Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 04. 15:52

Nem fékez a kivándorlás: egyre több magyar él Ausztriában  

Ugrás a cikkhez
Több mint 82 ezer magyar él életvitelszerűen Ausztriában, ez további növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest - derül ki az osztrák statisztikai hivatal elõzetes adataiból. Vagyis a jelek szerint a nemrég megjelent német
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 07. 20. 19:35
Előzmény: #99  signal2
#100
A letelepedés és a kinn tartózkodás között van különbség.
signal2
signal2 2019. 07. 20. 09:30
Előzmény: #98  R00
#99
Ez azért messze van a 2-300 ezres becsléstől, nemde?
kiegyezo 2019. 05. 06. 00:50
#97
Jó éjt!
kiegyezo 2019. 05. 06. 00:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#96
Szerintem tök korrekt, hogyha bármely intézmény számait kellő szkepticizmussal nézed. Bármely.
Ugyanakkor, ezt nem tudom értelmezni: "Kivándorlás egyenlőre az (a magyarok részéről) ha nem az UNIOba történik, hanem az Unios országokon kívülre irányul." Tehát, ha Kukutyin Ferkó felszámolja magyarországi jelenlétét (ingatlan elad, munkahelyről kilép, tb lemond, lakcím megszüntet, satöbbi) és letelepszik Szicíliában (ingatlant vesz, a gyereket beíratja a helyi iskolába, munkát vállal, satöbbi), akkor őt ne számítsuk kivándorlónak? Amúgy, simán el tudom képzelni (azaz: nem tudom), hogy hivatalosan a magyar statisztika így számol. Remélem, akkor a Romániából áttelepülő magyarokat sem tekintik betelepülőnek. És, persze, akkor a hazatelepülés is értelmét veszti, hiszen el sem kötözött, ugye. Vagy mi.
tatikaroly 2019. 05. 05. 23:15
Törölt hozzászólás
#95
tatikaroly 2019. 05. 05. 23:01
Törölt hozzászólás
#94
Peterbond 2019. 05. 05. 22:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#93
"Pampa sohasem hasracsap!"
.
Hát akkkor jól titkolja. Eddigi tapasztalatom alapján vagy ezt teszi vagy direkt hazudik. Én feltételezem csak félinfókból és saját hiedelmeiből indul ki és nem jár utána mint hogy tudja az igazságot de direkt ossza a téves információt.
Peterbond 2019. 05. 05. 22:50
Előzmény: #81  Phylaxa
#92
"" A kivandorlas a 2010es evek fejlemenye. " Nem. Kivándorlás előtte is volt és ezután is lesz. A 2010-es a bebukott devizahitelek miatt ugrott meg. Egyébként sokan visszajönnek. De baromira nem politikai okai, hanem finanszírozási okai vannak egyrészt, másrészt hálistennek megteheti aki akarja."
.
Először is hadd javítsak. A NEGATÍV egyenlegre gondoltam mint a 2010-es évek jellemzője. Tényleg rosszul fogalmaztam. Természetesen volt elötte is kivándorlás.
.
1. Nem céloztam hogy politikai okai lennének a kivándorlásnak. Ezt a vitát nem velem kell megnyitni ilyet nem is állítottam, bár egyáltalán nem hiszem hogy alaptalan lenne ez is mint egy ok a sok közül. A 2010-es éveket és nem 2010-et írtam mint forduló pont. Nem is akartam a választásra célozni.
.
2. A kivándorlás felerősödése amúgy 2011-2012-ben volt. Leginkább mert akkor nyiltak meg a nagyobb országok lehetőségei teljesen a keleteurópaiak számára. Meg persze itthon kevesebb munkalehetőség volt kint meg több és persze jobb fizetés is. A devizahitel szintén egy ok volt de a kivándorlók nagy része fiatal itthon még lakást sem vett emberből állt. Sokuk pályakezdő volt akikre nem igazán mondható el a devizahitel miatti távozás.
.
3. "Egyébként sokan visszajönnek". Ez még mindig ahhoz is kevvés hogy az amúgy is meglévő beáramlással együtt is pozitívba tolja a mrleget. Miközben kimegy még pár ezer ember visszajön pár száz. Jelenlegi arányok szerint. Nettóban továbbra is egyre többen mennek el mint ahányan jönnek vissza. A 15 éves grafikonon is látszik hogy a kivándorlók száma még most is évi 5 ezerrel nő csak ausztria esetében.
kiegyezo 2019. 05. 05. 22:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
Valóban nem kell a véleményedet, vagy akárki más véleményét alátámasztani. Csak akkor légből kapottnak fog tűnni. Az, persze, nem jelenti azt, hogy téves, vagy hibás, csupán annyit, hogy megalapozatlan. 
Például, amire én visszakérdeztem pampánál, hogy Bécsben már nem lehet irodai munkára németül rendesen tudó munkaerőt találni, majd pedig, hogy Berlinben vendéglátóipari munkaerőt. Ez két állítás volt (hogy tényként vagy véleményként volt szándékában ezt közölni, azt nem tudom, nekem ténynek tűnt). 
Az önálló vélemény nem azt jelenti, hogy te magad szülted meg minden egyes bitjét. Hanem -szerintem (!)- azt, hogy megfontoltad, valamik alapján egy következtetésre jutottál, stb. Azok a valamik lehetnek a személyes tapasztalatok, haverok, statisztikai hivatal, Blikk, M1 Híradó, Mónika só, párt eligazítás. Az, hogy ki mit fogad el hiteles forrásnak, személyes döntés. Én pl. inkább hiszek a német és az osztrák statisztikáknak (miközben a hivatalaik el is ismerik ezek gyengéit), mint pl. a negatív növekedés is növekedés stílusú magyar adatoknak. Vagy annak, hogy nincs is kivándorlás, hiszen hazánk az egész Unió (Orbán mondott valami hasonlót évekkel ezelőtt).
tatikaroly 2019. 05. 05. 22:15
Törölt hozzászólás
#90
tatikaroly 2019. 05. 05. 22:14
Törölt hozzászólás
#89
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 05. 22:13
Előzmény: #87  signal2
#88
Ja ok, az más.
signal2
signal2 2019. 05. 05. 22:06
Előzmény: #86  Bekre_Pal
#87
Jól szórakozom
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 05. 22:05
Előzmény: #85  signal2
#86
Minek eteted?
signal2
signal2 2019. 05. 05. 22:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
Tehát a kérdés még mindig ugyanaz: te mire alapozod a véleményedet? 
Másrészt napi szintű az olyan egyszerű cáfolata pampának pl., hogy azt állítja, hogy valami nincs, és belinkeljük, hogy van, vagy éppen fordítva. És ez a jellemző eset. 
kiegyezo 2019. 05. 05. 21:59
Előzmény: #82  signal2
#84
Hát abból, hogy csak. Meg, hogy mondták. Meg, hogy van egy barátja, akinek a nagynénjének az ismerőse hazajött, tehát biztosan sokan hazaköltöznek. Mi nem világos ezen?
Egyébként, én is ismerek két (2) embert, aki hazaköltözött. Ez kábé az 5-10%-a azoknak, akiket ismerek, és kiköltöztek. Ha valaki ezt az arányt mondja, simán elfogadom. Azt, hogy rengetegen költöznek haza, nem hiszem el. 
tatikaroly 2019. 05. 05. 21:58
Törölt hozzászólás
#83
signal2
signal2 2019. 05. 05. 21:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#82
Egy statisztika hogy lehet sületlenség? Ha nem ismersz statisztikákat, ugyan miből vonsz le következtetést?
Phylaxa 2019. 05. 05. 21:33
Előzmény: #74  Peterbond
#81
" A kivandorlas a 2010es evek fejlemenye. " Nem. Kivándorlás előtte is volt és ezután is lesz. A 2010-es a bebukott devizahitelek miatt ugrott meg. Egyébként sokan visszajönnek. De baromira nem politikai okai, hanem finanszírozási okai vannak egyrészt, másrészt hálistennek megteheti aki akarja.  Tehát egy dologgal tudnád megállítani: rendszeres és elfogadható jövedelmekkel, amiből megtakarítani is tudnak az emberek. Na ez nem ment eddig. Most a szakember hiány miatt a piac már rákényszerül. Meglátjuk mennyire lesz ez elég.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek