Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2015. 05. 22. 09:08
Előzmény: #6928  noworf
#6940
Lehet kicsit sarkítottam, de meggyőződésem, hogy a BudaCash nem politikai természetű bűnözés, a 7920-as fiktív ügyfélen negatív darabszámokkal rejtegették a saját hiányukat. A takarékszövetkezeti befektetésük sem tűnik politikai természetűnek abból a szempontból hogy az államosítás alól nem tudtak meglépni mint Töröcskei, csupán a törvény Áder általi visszadobásakor megnyílt lehetőséggel éltek, amihez persze lehet hogy már kellett a narancsos csúszópénz.
A Quaestor esetében viszont már az elő Orbán kormány óta megy a sumákság, és egyértelműen narancsos politikai befektetések állnak a kötvények mögött (ETO stadion, kereskedelmi központ, DunaCity... stb), melyeket nyilvánosan is narancsos elvtársakkal (élen Szijjártó link link link , Orbán link , Kövér link , Borkai link , Garancsi link , Fazekas...) adtak át, hirdettek, tolták a szekereket... meggyőződésem hogy folyamatosan sponzorálták a fidesz kampányt (ahogy most pl. az MTVA is 80mrd-ból)
Hungáriások meg pitit csalók voltak akiken elverik a port mindhárom cég helyett példát statuálva...
Pszáf (mnb) kormányokon átívelő alkalmatlanságával persze egyetértünk...
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 09:03
Előzmény: #6929  detto71
#6939
Tovabbra is azt gondolom hogy az ugyfel altal megvett reszvenyeket kiadtak finanszirozonak...aki a reszvenyekre "hitelt" nyujtott. osztalek fizetes elott pedig visszahoztak egy vagy 2 napra azt a papirt fajtat melyet a tulajdonosi megfeleltetes megkivant.
Nem egy bonyolult dolog csak egy fiktiv szamla kell hozza meg zaras elott 15 perccel egy ceges szinten netto pozicio szamolas.
farkasj41 2015. 05. 22. 08:45
Előzmény: #6937  mahatma2
#6938
A sok beírás olvasom, én telefonon érdeklődtem ,nagyon röviden : hogy áll a feldolgozottság :kb még egy hónap kell ahhoz hogy érdemben tudjanak nyilatkozni- köszönöm, majd egy hónap múlva érdeklődöm, de lehet hogy nem kell már addigra mert ők tájékoztatnak bennünket.....
mahatma2 2015. 05. 22. 08:30
Előzmény: #6933  farkasj41
#6937
Igazad van, de szerintem annyi kommunikacio is elegendo lenne, hogy a feldolgozottsag pl 60%-os, vagy tajekoztato ekkor es ekkor varhato, ez nem erinti a bunteto ugyet, hisz a rv-k meglete vagy hianya objektive adott. A ket allomany (valos-fiktiv rv-k) felmerese nem sziszifuszi munka, a bc jol elboldogult vele, raadasul naprakeszen. A q eseteben foleg nem ertem a tokolest, vagy a tajekoztatas hianyat, bar remelem ilyen nincs, de akar azt, hogy szabalytalansagokat talaltak a q rv-k eseten is.
tchongee
tchongee 2015. 05. 22. 08:24
Előzmény: #6929  detto71
#6936
Szerintem az első,
megfigyeltem pl, hogy amikor telekom még jó osztalékokat fizetett, egy két nappal a fordulónap előtt giga pakkok cseréltek gazdát, majd utána vissza. Akkor én arra gondoltam, hogy egy alap pl így játsza át a jó kis osztalékot egy strómannnak, aki osztalék nélkül visszaadja, az alapkezelőtől viszont senki nem kéri számon miből mennyi osztalékot kapott. de ehhez kellett valamilyen megállapodás akinek lepasszolták majd vissza, mivel árfolyammozgással nem járt a csere (gondolok itt arra ha 8 mill db-ot a piacra öntök levinné az árat, ellenkező esetben 8 mill. db vételnél felvinné az árat. Esetünkben a napi prompt áron cserélt gazdát 5-10 mill. db.
mondeos 2015. 05. 22. 08:22
Előzmény: #6932  detto71
#6935
Olvasd vissza a hozzászólásait, már csak azért is, mert volt egy emailváltása is, meglepő módon gyors válasszal. De ha nem akarod, akkor annyit mondok, hogy semmi érdemlegeset nem tudott meg az NNI-től. Ködösítés, időhúzás megy, semmi infót nem adnak ki.
mahatma2 2015. 05. 22. 08:20
Előzmény: #6929  detto71
#6934
A mol az osztalekrol (es itt hangsulyozom a mol) pontos kimutatast kuldott, mely az ado szempontjabol iranyado volt. Szamomra ez azt sugallja, hogy ebben az idoszakban evrol evre, meg kellett lennie a rv-knek a bc-nel, a q-nal egyarant. A kotvenyekkel valo manipulacio egyszerubb, ott a pilotajatek csuklo gyakorlat. Csak azt tudom elkepzelni, hogy osztira biztositottak a valos allapotot, majd utana tozsdezgettek a fiuk, es tennek meg ma is, ha nem buktak volna a svajci jegybank, nem tul etikus lepese miatt. Illetve a kommunikacio volt ovon aluli svajc reszerol. Nagyon erdekelne mar, hogy hol mi van meg. Ertetek epp ugy szurkolok mint magunkert
farkasj41 2015. 05. 22. 08:14
Előzmény: #6924  noworf
#6933
Ha minden károsult zaklatná a felszámolót újabb ,újabb kérdésekkel akkor szerintem karácsonyra se lenne meg a feldolgozása, összevetése a meglévő és a valós papírok,értékek vonatkozásában. A zárlat is azt szolgálhatja hogy a sok,sok kérdezgető kívánságát, hamarabb kielégítsék, zár alatt van és így nem tud mondani semmit, de állítólag kb. egy hónapon belül a feldolgozás befejeződik ...
detto71
detto71 2015. 05. 22. 08:13
Előzmény: #6931  detto71
#6932
Edit mit intézet az NNI-nél? Tud valaki valamit?
detto71
detto71 2015. 05. 22. 08:12
Előzmény: #6930  Törölt felhasználó
#6931
én annyi feltételt tudok, hogy magyar bróker cég legyen a rv-ek esetében és magyar pénzintézet a kp esetében.

Magyarországon bejegyzett! Így értettem.
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 08:10
#6930
Érdeklődöm, hogy van e valakinek tudomása arról, hogy a GLOBAL DIGITAL SERVICES PLC részvényeket (ciprusi tőzsdén van jegyezve) melyik brókerházhoz lehet majd transzferáltatni ha fb. hajlandó kiadni?
detto71
detto71 2015. 05. 22. 07:53
Előzmény: #6917  mahatma2
#6929
Két elmélet van:

1. Össze-vissza adták vették a papírokat, megbízástól függetlenül, majd az osztalékos időszak közeledtével kezdték beállítani ag ügyfelekhez tartozó rv számokat. Ami azt jelenti, hogy ebben az időszakban meg volt minden.

2. Mivel két informatikai rendszert működtetek és külön jelentést adtak a kellernek, mnb ami nem fette a valóságot az osztalékos időszakban is hamis jelentéseket adtak a cégek felé, ami természetesen egyezett a keller és mnb adott jelentésnek. Tehát ebben az időszakban sem volt meg jó része a rv-nek.

Sajna én a 2. pontot tartom inkább valószínűnek.

noworf 2015. 05. 22. 00:41
Előzmény: #6927  watson
#6928
Azért ez így nem korrekt...
A Q sem és a bc sem a narancsosok terméke. Tarsoly a 90- es évektől építi a "birodalmat" , a bc is több mint 10 éves.
A mostani történésekhez két szereplőre volt szükség, a tolvajokra és azokra a mindenkori állam által működtetett intézményekre, hivatalokra ahol alkalmatlan, túlfizetett, politikailag ugyanakkor elkötelezett senkiháziak dilettantizmusa és leszarása volt szükséges a folyamatos lopáshoz! A narancsosok ebben egyformán vétkesek a többivel ( MSZP,SZDSZ,MDF stb ) ! Persze a jelenleg zajló események, törvénytelenségek az állampolgárok semmibe vétele már csak narancsos ügy, nem vitás! PSZÁF MNB teljes alkalmatlansága tette lehetővé az egészet, nagyjából az elmúlt 15 évben!!!
watson
watson 2015. 05. 21. 23:34
Előzmény: #6921  filter
#6927
A maximális pótbefizetéssel lesz a BEVA 14,5mrd ...

Quaestorra, Hungáriára nem jut ebből már semmi, de BC-re is kevés lehet 36 mrd össz-hiány mellett, hiába csak 6 milla/fő...

egy biztos, ha megelőlegezi pl. az MNB akkor évtizedekre előre kifosztották a BEVÁT is az OBA után a narancsos fickók...
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 22:52
#6926
Kis hír is hír, Brókerbotrány: rendkívüli befizetést rendelt el a Beva!
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 22:42
Előzmény: #6918  Törölt felhasználó
#6925
Igen ,csak azt tudni hogy 30 milliárd hiányzik a Buda cashnél
ezt az MNB alelnöke nyilatkozta még áprilisban,a népszabadsàgnak.Talàn ezért nem mernek nagyobb hiànyt kihozni,de hàt sajnos ez olyan orszàg ahol bàrmi lehet.
noworf 2015. 05. 21. 22:41
Előzmény: #6922  mondeos
#6924
A felsz NNI zárlatról, hatóságról beszél minden közleményben.
Ma tel beszéltem a VVH illetékesével, megkérdeztem hogy ők rendelték e el a vagyon zárlatot, bíró helyben hagyta e ill. Milyen jogalapon zárnak el minket a magánvagyonunktól!?!?!?
Mindhárom kérdésre a válasz: nem adhat információt!
Megismételték a kérdéseim azzal, hogy azok semmiféle módon nem érintik a nyomozást, nem változtatott a válaszain!
Nekem ez a következőket jelenti:
Nincs bíróság által jóvá hagyott zárlat!
Nem tartották/tartják be a törvény által előírt kötelzettséget miszerint a zár elrendelését azonnal be kell jelenteni a bírónak, aki köteles haladéktalanul dönteni annak helyességéről!
Mivel a felsz tájékoztatása szerint a bc és az ügyfél vagyon elkülönítése már megtörtént, az ügyfél vagyon esetében a vagyon zár törvénytelen! Az ebből eredő eddigi és további károkért a felelősség a jogtalan, törvénytelen vagyon zár elrendelőjét, az azt fenntartót terheli!
2015. Kelet Európa Magyarország
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 22:21
Előzmény: #6922  mondeos
#6923
Nem tudja véletlen valaki hogy a beva-nal lehet igazolni magad jogosítvánnyal?
mondeos 2015. 05. 21. 21:13
Előzmény: #6921  filter
#6922
Egy közleményt vagy vmit megérdemelnénk a felszámolótól vagy vkitől, csak a kedélyek megnyugtatása végett. Úgy látszik, hogy haladnak a dolgok, csak ez az hírhiány eléggé meggyötri az idegeket. Jól jött most ez a hír, ebből én azt szűröm le, hogy a színfalak mögött azért folyik a munka, csak nem kötik az orrunkra.
filter 2015. 05. 21. 21:08
Előzmény: #6920  Törölt felhasználó
#6921
A Befektető-védelmi Alap kártalanítási eljárást folytat a Buda-Cash Brókerház Zrt. "fa." ügyében és kártalanítási kötelezettsége várható a Quaestor Értékpapír Zrt. és a Hungária Értékpapír Zrt. befektetői tekintetében. A kártalanítás várható összege jelentősen meghaladja a Beva rendelkezésére álló vagyonát, ezért a Beva igazgatósága köteles megtenni a kártalanítási fedezet biztosítása érdekében szükséges lépéseket. Ezek körében először a Tpt. 222. § (7) bekezdése alapján rendkívüli befizetést rendel el a tagok felé.

Végre valami pozitiv hír az hogy sorrendben elöször a Bc azután a többi károsult, bárcsak így lenne.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek