Hát akkor " dícsértessèk"! Nagyon örülök! ( bírom a profikat és a hitükben mélyen elmerülő apácákat is! ) Köszönöm a pingvintanoda nevében is!! A profik ritkán szólnak, de sokat mondanak...
Az AI öntanuló mechanizmusa nem más mint code review. Sok ezer megírt kódrészlet alapján "tanulja" meg mi szokott lenni a válasz a kérdésre. Az egy ezredmásodperc alatt hozott döntéseknél nem csinál mást csak összehasonlítja a múltban ilyen kérdésekre mi volt a válasz. Nem is tud mást csinálni hiszen összefüggéseket nem tud keresni. Azt le tudja kereskedni pl., hogy az OTP negyedéves jelentésében milyen számokat közölt mert ezeket könnyű perspektívába helyezni. Viszont egy Trump győzelem már összetetteb kérdés. Bár azt mondják a szingularitás még a mi időnkben eljön...
Beleolvastam a péntek zárótól számított bejegyzésekbe - 8 oldal - ennyi faszságot, okoskodást, egymás hülyítését, baszogatását olvasni egyszerre sok, még átpörgetve is. Ti a normál életben is így viselkedtek egymással?
Így már értem, köszi. Érdekes volt ez a vita. Szerintem jót tett a fórumnak. Az biztos nem fog ártani, ha néha egy olyan ember is leírja a véleményét, aki teljesen más szemszögből látja a dolgokat. A legtöbben szerintem idővel megbocsátják neked a pigvin fóbiádat. :-) Akkor irány a 19.000 Ft, Q2-re pedig új ATH! 20.000 felett majd megkérjük bankár barátunkon keresztül Sanyi bácsit, hogy hajtson végre 1:2 arányú részvényfelosztást és akkor végre dniel és pakk is vehet majd 10K-ért OTP részvényt anélkül, hogy beszakadna az árfolyam. :-D
Spekizésböl megélni valódi munka, amihez rengeteg tanulás és több év tapasztalatra van szükség. Türelmet, fegyelmet, kitartást igényel és épp ezért roppant kevesen jutnak el addig. Kellenek hozzá "megfelelő" (értsd nehezebben manipulálható) instrumentumok és az ármozgást követő ( ha nem az alap instrumentumot vesszük) megfelelő viszonylag türhető spreaddal rendelkező , kockázatkezelést lehetővé tehető mögöttes termék , ami nem extrém kasznós a felhasználók számára. Pl. erste certik rövid távra a nem bétes instrumentumokra nem azok szvsz. a nyitvatartási idő és a nagy spreadok miatt.
nagyon érdekes volt az elmúlt 2 nap eszmecsere folyama
magamról annyit, hogy 10 év alatt végeztem el a közgázt, mikor 5 év után töröltek a hallgatói névsorból, akkor egy egyedi dékáni engedéllyel visszakönyörögtem magam, majd 2 év múlva újra ki akartak tenni, akkor átmentem a főiskolai részre, amit 2 év alatt elvégeztem ( a suliba szinte soha nem jártam be...)
MVP-ből 2x buktam meg, harmadikra 2-es - viszont imádom a tőzsdét és %-osan elégedett vagyok azzal a pénzzel, amit itt csinálok - egyébként van munkahelyem is, jópár családnak adok megélhetést - a tőzsde csak szórakozás és szenvedély - plusz itt kitűnő a társaság is :-)
1996-ban kezdtem tőzsdézni - 2008-2009-ben elbuktam minden pénzt, amit addig tőzsdével kerestem és még elbuktam 15M Ft felvett hitelt is itt a BÉT-en (amit 10 év alatt tudtam visszafizetni)
5 éve kezdtem újra figyelni a BÉT-et és 2 éve kereskedem (3 évig csak figyeltem és elemeztem)
nekem 2024egybankar írásai tartalmilag tetszenek, a stílus kicsit karcos, de én erre érzéketlen vagyok
viszont az ide író TA hozzáértőkre szvsz nagy szükség van - most nem sorolok fel senkit, mindenki vegye magára, aki jóindulatúan és segítően bármilyen elemzést betesz ide a fórumra - NEKIK nagy köszönet
jó spekit mindenkinek és persze sok pénzt - irány a balcsi
” A tőzsdén nem szabályok vannak, hanem rendszerek. Ennek megértése nélkül, rengeteg csapdába fogunk besétálni. Túl sok paramétert használunk? Kiváló, jól eladható múltbeli eredmények, silány jövőbeni teljesítmény. A szabályokat felvéssük egy kőtáblára és áhítatosan tiszteljük őket. Ide nem lesz ez elég. Egy rendszert ápolni, folyamatosan monitorozni kell. Mennyire robosztus, hogyan reagál a környezet vagy paraméterek változására? El kell döntened minden pillanatban, hogy a rendelkezésre álló végtelen információ közül mit ignorálsz, és mit veszel figyelembe. Továbbá kezelned kell az egymásnak ellentmondó információk halmazát. “ Tehát mindenképpen rendszerekben nem egy elmélet alapján célszerű gondolkodni az ármozgás valószínűsítésben “csak” egy hullámelmélet adott esetben kevés lehet …. Tudomásul célszerű venni , hogy a gazdaság nem egyenlő tőzsde (főleg pár órás vagy hónapos időtávra tekintve , közhely:a tőzsde a jövőt árazza ) illetve adott helyzetben a szentiment (félelem, kapzsiság ) tokkal vonóval ütheti a TA-t (pánik vagy fomo). Ja a napon belül - től - pár hétig kereskedők több mint 95%a bánatosan elkullog 1-3 év után kissé keserű tapasztalatokat szerezve. "Ez az egyik legkellemetlenebb ebben a szakmában, az állandó, kíméletlen visszacsatolás. Minden egyes döntésedről kiderül, hogy jó vagy rossz. Egy ideig, főleg az út elején, még különböző magyarázatokkal mentegetheted magad, rosszak a piaci körülmények, irracionálisak a befektetők, de a nap végén csak a számlád állása számít osztjónapot. "
Az a gond, hogy már 3-4 éve is voltak olyan algoritmusok, amik élő beszédet elemeztek ki és kereskedtek le... Pl a Two Sigma alpha research platformja, 1 század másodperc alatt feldolgoz egy negyedéves gyorsjelentést és a conf call leíratot. Magyarul még kevésbé tud, de angol beszédeket előben lekereskedik https://alpharesearch.io/
Nem azt mondom, hogy nem lehet vele próbálkozni, de nagyon nagy valószínűséggel alúl fogsz teljesíteni egy eft/bux hoz képest. Egyrészt a befektetői szolgáltatok nagy átlagban lenyúlják a kereskedési eredmény 25%-45%-át. Miért ne árulnának valamit jó pénzért, amit 10 nap alatt lefejlesztettek az az IT-saik és miért szólnának, hogy jobban járnánk, ha kevesebbszer ugrálnánk ki be. Ők a nagy forgalomból élnek (pl nézd meg Erste Befektetési Zrt bevételét/profitját). 20-30 éve valószínűleg volt értelme, de ma már nagyon valószínűtleg stabilan extraprofitot keresni ezzel a megközelítéssel.
Én bírom a "magabiztos" stílusod. Ezenkívül nem kicsit felkavartad az állóvizet és ez jó. Ami nekem kicsit furcsa, hogy a HTF-eket és az algoritmusokat állítod szembe a swing és a daytradereekkel mikor ezek az algoritmusok a Buy and Hold startégiát is megverik. Egy dologra mégsem képesek, ez pedig az asszociáció. Az algoritmus önmagában nem tudj értelmezni egy Varga beszédet, egy éjjel kiadott rendeletet az extraprofit adókról. Az algoritmusok TA vagy bennfentes információk alapján kereskednek. Nincs is értelme összehasonlítani a kettőt. Valaki egyszer itt a fórumon írta az alábbiakat: „ Üdvözlet a világ legkeményebb játékában. Sajnos itt a világ legélesebb, leggyorsabb, legintelligensebb, legjobban informált, makacsul irracionális és sok esetben etikátlan elméi ellen játszod a játékot. A számítógépek, botok, robotok ellen játszol, akik gyorsabban reagálnak nálad. A tréderek ellen játszol, akiknek sokkal nagyobb tapasztalata van a tiednél. A befektetési alapok ellen játszol, akiknek sokkal több pénze van, mint neked. A bennfentesek ellen játszol, akiknek több információjuk van nálad. Mások félre fognak informálni téged. És egy belső hang mindent megtesz azért, hogy megtörjön abban, amit cselekedned kellene. Így hát felejtsd el a gyors és könnyű pénzcsinálásról szőtt álmaidat! "
Köszönöm, hogy válaszoltál! Érdekes volt olvasni ezt a vitát közted és a TA hívei között. Felmerült bennem egy kérdés, ami nem hagy nyugodni. Tegyük fel, hogy 100%-ban igazad van és a TA semmit nem ér. Ez esetben miért léteznek egyáltalán olyan szolgáltatások, mint az OTPDirektBróker? Amennyire emlékszem részvényt adni és venni lehetett régen a sima OTPDirekttel is. Amikor előfizettem a DirektBrókerre, akkor kaptam valós idejű árfolyamgrafikont, valós idejű ajánlati könyvet, egy rakás indikátort (RSI, MACD, Bollinger szalag, mozgóátlagok stb.) vagyis ennek az extra szolgáltatásnak kb. 80%-a olyan elemekből áll, ami a technikai analízishez kapcsolódik. Ha ennyire nem működik a TA, akkor miért árulják a bankok ezeket a csomagokat? Az ottani szakemberek nem tudják, hogy ez nem működik. Vagy nagyon is tudják és átverés az egész? Amúgy hónapos időtavon kereskedő swingtraderként nekem is az a véleményem, hogy a TA annál jobban működik, minél magasabb időtávon használják. Daytradinget meg sem próbálom, ahhoz én hülye vagyok.
OTP részvényesek ide!