Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
IF 2021. 05. 23. 21:05
Előzmény: #91619  szikszo
#91620
Kedves Szikszo!
Örömmel vesszük, hogy regisztrált a fórumra a mai napon, hogy közzétegye reményteljes elvárását a könyvvizsgálatra vonatkozóan. Kb három hónap további várakozási időt jelölt meg szerződéskötésre és munkavégzésre. Ez kicsit hosszú idő. Egy ilyen nagyságrendű céget 1 hét alatt átnéz egy könyvvizsgáló. A lényeg az, hogy ki fogja elvállalni? Akarják e, hogy valaki elvállalja?
szikszo 2021. 05. 23. 20:45
#91619
A felfüggesztés óta követem aktívan a fórumot, most döntöttem úgy, hogy én is hozzászólok. Sajnos elég sokan ülünk most a bizonytalanban (személy szerint 25.000 db rv-el), és valóban aggasztó, ami történik. Amellett, hogy ami megtörtént (bár még valószínűsítem, hogy senki sem tudja a vezetőségen kívül, hogy valóban mi áll a dolgok hátterében) elég érdekes hozzászólások is vannak itt a fórumon. Jelenleg (reményeim szerint) a cég azon dolgozik, hogy könyvvizsgálót találjon (amit tapasztalatból is mondok, hogy ebben az időszakban szinte lehetetlen „leakasztani a polcról”), és itt páran azon dolgoznak, hogy a sajtónak stb. mindenkinek szét legyen kürtölve az ügy. Nem értem, hogy ha a sajtó rákap, akkor könnyebb lesz vajon könyvvizsgálót találni a cégnek? Vagy csak saját magunk alatt vágjuk a fát? Mert ha ez az egész nagyobb figyelmet kap, én biztosra mondom, hogy az életben nem lesz olyan könyvvizsgáló, aki elvállalja, és objektíven tudna érdembeli tájékoztatást adni arról, hogy mi történt-történik a céggel. Ugyan az egész felfüggesztés a könyvvizsgáló felmondásából ered, melyet hozzáteszem, hogy az utolsó pillanatokban lépett meg (ami valljuk be őszintén, kicsit gyanús, hiszen a 2020-as gazdasági évvel valószínűleg nem 2021 áprilisban találkozott előszőr), de befektetőként hagy legyen meg az a reményem, hogy sehol nincsen borítékolva egyelőre, hogy a cég ordas nagy csalást követett volna el, és akár minden befektetésem odaveszett. Itt egyetlen egy dologban bízhatunk, hogy június közepe-vége felé közzéteszik, hogy leszerződtek a könyvvizsgálóval, aki elkezd majd dolgozni a 2020-as éven. Ahhoz, hogy ebből jelentés legyen, és az egész könyvelést normálisan átnézzék, véleményem szerint legalább 2 hónap lesz szükséges… 
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:21
#91618
Kedves fórumtársak, jelen állás szerint 1.137.043 darabszámnál járunk, ami 3,17% (ha jól számoltam). 
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:20
#91617
Bocs hogy benyomtam ennyit az alapszabályból, próbáltam kiszedni az érdekes részeket.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:19
#91616
5./ Ha a Társaság közgyűlését nem hívják össze, a könyvvizsgáló köteles erről a törvényességi felügyeletet ellátó cégbíróságot értesíteni.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:18
#91615
4./ A könyvvizsgáló köteles a közgyűlés összehívását kérni a Felügyelő Bizottság egyidejű tájékoztatása mellett abban az esetben, ha tudomást szerez a társasági vagyon olyan mértékű változásáról, amely veszélyezteti a Társasággal szembeni követelések kielégítését, továbbá ha olyan tényről szerez tudomást, amely az Igazgatóság tagjai, vagy a Felügyelő Bizottság tagjai ezen minőségükben kifejtett tevékenységükért való felelősségét vonják maguk után
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:16
#91614
12./Az Igazgatóság, vagy a szavazati jogok 5 (öt) százalékával együttesen rendelkező Részvényes(ek) kezdeményezésére a közgyűlés oly módon is összehívható és megtartható, hogy azon a Részvényes képviselője vagy meghatalmazottja nem személyes jelenléttel, hanem olyan, a kommunikációt korlátozás nélkül lehetővé tevő elektronikus hírközlő eszköz igénybevételével vesz részt, amely a személyes részvétellel egyenértékű joggyakorlásra ad lehetőséget megfelelő biztonságifeltételek mellett. Konferencia-közgyűlés esetén kizárólag olyan elektronikus hírközlő eszköz –így különösen videotelefon –alkalmazható, amely lehetővé teszi a közgyűlésen részt vevők személyének megállapítását, és amely esetében a személyes jelenlétet helyettesítő módon biztosítható az egyes napirendi pontokhoz vagy az azokkal kapcsolatban tett észrevételekhez való azonnali hozzászólás lehetősége. A konferencia-közgyűlésen elhangzottak és a hozott határozatokat -a jegyzőkönyvön túl -hangrögzítésre alkalmas eszközzel rögzíteni és archiválni kell
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:13
#91613
8./ A közgyűlés akkor határozatképes, ha az összehívás szabályszerű, és a Társaság szavazatra jogosító részvényei által megtestesített szavazatok legalább 10 (tíz) százalékát képviselő Részvényes jelen van.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:12
#91612
11./ Ha a szavazatok legalább egyszázalékát képviselő Részvényesek a napirend kiegészítésére vonatkozó –a napirend részletezettségére vonatkozó szabályoknak megfelelő –javaslatukat a közgyűlés összehívásáról szóló hirdetmény megjelenésétől számított nyolc napon belül közlik az Igazgatósággal, az Igazgatóság a kiegészített napirendről a javaslat vele való közlését követően hirdetményt tesz közzé. A hirdetményben megjelölt kérdést napirendre tűzöttnek kell tekinteni.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:11
#91611
A Társaság működéséről, üzletmenetéről a közgyűléseken,illetve a közgyűlési dokumentációk, továbbá a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvénybenés a Budapesti Értéktőzsde Zrt. szabályzataiban előírt közzétételek útján tájékoztatja a Részvényeseket és a tőkepiacot. A Társaság üzleti könyvei, egyéb üzleti iratai a Ptk. szabályainak alkalmazásában üzleti titoknak minősülnek, ezekbe a Részvényes nem tekinthet be.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:10
#91610
8./ A közgyűlés napirendjére tűzött ügyre vonatkozóan az Igazgatóság köteles minden Részvényesnek a napirendi pont tárgyalásához a szükséges tájékoztatást megadni, olyan módon, hogy a Részvényes –a közgyűlés napja előtt legalább nyolc nappal benyújtott írásbeli kérelmére –a szükséges felvilágosítást legkésőbb a közgyűlés napja előtt három nappal megkapja
Hamiskártyás_boy 2021. 05. 23. 20:09
Előzmény: #91607  IF
#91609
Nem értek egyet. Egyelőre nincs 2020-as beszámoló. Ennyi. De tudniuk kell: ha lenullazták a gyerekeink jövőjét, akkor baj lesz. Nekik  Ennyi és nem több a jelenlegi helyzet.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 20:06
Előzmény: #91607  IF
#91608

Első körben legyen meg egy csapat. Ez a fontos, ha 15 % gyűlik össze még jobb nem. Van egy-két cég is a részvény könyben milliós rv-vel.
Magyarországon az a baj sokszor hogy mindenki dumál de nem szerveződnek az emberek és nem állnak ki a jogaikért. Amcsiban már sörétest elővették volna. Legyen egy részvényesi csoport aki kiáll magáért. Ha rendbe jön a cég esetleg és nem lesz  baj, elindul újra az élet a kereskedésben, nem baj ha tisztában vannak a vezetők a számonkérés esélyével.
EZÉRT GYŰLJETEK - ÉRVÉNYESÍTSÜK ÉRDEKEINKET!!!!
IF 2021. 05. 23. 19:59
Előzmény: #91598  kupec
#91607
A befektetésünk értéke jelen állás alapján NULLA. Tetszik vagy sem. A külügy megkapta amit rendelt. Ott nincs mit keresni. Ez senkit nem fog védeni, hogy velük üzletet kötött. Max kellemetlen a másik félnek.
Egy Nato minősítés sem fog senkit megvédeni. Ha tudjuk mit jelent, hogy egy ilyennel rendelkezik egy cég..... Igen szokatlan, kellemetlen kérdéseket kell megválaszolni egy ilyen vizsgálat során, de azért ez még nem a világ vége. Nyilatkozol arról hogy van-e szeretőd és meg kell adjad az elérhetőségét, vagy nyilatkozol arról, hogy vonzódsz-e a saját nemedhez, miből élsz stb... Itt a lényeg az, hogy megtudják az emberről, hogy zsarolható vagy sem.
 Az alapszabályt el kell olvasni és rögtön lehet tudni mit lehet tenni törvényes keretek között. Hány százalék szükséges bármilyen horderejű változás eléréshez. Amennyiben  ez összejön ki és mit tenne?????? 
Ajánlom mindenki figyelmébe az április végén közzétett és elfogadott alapszabály módosítást, közzé van téve a BÉT honlapján. 
Ebben a helyzetben valamiért ez a módosítás fontos volt a vezetőség részéről. 
Az egyeztetés és a jövőbeni célok pontosítása valóban fontos, csak legyünk tisztában azzal mi a cél!!!!!
BladeBoris 2021. 05. 23. 19:43
Előzmény: #91596  raus
#91606
Sok magyar cégnek van NATO beszállítóija, nem is olyan iszzonyat nagy pukk ez a cucc, lényegében minőségügyi okirat nagyobbrészt.
Nem hinném,hogy egy ilyen ügy befolyásolná a magyar beszállítók megítélését a NATO-nál.
Hamiskártyás_boy 2021. 05. 23. 19:00
Előzmény: #91602  kupec
#91605
Én egyszer elfelejtettem vissza adni 5.000 Ft-ot. Jól pofánvágtak. Ezeknél mennyi pénzünk van....?
richman
richman 2021. 05. 23. 19:00
Előzmény: #91602  kupec
#91604
A vétel gombot csak is azért nyomtam meg, mert egyik közleményben sem szerepelt hogy ilyen jellegű problémák lennének. Gondolom, a kv. nem az utolsó órában dobta be a törülközőt.
Idea 2021. 05. 23. 18:59
Előzmény: #91602  kupec
#91603
Esetleg abban lehet bízni, hogy az ott1 bukása megfektetne másokat is. Emiatt ezek a mások tesznek majd valamit.
kupec 2021. 05. 23. 18:53
Előzmény: #91601  Hamiskártyás_boy
#91602
Ha nem lesznek az erőfeszítések kölcsönösek, akkor a jogszerűség útja a bíróság. És még ekkor is minden pillanatban ott kell lebegjen a szemünk előtt, hogy a 'VÉTEL' gombot, bizony mi nyomtuk meg. Ha csalás és megtévesztés volt a háttérben, azt a bíróság kell kimondja (a kezdetekre visszanézve ez azért nem lesz egyszerű), viszont ha kimondja és csődbe jut a cég, illetrve megindulnak a kártérítési perek ott mi a kártalanításban, tulajdonosként, sajnos elég hátul kullogunk majd. 
Hamiskártyás_boy 2021. 05. 23. 18:47
Előzmény: #91598  kupec
#91601
Alapvetően egyetértek. Az azonban keves ha csak mi akarjuk megmenteni a befektetéseinket...... Ha az erőfeszitések KÖLCSÖNÖSEK lesznek, akkor egyetértek.

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek