Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lowrider péntek, 15:58
Előzmény: #374576  Balin2020
#374580
Valahol azt olvastam, hogy olyan 60 USD árnál van nekik a megtérülés határa. Nem tudom, hiteles -e ez a szám.
kenyeres2
kenyeres2 péntek, 15:43
#374579
2.624
kenyeres2
kenyeres2 péntek, 15:40
#374578

2.622
HuTi péntek, 15:27
Előzmény: #374575  Lowrider
#374577
Orlen P/E 8.7, OMV 7.7. Ezektől azért jóval messzebb van a MOL értékeltsége (~3.7), mint ami kockázatok alapján indokolt lenne.
Balin2020
Balin2020 péntek, 15:23
Előzmény: #374574  Lowrider
#374576
Nem kell ezért viszont nagyon a 70 dollár alá menni! :)
Elég ha eloldalaz a piac itt 70 dollár környékén!
Lowrider péntek, 15:13
Előzmény: #374573  ERA
#374575
Egyetértek. De, amíg a kurmány marad, Hernádi marad, orosz olaj marad, addig nagy csodát nem várok. A pf inkább arra célzott, ha olvastad a cikket, hogy a többi régiós olaj cég árazása is lejjebb jött. Ha a spread már nem akkora közöttük, akkor a fenti tényezők miatt egy Orlen, egy Omv vonzóbb lehetőség, a kiszámíthatóbbságuknak köszönhetően.
Lowrider péntek, 15:09
Előzmény: #374572  Balin2020
#374574
Az OPEC -nek éppenséggel lehetne érdeke kiszórni a palaolajosokat. A volumenüket megkapnák az olcsóbb árért cserébe.
ERA péntek, 14:55
Előzmény: #374566  Lowrider
#374573
Nyilván nem egy cikk fogja eldönteni mennyire alulárazott egy részvény, egyebekben Q2 eredmény után maga a pf. is alulárazottnak tekintette az akkori 2800 körüli árnál. Cég fundamentuma és működése okán bőven lehetne magasabb polcon, kockázatokért a kormány és a Mol vezetése felelős elsősorban. Lehet mondani, hogy háború stb., de nem sokat tettek ellene  sőt csak kényszer esetén lépnek - kicsiket, de azt sem jó irányba. Szerintem, ha a Mol levállna az orosz olajról és tengeri olajat  venne azonnal ugrana  az árfolyam, senkit nem érdekelne a drágább olajbeszerzés, ha egyáltalán drágább még mindig,mert nagyon nem úgy tűnik. 
Balin2020
Balin2020 péntek, 14:52
Előzmény: #374570  R00
#374572
Én nem a MOL-ra gondoltam, hanem egy csomó olajos cégre, akiknek a 60 USD olaj mellett már keményen veszteséges lenne a kitermelés, mint pl USA palaolajosok. A covidnál is ők dőltek be sorra. Évek kellettek, mire újra indultak a kapacitások. Szerintem nem fog tartósan 70 USD alá menni az olajár, mert ezt kockáztatnák a piacon, és ez nem érdeke azoknak, akik most az alacsony olajárat akarják tartani. A Leszúrás lehet, ahogy volt is. Ettől még az idei olajár átlag bőven 70 USD felett lesz, sőt szerintem közelebb a 80-hoz, mivel az első félévben 75-92 USD között mozgott a Brent, a másodikban meg ha tegyük fel 65-88 között, akkor az cc. 80-ra jön ki . A cég elszámolása a jelentésekben időszaki átlag alapján történik, nem pillanatnyi árazás alapján. A fenntartható olajárszint valahol 70-80 között van, szerintem, ha nem jön közbe valami világrengető sokk.
kenyeres2
kenyeres2 péntek, 14:46
Előzmény: #374570  R00
#374571
Felpattant a Mol !!!!2024. szeptember 13.!! A kereskedési idő felénél a Mol a legjobban teljesítő hazai blue chip.
R00 péntek, 14:25
Előzmény: #374569  Balin2020
#374570
Az olcsó olaj kifejezetten jó az országnak, A MOL pedig 60-70 dolláros olajnál is ki tud fizetni 150-200 ft osztalékot, még a kedvezőtlen gazdasági körülmények közt is, Mint ami most van, Nincs konjuktura.
Balin2020
Balin2020 péntek, 13:40
Előzmény: #374567  R00
#374569
Megjegyzem ebben a cikkben is vannak zavaró kijelentések. Növekedési adatok vannak összevetve éves termeléssel pl. Mindenesetre nem arról van szó, hogy a világ olajfelhasználásának igénye csökken, csak a növekedés üteme csökken. Ennek is ellentmond, hogy 2025 várható növekedése nagyobb, mint 2024 évé. :)
Az OPEC-nek pedig az erejét nem becsülném le. Továbbá, ha tovább csökken az olajár, sorra be fognak dőlni olyan olajos cégek, akik 2020 óta elindult áremelkedésre kapacitásokat nyitottak. Ez nem fantazmagória, csak erről most nem divat beszélni, mert most a shortot fújja még a main stream.
Balin2020
Balin2020 péntek, 13:36
#374568
R: 2620
R00 péntek, 13:14
#374567
  • A globális nyersolaj kereslet gyengül. Az IEA még tovább csökkentette idei olajkeresleti várakozását, a szervezet már csak napi 900 ezer hordó növekedésre számít 2024-re, ami 2020 óta a leggyengébb fogyasztásbővülés. Ez főleg Kínának tudható be – a korábbi 20 évben a fogyasztásnövekedés motorjaként számontartott országban idén csökkenhet az olajigény. Ez részben a gazdasági aktivitás lassulása, részben a könnyű- és nehézgépjárművek alternatív meghajtásra való átállítása miatt következett be. Az IEA szerint 2025-ben is csak napi 950 ezer hordó keresletbővüléssel lehet számolni.
  • Az OPEC-en kívüli országok növelik termelésüket. Az OPEC-en kívüli termelők (pl. az Egyesült Államok, Guyana vagy Brazília) meglepetésre sokkal nagyobb mértékben növelték termelésüket, mint amire előzetesen számítani lehetett. A nem-OPEC kihozatal idén és jövőre is 1,5 millió hordó lehet naponta, ami bőven meghaladja a kereslet növekedését. Gyakorlatilag napi 5-600 ezer hordóval kisebb igény jelentkezik OPEC kőolajra, ami csökkenti a kartell befolyását a globális olajpiacon.
  • Az OPEC-en belül egyre nagyobb a feszültség, hogy növeljék a termelést. Bár a kartell legutóbb októberről jövő januárra halasztotta el a kínálat növelését, a nyomás fennáll, hogy egyes termelők, pl. az Egyesült Arab Emirátusok jobban ki szeretné nyitni a csapot. Ezt persze más tagok, mint Szaúd-Arábia vagy Oroszország ellensúlyozhatja önkéntes kínálati visszafogással, de a csökkenő árak minden országban nyomást helyeznek a szereplőkre. Így nő az esélye annak, hogy a kartell nem tud összehangoltan működni, ami adott esetben jelentős olajmennyiség piacra engedését is hozhatja. Az OPEC-nek jelenleg napi 5,5 millió hordó termelési tartaléka van.
  • Summa summarum, a piac lefelé tartó spirálban van, amit egy geopolitikai esemény lendíthet csak ki rövidtávon. Igaz, ez egy jelentős felugrást is okozhat a rekordmennyiségű lefelé mutató spekuláció miatt. Ha ez az esemény elmarad, akkor az olajárak lefelé történő mozgása lehet jellemző. A fundamentumok, amit a Nemzetközi Energiaügynökség is megerősített, a csökkenő globális kőolajárak irányába mutatnak. Ben Luckock, a Trafigura nevű cég vezető kereskedője szerint a Brent ára hamarosan 60 dollár lehet, legalábbis a piaci szereplők fejében ez a szám van. Amit pedig a piac nagyon akar, az jó eséllyel idővel be is következik.
    Lowrider péntek, 13:09
    Előzmény: #374563  ERA
    #374566
    A hét elején volt it a pf -en egy cikk, ami azt mutatta, hogy nem annyival alulárazottabb a MOL, mint azt sokan gondolják.
    Lowrider péntek, 13:05
    Előzmény: #374561  Balin2020
    #374565
    Nem tudom sikerül -e, én tegnap írtam, hogy szerintem már tegnap 2600 felett zár. Ez sem fog esni örökké, valami visszapattanás lassan biztos lesz. Mondom ezt úgy, hogy minden korábbi, TA alapon hangoztatott állításomat fenntartom. A támaszokat azonban illene visszatesztelnie.
    kenyeres2
    kenyeres2 péntek, 12:59
    #374564
    Utolsó kötésár2.616
    ERA péntek, 12:52
    #374563
    Érdemes elgondolkozni azon, vajon miért ilyen alcsonyan árazott a Mol pl. Q2 második legjobb eredménye után is, vajon tényleg nem büntetik a befektetők az orosz olaj vételét? Erste is sok nemzetközi befektető alappal áll kapcsolatban, de nem is kell részleteznem. Biztosan lesz emelkedési , nyilván 100-200 forint/részvény  haszon is szép pénz, de távlatosan nagyobb emelkedést nehéz belelátni jelenleg. 
    ERA péntek, 12:44
    #374562
    Szerző Juszt László , teszem hozzá , hogy nem igazán kedveltem újságírói ténykedését, szigorúan a ma megjelent cikkét másoltam be. 
     ""Szerintem tisztességesen alávágott Hernádi Zsolt Orbán háborús retorikájának azzal, hogy a MOL megoldást talált az olaj folyamatos tranzitjára. A kiút - ami mára közismert - az lett, hogy a belorusz-ukrán határtól formálisan a magyar cégre száll át a Barátság-vezetéken át szállított energiahordozó tulajdonjoga. Így mára már a mesében sem létezik az, amivel Orbán riogatta a társadalmat, hogy “az olajkorlátozás katasztrófát okoz a gazdaság számára”, jóllehet vannak alternatív források. A kormány a háború kirobbanása óta 50 %-kal növelte a beszerzett olaj mennyiségét, a MOL haszna minden rekordot felülmúlt, amiből egyre több adót fizetett be a költségvetésnek. Így tagadhatatlan, hogy a “békepárti Orbán” gyakorlatilag hasznot húz a háborúból és támogatja Putyint. ""
    Balin2020
    Balin2020 péntek, 12:40
    #374561
    2618 a max. eddig a mai napon. csak halkan jegyzem meg, ha sikerül 2620 felett zárni a mai napot, akkor a mai gyertya átfedné a tegnapi dojit és a tegnapelőtti piros gyertyát is! Szép kis fordulós alakzat lenne naposon!

    friss hírek További hírek