szeptember 01. | 20:13

OPUS Global Nyrt. HÍVŐK  

Ki vállalja,hogy hívő ! :-)
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 10:27
"Bankokat a tőzsdére! 2017.09.20 09:38

Matolcsy szerint mindent meg kell tenni azért, hogy az állami vállalatokat

tőzsdére vigyük, mivel a tőzsdei jelenlét lehetővé teszi, hogy mérjük a

vállalatok hatékonyságát. A jegybankelnök szerint a blue chipek

jelenlétére is nagy szükség van, de további nagyvállalatok tőzsdei

bevezetése is szükséges, Matolcsy szerint meg kell vizsgálni a lengyel

példát, ahol valamennyi nagybank a tőzsdén van, lényegében kötelezően,

ez a modell egyrészt dinamikus tőkeforrást jelentene a tőzsdének, de

fontos a bankoknak is, mivel a tőzsdén keresztül azok teljesítménye is

mérhetővé válik"

Azért ez sem elhanyagolható jelzés a továbbiakra.....
kedd, 08:54
előzmény: #1023  MANOPI
MOSOLY minden OPUS tulaj számára !

Veletek vagyok ! :-) :-) :-)
hétfő, 18:53
előzmény: #1023  MANOPI
Meg ez, Hölgyek és Urak! Teendő nincs.
hétfő, 16:33
előzmény: #1021  gyuripapa
HÍVŐK !!!

Nagyon,nagyon nyugodt vagyok !

Pihenünk,semmi több .

Ennyi, várunk ! :-)
hétfő, 15:04
előzmény: #1016  j1g2
nem látszik asztali pc-n nézett fórumnál, de telefonon se láttam
hétfő, 14:01
előzmény: #1020  signal2
Igen, a mai napi események megerősítenek abban, hogy a pénteki leöntés a zárásban tecnikai jellegű volt. Az igazi érdekesség, hogy már harmadszor vagyunk ez évben 209 forintin vagy fölötte. elszőször a rally-ban, aztán egy hirtelen vásárlásban, mit nagyon gyorsan visszanyomtak, és most, a múlt héttel kezdve. Igazából ez nagyon biztató, mert az addigi tapasztalatok szerint- és a TA ebből jött létre- ez a szint már támasz lesz. Tehát a mesterséges 200 Ft-os ár fölött lesz egy újabb gyüjtögető zóna, 210-220 közt. Ez kitart a gyorsjelentésig.
hétfő, 09:29
előzmény: #1018  gyuripapa
Ha egy a tulajdonosi kör, és a cég még kellett valamire, akkor ez egy jó megoldás volt.
A pénteki leöntés technikai volt.
hétfő, 09:29
előzmény: #1014  j1g2
Erős napi mozgást mutat. A max. és min. közt 10 Ft is lehet, a tegnap esti elemzés alapján.
hétfő, 09:27
előzmény: #1017  signal2
Szentigaz, amit a befektetőkről írsz. Ők anonimek. A jegyzett tőke emelés is rendben volna, de ugyancsak fura, hogy egy leányvállalat, amelyik nem fizet, bünti helyett megjutatlmaztatik. Az már a jogászokra és a számvitali szakemberekre tartozik, lehet-e apportálni egy ilyen váltókövetelést? Hm. Ez már túlmegy az én ismereteimen. A mai fejleményeket látva, a pénteki nagy eladás után kezd biztatóvá válni a kép.
hétfő, 09:05
előzmény: #1013  gyuripapa
Helló!
Az ellenőrizhetetlenség nem magára alapra, és annak működésére vonatkozik, hanem a tulajdonosokra.
A 14 mrd-os tőkeemelés: 400 millió-val emelte meg a JEGYZETT tőkét, és 14 mrd-dal a tőketartalékot, amivel felhozta 0-ra a céget, ugyanis az addig pont ennyivel tartozott neki. Beapportálta a váltókövetelését.

A cikk maga pedig nem sokat tesz hozzá a Konzum és az Opus árfolyamához, mert érdemi információtartalma árazás szempontjából nincs.
hétfő, 08:54
előzmény: #1015  kimpaa
Ott van nem ?? Ott kell lennie ...en nem vettem le!! A kepek kivannak kapcsolva a telefonomon ...
hétfő, 08:11
előzmény: #1014  j1g2
Hol van az ML avatarod? :D
hétfő, 08:08
előzmény: #1013  gyuripapa
Jo reggelt minden Hivonek!

Gyuripapa ....mit mutat a grafikon a mai napra? Koszonjuk
szombat, 19:15
előzmény: #1007  signal2
Szia signal! Köszi a cikket, a folytatást. Amennyire tőlem telik, átbogarásztam az első részt. Előbb raktam föl a véleményem. A második részremár nem szánok ennyi kraft-ot. Az első rész, Gyenes Ágnes úrnő tollából, nem igazán visz minket odébb.
szombat, 19:11
előzmény: #998  trump
Szia trump! Figyelmesen végigolvastam a csatolt HVG cikket. Megtettem ezt háromszor is, a biztonság kedvéért, azért, hogy megalapozott véleményt tudjak mondani. A mi részvényünk dolgait is érinti a cikk, ezért rászántam a munkát. Az alaposság követelményén túl azért is nézem meg a dolgot, mert a HVG sajnálatosan eltért a korábbi szakmai igényességtől és sokszor politikai fórum lett, tele indulati elemekkel, propagandával, ami a pénz világától távol áll. Ez a cikk a jobbak közül való. Szerzője rengeteg munkát fektetett bele és a terméke egy jó elemzés, ami persze azt sugallja, hogy itt valami suss-kuss van, a magántőke alapoknál kideríthetetlen kusza dolgok folyank, amelyek csak egy fokkal erkölcsösebbek az off-shore cégeknél.A fő mondanivaló rögtön az elején van, egy bizonyos MLM céggel kezdődik, amelynek fizetnie kellett volna, 14 milliárd forintot. (Legalábbis az én régimódi ismereteim szeint a váltó egy fizetési ígérvény). Aztán az adós nem fizet? A cikk azt sejteti, hogy az adós az elementar leánya, amely anyavállalat csak úgy lemond követeléséről és a rossz kisleányt megbüntetés helyett megjutalmazza azzal, hogy fölemeli a jegyzett tőkéjét 400 millával és a követelést tőketartalékba helyezi. Hm. Hm. Amikor bankhoz közöm volt, úgy tudtam, hogy csak létező tőkét lehet tartalékba helyezni, kinnlévőséget nem. Pláne olyat nem, aminek fizetésével már baj volt. Innentől nem hiteles az egész cikk, de ennek részletei legyenek a számviteli és könyvelői, könyvvizsgálói szakemberek dolga. Innentől kezdve a ködös homályba vész a 14 milliárd forint forrása és további útja. A szerző azt sejteti, hogy a magántőke alapok lényegében ellenőrizhetetlenek, bár megjegyzi, hogy a gazdálkodásukról MNB-nek jelentést kell küldeni, de az nem nyilvános. Az igazság az, hogy ebben jókora hazugság van, amit már másodszor kell olvasnom, HVG-s újságíró tollából. Nem jelentést, hanem szabatos, a számviteli törvényeknek megfelelő mérleget kell küldeni és azt az MNB honlapján a magam fajta paraszt is el tudja olvasni. Az ábrán az elementar-al, azzal a céggel, amelyik az állítólagos követetlséről lemondott, nem is találkoztam. Lehet, hogy nem vagyok figyelmes, de nem látom. Ez a cikk foglalkozik a minket közelebb érintő többségi tulajdonosokkal, a konzum pe-vel és a status alappal, de igazából nem lehet tudni, hogy a karikákban szereplő számokat - a tőke nagyságát- honnan vette. Az újságíró nem köteles forrásait megnevezni, de a cikk hitelességét emelné, ha megírná, honnan vannak az adatok és azok ellenőrzöttek. Sajnos, a mi dolgainkat e cikk nem viszi előre. Egy értéke mégis van számunkra, nevezetesen az, hogy az a befektetői csoport, melyhez csapódtunk, bőséges forrásokkal rendelkezett és jól gazdálkodik.
szombat, 12:15
előzmény: #1004  tris
Tris !

Köszönöm !

Válasz ment.
szombat, 11:57
előzmény: #1009  trump
Köszönjük tanár ÚR !
szombat, 11:56
link
status : 6.5 milliárd, befektetési célpont: még nincs!úgyhogy opusban hamarosan hír lesz status miatt. szerintem.
szombat, 11:52
" A magántőkealap tulajdonában lévő tőzsdei értékpapírokat a befektetési jegyek tulajdonosai között természetben is fel lehet osztani."
szombat, 11:46
előzmény: #998  trump
Cikk folytatása itt:

link
szombat, 11:44
előzmény: #1004  tris
Szia Tris !

Ritkán. Napok óta nem néztem. Nézzem ? Írtál ?
szombat, 11:41
előzmény: #1002  COLOP
p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Így konkrét
árfolyamot soha nem jósolnék.
szombat, 11:38
előzmény: #1003  MANOPI

Szia Elci!
E-maileket nem
szoktad megnézni?
szombat, 11:29
előzmény: #1001  tris
Szép napot Tris !

A mostani gondolataink is úgy valósuljanak meg mint az 1 1/2 évvel ezelőttiek ! :-) :-)

Egy rugón járunk nagyon. És érdekes,hogy 1 1 /2 éve is teljesen egy véleményen voltunk. Jó,hogy megosztottuk már akkor is egymással as gondolatainkat.

Én a fórumon is ezért szeretek inkább a cégről beszélni mint a naponta változó árfolyamról.

Számomra most is mindegy,hogy mennyi jelenleg és akár jövő hónapban. Maradhatunk itt 200-nál vagy akár lehet 300 is. Nálam nem oszt nem szoroz.

EMLÉKEZZ miket kaptunk 10 forintnál ( és alatta ).
szombat, 11:25
előzmény: #1001  tris
nem hinném hogy opusba igy van,lesz,nyilván megy fel de 1000felett nagyon soká lesz talán 5 éven belül
szombat, 11:15

Kicsit gondolkodóba
estem. Kiemelten SZVSZ a következő véleményem!

Én feltételezem,
hogy a nagykereskedők vették a mostani oldalazás során. Ők abban
voltak érdekeltek, hogy lehetőleg minél olcsóbban vásároljanak.
Le nagyon nem vihették az árfolyamot, nehogy másnak is kedve
legyen venni. Fel pedig azért nem engedték, mert ki akarták
törölni a lábas alját. Nagy érdeklődéssel figyeltem a mostani
emelkedést. Ha engednék emelkedni jelentősen az árfolyamot, akkor
azt nem érteném. Ugyanis itt most fel kell porszívózni minden
elérhető papírt ahhoz, hogy később „megfelelő” emelkedést
tudjanak benne kivitelezni. Remegőkezű türelmetlen kicsikkel ez
lehetetlen lenne. Ez a CECE is azt súgja, hogy a nagyok rálépnek
erre az útra.

Ha mégis nagyobb
10-20% emelkedés lenne, akkor is visszahoznák az árfolyamot a
további porszívózáshoz. Én azért örülök ennek, mert ez
további combos emelkedés előjele. Persze nem rövid távon. Én
simán el tudom képzelni, hogy akár az év egész hátralévő
részében ez az oldalazgatás lesz jellemző, kicsit emelkedő
szinteken.
péntek, 21:55
előzmény: #999  j1g2
Többek közt talán arra,hogy kinek a pénzén építik a BIRODALMAT !
És mint Oszkó írja. Fordított a helyzet,mert a "BEFEKTETŐ" utasítja az alapot,hogy mibe fektessen. :-) :-)
péntek, 21:36
előzmény: #994  trump
Trump mire gondoltal ? Ird le kerlek
péntek, 19:14
előzmény: #996  MANOPI
péntek, 11:12
Jó reggelt!
Hajra OPUS UP!

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE