Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondeos 2015. 05. 18. 15:45
Előzmény: #6738  detto71
#6740
Azt csak be lehet már azonosítani, hogy ki fiktív és ki nem.
detto71
detto71 2015. 05. 18. 15:28
Előzmény: #6737  noworf
#6739
Én is a korrekt eredményre várok, de amit te leírtál azt sem támasztja alá semmi.

Mindenkinek az a baja, hogy február 24-e után 2 nappal már nem lehetett transzferálni.

Én is tűkön ülök és vinném már a dolgaimat, de egyenlőre várunk, mert nem tehetünk semmit.
detto71
detto71 2015. 05. 18. 15:26
Előzmény: #6737  noworf
#6738
mivel 13000-16000 ügyfél között van(nak) fiktív ügyfelek, ezeket ki kell szűrni. Ezért nem fér senki a vagyonához. Gondolom, ha valaki fel venné a fiktív ügyfél után az ügyfélvagyont, akkor meg az volna a baj.

Ezzel nem védeni akarom a felszámolót, de ezt is figyelembe lehet venni.

Azt honnan tudjuk, hogy fiktív pénzeket, tv-ket nem tettek valós ügyfelek számláira?

Lehetne még itt találni olyan dolgot, amiért esetleg zárolták a cuccainkat.
noworf 2015. 05. 18. 15:08
Előzmény: #6733  detto71
#6737
Szerintem itt sokan vártunk korrekt megoldást a problémánk rá! Nem jóindulatút, nem diszkriminatív megoldást, csak tisztességest!
Jelenleg csak azt látjuk, hogy seftelnek a megtalált, tehát valós vagyonukkal , egy olyan vagyonzár alkalmazásával ami csak minket, törvényes tulajdonosokat zár el minden lehetőségtől!
Legjobb tudomásom szerint nem vagyok Bc ügyben gyanúsított ! Milyen alapon zár el bárki is a tulajdonomtól????
detto71
detto71 2015. 05. 18. 14:59
Előzmény: #6735  noworf
#6736
Barátom rá fog menni az életed, a pénzed meg az idegrendszered.

Semmilyen konkrét információt nem tudsz, legfőképp nem tudod bizonyítani.
noworf 2015. 05. 18. 14:51
Előzmény: #6734  noworf
#6735
A " tisztességes" tájékoztatásnak hála érzek egy kis zavart az "erőben"!!!!
A FB -n most megjelentek szerint a BC-nél úgy tájékoztatták az ügyfelet, hogy a külföldi partnerektől a bevonás zajlik ( Meta ) !
Na most akkor hogy is van ez? Vagyonzár mire vonatkozik? Mit is csinál a felszámoló? Ügyfél, tulajdonos miért nem tud róla? Miért nem kérik a felhatalmazását?
Ugyi ellopott, nem meglévő érték mozgatása nem létező fogalom?!
Ergo, a meglévő, az ügyfél tulajdonát képező vagyon mozgatható csak! Tulajdonosi felhatalmazás hiányában ez a cselekedet bűncselekmény! Persze, ha ügyesen azt mondja a felsz , hogy nem tudható, hogy valós v karácsonyos ügyfél akkor próbálkozhat! Majd a bíróságon kell ezt bizonyítania, mert most már ott folytatjuk!
noworf 2015. 05. 18. 13:34
Előzmény: #6732  mondeos
#6734
Lassan három hónapja átlátnak minket, hazudoznak a politikusok, lapított a felszámoló, sunnyog a MNB !
Elvben a felszámolás a mi érdekeinket szolgálná, az lenne a célja, hogy a hitelezők az értékeik lehető legnagyobb részéhez hozzájussanak, azt visszakapják!
A valóság ezzel szemben...
- nem áll szóba velünk a felszámoló, semmilyen érdemi információt nem ad
- az állítólagos zárolás ellenére mozognak a pénzek, pozik záródnak stb
- zajlik a nyomozás állítólag, csak semmi konkrétum nem kerül napvilágra
detto71
detto71 2015. 05. 18. 13:25
Előzmény: #6732  mondeos
#6733
én is várom. Nagyon kíváncsi leszek, mit tudnak visszaadni. Annak a sok elméletnek ami itt elhangzott lesz-e valamilyen alapja?

Más: mivel biztos vagyok abban, hogy az osztalékok jogosultságot jelentő birtoklási napig senki nem fogja még transzferálni a papírjait. Osztalékra csak akkor vagyunk jogosultak, ha a felszámoló lejelenti a cégek felé a jogosult befektetős és az általa birtokolt x db. számú rv-t. Na erre ne is számítsunk.
mondeos 2015. 05. 18. 13:18
Előzmény: #6731  Törölt felhasználó
#6732
Én már nagyon várom, hogy történjen valami. Most pl az az időszak van, hogy baromi nehezen viselem. Szinte felőröl és megőrjít a tudat, hogy semmi, de semmi nem történik. És nem tudni azt sem, hogy mire várunk.
Törölt felhasználó 2015. 05. 18. 13:11
Előzmény: #6728  Törölt felhasználó
#6731
Az elmúlt 15-20 év óta zajló és most kibukott pár (kitudja mennyi van még) bróker és egyéb cég pénzügyi visszaélési lehetősége nekem is szemet szúrt. Az ellenőrző szerveknek észre kellett volna venni hogy valami hibádzik. Plusz a mai informatikai világban engedni, hogy egy nagy brókercégnek (mert mitagadás a BC nagy volt) közös, azaz 16 ezer ügyfélnek 1 keler számlája legyen az kissé fura és felelőtlen dolog. Ideális a csalásra.

Másik dolog, ami kimaradt a hozzászólásomból, az ügyfelek és a BC szétválasztása. Biztos igaz, hogy 2 kattintás lenne, de akkor X db Karácsony János köztünk maradna! És ki tudja mennyi testvére van még a cégénél. Ha csak nem ellenőrzik le egyesével az embereket (adószám, telefon, egyéb valami), akkor csak úgy buknak ki, ha nem küldenek vissza semmit, hogy nekik igényük lenne a sok 10, 100 millióra, vagy még többre. Nyilván "Kiss Pista" bácsi, aki 5 éve vette még papíron az XY bluechipet, nem lesz gyanús, csak egyszerűen nem küldte vissza a papírokat, mert elfelejtette.

Ui.: Látom, mindenki valami új hírre vár, leállt a topic. Csak hablaty barátunk rá ne kezdjen a 2-4 soros web"ordítós" monológjaival.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 13:52
Előzmény: #6729  noworf
#6730
Csak remélhetjük, hogy nem az utolsó mondatodban leírtak válnak itt is valósággá!
noworf 2015. 05. 16. 20:43
Előzmény: #6728  Törölt felhasználó
#6729
A nyugtatásról...
Igaz, hogy józannak, higgadtnak kell maradni, mert nem járunk jobban ha idegesek vagyunk?
Nem igazán, a jelenlegi helyzetben semmi nem indokolja a türelmet, a bizalmat a felsz és a hatóságok működésében!
Hónapok óta semmi érdemi infót nem kaptunk tőlük, több alkalommal megsértették a tulajdonosi érdekeinket, jogainkat!
Fentiek okán ideges, megfelelően célratörő ( ha úgy tetszik agresszív ) lépésekre van szükség velük szemben!
A fontosságunkat fémjelzi, hogy a jelenlegi felszámoló, aki arra hivatkozik, hogy nagyon nagy az általa elvégzendő feladat, bőven ráér író-olvasó tájékoztatókra járni ahelyett, hogy a mi ügyünk kel érdemben foglalkozna!!!
A másik nem elhanyagolható "apróság", hogy kis hazánkban a felszámolási eljárás sajátja az, hogy csak és kizárólag a felszámoló jár jól, főleg, ha birkaként hagyjuk!
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 20:01
Előzmény: #6727  Törölt felhasználó
#6728
Szia!
Amit leírtál, azzal egyet is lehetne érteni, de...!
Mindenkinek a saját problémája fáj! Kit érdekel, hogy a Pfsn nem tud ennyi embert elővenni? Hol vannak az Mnb dolgozói? Ők megbízhatóak, tessék őket bevonni! A volt Bc-sek is dolgoznának, ha lenne fizetés érte - és itt ki lehetne választani azokat, akik véletlenül sem lehetnek érintettek a dologban. Valakik a Psfn-nél és az Mnb-nél sok pénzt vettek és vesznek fel ezért! Válságterv nem létezik a Pfsn-nél?
Azért annyit elmondhatok, hogy a Bc parkolóban ismét látni Audit- bár lehet, hogy ügyfeles- , valahogy a Psfn is ragaszkodik ehhez a márkához?
Ez egy hivatali szervezet, amely világosan látszik, hogy nem tud eleget tenni annak a feladatnak, amelyet el kellene látnia!
Mit csináltak eddig, mennyi pénzért, kinek felelősek?
Mnb rendelkezett a pénzügyi vállalkozások ügyfeleinek számáról, a vagyonról, ehhez kellett volna méretezni a felszámolót is, rugalmas bővítési lehetőséggel!
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 13:44
#6727
Kedves Sorstársak!

Egyre jobban azt látom, hogy elméleteket gyártunk, olyan negatív történések létét bizonygatjuk egymásnak, melyek megléte eddig semmivel sem alátámasztott.
Tudom, már sok idő telt el az ominózus fekete kedd (feb. 24) óta és még nem tudunk lényegében semmit. Tegnap telt el egy újabb határidő, mely után remélem - ha nem is hétfő reggel -, de 1-2 héten belül kézhez kapunk egy "Mi az amid megvan" egyenlegközlőt. Addig szerintem felesleges itt azon húzni egymást, hogy ez vagy az mit mondott, miből mennyi hiányzik. Kinek a barátjának a barátjának a szomszédjának az öccse (aki amúgy pl autószerelő) akinek hű, de milyen tuti infója van. Honnan lenne???
Szerintem egyenlőre senkinek halvány lila gondolata sincs, a meglévők arányáról. Addig míg nem bizonyosodik be az ellenkezője, kérlek benneteket, tegyük félre igazi magyar pesszimizmusunkat, és legyünk optimisták. Még nem tudjuk a végét, lehet hogy 50-60% hiányzik, de lehet hogy csak 10-20.
Azonban tudni kell, hogy tuti volt kp és részvény is a BC-ben, mert máskülönben akadozott volna a kereskedése.

A zárolásról meg annyit, hogy ekkora baklövést nem követhet el senki sem (értem ezalatt a felszámolót, pláne hogy rendőri, nyomozói és jogi gyakorlata van), hogy nincsen zárolva, de bejelenti, hogy igen, az NNI zárolta. Hivatkozási számmal, érdeklődési lehetőséggel, ... Tuti valami csavar van a dologban, de szerintem van zárlat.
Várjuk meg kedves Edit csütörtökön mire jut. (Előre is egy virtuális virágcsokor a fáradozásaiért!)

Mellesleg egyre többet jövünk a Questorosokkal. De fontos azonban megjegyezni, hogy azok, akik a Q.-nál részvényeztek, ugyanolyan cipőben járnak, ők sem tudnak semmit még. Csupán a kötvényesek dolga kezdd megoldódni gyorsan, ugyanúgy, mint ahogyan a BC-nél a DRB, ÉRB, ... bankok ügye is gyorsan megoldódott.

A legutóbbi értesítőben - ahogy emlékszem - az volt, hogy május-júniusban tudnak mondani bármit is a meglévőkről.

Nem posztom védeni a PSFN-t, de őket sem arra tervezték, hogy több tízezer igény érkezzen be hetente. Nem olyan munka, melyre hopp most felveszünk még 100 embert 2 hónapra, mert pontos adminisztratív munka, titoktartás, ...

Tudom mindenkinek fogy a türelme, egyre idegesebb és várja vissza a pénzét, részvényeit,... Mint ahogyan én is!
De erre nem megoldás egymás korholása, idegesítése valótlan és légből-kapott hírekkel.

Próbáljunk meg még egy kicsit türelemmel lenni és nem idegesíteni egymást, mindenféle elméletekkel.

Üdvözlettel és további szép hétvégét!
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 10:37
Előzmény: #6725  Törölt felhasználó
#6726
Legjobb tudomásom szerint a felszámolási eljárás
mindent felül ír, a felszámolót nem köti semmi szerződés
ő csak a jogszabályoknak van alárendelve.

A felszámolási eljárásban pl. csak annak az igényét
veszik figyelembe aki benyújtja igényét a felszámolónak.

-Örök jogi alap tétel!
ezt illene tudomásul venni-
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 10:28
Előzmény: #6724  Törölt felhasználó
#6725
Ne adja az Isten nem tudják megállapítani
jogosultságotokat! -Illő lenne szembenézni vele!
Ez az mikor minden adatokat kilopnak,utánatok meg
nem maradt semmi! -Én már eleget sírtam értetek!
Vélhetően ezt jelezte a Felügyelet Biztos az NNI. felé!! Ez az ügy magáért beszél-
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 10:16
Előzmény: #6723  Törölt felhasználó
#6724
-Ja és a NNI-vel együttműködni illene-
-minuszolás az megyen nektek,válaszolni meg
sehol- minek is írok- Teljesen széttartok-
Okoskodással nem mentek semmire- szvsz-
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 10:07
Előzmény: #6722  farkasj41
#6723
-ismerem én ezt az élet minden területén "szabadságban" lehet élni-
De nincs dokumentum:tárgyi bizonyíték
olyan mintha nem volnék érintve!
Tárgyi bizonyíték nuku-
Igazolás nuku-

-Innentől aztán bármilyen jogokat DELEGÁLHATTOK!
Ezért tartom fontosnak aki képvisel BENNETEKET!
-aki a HírTV-be szerepelt-
Bár dolgaitok sorfordulót nyerne!!
farkasj41 2015. 05. 16. 09:32
Előzmény: #6716  Törölt felhasználó
#6722
Ez a brendonz mit össze vissza kalabalál magával, ez rosszabb mint egy politikus...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 20:26
Előzmény: #6720  Törölt felhasználó
#6721
Mint mikor felszívódik-

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók