Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2018. 04. 05. 17:23
Előzmény: #5534  -pny
#5540
-munkahelyteremtés és migrans ugyben nincs igazad , 
a többivel egyetértek ! 
munkahelyteremtés cimén az usa legalább ekkorákat hazudozik ,  
ha nekik lehet , akkor nekünk mér' nem ? )) , 
(okés , "amit lehet jupiternek ..... stb)  
migrans/menekült  ugy pedig tul bonyolult lett (merkel miatt) , 
h csupan a mo-i történtek miatt lehessen megitélni , 
eu szinten illene kezelni ! 
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 17:16
Előzmény: #5538  Oszo
#5539
Ja, róka. :) (BudFox)
Oszo 2018. 04. 05. 17:15
Előzmény: #5537  Törölt felhasználó
#5538
Az ki?
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 17:12
Előzmény: #5533  Oszo
#5537
BudapestFarkasa véleményére kíváncsi vagyok.
BudFox
BudFox 2018. 04. 05. 17:11
Előzmény: #5524  -pny
#5536
Már válaszoltam rá többször is...
nyilván meg volt az oka hogy befogadták...hiszen eljöttek eddig a határunkig...megvolt az oka ennek is..
és szerintem senki sem alkotmányjogász itt köztünk se nem bíró :_))
Oszo 2018. 04. 05. 17:09
Előzmény: #5526  eredmeny
#5535
Ha úgy teszel, mintha a felek egyformák lennének és a negatív rekordokat rendre nem a fidesz döntögetné, akkor de! A fideszt véded!
-pny
-pny 2018. 04. 05. 17:06
Előzmény: #5529  wgl
#5534
Nézzük az Orbán-kormány elmúlt 8 évének leghangzatosabb szövegeit és a valóságot, azaz a nagy Fidesz hazugságok:
.
- "Nyugdíj megmentés” - szólt a propaganda. Valóság: Az MNYP-t törvénytelenül (alkotmányellenesen, csak közben jogfosztották az AB-t) kizsarolták, felélték, a beígért egyéni állami számla pedig 7 éve nincs és terv sincs róla... Most mindenki bő 50%-al több magán nyugdíj megtakarítással rendelkezne, ettől fosztottak meg 3 millió leendő nyugdíjast, az állami nyugdíjrendszer pedig biztosan fenntarthatatlan.
.
- "Devizahitelesek megmentése”. Klassz, hogy ki lett vezetve az egész és mindegyik Ft-os, de ezt olyan ostobán csinálták, hogy ELŐBB évekig gyepálták a Ft-ot és ugrasztották meg a banki költségeket (ami ugye beépül), majd a csúcson erőből Ft-osítottak... Szar árfolyamon, súlyos adók által terhelt banki díjak mellett.
.
- “Adósságcsökkentés”. Sokszor leírtam részletesen, hogy mekkora kamu. Itt csak röviden: a GDP arányos kimutatott adósság 80%-ról 75%-ra csökkent. De elment GDP 10% MNYP, 10-12% devizatartalék, van egy már biztos 3%-os Eximbank korrekció, kérdéses még ennek a 2-3-szorosát jelentő MFB trükk, amit még nem meszelt el az EU, illetve van egy államadósságon kívüli GDP 12%-nyi orosz hitel Paks 2 miatt... Ha ezt mind összeadjuk, jócskán GDP 100% felett vagyunk... Hát ez minden, csak nem adósságcsökkentés... 
.
- “Rezsicsökkentés”. Az első két évben teljesen komcsi, piacidegen módon valóban volt -10% a lakossági gázárra azzal, hogy hatósági áras lett. Azóta viszont a világpiaci árak mélyen beestek, a gáz viszont maradt a befagyasztott hatósági ár szintjén, jó magasan. Tehát évek óta a “rezsicsökkentés”-nek kamuzott Fidesz propaganda a valóságban rezsinövelés.
.
- “Bürokrácia csökkentés”. Ez egyértelmű volt, hogy üres duma, az is lett: a kormányzati szektor szinte dupla lett a valóságban (az államtitkárok száma 3-szoros). Egyedül a parlamenti létszámot vitték le, de azt is csak azért, hogy a saját előnyükre átírhassák ennek ürügyén a választási rendszert.... Az önkormányzati rendszer fölé egy kormányhivatali rendszer épült ki, ami túl azon, hogy megint durva Fidesz centralizáció, az ígért szövegekkel szemben durván NÖVELTE A BÜROKRÁCIÁT. A teljes közigazgatásban többen dolgoznak, mint korábban. Kisebb államból tehát sokkal nagyobb lett.
.
- "Munkahelyteremtés". Ezt megoldották kb. egy óriási statisztikai csalással. Lett közmunka program (amit már ők is inkább leállítanának, mert egy pontig rendben volt, de több 100e-s szinten már sokkal többet visz, mint hoz), meg beleszámolják a HAZAI munkavállalókba azokat, akik tartósan KÜLFÖLDÖN dolgoznak. Teljesen nonszensz, a statisztika szembeköpése.
.
- “Adócsökkentés” + egyszerűsítés. A SZJA egy kulcsos lett, és így átlagosan valóban csökkent is (az egy külön téma, hogy erről társadalmi igazságosság szempontjából ki mit gondol). DE. Az ÁFA 25%-ról 27% lett, és bevezettek vagy 10-12 új adófajtát, amelyeket vagy közvetlenül vagy közvetve, de mégiscsak az emberek fizetik meg... Megintcsak lehet azon vitázni, hogy mi a jobb: a béreket, vagy inkább a fogyasztást terhelő adók irányába elmozdulni, de az össz adóterhelés NEM csökkent.
.
- "Korrupció csökkentése, leszámolás az oligarchákkal". A legnagyobb hazugságuk ez. Szerintem nincs olyan épeszű ember, aki tényleg elhiszi, hogy egy falusi gázszerelő 200 mrd-os és világbajnok gazdagodó lehet 4-5 év alatt piaci alapon... És ez csak egyetlen példa. Orbánék minden korábbi kormánynál korruptabbak, a teljes kormányzati munka, törvényhozás, minden a pénzérdekeknek (ill. a hazug propaganda érdekeknek) rendelődött alá.
.
- Migráns ügy. 3 éves durva propaganda és hazudozás ellenére Orbánék minden korábbi kormánynál több migránst engedtek be: ukrán bűnözőknek adtak tömegével állampolgárságot, befogadtak 20000 kötvényes és bő 4000 muszlim “menekültet” 3-szorosan túlteljesítve a kvótát. A bő 4000 muszlim többsége oltalmazotti státuszú, nem teljesíti a Genfi egyezmény feltételeit, azaz be se kell volna fogadni. Ennek ellenére személyit, szállást, támogatás kapnak Orbánéktól.
Oszo 2018. 04. 05. 17:05
Előzmény: #5518  Törölt felhasználó
#5533
Eszerint a video szerint pont annyira, amennyire megérdemlik!
bigyula 2018. 04. 05. 17:05
Előzmény: #5530  -pny
#5532
Hát ez az! Ettől kezdve egy szavát sem lehet elhinni! 
wgl 2018. 04. 05. 17:05
Előzmény: #5530  -pny
#5531
azt s mondta, a vàlasztóimnak sosem hazudok!!!
o)))
-pny
-pny 2018. 04. 05. 17:00
Előzmény: #5521  BudFox
#5530
“ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok” - Orbán Viktor.
.
Tehát maga mondta, hogy hazudik.
wgl 2018. 04. 05. 16:57
Előzmény: #5526  eredmeny
#5529
azt is mondta, megvédik a manyupot!
írásban adták!
aztán ellopták.
wgl 2018. 04. 05. 16:56
Előzmény: #5526  eredmeny
#5528
a székháztolvaj tartja a hazudozás világcsúcsát, 5 perc alatt 7 vaskosat hazudott az eu parlamentben.
eredmeny 2018. 04. 05. 16:54
Előzmény: #5515  Peterbond
#5526
Orbán szerintem mondott olyat is hogy arra figyeljünk amit te esz nem arra amit mond.Tehát a cél szentesíti az eszközt, a választási győzelem miatt van ez a szlogen.Nem védem a FiDESZT az egész kampány amolyan komolytan cirkusz.
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 16:52
Előzmény: #5521  BudFox
#5525
A múltból induljunk ki, én nem emlékszek olyan alkalomra, amikor tartotta volna a szavát.
-pny
-pny 2018. 04. 05. 16:51
Előzmény: #5521  BudFox
#5524
“Mindegy...én úgy gondolom hogy a migránsokat utána hazaküldik...
te meg úgy gondolod hogy nem küldik haza...
ennyi.”
.
Nem ezt írtam. Miért hazudsz?
.
Ezt írtam: Megismétlem, mert még mindig nem akarod megérteni a mondanivalóm lényegét (pedig egyszerű): ez a kvóta 1300-ra is igaz...
.
Szájbarágósan: a mondanivaló lényege, hogy Orbánék propagandája túl azon, hogy elképesztően sok kidobott adópénz (10 mrd-ok), durván uszító, TOTÁLIS ÁTVERÉS, hiszen amíg hőbörögnek 1300 ellen, addig ők maguk befogadtak ugyanonnan 4000 migránst. Akik nagy része ráadásul még csak nem is teljesíti a Genfi egyezmény menekültekre vonatkozó feltételeit, ezért nem is lett volna kötelező befogadni.
BudFox
BudFox 2018. 04. 05. 16:49
Előzmény: #5515  Peterbond
#5523
bocs , erre majd este reagálnék, mert arra érek haza..de megnézem majd..
-pny
-pny 2018. 04. 05. 16:48
Előzmény: #5521  BudFox
#5522
“nemhiszem”
.
Ez a kulcsszó: a te hited. Erről szól az egész. Függetlenül A TÉNYEKTŐL. 
BudFox
BudFox 2018. 04. 05. 16:45
Előzmény: #5512  -pny
#5521
Ilyen felfokozott kampány időszakban...mikor a Fidesz láthatóan a migrás kérdésre tette fel az egész kampányt...nemhiszem hogy ilyen elszólás, vagy hamis állítás lett volna Orbán Viktor résézről...
Ennél Ő profibb hogy a kampányban ilyen hibát csináljon...
Mindegy...én úgy gondolom hogy a migránsokat utána hazaküldik...
te meg úgy gondolod hogy nem küldik haza...
ennyi. majd kiderül :-))

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek