Talán nincs annyi külföldön.
Elvileg a helyi statisztikákból kikereshető, hogy mennyi magyar dolgozik az adott országban. Ha nagyjából összeadjuk Ausztria, Németország, Nagy-Britannia hármast, szerintem a külföldön dolgozók 80-90%-át megkapjuk.
1. Minden vallás esetében a fundamentalistákkal van a gond, muzulmán, keresztény, zsidó teljesen mindegy. Ők fogékonyabbak a szélsőséges gondolkozásra, illetve hajlamosabbak így cselekedni is (nem fura hogy a monoteista vallások járnak elöl ebben? ).
A muzulmánok esetén is hasonló az aránya az ateistáknak mint nálunk, csak ott ezt nem akkora sikk hangoztatni. Jellemzően nem közülük kerülnek ki az elkövetők.
2. A bevándorlók helyzetükből fakadóan mindenhol küzdenek a beilleszkedési problémákkal (nyelv, kulturális sokk, lakhatás, munka stb). Ahol ezt még diszkriminációval, előítéletekkel is súlyosbítják, ott nagyobb számban lesz csalódott, elégedetlen ember is. Fura módon, Skandináviában, Hollandiában, Svájcban, Kanadában, Ausztráliában keveset hallani ilyen cselekményekről, mert ott az átlagosnál befogadóbb az állam és a társadalom is.
"
Ha a muszlim világban is újra növekedne a jólét, és véget érnének a
háborús helyzetek, akkor egyrészt minimálisra csökkenne a mostani
migráció, másrészt kisebb eséllyel terjednének radikális irányzatok,"
Sajnos nem ritkán épp a nagy gazdagság okozza a bajokat. A kiváltságos kasztok kis túlzással bármire képesek a helyzetük fenntartása érdekében. Az ásványkincs vagyonban szegény országok sokszor a legnyugatiasabbak, Libanon, Jordánia, Tunézia, Marokkó, Törökország, Egyiptom, és ugyan most ez épp nem látszik, de Szíria. Ennek vannak történelmi okai is (mediterraneum) , de valószínűleg az együttműködési kényszer, az erőteljesebb másokra utaltság is visszaköszön a kultúrájukban.
Szerintem ha a szénhidrogének szerepe valóban csökkenni fog hosszútávon, az erre épülő ma még stabilnak tűnő országokban is lesznek problémák, főleg ha a klímaváltozás hatásait is hozzávesszük.
A nyugatnak szerintem már csak saját jól felfogott érdekében is támogatóan kellene viszonyulni a régióhoz, inkább segíteni őket technológiával (hatékony élelmiszer termelés, vízkezelés, egészségügy, zöld energiák, infrastruktúra fejlesztés stb), nem pedig az ottani és saját szélsőségeseinek a kottájából játszani . Szerintem egy India szintű stabilitást nem reménytelen elérni náluk sem. Ami egy elég jó példa arra, hogy igenis működhet (az ide írogatók körében sokszor oly megvetett) demokrácia export. Messze nem tökéletes jelen állapotában sem, voltak durva vadhajtások a folyamatban, de nem vitás a többség hol élne szívesebben Indiában vagy Pakisztánban. Csak hogy a régiónál maradjunk + közel azonos alapról indultak.
Közben más fele jártam. DAX egyenlőre elképesztően tartja magát.Én is vártam volna már egy kis korrekciót /volt egyszer egy egynapos/ de nincs trendváltozás, nincs mit tenni várni kell valami komolyabb "momentumra" vagy talán a nyári pangásra ,de abban sem vagyok biztos,hogy az is hoz valamiféle fordulatot.
Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)