"As their occupation grinds on, some Russian soldiers stationed at Zaporizhzhia have turned to a strategy of routine extortion: kidnapping some of the 11,000 plant workers for ransom. More than 40 people are currently being held captive, say plant workers, with families using group chats on the social-media messaging app Viber to share pictures of abducted personnel and crowdfund their ransoms. At the plant, their colleagues complain they are having to work extra hours to cover the shifts of kidnapping victims. . “Please help me,” one man posted to a Viber group, sharing photos of his heavily bruised face and right leg, his right eye bloodshot. Russians would only release him, he added, if he raised 50,000 hryvnias, equivalent to $1,681, within three days. . “Such cases are by no means isolated,” said a plant worker who recently fled the area for unoccupied Ukraine. The workers being held for ransom include his friend, an instructor of safety protocol who also provided psychological counseling for the plant’s staff. “No one wants to be next,” the worker said."
Javaslom olvasd végig a ikket hogy kicsit képe legyél mégis ugyan ki is veszélyeztet az erőműnél. Ki az aki ténylegesen terrorizálja az ott dolgozókat ( több esetben elrabolja hogy váltság díj ellenében engedje el ). És nézd meg Chernobilnál is hogyan jártak el korábban a háború első 2 hónapjában.
https://www.wsj.com/articles/russian-army-turns-ukraines-largest-nuclear-plant-into-a-military-base-11657035694 . "At the Zaporizhzhia Nuclear Power Plant in southern Ukraine, more than 500 Russian soldiers who seized the facility in March recently have deployed heavy artillery batteries, and laid anti-personnel mines along the shores of the reservoir whose water cools its six reactors, according to workers, residents, Ukrainian officials, and diplomats. The Ukrainian army holds the towns dotted on the opposite shore, some 3 miles away, but sees no easy way to attack the plant, given the inherent danger of artillery battles around active nuclear reactors. . The new infusion of weaponry effectively shields the plant from a counterattack by Ukrainian forces, and amounts to something the carefully regulated atomic-energy industry has never seen before: The slow-motion transformation of a nuclear power station into a military garrison. In a lesser-scrutinized aspect of its war strategy, the Russian army is day-by-day positioning the weaponry around a nuclear plant that is among the world’s largest, using it to cement control of the front line where their advance through southern Ukraine ground to a halt." . "“It seems like this is one of the Russian tactics, to take critical infrastructure and use it as a shield,” said former Ukrainian Defense Minister Andriy Zagorodnyuk. “We’re not going to storm the plant….The only way to do it would be to surround it, to take the surrounding areas, and ask them to leave.”"
Az ukránok direkt nem támadták ezeket és katonákat se küldtek ide. ellenben az oroszok az említett werőműnél tárolnak hadi felszerelést és katonákat PONT azért mert tudják az ukránok nem fogják támadni. Szóva itt inkább az ukránoknak iszek és nem az oroszoknak akik képesek voltak beásatni a saját katonáikat hetekre a chernobil melletti erdőkbe.
Esetleg eszedbe juthatna, hogy tárgyalniuk kellene az oroszoknak, hogy visszaadják az ukrán atomerőművet a jogos tulajdonosának vagy csak akkor vagy tárgyalásmániás, amikor az ukránoknak kell lemondani az országukról?
Putyin "közmunkaprogramja" munkanélkülieknek: De sor kerül a munkanélküliekre is. Néhány perce közölte a Vazsnyije Isztorii (magyarul: Fontos Történetek) egy tatárföldi munkanélküli történetét. Mint az illető elmondta:„A munkaügyi központban vagyok regisztrálva. Felhívtak, és közölték velem, hogy másnap reggel 9 órakor megbeszélés lesz, amin a részvétel kötelező. Havonta kétszer kell elmennem a munkaügyi központba, hogy újra regisztráltassam magamat és ajánlatokat kapjak a munkába álláshoz. Az ajánlást egy interjúnak kell követnie az állást meghirdető szervezetnél. Ezúttal azonban az ajánlat nem volt hivatalos.Nyolc másik ember ment oda velem. Először nem vettünk észre semmit: a munkaügyi központ egyik alkalmazottja beszélt velünk, és különböző munkákat ajánlott nekünk, de aztán elkezdtek egyenként behívni minket egy külön terembe. Én voltam az utolsó előtti ember, aki bement.Egy idősebb férfi ült az irodában, és adott nekem egy papírt – egy megállapodást a katonai titkok védelméről: alá kellett volna írnom, hogy nem fedem fel a beszélgetésünket, és elmagyarázták nekem, hogy milyen következményei lesznek, ha mégis megteszem. Elkezdtem kérdezősködni, hogy milyen következményekkel járna, hogy büntetőjogi felelősségre vonás lesz-e abból, ha mégis eljár a szám. „Az FSZB foglalkozik ezzel, mi csak a figyelmeztetéseket adjuk ki” – mondta a férfi. Aztán azt mondta, hogy „egyáltalán nincs értelme beszélni velem”, és eltette a papírt – megengedte, hogy ne írjam alá.Elmondta, hogy Kazanyban zászlóaljat alakítanak. Elmondása szerint a zászlóalj tartalékos alakulat, és az ukrán határ közelében, orosz területen állomásozik majd, hogy azt őrizze. Többször megismételte, hogy ez egy tartalékos egység, nem valószínű, hogy részt vesz a harci műveletekben, majd hozzátette: „Hát, lehet, hogy néha ukrán területre kell majd menni”. Felajánlott nekem egy szerződést, és azt mondta, hogy havonta körülbelül 300 ezer rubelt fizetnek.Visszautasítottam és elmentem, mert ellenzem ezt a háborút. Nem értem, hogy a huszonegyedik században hogyan ölhetik egymást az emberek. Különösen a kormányunkat tekintve – nem bízom bennük, sem abban, amit mondanak, sem abban, amit tesznek. Nagyon kétlem, hogy a többiek egyetértettek volna, de nem tudhatom biztosan – rögtön elmentek, és nem volt alkalmunk beszélgetni.” Az interjúalany szerint ez május közepén történt. Három héttel később vált ismertté, hogy Tatárföldön két zászlóalj alakult: Alga (Előre) és Timer (Vas). A zászlóaljakba körülbelül 400 embert toboroztak, és csak a köztársaság szülötteit veszik fel. Július elején az Alga zászlóalj már elhagyta Tatárföldet: a helyi hatóságok szerint az önkénteseket egy kiképzőegységhez vezényelték az orenburgi területre, majd Ukrajnába küldik őket.
A szemétládák a már megszállt területen védőpajzsként használják a civileket. . A megszállók ismét elzárják a Melitopolból Zaporizzsja felé vezető utat – polgármester 2022. JÚLIUS 12., KEDD, 13:36 " UKRAINSKA PRAVDA " – 2022. JÚLIUS 12., kedd, 13:49Július 12-én, kedden az orosz megszállók ismét elzárták a megszállt Melitopol városától Zaporizzsjáig vezető utat. Forrás: Ivan Fedorov, Melitopol polgármestere a Telegramon Részletek: Jelenleg a megszállók nem engedik át az embereket a Vaszilivka ellenőrzőponton Zaporizzsja irányába. Idézet: "A ruszisták annyira félnek az ukrán fegyveres erők ellentámadásától, hogy civilek ezreit használnak emberi pajzsként. Az egész várost túszként tartják fogva. Nem tudni, meddig tart a blokád, de mi Mindent megteszünk, hogy felemeljük." Háttér:
Májusban oroszok blokkolták a Vaszilivka ellenőrzőponton való áthaladást. A közel 1000 autó folyamatos blokádja után a megszállók végre átengedték az embereket az ukrán kormány által ellenőrzött területekre.
Another on bites the dust: "Információk vannak egy újabb orosz tábornok likvidálásáról, miután a HIMARS rakéták eltalálták a főhadiszállást a Kherson régióban. Az Orosz Föderáció fegyveres erői 22. hadtestének (73954-es katonai egység, Szimferopol) vezérkari főnöke, Naszbulin vezérőrnagy a pokolba került"
Litvánia nem enged a Kalinyingrád elleni szankciókból se a németeknek, se az oroszoknak. A mai nappal a szankciós áruk közé tartozik a beton, a fa, és az alkohol. (!) A humanitárius vagy alapvető fontosságú áruk, például az élelmiszerek, továbbra is mentesülnek a szankciók alól.
Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik