Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro ma, 16:09
#12016
A voronyezsi lőszerraktár azóta is ég, a hírek szerint igen komoly mennyiségű lőszer, mindegy 5000 tonna füstölt el. Ha a tizede igaz, az is durva. Szép debütálás.
totoro
totoro ma, 11:52
#12015
Tegnap éjszaka megtörtént az ukrán „Paljanicja” rakéta-drón első és egyben sikeres harci alkalmazása egy orosz lőszerraktár ellen Voronyezs régióban, több mint 100km-re az ukrán határtól. A sikeres csapás jelentőségét az is mutatja, hogy maga Zelenskij jelentette be. A rakéta hajtóművel szerelt drón képességeiről egyelőre nem ismertek további részletek.
vigkrisz péntek, 12:35
Előzmény: #12013  LBalaton
#12014
a fenébe, újabb lezuhanó törmelékek, pedig már csak parázslott itt-ott :-)
totoro
totoro csütörtök, 20:23
#12012
Jönnek a vizuális megerősítések a Marinovkai repülőtér elleni támadásról. Úgy néz ki, hogy a szétlőtt hangárok nem voltak üresek, és több orosz vadászgép is megsemmisült.
vigkrisz csütörtök, 19:37
#12011
Shortelek csütörtök, 17:52
Előzmény: #12009  totoro
#12010
Szép munka, el kell vágni a muszkât az utánpotlástól, tárgyalás nélkūl megadják magukat.
totoro
totoro csütörtök, 17:40
#12009
Egy ukrán Neptun rakéta sikeresen eltalálta az egyetlen nagy vasúti kocsikat szállító kompot, amely a megszállt Krím-félszigetet kötötte össze Oroszországgal. Jelen pillanatban is lángol az egész. Most már csak a Krími híd maradt, mint utánpótlásvonal.
LBalaton
LBalaton szerda, 23:44
#12007
LBalaton
LBalaton szerda, 22:11
#12006
_Sigorszky
_Sigorszky szerda, 22:04
Előzmény: #12004  LBalaton
#12005
:D :D :D 
LBalaton
LBalaton szerda, 18:48
Előzmény: #11982  pogacsa
#12004
euler szerda, 11:29
Előzmény: #12002  euler
#12003
Ez is logikus és elkerülhetetlen lépés Putyin megállításában:
.
• A cseh elnök, Petr Pavel azt nyilatkozta, Ukrajna NATO-felvételének nem lehet akadálya, hogy területének egy része átmenetileg orosz ellenőrzés alá kerülhet, és ezt az álláspontját a Német Szövetségi Köztársaság (NSZK) 1955-ös NATO-felvételének példájára hivatkozva támasztotta alá.
Sz. Bíró Zoltán szerint Pavel nyilatkozata azért fontos fejlemény, mert az egyértelmű jelzi, érik a felismerése annak, hogy nem elég egy majdani fegyverszüneti megállapodásra gondolni, ennél többre van szükség: meg kell teremteni Európa tartós biztonságának alapjait. És ez a most zajló háború tapasztalatai alapján aligha képzelhető el Ukrajna NATO-tagsága nélkül. 
https://nepszava.hu/3247244_ukrajna-nato-teruleti-egyseg...
euler szerda, 11:23
Előzmény: #11998  Aljoscha
#12002
"Valami oknál fogva nem akar Putin sem berángatni milliókat, lehet attól fél, hogy az nem Ukrajna vége lenne, hanem az övé."
.
• A mozgósítás katasztrofális lenne
Az ukrán ’24tv.ua” híroldal elmagyarázza, hogy Moszkva miért nem folyamodott még kényszermobilizációhoz a katonahiány ellenére: 
„Putyin nagyon is jól érti a különbséget egy olyan katona, aki önként és fizetésért öl ukránokat, és számol a halál kockázatával, és egy olyan katona között, akit harcra kényszerítenek. Az a katona, akit háborúba kényszerítenek, az első adandó alkalommal megadja magát. Az elmúlt napok legjobb példája erre a kurszki régió orosz sorkatonái. Egy hét harc után már majdnem 2000-en estek fogságba! Képzeljük el 300 ezer orosz kényszermobilizálását. Ha tíz százalékuk megadná magát, micsoda cserealap lenne az, és micsoda katasztrófa a rezsim számára!” - Káncz Csaba FB oldaláról
vigkrisz kedd, 18:28
#12000
vigkrisz kedd, 11:33
Előzmény: #11998  Aljoscha
#11999
ez nyugodtan mehetne az orktopikba is a sok putyinfannak :-))))
Aljoscha kedd, 11:30
Előzmény: #11996  hellforceone
#11998

Az érvelésed több ponton hibás. Ez az orosz vezetés hibát hibára halmoz.
Kivonultak 2022-ben Herszonból, ami az orosz jog szerint Oroszország része, már akkor megtámadták az országot, sőt önként adtak fel területeket, de a vezetés nem rendelt el hadiállapotot, ahogyan most sem a kurszki betörésnél, pedig Oroszországra nézve ez szégyenteljes, a II. Kurszki Csatát elvesztettük. A Kurszknál lévő sorozottak azonnal megadták magukat (ki képezte ki őket?, mennyire voltak ezek a sorozottak hazafiak, amikor saját földjük védelméről volt szó?), miből gondolod, hogy a többi kényszersorozott nem fogja megadni magát azonnal, mert élni szeretne? Ez nem az orosz nép háborúja, ez Putin háborúja. Valami oknál fogva nem akar Putin sem berángatni milliókat, lehet attól fél, hogy az nem Ukrajna vége lenne, hanem az övé.
(remélem nem tiltotok ki innen, visszafogott és reális próbáltam lenni)
vigkrisz kedd, 11:28
Előzmény: #11996  hellforceone
#11997
dehát senki nem támadta meg az oroszokat, ukrajna csak egy pefferzónát alakít ki védekezésképpen egy különleges katonai művelet keretében a határ mellett, még putyin szerint sincs itt semmi látnivaló, terrorellenes-műveletet hirdettek csak arrafelé, mindenféle szedett-vedett, innen-onnan odavezényelt "katonákkal"
hellforceone kedd, 11:20
Előzmény: #11995  vigkrisz
#11996
onnan, hogy ahogy irtam, mivel megtamadtak az orszagot, siman kihirdethet hadiallapotot es akkor berangathat milliokat, ha tetszik, ha nem. Aki nem akar, na az lesz eppen az elsö vonalban...
mindegy, nem vitazok en itt senkivel. ahogy irtam, ki nem allom az oroszokat, tehat nem ruszki seggnyalo vagyok, csak leirtam, hogy milyen rizikokat latok. de ok, lehet hülyezni, igazabol nem erdekel ;)
vigkrisz kedd, 10:53
Előzmény: #11991  hellforceone
#11995
"siman összerant par millio katonat es az ukranokat legyalulja, mint a szart! "
jézusom, még vannak olyan szerencsétlenek, akik itt tartanak? 
honnan rántaná össze? a saját határait nem tudja megvédeni
hellforceone kedd, 10:38
Előzmény: #11992  Shortelek
#11994
en nem misztifikalom! utalom az oroszokat azert, amit 40 evig csinaltak velünk! szoval nehogy azt hidd, hogy en putin seggnyalo vagyok! Csak annyit mondtam, hogy szerintem nem lenne okos dolog meg tovabb benyomulni! el kell vagni az utanpotlasi vonalakat, aztan ha lehet, akkor az Ukrajnaban levö muszkakat lassan ki kell szoritani, ENNYI! fegyverekkel szerintem siman el tudna latni a sereget, ahogy irtam, Kina, Eszak-Korea es meg par masik allam tamogatna öket. Azert szerintem ennyire meg ne becsüljük le putint. az a baj, hogy annak az idiotanak oriasi arcvesztessel jarna egy vereseg, szoval MINDENT meg fog tenni, hogy megtartsa a hatalmat es a tekintelyet. Ez az állat annyira megszállott, hogy konkretan leszarja, hogy Ororszorszagot most eppen evtizedekre elintezi - mondjuk tegyek csak, remelem, hogy soha a büdös eletben nem fognak többet talpra allni es az orszag nyersanyagait gombokert kell majd kiarusitsak vegül. Szoval sok jot ne varj töle! Szerintem ha nagyon azon mulna, ez az elmehaborodott siman megnyomna a piros gombot is, aztan pusztuljon a vilag!
Shortelek kedd, 09:08
Előzmény: #11991  hellforceone
#11992
Persze nekimennek a világnak, ugyan már, a lengyeleket se ajánlanám nekik, amúgy nem hiszem, hogy össze tudna rántani egy töbmilliós sereget, felszerdlésük se lenne hozzá, kár misztifikálni a muszka sereget mert nem érnek õk annyit.
hellforceone kedd, 08:53
Előzmény: #11984  ronaldinyo
#11991
nem kell elmenni Moszkvaig, eleg lenne, ha ki tudnak üzni a ruszkikat a sajat területeikröl, aztan utana vedeni a hatart minden aron! Nem kell az oroszokat meg jobban haragitani. Raadasul van egy oriasi riziko ezzel a tamadassal - valoszinuleg mar emlitette itt mas is, ha igen, akkor bocs -, meghozza, hogy mivel megtamadtak Oroszorszagot es orosz földön van haboru, putin barmikor mondhatja, hogy a különleges katonai akcio immar haboru, hiszen megtamadtak az orszagot, az pedig azt jelentene, hogy siman összerant par millio katonat es az ukranokat legyalulja, mint a szart! Szoval szerintem az ukranoknak semmi esetre sem kellene a hatartol tavolabb benyomulni. Persze putin mar a jelenlegi allapotra is kihirdetheti a haborus allapotot es akkor azt hiszem kampo. persze hadianyag is kell hozza, de kapna szerintem Kinatol es Eszak-Koreatol utanpotlast, ugyanakkor az ukranok lassan lehet, hogy mar nem kapnak nyugati tamogatast. a vege akar az is lehet, hogy elöször Ukrajnat gyaluljak a földbe, majd aztan neki mennek a lengyeleknek es persze a 3 kis balti allamot is lenyomjak, mint a szart. szoval en nem vagyok benne biztos - még ha egyebkent jogosnak is tartom az ellentámadást -, hogy ez annyira okos ötlet volt. az idö majd megmutatja. Hacsak addig nem irja le ide Placi a jövöt, hiszen ö mar ugyis ismeri es tudja, hogy mi lesz az egesz kimenetele, mindent is tud es lát, na! :D :D :D
Shortelek kedd, 08:33
Előzmény: #11989  LBalaton
#11990
Szépen ég, innét egy liter gázolajat se tudnak a muszkák a hánorûs céljaikra használni.
LBalaton
LBalaton hétfő, 09:02
Előzmény: #11986  pogacsa
#11988
Állítólag gázolaj ég ...
Annál jobb nem is lehet :-)
totoro
totoro hétfő, 08:23
#11987
Az Ukrán hadsereg lerombolta az utolsó, harmadik hidat a Szejm folyón, ezzel elzárták a folyótól délre állomásozó orosz erők ellátási útvonalát. 
pogacsa vasárnap, 22:43
#11986
Rostov régióbeli Proletarsk-nál még mindig égnek a dróntámadás következtében kigyulladt olajtárolók.
pogacsa vasárnap, 21:39
Előzmény: #11983  LBalaton
#11985
Akkor gyártatják. :)
ronaldinyo vasárnap, 20:25
#11984
irány moszkva
LBalaton
LBalaton vasárnap, 20:02
Előzmény: #11982  pogacsa
#11983
Nem kell az ukiknak gyártaniuk.
Én úgy tudom,1 cseh cég csinál ilyen lufikat. :-)
pogacsa vasárnap, 19:52
#11982
Az oroszok kilőttek egy felfújható M270 MLRS-t. Most az ukránok kénytelenek lesznek újat gyártani.
nyuszibroker vasárnap, 09:52
Előzmény: #11980  pogacsa
#11981
Az 600km Moszkvától. Nem épp növelni akarták a pufferzónát?

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek