Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 03. 05. 14:32
Előzmény: #4196  Törölt felhasználó
#4200
suttozoli,
használj PETI-t, olcsó a megbízási díja. Ha a rendszeren keresztül kereskedsz, akkor adás vagy vétel = 0,25%, tehát adásvétel = 0,5%, bőven olcsóbb, mint a brokicégek megbízási díja. A real is a PETI-ben 2000+ áfa csak. Ettől talán nincs is olcsóbb. És ezért a pénzért ötös rílt kapsz.
Törölt felhasználó 2006. 03. 05. 14:13
Előzmény: #4198  Törölt felhasználó
#4199
Emlékeztetek mindenkit, hogy a perrel kapcsolatban is másfél évig (!) kuss volt. Másik, a Berenberg úgy szállt ki a Flaxból, hogy a bejelentés kötelesség ellenére erről majd egy évvel később tájékoztattak.

link

Tehát nyugodtan kiindulhatunk abból, amit tudunk: ezekben a cégekben nagy mutyizás megy, tehát semmi se biztos. Ráadásul nem vagyok benne biztos, hogy pl. a pénz beérkezése egyáltalán bejelentés köteles-e... De mint láttuk, ha az, akkor se biztos, hogy meg is teszik. Na ezért áraz 1500Ft-ra egy egyébként valóban akár 3000Ft-ot is érhető céget a piac. Mint ahogy sok más cég is akár hosszú távon is alulárazott (pl. Fotex, Forrás, stb.).
És én éppen ezért szálltam ki. A magyar mutyizásban túl nagy kockázatot látok. A per egy svájci független bíróság volt, az tiszta ügy, ott egyedül az ítélet volt a risk, annak viszont kedvező volt a bukó/nyerő aránya. A fizetés már nem tiszta ügy, mert ezer és egy módja van a pénz elcsorgatásának. De ha be is érkezik egyszer, akkor is ezer és egy módja van, hogy a kisbüfiket megszopassák (láttunk korábban hagyományos pofátlan megszopatásokat, mostanság meg újabb és újabb trükköseket, lásd Brau, Nabi, Globus). Ebből meg nem kérek.
Törölt felhasználó 2006. 03. 05. 12:41
Előzmény: #4197  boavista
#4198
úgy látszik még bejelentés se nagyon lesz mostanában, akkora a csend
boavista 2006. 03. 04. 19:31
#4197
Vaskut!
Kerdezted, hogy mire lehet szamitani a Flaxnal. Ezen az aron hagyd a papirt, mert a bejelentes utan szvsz zavar lesz, nem arra szamit a piac ami jonni fog. Amugy ha a fundat nezzuk tobbet er.
Udv.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 21:04
Előzmény: #4195  Törölt felhasználó
#4196
Én jelen pillanatban Portfolió real-t használok. Két aprócska gondom van vele.
1. 30mp frissítés (kiküszöbölhető)
2. Nincs 5-ös könyv (fejlesztés alatt, utána jártam)

Ezért ha ötös érdekel, akkor másokhoz hasonlóan megkérlek benneteket.

Adni-venni CIBIN-n keresztül szoktam . Ott a megbízás teljesülésének visszaigazolása ami nagyon lassú.Maga a könyvbe való bekerülés 5-10mp ahogy megfigyeltem.

Azért is kérdeztelek benneteket, hogy ha találnék szebb,jobb és főleg gyorsabb megoldást, akkor elgondolkodnék a váltáson.

Hány % a megbízási díj azokban a rendszerekben, amit használtok?

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 20:36
Előzmény: #4194  Törölt felhasználó
#4195
Én a Petit használom a realre, de nincs ott dellám. Telefonon kötök máshol. Igazából real se kéne nekem, mert DT-t max indokolt esetben, évente kb. 4-5szor csinálok (és az se mind DT-nek indul), a többi esetben is szinte mind1, mert stoppom mindig van a nem spekipapírokban, a spekipapírokban meg ülök a seggemen nyugodtan. És ha fontos, akkor úgyis sokszor könyvből adok/veszek, nem 5Ft-on múlik, vagy már jó előre bent vagyok, szugerálni meg nem fogom az árakat, meg izgulni forintonként.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 19:56
Előzmény: #4192  Törölt felhasználó
#4194
Szerintem minden rendszerrel lehetnek gondok amikor túlterhelt...akár maga a cég akár a bét szervere...viszont amit már kifejtettem valahol az az hogy ugye normál esetben sem biznád pl. a bankszámládat egy olyan cégre aminek van 1 irodája meg 2 alkalmazottja.....jóllehet részvény esetén nem tűnhet el a ködben, mert az a tiéd, az iroda anyagi helyzetétől függetlenül, de azért akkor sem mernék petit vagy fiot választani mert ha becsődölnek vagy valami balhéjuk van akkor mi lesz????
Az IEB például csak egy nemzetközi nagybank, minden jelentős városban van fiókjuk....azért mégiscsak más...
ami drága náluk az az amcsi kötés, de nem tudom máshol mennyi az NY tőzsdéken kötni, személy szerint én amugy sem akarok.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 19:44
Előzmény: #4192  Törölt felhasználó
#4193
Hi,

Én is ebroker-es vagyok és szerintem nagyon király a
rendszer.Bár néha valóban vacakol de nem vészes.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 19:33
Előzmény: #4191  Törölt felhasználó
#4192
Zoli,

a brókercégre vonatkozó kérdésedhez egy kis szakirodalmat találhatsz a Portfolio e-Broker topikjában. Azt hiszem, ezen az oldalon Gazdagodó az első, akitől dícséretet olvasok az e-broki rendszeréről.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 18:18
Előzmény: #4190  Törölt felhasználó
#4191
Sziry, Gazdagodó!

Köszönöm a tippeket.

Csak 1xűen /Süti/ ha megkérhetlek benneteket vagy Zoli amelyik jobban esik/tetszik.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 17:37
Előzmény: #4188  Törölt felhasználó
#4190
Süttőnek válasz: equitasnál a PETI, nagyon jó, , olcsó, a reál havi 2400, brokidij is olcsó, hipp-hopp mindent tud, adhatsz, vehetsz, módosithatsz, stb
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 16:39
#4189
Hát, sajnálom hogy nem jött be a haláljóslat, de a világvége ma (is) elmaradt....
a büfikék már nem remegtek meg, tulajdonképpen semmi nem történt ma....
ez van.

Ja, az előző kérdésre válasz:
Én eBrokert használok (IEB), és tuti jó, realos adatok, az ajánlatom szinte azonnal a béten van....a rendszer legfeljebb csak akkor vacakol egy kicsit amikor iszonyat nagy forgalom van az adott papirban, de gondolom ezzel minden e-rendszer igy van ....
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 13:16
Előzmény: #4187  Törölt felhasználó
#4188
Kérdés a topictól függetlenül.

Ti milyen real-time rendszert használtok, ha használtok és mi a tapasztalatotok a rendszert illetően?

Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:54
#4187
Még nincs veszve semmi! Csak idő kérdése az egész. Amit meg a Pflaxal elbuksz, azt megkeresed majd másik papírral!!! Ha egyáltalán bukó lesz. Aggodalomra semmi ok! Türelem!
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:52
Előzmény: #4185  Törölt felhasználó
#4186
Optimizmus nélkül nem megy. ;-)))))
Valami lesz, de addig idegörlő a várakozás.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:47
Előzmény: #4183  Törölt felhasználó
#4185
nahát, ez ám az optimizmus! :-)
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:46
Előzmény: #4181  Törölt felhasználó
#4184
Szerintem megegyezés lesz.
ha fizetni akarnának már megtették volna, valahogy egyezkedni akarnak,
biztos hogy felmegy az árfolyam, hiszen azért tartom én is a pozit, de hogy mikor?
Ez türelemjáték, de erről már leirtam a véleményem...nekem ha elfogy akkor azért mert más papiron többet lehet keresni rövidebb idő alatt.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:45
#4183
0-ra biztos nem megy le.
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:44
Előzmény: #4181  Törölt felhasználó
#4182
köszi a választ! De akkor nem értem igazából, hogy szerdán mi volt az a nagy jóslat, hogy határ a csillagos ég, aztán még sem történt semmi. Mi volt a háttérben?
Törölt felhasználó 2006. 03. 03. 12:42
Előzmény: #4180  Törölt felhasználó
#4181
Nem akarlak becsapni se azzal hogy azt mondom fog emelkedni, sem azzal hogy esni fog. Az igazság az hogy speki papírban ülünk,bármi megtörténhet.
Ahogy az előbb is belekezdtem, szerintem húzni fogják mint a rétes tésztát.
A betonút helyében, ha volna zsém mepróbálnám FLAX-ot felvásárolni.Ennek semmi jele, fizetni nem nagyon akaródzik neki szerintem, mint ha a fogát húznák.

Őszintén, nem tudom, fogalmam sincs mi lesz.

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek