Negatív meglepetést okozott az OTP
Az OTP negyedik negyedéves eredményei vegyesen alakultak: a nettó kamatbevétel elmaradt a várakozástól, amit a nettó díj- és jutalékbevételek sem tudtak kompenzálni. A csoport 91,6 milliárd forintot helyezett a céltartalékba, ez a valaha félretett legmagasabb összeg a bank életében, ami 33%-kal haladta meg a 69 milliárdos előrejelzést. Meglepetés, hogy nem történt újabb leírás az ukrán leánybank goodwillben, tehát a 26,8 milliárd forintos ukrán goodwill érintetlen maradt.
A 91,6 milliárd forintra ugró céltartalék a jelentés szerint egy nagy magyar projekthitelhez köthető, mintegy 34 milliárd forint összegben, ami 2014. első negyedévben eléri a 90 nap késedelmet. Amennyiben ez bekövetkezik, úgy a magyar OTP bank fedezettségi rátája 80,1%-ra esne, konszolidált szinten pedig a mutató 82,5%-ra süllyedne. Az orosz leánybank esetében kiemelendő, hogy változott a céltartalékolási módszertan, ezért negyedéves alapon 27%-kal magasabb a kockázati költséget számolt el a pénzintézet.
A 2013-as éves számok hasonló képet mutatnak. A jelentett és a korrigált nettó profit a várakozások alatt alakult (csökkenő kamatkörnyezet, magasabb működési költségek), a céltartalékképzés jóval meghaladta azt. A nettó díj- és jutalékbevételek viszont elmaradtak a konszenzustól.
A külföldi leányvállalatok teljesítménye vegyes: Bulgária kiváló, Ukrajna javuló tendenciát mutat; Horvátország, Szlovákia és Montenegro mérsékelt profitot termelt; további veszteségek alakultak ki Romániában és Szerbiában. Amint már láttuk, Oroszországban erős profitcsökkenés történt az emelkedő kockázati költségek miatt, valamint az új elszámolás kamatbevételre gyakorolt negatív hatása miatt. 2013-ban az értékesített vagy leírt 10,8 milliárd rubel értékű nem teljesítő hitelek 86%-a került ki a negyedik negyedév során a bank könyveiből.
A Core Tier1 ráta 16,0% volt, amely enyhe romlást mutatott éves alapon, de a kilencven napon túl késedelmes hitelek céltartalék fedezettsége 85,2%-ra emelkedett (+4,4%-pont éves alapon). A kockázati költségek az utolsó negyedévben 26 milliárd forinttal emelkedtek. A magyar anyabanknál tapasztalt portfóliójavulást elsősorban a problémás jelzáloghitel állomány csökkenése okozta (részben a Nemzeti Eszközkezelőnek eladott fedezetekhez köthető megtérülések miatt).
A gyorsjelentés elemei sokban előremutatók, de véleményünk szerint a piac elsősorban a gyenge nettó profitot fogja kiemelni az adatok közül, ami miatt újra a 3.600 forintos szintek környékére kerülhet a papír. Sajtó-konferencia reggel várható, elemzői tájékoztató délután.
Varga Mihály egy konferencián tegnap közölte, . Idén 2,9%-os hiánnyal, 2,4%-os inflációval, 2,0%-os növekedéssel számol a kormány.
A februári hiány a költségvetésben elérte a 408 milliárd forintot. Ez az egész éves 984 milliárd forintos pénzforgalmi hiányelőirányzat majd 50%-a. Korábbi években hasonlóan magas volt az első hónapok
deficitje. A minisztérium szerint ez megfelel az éves tervnek, amelynek részleteit azonban nem közölték.
Nem lehet tudni, hogy a bennfentesek ebből a xarból (nem csokipuding!!!), nem megenni!!!!, mennyit áraztak be.
A vén paraszt még mindig "drágának" tartja, mert akkor már élt volna a kötvényei rv.-re válthatóságának opciójával.
aki nem ajándékba vagy juttatásként kapta a részvényét annak foggalmam nincs miért örömteli az osztalék fizetés. Kapsz 147 forintot, de cserébe másnap több mint 147 forinttal kevesebbet ér a részvényed....
még, hogy Sanya nincs benne a mostani lejtmenetben - csak nyakig
tele van már a töke neki is ezzel a lenyúlós jogászbandával, hogy a bankok nyúzásából csinálnak politikai hasznot maguknak
kitalálták ezt már tavaly, hogy választások elött csinálnak egy kis beesést
eladja a OTP pakkját, beáll shortba, majd hogy nagyobbat csattanjon az utolsó negyedévet direkt csúnyára hozzák ki, hogy márciusban további esés legyen
majd jön az elsö negyedéves jelentés, amiben már minden szebb lesz, és fordul a hajó
OTP részvényesek ide!