Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 01. 08. 06:04
Előzmény: #985059  Törölt felhasználó
#985060
Megneztem Submarino-t, az en rovidtavu OTP elorejelzomet.

Most az evfordulos 6000 ala mutat -10%al. Az a tegnapi zaro alatt van -375 ponttal.
Meglatjuk, koveti-e a vizisizo OTP?
Törölt felhasználó 2016. 01. 08. 05:49
Előzmény: #985058  pomperj
#985059
Igen. Nagy vonalakban egyet ertek, de en azert annyira nem temetnem még az 5-6k -t.
Mehetünk le 4xxx ra, de aztán vissza. Kis oldalazgatas ez az...meglátjuk milyen pánik (kint elég komolynak néz ki).
pomperj
pomperj 2016. 01. 08. 05:30
Előzmény: #985057  KB58
#985058
1)Azt tanacsolnam, olvasd ujra a "Korrekcio/Bear Market" menupontot a blogban. Egy eve irtam meg, es ervenyes most is.

Allaspontom az, hogy VEGE egy nagy, 7 eves tozsdei bull ciklusnak. Egy NAGY Bear ciklus legelejen jarunk. Par evig fog tartani.

Nekem 2 nappal ezelottig voltak ketsegeim: vajon megfogja-e az SPY 2000 szintu support, es akkor NYSE uj csucsra megy? Vagy leszakitja, es akkor minden ami aug.24 utan tortent, az mar bear piacban egy fel-korrekcio?
A kerdes eldolt.

2)Eddig azt tudtuk, hogy Kina buborek leeresztesben van. Es viszi magaval Azsia nagy reszet.
Tudtuk, hogy az EU Indexek egy eve Draghi penzebol tartjak lebegve magukat, de mar leszakadt allapotban. Most ujra leszakadt DAX es FTSE is.

Most mar tudjuk, hogy SPY is leszakadt.

Semmi esely a BUX-on arra, hogy fennmaradnak a mai arak. Azok mind sokkal lejjebb mennek.

3)Bear piacra kell tradelni.
Azt maskepp kell csinalni, mint a bull piacon. A blogban le van irva a 3 szokasos technika.

4)A tozsdei bear piac hamarosan hozza a politikai bear piacot is. A mai kormanyok innentol mind egyre nnepszerutlenebbek lesznek. A kovetkezo valasztason nagyreszuk bukik. A nep elegedetlensege no, es sok helyen fordul lazong, terrorizal, polarizal, ellenseges erzuletek iranyba. Mar van eppen eleg jele.
Forradalmak, lokalis haboruk, egyre kemenyebb konfliktusok jonnek.

5)A biztonsag a legnagyobb ertek lesz. Csak az ovatosak, diverzifikaltak, a kockazat-kerulok fogjak penzuk nagy reszevel tulelni.

KB58 2016. 01. 07. 23:06
Előzmény: #985050  pomperj
#985057
Szia János!

Újabb megerősítés az általad már néhány napja a különböző fórumokon írtakra:

Durva mínuszokkal zárt Amerika
link

A hozzászólásaid olvasva szintén éreztem, hogy igazad van, megalapozott, amit írsz és valószínűleg az történik majd, amit előre jeleztél (legfeljebb a mértéke lehet kérdéses), de mégsem mertem short irányba állni. Most valóban elég durvának látszik az esés, szerinted lesz rövid időn belül korrekció (esetleg valamilyen, jelenleg nehezen elképzelhető okkal felfelé fordítják az indexeket) vagy inkább további direkt, jelentős esés következhet és ezért célszerű innen még shortba lépni?
Shorttime 2016. 01. 07. 23:05
Előzmény: #985052  macibear
#985056
A DAX-ban a 10100ről jósolt 600 pont fel az már elkezdődött? :)
KB58 2016. 01. 07. 22:47
Előzmény: #985052  macibear
#985055
Nagyon jók az általad leírt észrevételek és feltett kérdések. Jó lenne, ha egy_kezdo, szarvasvadász, cimballi és mások is reagálnának rájuk.
KB58 2016. 01. 07. 22:47
Előzmény: #985052  macibear
#985054
Nagyon jók az általad leírt észrevételek és feltett kérdések. Jó lenne, ha egy_kezdo, szarvasvadász, cimballi és mások is reagálnának rájuk.
KB58 2016. 01. 07. 22:38
Előzmény: #985032  macibear
#985053
Szia Maci!

Bárcsak a fórumozók többsége tévedne annyit és találná el annyiszor a várható irányt, mint te.
Nagyon sokszor igazad volt és én éreztem, hogy így lesz, de szinte sosem léptem meg. Ez alkalommal viszont fenntartással fogadtam a péntekre vonatkozó, 6100 feletti várakozásaid a nagyon sok lefelé mutató esemény, információ miatt (lásd pl. pomperj), így most még inkább csak figyeltem és inkább shorton gondolkodtam (de azt sem léptem meg, bár látszott, hogy a körülményekhez képest az OTP magas árfolyamon van és ezért valószínűleg esni fog).
Egyébként pedig amatőr tréderként nagyon jól látod és érzed a tőzsde működését, az árfolyam mozgások legkülönbözőbb okait, mozgató rugóit. Örülök, hogy olvashatom a te hozzászólásaid is a fórum, amikre jónéhány más fórumozóéi mellett mindig figyelek.
Azért azt jó lenne "megsejteni", hogy most a shortos vagy a longos csapat kerül fölénybe, a jelen helyzetben most az előbbiekre tippelnék.
macibear
macibear 2016. 01. 07. 21:55
Előzmény: #985050  pomperj
#985052
OTP-ben az zavar, hogy nem korrigáltuk vissza tisztességesen azt a nagy tavaszi emelkedést.

5200-őn megfogták, pedig lejjebb kellett volna menjen.

Zavar az aug 20-i zárás is. Két napig nélkülünk zuhantak a tőzsdék. Akkor is megcsinálhattuk volna azt a korrekciót.

Aztán ott van állam bá eladása. Egy nap zárva. Oda milyen értékeket vegyek fel? Mert kereskedés viszont volt.

Előtte két hétig építették ki a short bázist 5750 környékén. Az aukció során megvett pakkokat pedig 6100 környékén adták el. Ez két olyan esemény, ami visszafogta a várt gyors emelkedést.

Most meg itt állunk széttárt kezekkel. A fundások még mindig oda számolják a célárukat vajon? Változott valami? Azon kívül, hogy a világ összedőlni látszik? Jön még friss pénz tovább kergetni felfele az árat? Vagy az hedge fundoknak sikerül nyerőbe fordítani a shortjaikat?

Hetes tf-en akár mehetünk is lefele. De hogy szakadunk, vagy csak nem megyünk fel, azt mi alapján lehet eldönteni?

Van egy eredeti elképzelésem ugye, ami szerint most egy nagy B hullámban vagyunk 5145-ről, és annak a B(c)-jét csináltuk meg 6180-on. Innen jönne a nagy C. Minimum 5145 alá akár egy petákkal is. Valóban ez következne?

Egy nap esésből vonjunk le ilyen messzemenő következtetést? 13 nap múlva AZ FRSI nullán van. Vagyis túl sokáig nem mehetünk lefele. (Ennyire még az sem tréfálhat meg.) Korrekció, megálló nélkül legalábbis nem.

5-600 pontnál eddig nem estünk nagyobbat egyszerre. Már elértük a 280-as értéket. És hol van ide 5100? Hogy lehet azt megcsinálni? Két héten belül biztos nem. És akkor mi van a januári ralival? Most elmarad? Már úgy hozzá szoktunk. :)

Napos, hetes indik alapján tényleg azt mondom, hogy lefele kell menjünk közepes időtávon. De azt hittem később kezdünk bele és kicsit magasabbról. Hülye Kína! :)
Törölt felhasználó 2016. 01. 07. 21:21
Előzmény: #985046  macibear
#985051
nem olyan szarugy.., nekem 5778 az atlagaram...,ha egy hetet tevedtel es jovo het pentekre lesz meg a 6100 , nekem ugy is jo...;)
pomperj
pomperj 2016. 01. 07. 21:20
Előzmény: #985041  macibear
#985050
Maci, te nagyon jo elemzo vagy itt mindenki szemeben. Es barki buszken vallalhatja azt a hibat, ha egy ideig teved; az egeszen normalis.

Kevesen vannak, akik lattak komoly bear piacot. Nem csoda, ha nem ismerik fel a szinet es mozgasat: SPYban 7 eve nem volt.
Itt, az OTP mufajban az utolso 2011-ben volt, azota inkabb amolyan garden-party jellegu ki medvebocsok voltak.

Azert ez most SPYban mas: ez komoly anyamedvenek nez ki, bar a bokrok meg eltakarjak. De az ovatosak mar fedezekben vannak. Ideje ujra olvasni, amit tavaly irtam a blogban a medve piacokrol. Most mar tudjuk melyik fajtanak latszik: majus ora mar lattunk eleget belole ahhoz, hogy a kovetkezo hullamra mar jol uljunk fel.

Törölt felhasználó 2016. 01. 07. 21:05
Előzmény: #985046  macibear
#985049
Szvsz 1940-en megvolt az S&P alja., holnap 2000-ig korrigalhat. mig a DAX a mai egesz napos emelkedeset folytatva 10300 korul zar...
Oti sem fog esni.., a szamozas jo...
macibear
macibear 2016. 01. 07. 21:02
Előzmény: #985034  mostkezdem
#985048
Köszi!
Ez a rajz ami hozta az ötletet. Jobb alul a sárga pöttyök alá húzott kis ferde vonal. Azt csinálta meg a különbség. Ez volt a minimum elvárás. Az kb 250-nek felel meg.

link

Kék: Otp, Cián: Ricsi, Sárga: a kettő közötti különbség

No és ugyanez felnagyítva

link
Törölt felhasználó 2016. 01. 07. 20:59
Előzmény: #985043  macibear
#985047
Ezek sanyafuel hullamok neven vonulnak be a grafikonrajzolas tortenetebe.., a szabalyokat kitalalom kesobb, illetve barmikor modositom oket...;)
macibear
macibear 2016. 01. 07. 20:56
Előzmény: #985045  Törölt felhasználó
#985046
Hát az szarügy Sanya Tesó.

Gondolom nem vigasztal, hogy én se adtam túl a longjaimon. Igaz tegnap vettem kétharmadnyi short certit. Nem tetszett az eladói viselkedés ...
De még a reggel vásárolttal együtt sem fedezik teljes mértékben a longokat. Eldobni meg ...
Törölt felhasználó 2016. 01. 07. 20:48
Előzmény: #985042  Kontraindikator
#985045
A hullamokat nem is en csinaltam...
Elliot meg csak forogjon is a sirjaban..., nekem se jobb...full longban ulok es az agyamban fogok porogni egesz ejjel...
nagivan 2016. 01. 07. 20:44
Előzmény: #985041  macibear
#985044
Ugyan! Ne szabadkozz! Spongyát rá! „Látszik az is, hogy január 2-án még béke és nyugalom volt a piacokon és a tőzsdén, majd amikor visszajöttek a szilveszteri buliból a brókerek, akkor újra támadásba lendültek. Január 3-án már látszott a forinton, hogy újra támadás éri az országot". S.G. Szőke Ciklon.
macibear
macibear 2016. 01. 07. 20:29
Előzmény: #985038  Törölt felhasználó
#985043
A piros ceruzát majd Pomper Tanár Úr fogja használni. :)

Én csak annyit mondok, hogy Elliott most forog sírjában. :)
Kontraindikator
Kontraindikator 2016. 01. 07. 20:29
Előzmény: #985040  Törölt felhasználó
#985042
Jaaaaa... de tényleg... akkor jó... :D

A számozásnak vannak szabályai, a hullámoknak jellemzői... na itt ezek közül semmi nem stimmel. Alapvető szabályokat sért... Ezekre most nem térnék ki, többször leírták már itt is, meg rá is tudsz keresni a gúgliban.
macibear
macibear 2016. 01. 07. 20:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#985041
Kösz, még tán igaznak is tűnhet ... :)

de a mostani péntekig vártam emelkedést és onnan a lejtmenetet. Egy napot lehet tévedni, de gyakorlatilag most öt napot tévedtem. Ez már hiba.

Tény, hogy kb egy hónapja nem ülnek a várakozásaim. Utoljára a mikulás környéki esést jósoltam meg. Azóta semmi sem jött be. Mentségemre szolgáljon, van egy "kis" családi probléma, és nem foglalkozok eleget a chartokkal. Kicsit pihenni kell ...

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek