Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kexelo
kexelo 2015. 02. 22. 19:34
Előzmény: #699  macibear
#700
nm, én adtam kérés nélkül... ;)
macibear
macibear 2015. 02. 22. 19:29
Előzmény: #698  macibear
#699
Thx. :)
macibear
macibear 2015. 02. 22. 19:28
Előzmény: #697  kexelo
#698
Akkor vedd le a minuszomat. :)

Én ma már eltüntettem egy csomó bejegyzés mellől. Hülye minuszoló. Mi a fenének olvas ide ha nem is érdeklik a beírások? Baromarcú!
kexelo
kexelo 2015. 02. 22. 19:20
Előzmény: #695  macibear
#697
de jó h beindult ez a topik! :)
nem kell rajzolgatnom bonyolult chartokat, és mégis "látok"! ;)
negyed ennyi tudással a 4w-t a 3. vs 5. általad jelzett árszintre várnám... MA200 nálam a kulcspont, h melyik...
BudFox
BudFox 2015. 02. 22. 19:18
Előzmény: #695  macibear
#696
én meg csak annyit tennék hozzá hogy a Questor os elemzők is 4150 körülre várják le...

de még 4000 forintig belefér a korrekció. ezt mondták nekem...
macibear
macibear 2015. 02. 22. 19:08
Előzmény: #672  Drian875
#695
Valahogy így nézünk most ki:

link

Vannak még további érveim is azon kívül amit a rajzra feltettem.

Nagyon gyakori kereskedői fogás, hogyha túl mélyre menne az ár egy nagyobb mennyiségű long pakk realizálásakor, akkor kiáll(nak) egy kis időre az eladó(k), sőt még vesz(nek) is, felhajtva az árat egy olyan szintre ahonnan már nagy valószínűséggel egy megadott szint fölött tudják teljesíteni az értékesítést. Ezt a felhúzást láthattuk péntek reggel. Alakra úgy néz ki, mintha kialakulna egy csésze, aminek a közepén van egy kiugrás. m10-en ez szépen megfigyelhető. Az elmúlt három évben már többször találkoztam ezzel a technikával és a hozzá tartozó alakzattal.

Miután befejeződött az akció a piac magára marad és jellemzően az alábbi történik. Az ár elindul még lefelé, a legváltozatosabb mértékig, majd visszaemelkedik a csésze baloldalának 161%-ig. Ez lenne a 4410 környéke.

Nem tudom meddig megy le. Az ábrán feltüntettem 5 lehetséges esetet is. De utána mindenképpen várom a 4410-et.

No és még egy rajz, de kimondottan vájt Ellistálknak.
link

A III. hullám kinagyítva m30 időalapú, valamint kötésalapú ábrázolással. Míg az időalapú elég furcsa rajzolatot mutat, a kötésalapú gyönyörűen mutatja a belső szerkezetet. Különösen érdemes megfigyelni a 2. és 4. hullám azonosságát, úgy ahogyan erre Ad is felhívta már a figyelmet.

Érdekes megfigyelni az 1. hullám belső szerkezetét. Egy tökéletes fejváll. No ilyen indító alakzatra sem hívta fel a figyelmet még a szakirodalom.
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 18:58
Előzmény: #693  Hathor
#694
A bet felfutásahoz hiányoznak a jo új tőkeerős cégek a betrol.
Wizzair is Londonba ment most, nincs egy jo cég aki Betre jönne, így felfutas sincs, régi 4blue chip leszerepelt. Es meg orosz ukrán olaj függő 3ceg. A negyedik meg tele konkurenssel, akik törik le árban az Mtelt. Fel áron adjak ugyanazt mint Mtel. Nincs perspektíva, csak a spekuláció es pénzbőség, kapzsisag tudja felhajtani az árakat itthon.
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 18:52
Előzmény: #692  BudFox
#693
Mert váltásnál van a szerkezet. Sajnos tökéletesen utólag azonosíthatóak a hullámok, előtte feltételezed milyen hullám jön. De egy megnyúlt hullám, vagy egy dupla/tripla Zz könnyen megtrefalhat, es a feltételezett Zz utan tripla Zz szép veszteségbe kergethet.
Szerencsére kezdünk rájönni a money management fontosságára, ami azzal jár, hogy zárni kell a pozit, ha nem hozza a várakozásokat a hullám elmélet. A tozsdepszcihot le kell győzni.
Nincs kecmec rossz pozit zárni kell.
BudFox
BudFox 2015. 02. 22. 18:43
Előzmény: #683  Hathor
#692
Hát ez biztos, kolléga .))

annyi a hullám itt hogy még a vgéén belefulladunk :D

azt sem tudjuk felismerni hogy fel-vagy le..nemhogy a 5 ös hullámszerkezeten belülieket ?
macibear
macibear 2015. 02. 22. 18:41
Előzmény: #680  Drian875
#691
Aktualizálhatnád már azt a rajzot! :)

Már rég feljebb vagyunk 600 ponttal. Másképp mutat az a rajz is.
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 18:39
Előzmény: #688  Hathor
#690
A fő gond az, hogy semmiféle feltankolast nem láttam, hogy nagyon alá álltak volna idehaza az esesnek. Vannak napok, hogy 1500darabbal nyit ki OTP, BUX hatiban 2kontis nyitók. Egy induló konjunkturat, hatalmas bull indulást, nem így várnék, hogy mki kivár.
Nyilván 20k BUX es 5k OTP felett kap mindenki szignált, de jo lenne előtte belépni, ha valóban el akarna indulni a piac. Kételyeimet leírtam ezzel kapcsolatban. 3/2 vagy 3/1/2ha nincsen kész, azt OTP rossz gyorsjelentésével el tudom képzelni meglesz. Az pár hét mire kiderül milyen a gyors, es mekkora kockázatot hordoz.
macibear
macibear 2015. 02. 22. 18:36
Előzmény: #669  pomperj
#689
Nyertél! :)

Az előző 4470-es csúcs után nem győztem figyelmeztetni az olvasókat, hogy nincs tovább fel hosszú időre. És jogosnak tartom ezen véleményed most is. Perpill ugyan lila gőzöm sincs mit akar otika csúcsilag, de utána hosszú ideig tartó lapos lejtmenetre számítok én is.
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 18:29
Előzmény: #687  Hathor
#688
Olvasok egy tőzsdepszicho könyvet, az írja usaban mekkorákat emelkedtek a részvények. Microsoft pl. 1986marcius 13an 21dollar kibocsátás, első tőzsdenap 30%emelkedes, 2000re 41.000%ot emelkedett. 100dollaros befektetés 4millio dollárra dagadt.
Cisco 1990 tőzsdére került onnan 60.000% ememlkedes.

Mi itt küzdünk a folyamatos lecsorgassal 2007ota, 7eve!!
Elég lehetne mar, jöhetne az aranykor itt is.
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 18:11
Előzmény: #685  Drian875
#687
Feljebb kell menni egy ciklussal akkor szerintem.
Fontos, hogy megállapítása az ember, hogy super ciklus, mint fő ciklusban hol vagyunk. Mint azt mar mondtam. Szerintem super 3as indult ezzel az OTP 1-2vel. Tehát OTP 2500 egy 3/0. Talán 5000 3/1, talán 3500 3/2, de az is lehet 3/1/1-3/1/2 volt. De még mindig nem tudom megvolt-e 3/2 alja.

Mondjuk most telorol írok, nem látok chartot, fejből mondom. Buxban biztos ezt nézem az fejben van
Törölt felhasználó 2015. 02. 22. 17:30
Előzmény: #685  Drian875
#686
Ha zz ment lefelé akkor miért képtelenség most longról beszélni?
Drian875
Drian875 2015. 02. 22. 16:14
Előzmény: #683  Hathor
#685
Ha az olyan egyszerű lenne :)

Ha jó az ábra és valóban egy ZZ ment lefelé, akkor longról képtelenség beszélni, mert ilyen pozícióból nem fordulhat a piac, a ZZ pedig nagyon gyanús, h nem lehet más...

link
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 15:11
Előzmény: #683  Hathor
#684
Most el kell ugranom, ma már nem leszek, de majd még visszatérek ezekre a gondolatokra.

üdv
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 14:57
Előzmény: #680  Drian875
#683
Mindenképpen ezt az időtávot kell megvizsgálni Elliott szabályai szerint.
Én biztos nem vagyok képes rá, mert nem ismerem ezeket a tripla, dupla zz, xyw, meg egyéb hullám elméleteket.
Én örülök a 5+3as szerkezetet megtalálok, de aki profi a belső szerkezetekben, annak nagyjából fel kéne ismerni hol vagyunk, de tudom rengeteg tapasztalat kell a hullámelmélethez is, még egyikünk sincs annyi tapasztalata, hogy rá tudja vágni hogy tapasztalatai alapján ez, meg az a hullám van.
Drian875
Drian875 2015. 02. 22. 14:48
Előzmény: #681  Hathor
#682
Igen, ez a bull verzió, ami szembe mehet az elsődleges elképzelésemmel, de vannak érveim ellene :), miért nem fogadom el, főleg nem elsődlegesnek
Hathor
Hathor 2015. 02. 22. 14:46
Előzmény: #678  Hathor
#681
Saját elképzelésem szerint itt állunk hetes OTP charton, ami 3.5év oldalazását foglalja magába.
Nálam ez a lényeg OTPt nézve.

link

Mondom az optimista képet.
Szerintem itt a képen egy 1-2hullám látható impulz 1-2.

0pont a 2500as szint, egyes az 5000szint, kettest nem tudom megvan-e már a vége, vagy még lesz-e egy kör le.
Az tény, hogy még hetesen csökkenő oldalazó trend van. Az is tény, hogy 0-1es pontot felfibozva 61.8as korrekciós szinten megállt kétszer az árfolyam. Az is tény, hogy nem párosult forgalom!
Azt is lehet látni, hogy előző 3500as szintnél szintén volt egy ilyen elinduló hullám, amiből semmi nem lett, itt az alatt vagyunk még, most sem lehetünk feltétlenül boldogok (még).
A helyzet egyelőre változatlan, de nem reménytelen. Talán van fény az alagút végén feltételezve nagy kettes végét akár, vagy azt befejezve hamarosan.

Ha nagyon optimista akarnék lenni, akkor azt mondanám egy nagy zászlót látunk 1-2pontban. Ellenben ha kivisszük a csatorna tetőt, nagy és hosszú setupot kapunk 20K BUX feletti szinttel együtt.
Addig meg csak kombinálhatunk!

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók