Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 14:11
Előzmény: #2498  watson
#2500
Na ezaz. Ami megvan azt ki lehet adni, elvégre hiánytalanul megvan. Ha valaki nem azonosítható akié, azaz nem adható ki neki, akkor 5 éven belül elévül a követelése. Ennyi.
csendben 2015. 08. 14. 13:59
Előzmény: #2497  watson
#2499
"dönthet a bíró a felszámoló lecsukásáról"
ajde faszányos megoldás lenne!
Megint eltelne fél év,mire az új felszámoló tételesen átvenné az ügyet....

watson
watson 2015. 08. 14. 13:45
Előzmény: #2477  nemoland
#2498
"ennyi erővel pl. ha 1db embert nem azonosítanak 1 évig, akkor elméletileg addig is húzható akár a kifizetés... "

A beazonosítás nem szólhat másról mint a Te beazonosításodról.
A Te vagyonod ott van valakinél, aki be kell azonosítson, hogy Te vagy az akié az a vagyon. Szerintem erről kell szóljon.
Szóval ehhez egy személyi elég kéne legyen.
(A vagyont pedig nem kell beazonosítani, arról leltárt kell csinálni)

Felmerült korábban hogy ésha van aki nem létezik akkor mivan. Ez viszont nem befolyásolja hogy a Te meglévő vagyopnoddal mivan. Maximum arra van befolyással, hogy az eltűnt vagyonokból így előkerülhet valami.
Ez a vagyon eltüntető bűntettek egyike, tehát az ellopás bűncselekményének része, és ezt büntetőeljárás során juttatják vissza a bűnözők egyéb lefoglalt vagyonával együtt szvsz.

watson
watson 2015. 08. 14. 13:38
Előzmény: #2495  BudFox
#2497
Büntetőt nem próbálod meg?
Odamenni személyesen ügyfélfogadási időben ha van ilyen, ha nem akkor munkaidőben és kérni a kiadást, ha nem akkor rendőrt hívni és minimum egy jegyzőkönyvet iratni vagy feljelenteni az ürgét.
A rendőr a feljelentés alapján ügyet indít és ha lezárja kifogásolhatsz. Ha gyanut lát továbbítja a nyomozati anyagot az ügyésznek vádemelésre.
Nem kell sok momentumot támadni, elég azt kiemelni hogy van leltár nincs leltár, van zár alá vevő bírói végzés vagy nincs, igazolni tudod magad személyivel vagy sem, igatzolni tudod a vagyonod letétivel vagy a felszámoló levelével vagy sem.
Kiadja a különvagyont vagy sem, Esetleg csinált leltárt vagy sem. Beidézed a csődtörvényből hogy az időre kapja a díját a felszámoló tehát a sikkasztás önös érdeke is megvan. Ennyi.
Ha az ügyész nem emel vádat te magánvádasan viheted a vádat és dönthet a bíró a felszámoló lecsukásáról...
csendben 2015. 08. 14. 13:07
Előzmény: #2494  BudFox
#2496
Fellebbezni csak az ítélet ellen lehet!
Ahhoz előbb tárgyalás kell(ene). :-)
BudFox
BudFox 2015. 08. 14. 13:04
Előzmény: #2492  Törölt felhasználó
#2495
De, első lépésben Ügyvéd Által Írt fizetési felszólítást lehetne küldeni.

ha erre sem reagálnak akkor ez is mehet a nem válaszolt levelek és a többi érv mellé.
tehát neked kedvez a Bíró majd.
BudFox
BudFox 2015. 08. 14. 13:01
Előzmény: #2493  csendben
#2494
Ha valami nem úgy történik, akkor lehet fellebbezni.
csendben 2015. 08. 14. 12:51
Előzmény: #2490  BudFox
#2493
Ezen jót mosolyogtam!
Szerinted,melyik fideszes bíró fogja tárgyalni az ügyet (és mikorra tűzi ki a tárgyalás napját!)?
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 12:50
Előzmény: #2490  BudFox
#2492
Fizetési meghagyást nem lehetne velük szemben érvényesíteni ?
Arra válaszolniuk kell.
csendben 2015. 08. 14. 12:49
Előzmény: #2485  BudFox
#2491
"Visszaigazolás küldésével, ha nem jön vissza a visszaigazoló, akkor el sem olvassák a leveleket"

Ne viccelj!
A visszaigazolás csak azt igazolja,hogy a küldeményt a címzett átvette!Azt,hogy el is olvassák,vagy elolvasás után mi lett a sorsa,soha nem tudod meg,hacsak nem válaszolnak!

BudFox
BudFox 2015. 08. 14. 12:41
Előzmény: #2488  Törölt felhasználó
#2490
beszélek az ügyvédemmel.... mit veszíthetek ?
még régebben beszéltem a Nemzeti Nyomozó Irodával és a Megyei Bíróságot is felhívtam.
Azt mondták nyugodtan lehet perelni, sőt van is értelme, mert legalább a per alatt nyomatékosan látszik majd hogy te nem hagyod annyiban a dolgot, és keresed a vagyonodat hogy hol van, mi lett vele .

És ez a mi szempontunkból plusz pont a bírói elbírálásban.
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 12:35
Előzmény: #2488  Törölt felhasználó
#2489
telefonon pedig azt mondta az ügyintéző, hogy "nagyon türelmetlenek az ügyfelek".
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 12:33
Előzmény: #2487  BudFox
#2488
Még azt is ráírta átvételkor, hogy "pót".
Nem pótoltam semmit csak felszólítottam őket, hogy 15 napon belül közöljék rendelkezésre áll-e a pénzem, mert ha nincs meg, a BEVA-hoz fordulok és perrel is fenyegettem őket.
BudFox
BudFox 2015. 08. 14. 12:30
Előzmény: #2486  Törölt felhasználó
#2487
ja hogy te rendes postai úton küldted, értem.
átveszik, de nem foglalkoznak vele....
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 12:27
Előzmény: #2485  BudFox
#2486
Itt van a tértivevény a kezemben, átvették július közepén.
BudFox
BudFox 2015. 08. 14. 12:24
Előzmény: #2484  Törölt felhasználó
#2485
POnt ezért írjatok ti is levelet nekik, a PSFN -nek.
Visszaigazolás küldésével, ha nem jön vissza a visszaigazoló, akkor el sem olvassák a leveleket amivel szerintem megintcsak törvényt sértenek.

Valaminek kell már történnie mert ez már több mint botrányos.
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 12:15
Előzmény: #2482  BudFox
#2484
Július 6-án adtam fel egy ehhez hasonló levelet készpénz miatt. Azóta sem válaszoltak rá.
Azt sem akarják közölni, hogy az egyenlegközlőben ő általuk igazolt készpénz ténylegesen rendelkezésre áll-e. Így lehet igazán húzni az időt, mert addig a BEVA sem válaszol.

Saját vélemény: kivett az állam rengeteg pénzt a Quaestorból (teljesen törvénytelenül)- akkor jó ötletnek tűnt részükről és azóta próbálják ezt álcázni. A felszámolóbiztos kinevezése is ezt a célt szolgálta - szándékosan Fideszhez közeli volt. Bele fognak bukni !
csendben 2015. 08. 14. 12:01
Előzmény: #2482  BudFox
#2483
"hogy mik a további lehetőségek"?
Semmi...
Egy dolgot lehet csinálni:imádkozni.
Arra azért gondosan vigyáznak,hogy törvénytelenséget ne csináljanak!
Arról meg igazán nem tehetnek,hogy a törvény olyan,amilyen.
BudFox
BudFox 2015. 08. 14. 11:43
Előzmény: #2477  nemoland
#2482
írtam levelet a PSFN -nek, visszaigazolással, és itt van a szomszédomban az ügyvédi iroda is....már felvettem vele a kapcsolatot, gondolkodunk hogy mik a további lehetőségek.

javaslom ti is írjatok levelet :

Üdvözlöm a PSFN Kft -t.

................ -nak hívnak és a Quaestor értékpapír Zrt. -nél vezettem értékpapír számlát.
Mivel a Quaestor értékpapír Zrt. felszámolás alá kerül az ismert csalások miatt
most Önök végzik el a cég felszámolását.

Én mint részvényekkel rendelkező személy már csaknem fél éve nem tudok hozzáférni a tulajdonomhoz.
A vagyonomra, pénzemre SÜRGŐSEN SZÜKSÉGEM lenne, ezért kérem a tulajdonom mielőbbi visszaszolgáltatását.

Adataim :
Név : ..............
Cím : ..............
Részvényeim : .......db részvény és mintegy ........... Ft készpénz / Saxo bank rendszerben ebből kb. ...... Ft.)
Telefonszám : 30...

A KELER Zrt már az osztalékfizetéskor beazonosította az OTP részvényeket, mert a Quaestor felszámolójához a felfüggesztett részvények után is átutalta az osztalékot.
A Psfn oldalán is fel van tüntetve hogy a részvények megvannak.
A részvények beazonosítása 06.02-áig megtörtént az osztalékfizető papíroknál... (hiszen a felszámoló/KELER jelentése/táblázata/adatai alapján utalták el az osztalékfizető cégek az osztalékokat + a NAV -nak is így lettek lejelentve az osztalékadók NÉVRE SZÓLÓAN)

Ezért is érthetetlen hogy nem transzferálhattam át az értékpapírjaimat egy másik értékpapír számlára.

Önök törvény sértenek azáltal is hogy a Quaestor törvényben az áll, miszerint a beazonosítás után a részvényeket a jogos tulajdonosoknak visszajuttatja, és majd csak ezután rendezik a kifizetéseket a Questor kötvényesek felé.

Nos, a Quaestor kötvényesek zöme már hozzájutott a pénzéhez, de részvényesek közül még senki sem.

Remélem tisztában vannak vele hogy ez az érthetetlen időhúzás, és a quaestor törvény nem helyes betartása Bírósági pert eredményezhet.

Ennek elkerülése végett kérem szíveskedjenek mielőbb tájékoztatni, hogy mikor, és hol juthatok hozzá a vagyonomhoz.

Várom mielőbbi válaszukat,
Köszönettel,X...Y....

Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 10:45
Előzmény: #2480  BudFox
#2481
Csak irogatunk, irogatunk a PSFN-nek. De ők semmit nem reagálnak.
Valós perek nélkül nem fognak semmit lépni.
Addig húzzák az időt ameddig lehet.
Őket időre fizetik, nem pedig teljesítményre.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók