Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 19. 20:30
Előzmény: #496  macibear
#500
áááááááááááh... beszélsz itt butaságokat... a piacbefolyásolást, bennfentes kereskedést a törvény bünteti... de mint láttuk ma is többször szó nélkül betehetnek 10k-s pakkokat támasztani, és az irányukba terelni, majd visszavonják, ha már eleget toltak a másik oldalról... nem foglalkozik vele senki... pedig csak egy telefon lenne a BÉT-re is kivizsgálnák, ráadásul komolyan is veszik az ilyet... de ha senkit nem zavar, hát ez van...

El kell fogadni, hogy a BÉT-en ez van... a ruletten 50% az esélyed, hogy nyersz. Piros, vagy fekete (meg némi mazsolát dobj a nullára, és akkor biztos a dolog).
A Tőzsdén meg hát ellened vannak baromi sokan, meg még a brokik... szóval szar a helyzet, nem rózsás... :D
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:30
Előzmény: #490  Drian875
#499
tényleg nem áll szándékomban a nagyok dolgába beleszólni, de ha nem gond akkor én azt mondanám, hogy szerintem eddig az öt nap korrekcióban az A pontot a 17-i alj jelöli ki, a B-t pedig a mai napi max! Persze nehéz terep mert gyakorlatilag lófütty látszik belőle... szóval akkor most jönne valahová a C, de szerintem lapos lesz, mert a Bux szerintem nem esni készül, hanem támaszt épít..
Drian875
Drian875 2015. 02. 19. 20:29
Előzmény: #488  kexelo
#498
itt van: link
Drian875
Drian875 2015. 02. 19. 20:25
Előzmény: #493  -Feri
#497
Kettősséget érzek, alapvetően minket vagy beszéljek csak a magam nevében, nem érdekelnek, mert a hozzáállásom szerint nem a hírek mozgatják a piacot. Erre vonatkozóan már sokat linkeltem, ebbe a topikba még nem, hát legyen: link

Én a grafikonra tekintek, ott pedig Elliott elvei alapján új csúcs benne van

macibear
macibear 2015. 02. 19. 20:21
Előzmény: #493  -Feri
#496
Ha már speka.

Tedd fel a kérdést: Mi fájna legjobban a szereplőknek? Bizony, bizony: Ha nem lefele, hanem felfele indulna meg.

Nagyon sokan már realizáltak, valszín megnyíltak már a shortok is. Mi kell hozzá, hogy megindítsa valaki felfele? Aztán a short stopok már intézik a további felt. Long realizálások nem állítják meg ... Szóval?

Ezen a beltenyészett BÉT-en, ahol minden komolyabb szereplő keresztnéven szólítja egymást, ahol a brokik már szinte egymás gyermekeinek keresztszülei mi is akadályozna meg egy ilyen GBL-t? Nem kell ehhez hír ... A cél elszedni egymás pénzét. ehhez pedig aljaskodni kell. Nincs mese.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 19. 20:18
Előzmény: #494  macibear
#495
A csokitétem megtettem... :D
macibear
macibear 2015. 02. 19. 20:14
Előzmény: #491  Kontraindikator
#494
Vazze! Megtanulhattad már. "Ahogyan változik az ár úgy változik az elképzelésem." ala Elliott.

Tény, hogy ezzel Hatornak adok igazat, aki szintén várja a 3/5-öt. Őt is megszóltam e miatt. Lehet nektek lesz igazatok.

No de itt a rajzocskám.
link

Természetesen az extended (vagy mifene nevű)3.3 hullám miatt csonka 3.5 lazán belefér. A mostani felmenetelben csinált már egyet. Szóval nem feltétlen kell certikiütős (4595) illetve új csúcsos (4438 fölötti) magasságokban gondolkodni.
-Feri
-Feri 2015. 02. 19. 20:04
Előzmény: #486  Drian875
#493
Olvasgattam nap közben, hogy néhányotok még magasabbra várja, de megmondom őszintén, nem látom egyáltalán azt a sztorit, ami fellőhetné odáig. Az ad némi támaszt ennek a verziónak, hogy tényleg nagyon gyöszösen akar esni a korábbi tetőről és a forgalom sem nagy mellé, de ami pozitív forgatókönyv csak volt, azt már mind beárazták. Beárazták:
- bankadós téma, ami extrém esetben be is jöhet, bár orbán ígérte
- orosz-ukrán tűzszünet, ami látjuk mennyit ér
- görög megegyezés, de az maximum döntetlen lehet már csak
- talán egy kis speka is volt a felminősítés reményében, de növekvő államadósság mellett és háborúval a hátsó kertben nem lesz abból se semmi (és a görögök akkor még ki sem léptek)

A múltbeli emelkedések nem ritkán produkáltak másodlagos, magasabb tetőket, de itt tényleg nem látom a hajtóerőt hozzá. Az indikátorok is már divergálnak, ami már az emelkedések egyik utolsó fázisa általában. Ettől még lehet, hogy felmegy a Holdra, de most már egyre szkeptikusabb vagyok ez ügyben.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 19. 20:01
Előzmény: #489  macibear
#492
Na Maci koma... elő a chartokkal... mondtad, hogy lusta vagy... de ezt most nem úszod meg... rajzolj... :D
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 19. 19:59
Előzmény: #489  macibear
#491
"H4, H2 RSI-t vizsgálva ordít, hogy a harmadik hullám nincs kész."

Két napig győzködtelek, hogy nincs kész... nem sikerült... Te viszont meggyőztél, hogy kész van... most meg megint meg kell, hogy győződjek, hogy nincs kész? :DDDD
Drian875
Drian875 2015. 02. 19. 19:57
Előzmény: #487  Kontraindikator
#490
:DDDDDD

megnéztem, 2% alatt van,hogy ez nem 3/4.

Mert:

3950-3750+ 3/2, ami teljesen megegyezik méretben 4386- 4186 eséssel, azaz ezek összetartozóak, térben és időben is egyeznek (megj.: ez lehet a mostani esés célja, alászúrásként - előző negyedik).

Továbbá 3=161,6*1 méretnek pont a csúcs egyezik meg, RSi szépen magasan óráson az előző csúcsnál (3/3) 4385-nél 85 körül. Következő csúcs 75 környékén (3/5). Ahogy írtam nap közben az azonosításra vonatkozóan.

Stochastic 4-et mutat naposon.
macibear
macibear 2015. 02. 19. 19:54
Előzmény: #487  Kontraindikator
#489
Na ja!

Addig egyezünk, hogy holnap fel. Szerintem max c/2 lehet.

Aztán persze jöhet a c/3 le 4200 alá. No ez az amit vitatok.

Szerintem 4438-ról kész egy A-B-C szerkezet. Ritka ugyan, de az irodalom ismeri azt az esetet amikor a C nem megy az A alá.

A B hullám 54%-a az A-nak, a C pedig 48%-a. Kötésszámban mindkettő 61%-a az A kötésszámának. Szóval ez kész is lehet.

H4, H2 RSI-t vizsgálva ordít, hogy a harmadik hullám nincs kész. Szépen látszik is, hogy a mostani A-B-C 4438-ról, vagyis a 3/4 szépen törte az RSI csatit. Innen bizony felfele az irány. Fel 4400 fölé.

Az FRSI-be is kell egy nagyobbacska felhúzás. Ha nem csinálja meg, nem tud esni. Így is a pincében jár már az előrejelzett értéke néhány nap múlva, miközben folyamatosan csökken. Ha az ár is csökken hova érne már le?

Nem, nem! Ennek egyszerűen fel kell menni. Fel 4400 fölé. Punktum! :)

De ha nem, hát nem ...

Kedden jóseredményhirdetés. Valaki(k) piedesztára áll(nak), más(ok) pedig fizeti(k) a sörcsokit. :)

Nemes verseny ez kérem szépen ....
kexelo
kexelo 2015. 02. 19. 19:53
Előzmény: #486  Drian875
#488
ez nincs meg RSI-vel?
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 19. 19:43
Előzmény: #486  Drian875
#487
Én már múlt héten feltettem a felhőbe... :DDDDD

viszont most beszélek épp Macival, és ő nem így gondolja... szerinte még csak a 3/4-et csináljuk...és jön fel a 3/5. Vitázgatunk éppen....
Drian875
Drian875 2015. 02. 19. 19:28
Előzmény: #481  -Feri
#486
Drian875
Drian875 2015. 02. 19. 19:26
Előzmény: #482  Kontraindikator
#485
Zárt helyre (Viber) most megnéztem 7:46-kor írtam be, reggel :))))

Öregember nem vén ember :)))))
macibear
macibear 2015. 02. 19. 19:20
Előzmény: #479  -Feri
#484
Qva jó! :)))

Azért nekem csak egy van. ;)
Hathor
Hathor 2015. 02. 19. 19:14
Előzmény: #482  Kontraindikator
#483
Én remélem esik a piacunk, mert az összes napos indi túlvett zónában van, fent meglett a 161.8as fibon (Cv.3-on) a kettős top, abban kettős doji.
Záróban még megszórtam hatit 18222ön.
18200as impulz esetén fordulnom kell a gondolattal, addig jó eséllyel erre tudok szavazni chart szerint.
Kint is tetőt látok. Hetes doji, napos doji SP/DAX

Üdv.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 19. 19:07
Előzmény: #480  Drian875
#482
20 perccel előtted egy másik zárt fórumba én is feltettem egy pont ilyet... :D
Öregszel Ad :D (GJ)
-Feri
-Feri 2015. 02. 19. 19:03
Előzmény: #480  Drian875
#481
Ehhez az én szemüvegem már nagyon gyenge

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók