Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gazmber 2022. 07. 28. 10:37
Előzmény: #2749  LBalaton
#2760

és még úgy kommunikálja, hogy ez a Zelenszky+ a 'nyugat' terve lenne...
arra nincs magyarázat, ezeket a határokat miért az 'orkok' vérén a muszka tankoknak kell kitaposni...
lengyel, stb tankok miért nem masiroznak, ill. ha mégis - miért a muszkák ellen?
(arról sincs 'adat' - a felcsúti 'vaják' szeme mennyire csillant volna fel, a kreml 'nagy asztalánál,' ha megpillanthatta volna ezt a 'tervezetet' (?) szvsz 
totoro
totoro 2022. 07. 28. 10:35
#2759
"A szankciók rosszak, mert Európa belerokkan, de az oroszok meg sem érzik":
Friss Orosz statisztikai adatok,2002.06-os eladások az egy évvel korábbihoz képest:
Autók: -89%
Tehergépkocsik: -40%
Mosógépek: -58.4%
Hűtőszekrények/fagyasztók: -52,3%
Phylaxa 2022. 07. 28. 10:10
Előzmény: #2756  badsector1
#2758
Korrekt.
gazmber 2022. 07. 28. 09:48
Előzmény: #2756  badsector1
#2757

mutyisztán is NATO tagállam, de tuti, hogy sokkal több muszka katona és rakéta,stb. van hozzánk közelebb, mint NATO-s (leszámítva a hazai 'erőket')...
sokáig fog tartani még és nagyon is véres lesz ez a harc, de reméljük győz az igazság, és haza zavarják (a makacsabb részét h.ll@zsákban(?))'mordorba' a muszkákat (?) szvsz
badsector1
badsector1 2022. 07. 28. 09:31
Előzmény: #2742  Phylaxa
#2756
" Az ukránok után a NATO van és az oroszok nem a NATO-t akarják támadni, hanem a terjeszkedését Ukrajnában megállítani."
   
a valóság, amit a saját szemeddel is látsz, hogy az oroszok ukrán területeket csatolnak oroszországhoz, amivel az oroszok kerülnek közelebb a nato-hoz
totoro
totoro 2022. 07. 28. 08:54
Előzmény: #2754  Shortelek
#2755
Régóta érik már Herszon, remélem nem kapkodják el, én még várnék a helyükben pár hetet, de a hidak miatt valószínűbb hogy tényleg megindulnak a napokban.
Peterbond 2022. 07. 27. 23:55
Előzmény: #2744  Phylaxa
#2753
Ahogy jelenleg az időjárás alakul megint lesz egy olyan enyhe telünk mint tavaly hogy pólóban nézem a zilveszter éjféli tüzijátékot az udvarról, meg 3-szor fog esni a hó egész télen ami meg is marad.
Peterbond 2022. 07. 27. 23:53
Előzmény: #2742  Phylaxa
#2752
Továbbra is nem érted. Majd lásd meg hogy fehéroroszoroszágban is egyszer bukni fog Lukasenka.Grúzia, Azerbajdzsán Tadzsikisztán türkmenisztán is lassan változni fog. Mert ezeknek az autokratikus rezsimeknek nincs vonzóereje szemben a nyugati demokráciákkal gazdasági fejletséggel. Itt nem az vvan mint Oroszoknál akik úgy tudnak csak érdekszférákat kiépíteni hogy bevonulnak katonákkal ( Szíria, Belorusz, Kazahsztán a közeljövőből ). Itt az iországok lakossága választja maga a nyugati útvonalat. Nem véletlen hogy a balkán se az orosz érdekszféra felé tért le. Hogy a keleti országok amint kimentek az orosz seregek egyből nyugat felé fordultak szinte már MÁSNAP és nem valami keleti új szövetséget építgettek.
.
Az elkövetkező években az a kérdés hogy Oroszorszá engedi e a szuveén államok döntését akik távolodnának az orosz érdekszférából vagy erőszakkal próbálja benttartani őket akarratuk ellenére.
Peterbond 2022. 07. 27. 23:43
Előzmény: #2741  Phylaxa
#2751
"Az, hogy én a tárgyalást részesítem előnyben a pusztítás helyett azon alapul, hogy tárgyalásba fog fulladni az egész, mert a kontinens bele fog rokkanni. Én elhiszem, hogy mindenki győzni fog, csak az a helyzet, hogy szerintem senki sem fog győzni, egyedül az USA és Oroszország. Minden mást egy ökörségnek tartok, akárki akárhogyan is próbálja magyarázni. Ősszel pedig a piacok is máshogy fogják látni a dolgokat és természetesen a munkanélküliek is. Télen pedig már a kontinens lakosságának zöme. "
.
Ez a belerokkan a kontinens elég érdekes. ég most a sok bizonytalanság ellenére is és állítólagos lábonlövés mellett is még mindig GDP Növekedést várunk 2022-re és 2023-ra is nálunk is és az EU.-ban is. Eközben az Oroszoknál már idénre 10% GDP csökkenést. És jó részt az oroszok titkolják a nagyobb problémákat és még annyi adatot se szolgáltatnak mint korábban. Az Eu kontinens összeomlására lehet számítani csak annak kicsit nagyobb jelei kénének hogy legyenek ha az oroszoknak nem fájó szankciók 10% GDP esést okoznak akkor hol van az EU-s 10%-os GDP esés? Hol van az őszi munkanélkülieid? Már mennie kéne az elbocsátásoknak.
.
Jelenleg az oroszok gyakorlatilag semmit se szállítanak. 6-900 millió köbméter gázt hetente. Tavaly ez 3000 millió volt. Meg fogsz lepődni az EU jelenleg is pont annyit importál mint tavaly hiába esett 2000+ millióval az orosz behozatal. A tárolók már most 14.000 millióval a tavalyiak felett vannak. Gyyakorlatilag Putyinnak MOST le kell zárnia a gázt és meg se nyitniamert minden nap amíg bármennyit is küld egyre inkább azt eredményezi hogy meg fogja oldani a telet az EU mert a mostani riogatások is azzal az esettel számoltak már hogy mostantól SEMMI se fog jönni az oroszoktól.
Peterbond 2022. 07. 27. 23:31
Előzmény: #2741  Phylaxa
#2750
"Azóta senki sem tárgyalt velük, nyilván nem tudhatom, hogy lett volna értelme vagy nem."
.
Nem tárgyalt a fenét nem. még most a háború alatt is elötte is. Csak az oroszok célja nem a megállapodás volt. 2 jó elemzás is volt az orosz célokról. én is nelked is bemásoltam 2-szer is videókat amik szépen leírják az oroszok mit és miért csináltak. Gazdasági érdekek nagyban orosz lakosság és Nato tagság minimálisan szerepelt az okok között. És ha megfigyeled az EU ha valamiről híres akkor arról hogy MINDENT tárgyalással diplomáciával kompromisszumokkal akar megoldani. Még akkor is amikor keményen kéne fellépni. Legjobb példája Orbán is. Ilyesmit amit itt az EU közepén eljátszik 1 évig se tolhatná se Kynában se oroszországban se Törökországban. A legjobban mutatja hogy úgy hajbókol és sose szól be az oroszoknak és kínának hogy sem gazdaságilag nincs akkor kapcsolatban velük mint az EU-val nem hogy egy szövetségben, nyitott határokkal gazdasággal és közös politikai és irányíítási szervezetekben.
.
Szóval légyszives kímélj már meg ezzel az álmodozásoddal hogy oroszokkal tárgyalni kellett volna. Az EU csak ezt tette 2014 óta. az nem tárgyalás hogy oroszok megtesznek bármit aztán csak rábólintunk hogy oké de mostmár legyen ez elég. Na jó még ezt megteheted de mostmár szavad add hogy nem tovább.
.
olvasd el javaslom az alább belinkelt blog elemzését. nagyon jól leírja az oroszok lépéseinek okát ami lényegében egy téves hit abban hogy ők vlaami bipoláris világ 2. esetleg 3. globális tényezője. 
.
https://brux.blog.hu/2022/07/27/van-e_hat_putyinnak_tenyleges_gyengeje
.
Kelet európa önként ment nyugat felé nem a nyugat kebelezte be és oroszok mikor semmivel se tuddták maguk mellett tartani a szomszédos államokat sem akkor jön a fegyveres konfliktus. Eközben az EU nem vonultat be csapatokat Magyarországra vagy Lengyelországba mert nem tetszik nekik a megválasztott kormány.
Phylaxa 2022. 07. 27. 22:06
Előzmény: #2746  El_Kebir
#2748
Azt is megértem, hogy egy 3. világháborút vizionálsz, de szerintem nem lesz. Nincs "több kis kelet-európai ország". NATO van. Az, hogy évek óta eltervezett ez a háború, abban lehet igazad. Ez a nagy fiúk "játéka" és nyilván mi csak szenvedhetjük, de tárgyalás lesz a vége, én így gondolom.
euler 2022. 07. 27. 22:04
#2747
Putyin előre akart menekülni a háborúval, hogy a már csak nyomokban létező nagyhatalmi státuszát megerősítse. Benézte, most veszíti el teljesen a maradék katonai potenciálját is, amire még egyáltalán alapozhatta azt.
Sokkal pontosabban és meggyőzőbben az LVN által berakott írásban.
(Tárgyalásfóbiás, cidriző oroszbarátoknak különösen ajánlott.)
https://brux.blog.hu/2022/07/27/van-e_hat_putyinnak_tenyleges_gyengeje
El_Kebir
El_Kebir 2022. 07. 27. 21:56
Előzmény: #2744  Phylaxa
#2746
te is tolod itt a tárgyalásos süketelést, mikor (utólag) jól látszik, hogy évek óta előre eltervezett volt a háború... ez ellentmond annak, hogy tárgyalással bármikor is rendezhető lett volna. (maximum csak úgy, hogy az ukránok önként mennek rabszolgának... és utána sorra a többi kis kelet-EU-s ország... szép kis tárgyalási lehetőség...)
El_Kebir
El_Kebir 2022. 07. 27. 21:51
Előzmény: #2744  Phylaxa
#2745
Igen, erősen dolgozzák a népet az orosz propagandista trollok (Mo-n kormányszinten is), sajnos... és én semmi mosolyogni valót nem látok ebben.  
Phylaxa 2022. 07. 27. 21:46
Előzmény: #2743  totoro
#2744
Térjünk ehhez vissza már ősszel, amikor még nem lesz hideg. Meg fogsz lepődni. :)
totoro
totoro 2022. 07. 27. 21:27
Előzmény: #2742  Phylaxa
#2743
Igen, egyedül vagy vele. És Európa nem fog belerokkanni, még mi magyarok se halunk bele ha egy télen drágább lesz a gáz, az átlagos EU polgár meg pláne, bármennyire is ezzel próbáljátok zsarolni Európát. Aki itt bele fog rokkanni a háborúba az Oroszország. Megérdemelten.
Phylaxa 2022. 07. 27. 21:19
Előzmény: #2739  Shortelek
#2742
Szerintem semmi sem lesz az ukránok után, egyszerűen lerendezik még ezt a nyitott kérdést így vagy úgy. Az ukránok után a NATO van és az oroszok nem a NATO-t akarják támadni, hanem a terjeszkedését Ukrajnában megállítani. Mindaddig, amíg ez a szerződés nem köttetik meg az USA (NATO) és Oroszország között, addig tart a háború Ukrajnában. Ez nyilván szerintem van csak így, tök egyedül vagyok ezzel a világban. Ez van, én így gondolom.
Phylaxa 2022. 07. 27. 21:02
Előzmény: #2712  Peterbond
#2741
Az a helyzet, hogy valamikor, gondolom a Krim elfoglalása után volt egy G20-as találkozó vagy valami hasonló. Akkor vettem észre, hogy az egyik résztvevő egyszerűen kilökte Putyint a fényképezésnél a csoportból. Nos nem igazán olvastam erről sehol, viszont láttam. Felkaptam a fejem, hogy ez meg mi? :)
      
Azóta senki sem tárgyalt velük, nyilván nem tudhatom, hogy lett volna értelme vagy nem, de feltűnő, hogy soha semmi sem jött ki a háború utáni "kényszertárgyalásokról" sem. Az, hogy én a tárgyalást részesítem előnyben a pusztítás helyett azon alapul, hogy tárgyalásba fog fulladni az egész, mert a kontinens bele fog rokkanni. Én elhiszem, hogy mindenki győzni fog, csak az a helyzet, hogy szerintem senki sem fog győzni, egyedül az USA és Oroszország. Minden mást egy ökörségnek tartok, akárki akárhogyan is próbálja magyarázni. Ősszel pedig a piacok is máshogy fogják látni a dolgokat és természetesen a munkanélküliek is. Télen pedig már a kontinens lakosságának zöme. 

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek