Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maveryck 2016. 12. 08. 14:57
Előzmény: #4299  Törölt felhasználó
#4300
Nálunk Mikulás rali van:)
Törölt felhasználó 2016. 12. 08. 14:53
Előzmény: #4260  maveryck
#4299
Az EKB is rálép a fékre!Szóval megy tovább a hozamemelkedés !Ez is jó nekünk!
mage 2016. 12. 08. 13:08
Előzmény: #4296  fatihszultan
#4298
Igen, offshore-t akartam írni, bocsi de valószínűleg diszgráfiás vagyok :).

Nem mondtam, hogy nem lehet, azt írtam le én mért nem vettem. De akkor kifejtem hosszabban:

Egy növekedés cégnél jóval nagyobb az esély a csődre és a saját tőke sokszorozódására. Ha jól emlékszem a kibocsátás feltételeire akkor 15%-ot kellett menni a saját tőkének 4,5 év alatt, hogy megérje átváltani. Úgy számoltam, hogy eddigi eredmények alapján ennek többszörösét illene növekednie cégnek, tehát ilyen forgatókönyv bekövetkezésénél hülyeség kötvényt venni. Abban nem igazán hiszek, hogy 4,5 évig stagnálni fog a saját tőke, mivel Viktor agresszíven vesz fel pozíciókat, tehát elmozdulás biztosan lesz. Abban csak reménykedni tudunk, hogy jó irányban. Viszont, ha jön egy rosszabb sorozat az nagyon csúnya is lehet, akár pompi 2800 célára alá is bőven beeshetünk. Ha például jön egy tőzsdei összeomlás amit sokan vizionálnak, simán felére eshet a plotinus által birtokolt részvények értéke, ha közben Viktor rossz spekulatív pozíciókat vesz fel, akkor akár felezhet a plotinus alap, a most vett ingatlanok nem túl likvid befektetések, főleg egy válságban. Ebben az esetben viszont már kérdéses, hogy ki tudják-e fizetni a kötvényeseket. Úgy emlékszem, hogy a saját tőkéhez képest viszonylag nagy kibocsátás volt. 2% kamat meg nekem nem biztosíték, hogy megőrzi a reál értékét a befektetésem, többek között Viktor is többször vizionált felrobbanó inflációt.

Aztán ott van a macera az átváltással. Levelet kell küldeni, transzferálásnak költsége van. Mivel nem vagyok nagy befektető nekem ezek is sokat számítanak.

Amúgy ismerem az átváltható kötvényeket, most is birtoklok ilyet. Az előző plotinus kötvényből vettem, de ott infláció felett fizettek kamatot (talán +4.5%) ami azért teljesen más, mint a 2% kamat. De ott is figyeltem, hogy alig a részvény ár felett vegyem a kötvényeket, 2-3% kerestem így kevesebbet végül, mintha részvényt vettem volna, de ha Viktor nem csinál 30%-os évet és emiatt nem hívják vissza a kötvényeket akkor a következő kamatfizetésnél már jobban álltam volna, mintha részvényt vettem volna.

Tehát inkább vettem plotinus részvényt, meg infláció felett 4%-ot fizető állampapírt, mert nekem ez jobb verziónak tűnt. Én ha csak nincs valami nagyon jó lehetőség inkább kerülöm a növekedési cégek kötvényeit. Elég sokan megégették magukat növekedési céget kötvényeivel már, pl: E-star, Btel, Questor. Szóval ha hiszek egy növekedési cégben inkább a részvényét veszem. Tesla kötvényt se vennék, mondjuk részvényt se :).

Az egyébként szimpatikus, hogy Zsiday is rájött nem szabad versenyezni az lakossági állampapírok kamataival.

Ha már ennyire leszóltál, remélem te kötvény tulajdonos vagy :). Vannak itt egyébként kötvény tulajdonosok?

Bét szégyenfoltjait nem én hoztam fel, én csak nem voltam képben ki L Tamás (főleg rövidített névvel). De egyébként jobb félni, mint megijedni szóval szerintem az is elfér ide. Ha nem lennénk sose óvatosak, pesszimisták, szkeptikusok akkor a longosokkal kapcsolatban pompinak lenne igaza, ezt pedig te se akarhatod :).
duplav 2016. 12. 08. 08:52
Előzmény: #4281  Tibi0002
#4297
L. Tamás? ezt komolyan gondoltad?:)
Azt áruld el kérlek a kedves olvasóknak, hogy ha némelyik részvényes nincsen tisztában 1-1 tranzakcióval az neked miért rossz?:) Te minden céget kívülről belülről ismersz mielőtt vásárolsz belőle? Nem muszáj mindig okoskodni...
fatihszultan 2016. 12. 08. 08:40
Előzmény: #4287  mage
#4296
Basszus, sajna megint azt kell modanom, hogy ennyi hülyeséget, már rég láttam:

offshort - az off és a short egybefűzése...no comment. Valszeg az offshore-ra gondoltál.
Miért ne lehetne növekedési sztorival bíró cég kötvényét megvenni? A kötvényt, egy átváltható kötvényként kellett értelmezni. 2% kamat=a pénzed megőrzi a realértékét. ha hasít a cég, átváltod, ha nem visszakapod a pénzed 3 év múlva. USA-ban az átváltható kötvény elég gyakori, Mo-on még szokni kell az embereknek.
A csúcs: Zsidayt, cégeit és az elmúlt évek BÉT szégyenfoltjait egy napon emlegetni...ez is no comment
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 08. 08:09
Előzmény: #4294  mage
#4295
Több napi olvasásra elegendő irodalmat lelhetsz fel ez ügyben a neten.A lényeg,hogy én nem látok párhuzamot L.T és Viktor között.
mage 2016. 12. 07. 20:04
Előzmény: #4293  BobyPf
#4294
Köszi. Picknél, Zalakerámiánnál és BÁV-nál is buktak a kisbefektetők? Forrás-om volt egy rövid ideig, de már régóta csak távolról figyelem, elég átláthatatlan nekem, hogy ott mi történik.
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 19:39
Előzmény: #4287  mage
#4293
Tibi0002 2016. 12. 07. 17:50
Előzmény: #4286  BobyPf
#4292
Nem állt szándékomban. :)
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 17:43
Előzmény: #4290  BobyPf
#4291
Régebben,szerintem a stockyn már írtam,ha bárkinek olyan dologról van tudomása,ami a befektetők valós érdekeit sérti,tegye meg a szükséges lépéseket a szükséges helyeken,ne itt a fórumon fúrjon-faragjon.
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 17:39
Előzmény: #4289  BobyPf
#4290
Nemzetközi tőzsdéken, értékalapon válogató befektetőknek illett volna ezt percek alatt kiszagolnia,ahelyett hogy kétes megjegyzéseket fogalmaznak meg.
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 17:36
Előzmény: #4288  BobyPf
#4289
A portfolió ebből az egy hírből gyártott kettőt,pontosabban két nézőpontból tudosított egyazon eseményről.
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 17:32
Előzmény: #4283  maveryck
#4288
A CPI egy cégcsoport,melynek egy "leányvállallata" lehetett az ORCO Development Ingatlanforgalmazó- és hasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság,amelyet megvásárolt a Plotinus más befektetőkkel közösen.
mage 2016. 12. 07. 17:18
Előzmény: #4281  Tibi0002
#4287
Szerintem meg minden rendben volt Maveryck hozzászólásaival. Kérdezett és kutakodott. Pompi pont ezt kifogásolta, hogy a longosok nem foglalkoznak a cég fundamentumaival, csak az árat várják az egekbe.

Az eladó leányvállalat hálózata nem volt tiszta. A sok offshort vállalat hálózat között nehéz kiigazodni :).

A kötvény kibocsátásnál tényleg érdekes volt, hogy Zsiday jegyezte le a nagy részét. Valószínűleg a kibocsátó miatt nem tudtak sokan mások jegyezni. Emlékeim szerint viszont Zsiday 101%-ra beállt eladásra a kibocsátás után és nagy mennyiségben lehetett tőle venni. Én azért nem vettem, mert inkább növekedés vállalatnak tartom a plotinust. Növekedési vállalattól meg nem veszek kötvényt, mert ha bejön a növekedés akkor részvénnyel nagyobbat lehet szakítani, ha meg nem jön össze a növekedést akkor nem vagyok sokkal nagyobb biztonságban egy kötvénnyel sem, mintha részvényem lenne.

Ki az-az L. Tamás?
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 17:03
Előzmény: #4281  Tibi0002
#4286
Tibi,ez egy kicsit olyan pomperj-esre sikerült!
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 07. 16:59
Előzmény: #4284  maveryck
#4285
"A CPI Property Group a cseh CPI Csoport (a korábbi Czech Property Investment a.s., Ablon Group, Endurance Fund) és a német GSG Csoport (korábban Orco Germany) tevékenységének egyesítéséből jött létre. A frankfurti értéktőzsdén jegyzett luxemburgi székhelyű cég által kezelt csaknem 3 millió négyzetméter ingatlanvagyon összértéke meghaladja a 4,1 milliárd eurót. A CPI Property Group főként Németországban és Kelet-Közép Európában van jelen. "
maveryck 2016. 12. 07. 16:26
Előzmény: #4283  maveryck
#4284
Nem is kell nekik, de azt egy Portfolio.hu-tól elvártam volna, hogy összekapcsolja a kettőt a mai cikkben.
maveryck 2016. 12. 07. 16:22
Előzmény: #4280  mage
#4283
Igen. A Plotinus nem mondta, hogy kitől vett, a CPI pedig, hogy kinek adta el.
Ráadásul eltelt egy kis idő a kettő között.
maveryck 2016. 12. 07. 16:14
Előzmény: #4281  Tibi0002
#4282
Akitől vett, az nem volt teljesen tiszta számomra.
Tibi0002 2016. 12. 07. 15:25
Előzmény: #4276  maveryck
#4281
Ha a Plotinus hű részvényesei nincsenek tisztában a leányvállalatok hálózatával és a tranzakciókkal, az nem túl jó jel számomra. Amikor kötvényeket bocsátott ki saját magának (...), akkor fényezte magát a tájékoztatóban, hogy milyen jó hírnévnek örvend.

A Plotinus pozíciómon ez semmit nem változtat, de azért remélem, hogy nem a következő L. Tamás van születőben.

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek