényleg venni akar az miért rakná be a vételi szándékot most?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:07
Előzmény: #59308  pancserlama.
#59309
Van egy fajsúlyos vevő is a piacon !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 11:06
Előzmény: #59306  Törölt felhasználó
#59308
Nem puffer az !
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 11:02
Előzmény: #59306  Törölt felhasználó
#59307
"plagi"
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 11:01
Előzmény: #59305  Törölt felhasználó
#59306
Megint plahizálok:

"Mekkora puffer!"

:D
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 10:57
Előzmény: #59304  Törölt felhasználó
#59305
Picit meg kell szórni a vételioldalt és mindjárt szebb képet fest a forgalom!
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 10:56
Előzmény: #59302  Törölt felhasználó
#59304
há'ja

Múltkor az e-star-nál írta valaki, de plagizálok kissé...

Ajjaj, mióta felakasztották +15%-ra, nagyon kicsi a forgalom.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 13. 10:54
Előzmény: #59301  watson
#59303
200-300 közti szerintem is benne van a cégben .
Valóban az MNV bevásárlása óta kicsit elmaszatolták elhúzták az időt.
Viszont olvasni kell a sorok közt, most „elindultak”
link

"A pénzügyi stabilitás, a stratégiai piaci pozíciók erősödése egyaránt előre mutató eredmény, mely megerősítette a vezetőség vételi szándékát. A menedzsment megítélése szerint a részvények árfolyama már a közeljövőben elindulhat a cég valós helyzetét jobban tükröző szintek felé, meghaladva az 1000 forintos névértéket."

„pénzügyi stabilitás, a stratégiai piaci pozíciók erősödése”
„közeljövőben elindulhat”
Ők „benne vannak a történésekben” látják mi zajlik, többet tudnak mint a spekik….
Stratégiát én a még meg nem jelent MNV stratégiára értem…
Szerintem közeljövőben ( idézem): „hidd el nekem jönnek a hírek „ ))
Törölt felhasználó 2012. 09. 13. 10:51
Előzmény: #59301  watson
#59302
én ma eladtam.....
watson
watson 2012. 09. 13. 10:45
Előzmény: #59288  pancserlama.
#59301
:)

Icától megfickósodik itt az ember ahogy a pultot támasztja :)

de túl az emelkedés pillanatnyi jóérzésén, a tettek (értékteremtés= sajáttőke növekedés a sok csökkenés után, erősen kétszámjegyű árbevétel növekedések, tartósan 1-3mrd nettó, alapok ismételt meggyőzése, valódi vásárlások, állami részről hazai buszpiac élénkítés, beruházás támogatás... stb.) azért még kellenek ide...
... a jogszabálysértő ajánlat és annak elfogadása részemről nem a pozitív tettek közé tartozott, ahogy a devizafedezetek kezelése sem ... a mai bejelentés viszont időszerű volt.

célként leegyszerűsítve én részvényenként egy évi 300Ft nettó eredményt (kb 4mrd) vizionáltam, amihez korábban közelebb álltunk, de azért még ma is benne lehet a cégben ha gyúrnak rá még egy kicsit ;)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek