Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2012. 12. 13. 15:10
Előzmény: #1796  szivacs
#1800
"Egyszerű" a megoldás. Ha az államszervezet olyan hatékonyan működne mint a versenyszféra, és a pénz elszivárgást sikerülne olyan szintre korlátozni (mivel ott sem tökéletes a rendszer sajnos) az első teljes pénzügyi évben vastagon pluszos lenne a költségvetés. Ha erre képtelenek vagyunk belföldön alkalmas személyzetet találni, tisztes bérért, pályázati úton kellene akár külföldről megtalálni. Végletesen leegyszerűsítve megalapítani Magyarország Rt-t és cégként működtetni az országot. Tudom a nagy vezető pont az ellenkezőjét tanácsolta pár éve, de talán nem merész a feltételezés miszerint nem minden hátsó szándék nélkül tette ezt. Lehet vakítani a népeket mindenféle nemzetbiztonsági kockázatokkal, de érdekes módon nemzetközi nagyvállalatok egész hatékonyan kezelik az ilyen jellegű kérdéseket is. Valószínűleg a legtöbb ország jobban képben van más országok titkait illetően mint az adott ország polgárai. Akkor meg mire ez a nagy titkolódzás? :)
csendben 2012. 12. 13. 15:00
Előzmény: #1798  Törölt felhasználó
#1799
Ezzel a logikával,akár záptojásból is csinálhatnék neki rántottát,neki pedig mohón be kellene falnia! :-)))
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:58
Előzmény: #1797  csendben
#1798
Nem figyeltél Szivacsra. Ha nem oldod meg a problémát akkor nem kritizálhatsz:)))
Az hogy megoldás nem a Te dolgod, nem Te vállaltad az csak kifogás:))))
csendben 2012. 12. 13. 14:51
Előzmény: #1796  szivacs
#1797
"nemigen szeretik itt a kellemetlen kérdések felvetését... "

Szivacs!

Egészeddigi ténykedésed a kormány mosdatásában merült ki...
A neked feltett kérdésekre rendszeresen nem válaszolsz... (mint ahogy most se a kérdésre válaszoltál,csak teszed a dolgod...)

Te szerinted: mi lenne a megoldás?

Szerintem:ezen kellene sürgősen változtazni:

link

Elég, ha csak a Te megoldási javaslatodat leírod,az én minősítésemmel ne strapáld magad....

szivacs
szivacs 2012. 12. 13. 14:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#1796
Innen indultunk:
"Na, de mi a megoldás? Mert az csak látszatmegoldás, hogy az állampolgárok helyett az állam adósodik el.
Ennek a mostani helyzetnek is az eredője az államadósság. A kormány próbálja csökketeni, mert jól tudja, hogy az alternatíva a diktatúra. Szerintem a lakosság ezt nem is fogja fel.
Mert rengeteg szitkolódást hallottam már itt, de megoldást azt egyet sem."

Kaptál is rá rögtön 2 mínuszt, de választ azt nem! :-) nemigen szeretik itt a kellemetlen kérdések felvetését...

És nem csak arra nem jött válasz, hogy hogyan kellene ezt szabályozni, amire még mondható, hogy szakmai kérdés, de arra sem, hogy hogyan legyen elosztva a teherviselés. Ez pedig már politikai kérdés, amiben nem szakmailag, hanem politikailag kellene állást foglalni.
Ám a nekibuzdultak politikai állásfoglalása csak addig terjed, hogy legyen ingyen és ne az érintett fizesse.
De hogy kinek legyen ingyen és meddig és ki legyen az, aki fizessen, azt már nem merik felvállalni az ingyenebéd követelők.

Erre szoktad írni, hogy csak a csipogás, kritizálás megy felelősségvállalás nélkül - ezt most igazolták is. :-(
csendben 2012. 12. 13. 14:33
Előzmény: #1790  Törölt felhasználó
#1795
Szerintem,már a kiindulási alap sem jó,ezért a végeredmény is hibás! :-)

Amíg 1 és fél millió ember tartja el ezt az országot,addíg itt kilábalás nem lesz!

Adócsaló burkoló,fodrász,stb.?
Ha jól emlékszem,annó leköpte a benzinkutas az autót,ha számlát kértél...
A piaci kofára kő keményen keményen lesújtott az APEH...
De az rendben volt,hogy a pénzespóstás nagyobb jövedelmet vallott be,mint a főorvos úr...
A politikusainkról ne is beszéljünk! (egyikről se!!!)...
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:30
Előzmény: #1788  Törölt felhasználó
#1794
Nem vettem magamra, csak példaként írtam le az előbbi számolást. Senki nem dolgoztatna velem ennyiért, ez a lényeg, és nem lenne melóm. DE ugyanez áll a fodrászra, kőművésre (ott ugye sokkal nagyobb összegekről van szó), akármire.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:27
Előzmény: #1791  signal2
#1793
a 100 nm-re számoltam ki
bigyula 2012. 12. 13. 14:26
Előzmény: #1788  Törölt felhasználó
#1792
"A lényeg: attól várjuk a megoldást aki elvállalta hogy megcsinálja és felveszi érte a fizetést."

Nem csak elvállalta (felkérésre), hanem kifejezetten tukmálta, fényezte magát az illető, hogy Ő jobban tudná csinálni! Ezek után arra hivatkozni, hogy az elődök is szarul csinálták, vagy, hogy aki jobban tudja, csinálja az POFÁTLANSÁG!
signal2
signal2 2012. 12. 13. 14:25
Előzmény: #1786  Törölt felhasználó
#1791
Tehát számlával 3.500x50= 175.000, anélkül meg 71.000? Az hogyan is jön ki?
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:20
Előzmény: #1786  Törölt felhasználó
#1790
Bár kissé off, ráadásul mondjuk egy nagy kültéri terasznál még szar munkát is fogsz végezni, mert ha úgy raknád le, ahogy szakmailag kéne, akkor pont háromszor annyiba kerülne az anyag meg a munkadíjad, meg sem mernéd említeni a kuncsaftnak, mert azonnal zavarna világgá.

Vagyis egy szakszerű, számlás munka esetében gyakorlatilag senki nem dolgoztatna Veled. Ez Magyarország.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:16
Előzmény: #1788  Törölt felhasználó
#1789
"A nép fia, mint ahogy látjuk, kritizál. De mi a megoldás? Azt nem hallottam egyet sem. "

Erre próbáltam válaszolni.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:14
Előzmény: #1786  Törölt felhasználó
#1788
elnézést kérek nem a burkolót a pénzt vagy a számlát akartam példának felhozni, csak rosszul sikerült a példám :((

A lényeg: attól várjuk a megoldást aki elvállalta hogy megcsinálja és felveszi érte a fizetést.
És legyen jogom kritizálni akkor is ha én nem tudom megcsinálni.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:14
Előzmény: #1783  Törölt felhasználó
#1787
Nem , dehogy,látom az összes oldalát, csak most egyet említettem.Ezt az országot nem könnyű kezelni. Emberek ugatnak, akik olyan lakásban ének, amit szülei , nagyszüleik cucualizmusban szerzett, / kicsit lopott/ vagyonából szereztek.
1989 -ben a politikusok nem mondták meg a drága népnek, hogy a kapitalizmus nem csak abból áll, hogy nem kell párttagnak lenned , ás bármikor mehetsz külföldre, hanem abból is , hogy bizony nem úgy kéne dolgoznod, ahogy megszoktad, bizony nem fogsz tudni mindent ellopni a gyáracskából, amit mozdítani lehet, / vagyis az új rendszerben neked kusti, kevesen fognak sokat lopni/ , azt sem mondták meg, hogy a rohadt átkosban agyon támogatott mindenért piaci árat fogsz fizetni, viszont a fizetésed nem lesz " piaci"
Szóval sok -sok mindent nem mondtak a népnek, aki egyre döbbentebben néz ki a fejéből, minél inkább a saját kárán kell rájönnie a fentiekre.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:10
Előzmény: #1777  Törölt felhasználó
#1786
Én pont burkoló vagyok. Vegyünk egy példát. Nagyjából 2200ft/nm áron vállalok munkát, + az esetleges, fal, padló javítások, anyagbeszerzés ilyesmi. Ha a belvárosban kell dolgoznom, és kocsival kell mennem (anyagszállítás, beszerzés, sittszállítás, futkosnivaló miatt, + ha dugódíj lesz, azt is fel kell számolnom), elkérem a parkolási díjat is, bár igyekszem nem a zónában megállni. A jegyet mindig bemutatom. Benzinre, ilyesmire nem kérek külön pénzt.
Szóval 2200 ft + áfa + adó , nagyjából 3500 ft/nm-re jön ki. Egy lakás általában 50 nm burkolnivaló, de családi házakban 100 körüli az átlag. TE (vagy bárki) KIFIZETNÉL 104.000 FORINTTAL TÖBBET, ha számlát adok, mikor másnál meg tudod úszni ennyivel olcsóbban? Persze, hogy nem. Vagy én vállaljam el 1300 ft/nm áron?
És persze ugyan ez igaz az ügyvédekre, fodrászokra, szállásadókra, stb.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#1785
"Mi alapján tudod eldönteni, hogy nem jól csinálják? "

Szabolcsba élek és látom az embereket.
Aki ledolgozza a 8 óráját (mindegy mit csinál) annak meg kell tudni élni.
Számomra ilyen egyszerű.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:04
Törölt hozzászólás
#1784
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 14:02
Előzmény: #1779  Törölt felhasználó
#1783
"Nem a burkoló és az állampolgár dolga a példamutató magatartás , hanem a sokszorosan jobban megfizetett vezetőié."

Szerintem ez nem fizetés kérdése.

"A vállalkozásokra azért kell irreális terheket rakni, mert a jól megfizetett vezető politikusok se jól nem végzik a munkájukat, se morális tartásuk nincs."

Ennek az érmének is két oldala van. Te mindig csak az egyiket látod?

"A burkolónak és megrendelőjének adó elkerülése természetes és érthető reakció bizonyos mélyen posványos körülmények között."

Mondom, hogy ezt mindenki természetesnek gondolja. :D Én is. De nekem az is természetes, hogy a politikusok lopnak. Bárcsak én tudnék annyit lopni! ;)
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 13:59
Előzmény: #1781  Törölt felhasználó
#1782
Az egész csupán arról szólt hogy nehogy már annak kelljen megoldani a feladatot aki kritizálni mer.
A feladatot annak kell megoldani aki elvállalta.
Törölt felhasználó 2012. 12. 13. 13:56
Előzmény: #1777  Törölt felhasználó
#1781
Igen összehasonlításként hoztam fel, De nem a pénz, vagy számla, hanem szakértelem miatt. Attól hogy kritizálok valakit, attól még annak kell megoldani a feladatot aki elvállalta.
Ő vállalta, nehogy már azt mondja hogy nem kritizálhatom vagy csináljam meg én.
Eredetileg arról volt szó hogy ne kritizáljunk ha nem tudjuk a megoldást.
Ez számla dolog szerintem részedről kicsit félreértés volt.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek