"nekünk tökéletesen megfelel a Fidesz" mondjuk ezen nem csodálkozom :) viszont akkor most még keményebben kell dolgozniuk (meg lopniuk), hogy a TÖKÉLETES-t még egy kicsit tud majd fokozni esetleg egy újabb vendég a fagyizőban, aki mesélt valamit, hogy mi újság a nagyvilágban? :)))
“A választások során kire szavazott a többség? Meséld már el, mert ez egyre érdekesebb! Nyugodtan használhatod a százalékokat.” . 49,27% szavazatott a Fideszre. Ez nem a többség.
Nem értem, hogy miért olyasmivel foglalkozol, ami nincs? A parlamenti mandátumok határozzák meg, hogy ki alakíthat kormányt. Ez pedig nem egyenlő a listás szavazatokkal. Mi a problémád? Megértjük, hogy szerinted az ellenzék nyerte a választásokat, de attól még az egyéni mandátumokat is beleszámítják minden demokráciában és ekkora mandátumkülönbségnél egyértelmű, hogy ki nyert és alakíthat kormányt. Gratula a győzelemhez, de attól még a matek, az matek! :)
“Egyébként a választáson egyértelműen rájuk szavazott a többség, méghozzá hatalmas többség. Így korrekt?” . Nem. Ez sem igaz. . A választások során a többség nem rájuk szavazott, de a választások során hatalmas többséget szereztek a parlamentben. Így korrekt.
A listán nem szavazott a többség a Fideszre (Egyébként az utána következőre sokkal kevesebben). Egyébként a választáson egyértelműen rájuk szavazott a többség, méghozzá hatalmas többség. Így korrekt? Igen, így. :)
Jó lenne ezt azoknak az egyszerű népeknek is elmagyarázni, akik "rettegnek" az arab számok bevezetésétől meg a pirézektől a XXI. századi Magyarországon, mert vannak ilyenek szép számmal. De mit is várunk egy olyan társadalomtól, ahol jó ha 100 emberből 1 fő tud kamatos kamatot számolni?!
"...Puskás Öcsi közismert mondását a helyzethez igazítva: kis különbség - kis változás, nagy különbség - nagy változás." (Orbán Viktor, 2010. február 5.)
Lehet szídni az ellenzéket, de ez a választási rendszer konkrétan lehetetlenné teszi Orbánék leváltását, 1 nagy + több kisebb ellenzéki párt esetében erre esély sincs. . A Fidesz a parlamenti választásokkal kapcsolatban ezeket változtatta a rendszeren: - 2 fordulóból 1 lett. Ezzel az összefogásokat jelentősen megnehezítették. Korábban indulhattak listán függetlenül pártok és a 2 forduló között zajlottak az egyeztetések, összefogások, visszalépések. Most erre nincs lehetőség. - A 176/386 helyett 106/199 lett az egyéni képviselők aránya az összes mandátumon belül, így a vegyes választási rendszer tovább tolódott az egyi irányába, azaz NÖVELTÉK A GYŐZTES FELÉ EDDIG IS MEGLÉVŐ TORZÍTÓ HATÁST. - A töredékszavazatok a régi rendszerben KOMPENZÁLTÁK ezt a torzítást (hiszen a győztest kivették a töredékszavazatokból), azért is hozták létre - kompenzációs listának is hívták. Most a töredékszavazatok is NÖVELIK a győztes nyerését (hiszen a győztes töredékszavazatai is bekerülnek), azaz a rendszer most nem kompenzál, tovább NŐTT a rendszer győztes felé torzítása. - Átszabták a körzethatárokat, természetesen kivétel nélkül saját maguknak előnyösen. A 176 egyéni körzetből egy nekik előnyösebb 106 lett. - A pártfinanszírozást úgy alakították ki, hogy az az egyéni indulók számától függ a pártok kampánypénze (+egyénenként kapnak a jelöltek is pénzt), tehát az 1 forduló mellett tovább nehezítették az összefogást (súlyos kampánypénzeket buknak a visszalépők). - Az NVI a választások előtt ellenzék nélkül (!) azt a határozatot hozta, hogy ha 27 alá csökken egy párt egyéni jelöltjeinek a száma, akkor a PÁRTLISTÁT TÖRLIK. Tehát a teljes összefogást 3-4 vagy több párt esetében már jogilag is teljesen megakadályozták! . És akkor semmi másról nem beszéltem (média, propaganda, anyagi lehetőségek, visszásságok, csalás, stb. stb.), csak a választási rendszerről.
NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül