Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ripp-ropp 2014. 05. 04. 14:41
Előzmény: #95936  Törölt felhasználó
#95940
Így van, rá kell hagyni. Akinek nincs igaza, annak van igaza, és kész. Jobb a békesség.
Gatto 2014. 05. 04. 14:31
Előzmény: #95938  humika
#95939
Fúrnak most valahol? Csak mert fúrás nélkül nem sokat ér az egész.. annak az esélye, hogy a miskolcihoz hasonló eredményeket érnek el nagyon kicsi, de ha nem fúrnak akkor 0. Nem is értem, hogy ennyi uniós pénz után ekkora csend van és senki nem tud semmit..
humika 2014. 05. 04. 13:29
Előzmény: #95932  Törölt felhasználó
#95938
Panninak is annyi
tigus7313 2014. 05. 04. 11:15
Előzmény: #95936  Törölt felhasználó
#95937
no,

csak alakul a fórumbeszélgetések színvonala.

Azt gondolom, hogy önmagában az árfolyamról sok értelme nincs írogatni, amibe beletartozik az is, hogy a cég általánosan "szuper", vagy nagyon "szar".

A vállalatról, számokkal alátámasztott vélemények,információk, kevésbé ismert cikkek (vagy önkormányzati döntések), vagy jövőbeni előrejelzések közzététele sokkal nagyobb hozzáadott értékkel rendelkeznek (persze ehhez jelentős időráfordítás, olvasás,és kutatás szükséges), és csak ilyenek miatt érdemes bármilyen fórumot olvasni, illetve ezek előfordulási gyakorisága minősíti a fórum színvonalát is.
(és szerencsére flozal (és még páran) pontosan ezt teszi, remélhetőleg ezek gyakorisága egyre nőni fog)

Én személy szerint minél több, ilyen hozzászólást szeretek olvasni.
Mert a mögöttes belefektetett munka miatt ezen hozzászólások értéke megbecsülendő, de minimum (el)gondolkodásra serkentő.
Törölt felhasználó 2014. 05. 04. 10:05
Előzmény: #95933  Törölt felhasználó
#95936
Elnézésedet kérem, valóban nem volt igazam veled, illetve írásaiddal kapcsolatban, de nagyon bánt és ideges vagyok amiatt, hogy már több mint egy éve ülök a Pannyban (nem is túl magasról) mégsem tudok belőle még szolid nyereséggel sem kilépni. Közben a topikban legtöbben dicsérgetik a céget, a részvény ára viszont egyre alacsonyabb. Már a 320-at sem tartja.
Anno az Estnél kísértetiesen ugyanez játszódott le. Ahogyan az idő telt, úgy kerültem egyre rosszabb helyzetbe, közben a fórumban a hozzászólások típusa, minősége teljesen megegyezett a mostani Panny topik hozzászólásaival. Amiket és ahogyan Kajako (Hedgefundy stb.) ír, úgy és ugyanazt írta Manóka (Marslakó, Evanyanya stb.). A te stílusodddal és tartalommal írt Gem (Virág stb). Én sem változtam, legfeljebb a nevem, mert az oldriderről kitiltottak, amikor nem bírtam hallgatni és egy beültető felbeszélőnek, aki teljesen ellentétes következtetései valószerűségéről igyekezett meggyőzni a fórumozókat őszintén megírtam a véleményem. Hogy sajnos igazam volt, látható a mostani Est áráról. Remélem a Pannynál nem ugyanez fog megtörténni, bár elég sok jel mutat rossz irányba. Jó viszont, hogy még nem hígítottak és valóban van bevételük. Ez talán ad némi reménykedésre okot.
Törölt felhasználó 2014. 05. 04. 08:45
Előzmény: #95934  Törölt felhasználó
#95935
A duplázni fog azt jelenti, hogy dupla papírt adsz fele pénzért?
Aki beragad, az azt mondogatja,hogy hosszú távra gondolkodom.
Törölt felhasználó 2014. 05. 03. 22:23
Előzmény: #95932  Törölt felhasználó
#95934
Ez a harom paplr ev vegeig minimum duplazni fog! En nem ket napra fektetek be mint te. Te mar masnap is megbanod ha nem felfele megy az arfolyam.Nem neked valo ez a mufaj.
Törölt felhasználó 2014. 05. 03. 21:13
Előzmény: #95931  Törölt felhasználó
#95933
Úgy gondolom nem osztom az észt, próbálok objektíven megszólalni, olyankor, ha olvasok valamit amiről véleményem van. Ha leírok valamit mindig rakok mögé magyarázatot, okfejtést. Ezt szintén lehet véleményezni, cáfolni, vagy egyetérteni vele. Ezt nem nevezném ész osztásnak.

Ezt a kategóriát inkább az "A lényeg,hogy szerintem nem jó felé mennek a cégnél a dolgok", meg a "szerintem szar" és a "ez egy fos" hozzászólásokra használnám. Mert emögött nem sok tartalom van és ezekkel nehéz értelmesen eszmecserét folytatni..

Törölt felhasználó 2014. 05. 03. 20:34
Előzmény: #95924  Törölt felhasználó
#95932
Synergonodnak annyi, ENEFId totál bukó, Panny megy 300 alá. Te vagy a nagy tőzsde cápa - bravó!
link
Törölt felhasználó 2014. 05. 03. 17:18
Előzmény: #95930  Törölt felhasználó
#95931
Ne süketelj már! Ugyanilyen fazonok osztották az észt az Estmédiában, ugyanilyen szöveggel.
Azt mondd meg mikor lesz 400 Ft az általad agyon magasztalt fostömeg!
Törölt felhasználó 2014. 05. 03. 13:34
Előzmény: #95929  tigus7313
#95930
A broker vezetessel kapcsolatban igazatok van. Az nem valt a ceg elonyere, ami meg is latszott. De ezt az eredmenyek szvsz felul tudjak irni. De ettol fuggetlenul ez ugyben is elindult a "tisztulas" egy bo eve. Amikor is T.P. lett a vezerigazgato, aki szakmai korbol jott. Azota Bokor nem nagyon szerepel, (meg hat volt a Lazarus ugy is) a hatterben van, T.P. atvette a kommunikaciot. Pl. legkozelebb ket het mulva az IGC-en, Freiburgban (egyik legnagyobb geoterm. konferencia) fog eloadni.
tigus7313 2014. 05. 03. 10:20
Előzmény: #95926  rice1
#95929
A brókervezetés problémájával én is egyetértek. (mint az RFV...)
Sajnos nem húzód(t)nak hátra, a bizalom már elveszett, annak visszaszerzéséhez valamilyen változás (kommunikáció, vezetés, gyj minőség, stb.), idő, és az eredményesség (Ebidta)pozitív irányú elmozdulása szükséges.
Ezek bekövetkeztéig az árfolyam is nyomott maradhat (amit a biztató jövő felfestése nem befolyásol, csakis a tények és eredmények)
Törölt felhasználó 2014. 05. 03. 09:03
Előzmény: #95926  rice1
#95928
Kosz a sok lozungot, mint pl. a nagyon informativ es tartalommal teli "A lényeg,hogy szerintem nem jó felé mennek a cégnél a dolgok."
Egyebkent nagyon nem mindegy hogy 11xx, vagy 3xx arfolyam magassagban bombaznak teged ugyanolyan adatokkal, ha erted mire gondolok..
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 23:13
Előzmény: #95925  Törölt felhasználó
#95927
A "számok nyelvén" kérdeznélek: szerinted mikor lesz ez a szerencsétlenség 400 Ft?
rice1 2014. 05. 02. 22:22
Előzmény: #95925  Törölt felhasználó
#95926
Szerintem az fontos ennél a papírnál,hogy brókerek és a barátaik hozták létre.1 nagy ötlet és ígéretes tervek (te is olvass vissza a kezdetekig)Nekem még Pannonplast részvényem is volt.Abból lett a Pannergy.Hidd el régóta figyelem és én amikor a papír 1000 felett volt a kicsik pénzének megóvása érdekében írtam ida többször,hogy nagyobb esés várható.(RFV-be is)Akkor is többen ugyanígy mint most te Dtokkal bombáztak és győzködtek,hogy jó a cég és pár hónap és 1500 felett lesz.Azóta az alapok eladtak majd nagyok is kipontozódtak és a cég is lassítja a növekedlst.Miskolc mint tudjuk az átadás nagyot késett.A lényeg,hogy szerintem nem jó felé mennek a cégnél a dolgok.
Léptem és nem írok ide többet.

Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 21:50
Előzmény: #95923  rice1
#95925
A véleményed rendkívül határozott és karakán. Kár hogy totál nem vagy tisztában pár igen lényeges dologgal. Egyrészt az energetikával, azon belül a geotermiával, valamint konkrétan a Pannergy projektjeivel és annak jelenlegi állásával. Pedig ezek ismerete nélkül nehéz ilyen sommás véleményt formálni....

Az hogy egy energetikai szektorban lévő cég nem termel nyereséget a növekedési fázisban nem azt jelenti, hogy szar a cég. Az igen nagy naivitás, hogy szerinted a cég vezérei sem voltak ezzel tisztában és ők nyereséget vártak volna ebben az időszakban. Aki kicsit is képben van, tudja jól, hogy egy ideig a növekedés a nyereségesség rovására fog menni ilyen olyan arányban.

Másrészt jelenleg Miskolc nem üzembe lett helyezve, hanem elkezdett üzemelni. Nagyon nem ugyanaz. Csak hogy érzékeltessük számokkal. 2013-ban 200.000 GJ hőt adtak el (~600 millió), mivel csonka év volt üzemelés szempontjából. Valamint a projekt fele még nincs átadva. Októberre készül el a másik fele. Azzal együtt éves szinten nem 200e, hanem 800e GJ hőt adnak el. Ez a számok nyelvén azt jelenti, hogy nem ~600 millió a bevétel Miskolcról, hanem ~2,4 milliárd.

És ha elolvasnád tigus igen részletes elemzését (akinek köszönet érte!), akkor az is kiderülhetne számodra, hogy a maximális évi hőeladás negyedével(!!) már cash pozitiv volt 2013-ban az energetikai üzletág.

Ezeket gondold át még egyszer és utána írd meg, hogy szerinted miért szar a cég? Lehet hogy mi nem tudunk valamit, ami elkerülte a figyelmünket, de viszont te tisztában vagy vele. Oszd meg velünk légy szíves!



Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 21:24
Előzmény: #95923  rice1
#95924
AKKOR NE VEGYEL VAGY ADD EL!
rice1 2014. 05. 02. 21:01
Előzmény: #95922  Törölt felhasználó
#95923
Miskolc üzembe helyezésekor és előtte te is és sokan akiknek most a veszteség is tetszik nyereséget vizionáltatok.Aki akkor írta,hogy a cég sokáig veszteséges lesz,károgóknak,lebeszélőknek vagy esetleges vevőknek néztétek.Az,hogy titeket megtévesztettek,de a cég vezérei is (olvassatok vissza több éves nyilatkozataikra)azt hitték,hogy nyereségek lesznek.Mikor rájöttek,hogy baj van,elsőként szórták el a papírjaikat.Ti megvettétek sokan még 1000ft-ért.Most a veszteséget is megmagyarázzátok és reménykedtek tovább.Biztatjátok egymást,hogy mennyire jó a cég,közben padig szar és még a vezéreitek is elvannak már bizonytalanodva.
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 20:43
Előzmény: #95920  Törölt felhasználó
#95922
Mit szamit az, ha turelmetlen dobja csak. A lenyeg hogy alakul a tortenet es egy egeszseges fejlodes utjara lepet a ceg es az elso fecskek kozott vagyunk egeszseges elonnyel. HOSSZU TAVON PROBALD SZEMLELNI A DOLGOKAT.
tigus7313 2014. 05. 02. 19:52
Előzmény: #95912  besz
#95921
Amennyiben hihető a gyorsjelentésben leírt információ, akkor az alapján a költségnövekedés egy része bizonyosan egyszeri tétel.
A gyj-ben az egyéb ráfordítások esetében még azt írták:
„Az egyéb ráfordítások és bevételek egyenlege a tárgyidőszakban közel nullszaldós volt. A bázisidőszakhoz képesti romlás elsősorban a Miskolci Projekt egyéb költségei, illetve a korábbi időszakokban indított geotermikus beruházási projektek egyszeri leírásának, illetve a helyi adó szabályozásában történt változásoknak tudható be.”
Az egyéb ráfordítások összege a gyj-ben 351 millió, ebből az utolsó negyedévben 305 milliót számoltak el. Az éves jelentésben azonban 158 millió átsorolásra került az értékesítés költségei közé.
„A költség növekmény részben a hőtermeléshez kapcsolódó közvetlen költségek, valamint a beruházási projektek beüzemelésével kapcsolatos egyszeri költségek felmerüléséből adódott.”
Az egyéb ráfordításokban mindössze 61 millió készlet selejtezés, illetve 8 millió TE selejtezés maradt, ami egyszeri leírásnak minősül.

Vagyis az egyéb ráfordításokból 69 millió, az értékesítés költségnövekedéséből (indirekt következtetés) kb. 158 millió egyszeri költség valószínűsíthető. Vagyis 227 millió körüli egyszeri költség merülhetett fel. Sajnos erről nem kielégítő az információáramlás.

Az is megerősítheti ezt, hogy a gyj-ben elhangzott, hogy
„A bruttó cash flow hányad az ingatlanhasznosítás eredményének kiszűrésével 75%-ot meghaladó értéket mutat.”
Ekkor ugyanis az egyszeri költségek még az egyéb ráfordítások közt szerepeltek. Enélkül számolták ki a fenti hányadot.

Az éves jelentésben szerepel még egy érdekes információ: az energetika üzletág 685 milliós bevételt ért el, és
„A felmerült költségek összege (a többi egységnél folytatott projekt munkálatok, valamint a beüzemeléssel kapcsolatos egyszeri költségek miatt) jelenleg még meghaladja az árbevétel összegét. (konszolidált közvetlen költségek: 521.290 eFt, igazgatási költségek: 632.145 eFt)”.

Vagyis tényleg átkerültek az egyszeri költségek a közvetlen költségek közzé. Ez kb. 160 millió lehet. A közvetlen költségek esetében 191 millió lehet az elszámolt közvetlen értékcsökkenés (gyj-ben van erről információ). Ezek nélkül a „tényleges” közvetlen költségek összege 170 millió lehetett. Az értékesítés CF eredménye a fenti korrekciókkal 515 millióra nő (Ez ki is adja a gyj-ben írt árbevétel arányos 75%-ot, ami remélhetőleg igaz).

Ezt figyelembevéve, és hogy az igazgatási költségek közt is van értékcsökkenés, elképzelhető, hogy az energetikai üzletág cash pozitív volt már 2013-ban.

Az viszont kevésbé érthető, hogy ez esetben ezzel miért nem „dicsekedtek” el….

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek