Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 05. 06. 21:10
Előzmény: #6219  Törölt felhasználó
#6220
fogalmazzunk meg egy levelet illetve kérdéseket a tv javaslat kapcsán és küldjük el bánki eriknek hátha válaszol rá.

Nem értem az egészet az egész tv javaslat benyújtását. Nem értem az egyértelműem meghatározható ugyfélvagyont hogyan határozzák meg. Miért nem adják ki a kp, főleg annak tudatában hogy rengetek poziciót a felszámoló zárt. A kp is magántulajdont képez. Mi károsultak ezzel a tv javaslattal megint csak úgy érezzük hogy ez arra jó, hogy mi minél kevesebbet kapjunk vissza a saját tulajdononkból. Nem értjük az NNI ügyfélvagyon zárlatát sem, ami szembe megy az alkotmánnyal és ezért tv-el is. Többszöri kérésre sem tették nyílvánossá a károsultak felé a zárlatot elrendelő határozatot. Miért van már a harmadik feszámoló a bc-nél?

Semmiről nem tájékoztatnak. Már a 4. napon megtörtént a keller és bc nyílvántartás egybevetése, már régen tudják hogy egyes értékpapaírokból mennyi van és tudják a követelés mértékét is, ergo azt is tudják miből mennyi százalák van meg. Mégsem tudunk semmit. Tudatosan megvárják az osztalékot, nehogy addig visszakapjuk az értékpapaírjainkat. Miért április 4.-én küldik ki a március 3-án előállított egyenlegeket, csak 1 hónap ment el. Miért van 1 1/2 hónap az egyenlegek kifogáslására még a Q-nál nyolc nap?

Ez a kérdések töredéke, ami a BC károsultakban felmerül mindannyian úgy érezzük, akik felelőségteljesen fektetünk be egy olyan pénzintézet közreműködésével, aminek működési engedélye volt ugyanúgy mint az OTP, K&H stb intézeteknek és nem tekintettük kockázati tényezőnek magát a BC-t.
Mindvégig tisztában voltunk a BEVA határral és a tőzsde kockázatával ez mind a mi felelőségünk volt, de a BC éveken át tartó lopássa az állami ellenőrző szerveket terheli.

Ellentétben az agyon sztárolt Q-ral, minden hír csak róluk szól, ahol az ügyfelek ezrei írták alá a befektetési biztosítás nélküli szerződéseket, ők most jól jártak 30 Mft-ig mindent megkapnak.

Ezeknek a morzsáknak a fényében mi BC károsultak teljes joggal úgy érezzük, hogy most is a mi vagyonunk megcsapolása folyik tv-es keretek között.

Na valami ilyesmire gondoltam.

Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 20:15
Előzmény: #6218  noworf
#6219
Sziasztok, jó estét!
Napok óta nem jártam erre, most csak nagyjából futottam végig egy-két hozzászólást. Újdonság nincs, hacsak az emlegetett törvényjavaslat nem az. Nem értem, eddig is szabályozta törvény a meglévő vagyon kiadását, minek új? Sőt, mi az, hogy a számlán meglévő kp nem adható ki??? És akinek eladták a papírjait, mert zárták valamilyen okból a pozikat, az most ...??? Mi a fene különbözteti meg a kp-t a papíroktól, egyformán az ENYÉMEK.
Azt hiszem az a legjobb, ha nem is nézegetem tovább az írásokat, mert felmegy a vérnyomásom. Majd akkor szóljatok, ha megyünk tüntetni.
noworf 2015. 05. 06. 19:31
Előzmény: #6215  kissbuda
#6218
Csak szólok idejében...
A javaslat benyújtói teljes mértékben tisztában vannak a számokkal, velünk ellentétben!
A javaslat benyújtásának valós célja az, hogy tovább álljon nyitva a lehetőség a megkárosításunkra!
( extrém módon ezek a félművelt, agresszív, hazug tolvaj politikusok úgy gondolják, hogy ezzel a javaslattal most előáll egy a régi már nem, az új még nem helyzet )
Bővül a hágai lista! A megválaszolatlan kérdések ugyanazok már hónapok óta:
Miért cserélgetik a felszámolókat?
Kinek a felhatalmazásával zártak pozíciókat?
Hova dugják az osztalékot, árfolyam különbözetet?
Melyik bíróság és milyen törvényi hivatkozással zárolta az ügyfelek magánvagyonát?
Milyen alapon bízták meg az ország legdrágább könyvvizsgálóját?
Nem összeférhetetlen e a felszámoló és a könyvvizsgáló 20 éves közös üzleti múltja?
Miért támogatta a tolvajokat a MNB , a PSZÁF ,a NAV hosszú éveken keresztül?
Miért hallgatnak kettő hónapja a fellelt, Kelernél is megtalált magán tulajdonunkat képező értékekről?
Fentiekben említett urak, vezetők, alkalmatlan parasztok, bűnözők nem tartanak a kisemmizett emberek agresszív reagálásától, amúgy magyarosan, már mindegy minden alapon???
Ha van ennek az országnak "felelős" miniszterelnöke, miért nem tesz semmit?
szivacs
szivacs 2015. 05. 06. 18:25
Előzmény: #5955  Törölt felhasználó
#6217
"..becsületes politikus.." - ezt ugye oximoronnak szántad...
kissbuda
kissbuda 2015. 05. 06. 18:03
Előzmény: #6215  kissbuda
#6216
Valamint azt is megnézném, hogy a parlament mikor fog erről egyáltalán szavazni? Lassan jön a nyári szünet, ha addig nem történik meg ennek a megszavazása, akkor majd mondhatják azt, hogy majd az őszi ülés alkalmával fognak dönteni róla. Addig meg meg lehet magyarázni hogy miért telt el a nyár anélkül, hogy bármiben is lett volna érdemi elmozdulás.
kissbuda
kissbuda 2015. 05. 06. 17:57
Előzmény: #6150  Törölt felhasználó
#6215
Már megint egy újabb remek trükk a vagyonok lenyúlására - erről szól ez a mai módosító, nagyon nem lehet ennek örülni!

"A parlament elé került az a jogszabály-módosító javaslat, melynek célja, hogy az egyértelműen beazonosítható ügyfélvagyonhoz hozzájussanak a tulajdonosok."

Hát ezt megmondom őszintén nem nagyon értem, eddig is volt jogszabály, ami rendelkezett arról, hogy hogyan és miképp juthatnak hozzá az ügyfelek az ügyfélvagyonhoz. Valószínűleg a korábbi brókerbedőlésekben ezen jogszabály alapján számoltak el az ügyfelekkel. Most akkor az a jogszabály már nincsen és akkor most mégis kéne valami? Vagy hogy kell ezt érteni?? Ami korábban működött, az most miért nem működik, miért kell rajta módosítani???
Csak nem azért hogy többet tudjanak lopni????Nagy kérdés lesz az is, hogyan fogják definiálni az egyértelműen beazonosítható ügyfélvagyont??

"A számlákon található pénz ugyanakkor (legyen az forint vagy deviza) a módosító javaslat szerint sem lenne kiadható. "

Na ez is fasza mondhatom, tehát nekem ebből az jön le, hogy akinek kp-ja volt bármilyen számlán, annak már búcsút inthet és a BEVA majd kárpótolja. Igenám de mi lesz azokkal akiknek 6M-nál több kp-ja volt éppen a számlán, azért mert éppen eladott és nem vett még semmit, vagy csak azért mert beszállásra várt?
nini55 2015. 05. 06. 17:49
Törölt hozzászólás
#6214
detto71
detto71 2015. 05. 06. 17:34
Előzmény: #6212  noworf
#6213
Annyi mindent összeírtunk, mindefajta összeesküvéselméletet legyártottunk, hogy engem már annyira érdekel mit fog kihozni a felszámoló mint visszaadható ügyfélvagyont és mi lesz az egyenlegemen.

Néha néha benézek a topicba, de itt már érdemben csak az egyenlegközlése lendíthet a dolgon.
noworf 2015. 05. 06. 17:15
Előzmény: #6207  filter
#6212
Minden, cserélgetős felszámolásban ellopódott a vagyon. Ezért történik a félsz cserélgetése. Így belefér néhány törvénytelen eladás, pozi zárás, oszti lenyúlás, árfolyam különbség behúzás, zárolgatás , tanácsadók bevonásával költség generálás stb.
A felelősök:
MNB felszámolók tanácsadók NNI ,régebbről a politikai elitnek nevezett bűnözői halmaz.
nini55 2015. 05. 06. 17:07
Törölt hozzászólás
#6211
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 16:07
Előzmény: #6202  csendben
#6210
Remek. Fidesz haver lenyúlta az ügyfélvagyont. Most pedig a Fidesz felszámoló a maradékot is lenyúlhatja. És az egészet majd kifizettetik a tisztességesekkel.
csendben 2015. 05. 06. 16:00
Előzmény: #6207  filter
#6209
Ha azt hiszed,hogy bárkit is ténylegesen a topikon írók sorsa érdekel,ki kell,hogy ábrándítsalak....
filter 2015. 05. 06. 15:50
Előzmény: #6207  filter
#6208
..mint eddig..
filter 2015. 05. 06. 15:49
Előzmény: #6206  csendben
#6207
reménysugár ez a hír, lehet csak túl idegeskedjünk, de tisztes adófizető állampolgárokként sokkal több figyelmet érdemlünk, és sokkal méltányosabb eljárást.
csendben 2015. 05. 06. 15:40
Előzmény: #6205  mondeos
#6206
Neki is meg kell élnie valamiből...
mondeos 2015. 05. 06. 15:37
Előzmény: #6204  csendben
#6205
Annyi biztos, hogy a felszámoló ezzel annyit fog keresni, hogy egész életére elég lesz. Soha többet nem kell számolnia, se fel, se le.
csendben 2015. 05. 06. 15:25
Előzmény: #6203  mondeos
#6204
Én is így látom.
Volt felszámolás: 500millás vagyon 50 millás áron kelt el...
Hol lehet még ilyen jó üzletet kötni (TÖRVÉNYESEN!)?
mondeos 2015. 05. 06. 15:19
Előzmény: #6202  csendben
#6203
Ebből nekem az jön le, hogy (talán) nem is az ügyfeleket akarják lenyúlni, hanem a megmaradó vagyonért megy a harc, az időhúzás.

"A felszámoló maga választhatja meg a nem nyilvános értékesítés módját .....................
Ezzel azonban meglehetősen nagy mozgásteret engednek át a felszámolónak, hiszen maga dönthet arról, kit érdemesít egyáltalán arra, hogy tárgyaljon vele."
csendben 2015. 05. 06. 15:07
#6202
hogy pont a Q. kapcsán fognak felgyorsulni az események:

link
mondeos 2015. 05. 06. 15:04
Előzmény: #6198  detto71
#6201
Az is lehet, hogy rátették a kezüket a papírokra, jó magas áron eladták őket és most várják, hogy visszaessen az árfolyam. A különbözet meg a zsebükben marad.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek