Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2016. 06. 21. 08:28
Előzmény: #3579  _pampa
#3580
már nagyon közel a szavazás időpontja, mindent és mindenkit bevetnek....

"A magyar-amerikai nagybefektető a The Guardian című baloldali napilap keddi kiadásában közölt írásában ábrándnak nevezi azoknak a véleményét, akik szerint a Brexit - Nagy-Britannia távozása az Európai Unióból - nem érintené saját pénzügyi helyzetüket. Soros György szerint túl sokan gondolják így, márpedig lenne legalább egy nagyon egyértelmű és azonnali hatás: a font szinte bizonyosra vehető meredek és gyors értékvesztése.

Soros szerint a jelenlegi piaci árazásokból levezethetően a font legalább 15 százalékkal, de akár 20 százaléknál nagyobb mértékben is zuhanhat, ha a csütörtöki referendumon a kilépést pártolók kerülnének többségbe. Az árfolyam az 1,46 dollár/font körüli jelenlegi szintekről 1,15 dollár alá kerülhet, ami 25-30 százalékos gyengülés lenne a korábbi árfolyamsávhoz képest - áll az üzletember írásában.

Soros György szerint ez nem ugyanaz a jelenség lenne, mint az 1992-es fekete szerda után, amikor a font a rendkívüli befektetői nyomás miatt kikerült az akkori európai átváltási mechanizmusból. Soros fedezeti alapja az egyike volt a font ellen annak idején több tízmilliárd dollárral játszó nemzetközi intézményi befektetőknek.

A nagybefektető szerint a font akkori leértékelődése egészséges volt, mivel a brit kormány megszabadult attól a kötelezettségétől, hogy károsan magas kamatokkal védje az egyébként is túlértékelt fontot. Ezúttal egy nagymértékű leértékelődés sokkal kevésbé lenne kedvező hatású, nem utolsósorban azért, mert a Bank of England - a brit jegybank - a font leértékelődése után, 1992-től eltérően, már nem tudná tovább csökkenteni alapkamatát, mivel a jelenlegi 0,50 százalékos történelmi kamatmélypont a legalacsonyabb olyan kamatszint, amely még összeegyeztethető a brit bankrendszer stabilitásával."
_pampa 2016. 06. 21. 07:54
Előzmény: #3575  _pampa
#3579
Akkor most ő is rosszul látja?

"Boris Johnson, London volt polgármestere vasárnap azt mondta, az uniós tagságról tartandó referendum az egyetlen lehetőség arra, hogy a britek visszavegyék Brüsszel kezéből a demokráciát. Az Európai Uniót ugyanis olyan személyek irányítják, akiket senki nem választott meg."
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 10:28
Előzmény: #3576  kimpaa
#3578
Persze, ha szétesik az UNIO nem lesz befizető sem! Nekünk sem kell befizetni és azzal kereskedünk akikkel akarunk! Nem lesz UNIOs szankció, nem lesz ellenőrizetlen migráció!

Nem lesz, "aki" más nevével veri a csalánt!
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 10:04
Előzmény: #3576  kimpaa
#3577
Orbán aláírásával jelent meg ma a Daily Mail
2016. június 20. 08:07

nyomtatás

A Daily Mail című konzervatív napilap hétfői kiadása által közölt egész oldalas hirdetés Orbán Viktor miniszterelnöknek a brit választókhoz szóló üzenetét tartalmazza.

A döntés az Önöké, de szeretném, ha tudnák, hogy Magyarország büszkén áll Önök mellett az Európai Unió tagjaként
kimpaa
kimpaa 2016. 06. 20. 08:53
Előzmény: #3574  _pampa
#3576
Még a kontár vezíreid is tudják hogy ha UK kilép az EU-ból akkor kiesik egy nagy befizető s akkor csökken az EU támogatás Mo felé ami után gyorsan kiderülne mennyire szarul is kormányoztak. Nem hiába hirdetnek most brit lapokban hogy maradjatok már légysziii. Barnul a gatyesz odafent
_pampa 2016. 06. 20. 08:47
Előzmény: #3574  _pampa
#3575
azok a bizonyos "kőbe" vésett alappillérek....

" a tőke szabad áramlása"

"22:14 | Ősztől újra korlátlanul vehetnek fel készpénzt a görögök"

_pampa 2016. 06. 17. 14:36
Előzmény: #3573  _pampa
#3574
kezd széthullani....

"Marine Le Pen népszavaztatna az uniós kilépésről
24.hu

2016. 06. 17. 14:29

Más országokban is szorgalmazná Nagy-Britannia mintájára az unióról szóló népszavazást Marine Le Pen, a francia Nemzeti Front vezetője, aki az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) meghívására érkezett Bécsbe, ahol európai jobboldali pártokkal tartott közös sajtótájékoztatót pénteken.

“Úgy vélem, hogy a legtöbb francia állampolgár az unió ellen van, és ezt már 2005-ben is így gondolta” – hangsúlyozta a francia politikus. Le Pen ezzel arra a népszavazásra utalt, amelyen a franciák többségükben elutasították az Európai Unió készülő alkotmányát. Meglátása szerint az uniót ellenzők száma az utóbbi 11 évben csak tovább nőtt, mivel az EU “egyre rosszabb” intézkedéseket hoz.

Le Pen szerint a briteket nem szabad majd megbüntetni azért, ha a kilépés mellett döntenek. Úgy vélte, hogy Franciaországnak “talán ötször több indoka” van arra, hogy elhagyja az EU-t.

Heinz-Christian Strache, az Osztrák Szabadságpárt elnöke a sajtótájékoztatón elmondta: reformok révén akadályozná meg, hogy az EU “öngyilkosságot kövessen el”. “Ha ezt a folyamatot végignézzük, magunk is bűnössé válunk” – jelentette ki.

Az osztrák pártelnök szerint a hazafias pártok az uniót belülről akarják megreformálni, a közvetlenebb demokrácia, a nemzeti parlamentek hatásköreinek visszaszerzése, a nemzetközi vállalatok elleni küzdelem és a nemzeti identitás védelme érdekében. “Azonban azt éljük meg, hogy falakba ütközünk” – mondta a pártvezető.

A két politikus egyaránt elítélte Jo Cox brit munkáspárti parlamenti képviselőnő meggyilkolását. Úgy nyilatkoztak, hogy nem kívánnak belemenni a fegyveres támadáshoz vezető okok találgatásába.

A sajtótájékoztatón szintén felszólaló Marcus Pretzell, az Alternatíva Németországnak (AfD) képviselője kijelentette, hogy amennyiben Nagy-Britannia valóban kilép, akkor látszik majd, hogy van élet az unión kívül is. Nem lesz tömeges munkanélküliség, és lehetséges lesz közös kereskedelmet is folytatni – mondta a német politikus.

A pénteken Bécsben tartott sajtótájékoztatón brit, olasz, román, belga és cseh politikusok is részt vettek. “Eltérő politikai helyzetben lévő pártok vagyunk, azonban közös céljaink vannak” – mondta az FPÖ elnöke.

Péntek délután kezdődik Bécsben a Patrióta tavasz (Patriotischer Frühling) elnevezésű esemény, amelyre külföldről nyolc párt képviselőit hívta meg az Osztrák Szabadságpárt. Vendégeik lesznek többek között az olaszországi Északi Liga, az Alternatíva Németországnak és a belgiumi Flamand Érdek párt képviselői is. A rendezvényt a Bécs közelében fekvő Vösendorf településen tartják.

Múlt héten a két euroszkeptikus és bevándorlásellenes politikai párt, az AfD és az FPÖ a Németország legmagasabb pontjának számító Zugspitze hegycsúcson állapodott meg szorosabb együttműködésről, amelynek keretein belül munkacsoportokat hoznak létre. Ezek olyan “égető kérdéseket” vesznek napirendre, mint az európai gazdasági térség jövője, a migráció vagy a nemzeti identitás."
_pampa 2016. 06. 14. 11:27
Előzmény: #3571  _pampa
#3573
a helyzet bonyolódik....

"Lemondott Hansjörg Haber, az Európai Unió törökországi nagykövete kedden Ankarában, jelentette a török média. A diplomata egyelőre nem adott magyarázatot döntésére.

Haber korábban többször bírálta Törökország hozzáállását az unióval március 18-án kötött menekültügyi megállapodással kapcsolatban. Egyik nyilatkozata miatt a török külügyminisztérium májusban be is kérette."

(mti)
Törölt felhasználó 2016. 06. 11. 09:42
Előzmény: #3571  _pampa
#3572
Egyébként: nem lesz brexit. Simán bent fognak maradni.

Most azért dobták be ezeket a "jujj, többen vannak a kilépést támogatók" kamu közvéleménykutatásokat, hogy aktivizálják a bent maradni akarókat, nehogy véletlenül ne menjenek. Ilyen egyszerű.

Szerintem legalább 60% körül lesz a bentmaradást támogatók aránya.

Majd meglátjuk, mennyire lesz igazam. :)
_pampa 2016. 06. 11. 08:14
Előzmény: #3570  Phylaxa
#3571
pl. ez is megoldás.

ami megint érthetetlen számomra ...úgy akarják megalakítani az EU helyett az AEÁ-at,hogy még a határának a megvédésére sem képesek!

Magyarország jó fekvéssel és adottságokkal rendelkezik. Életképes lenne az EU-n kívül is.

Nem egyből lenne "kánaán" de idővel jobban járnánk a kilépéssel.

A problémát ott látom,hogy a politikusok és itt a fórumon beszélgetők is csak kb. 1-4 éves idősávban és csak SAJÁT érdekben tudnak gondolkodni. (tisztelet a kivételnek!)
Phylaxa 2016. 06. 10. 18:59
Előzmény: #3568  _pampa
#3570
Európa felé mindenkit átengednek, visszafelé senkit. Ez igen.

Dél-tenger lezár, pillanatok alatt elkezdenék ellenőrizni, hogy kik hatolnak be az országukba.
Törölt felhasználó 2016. 06. 10. 18:53
#3569
Üzengethet a kormány Brüsszelnek, a magyarok még mindig szeretik az EU-t

Tíz európai országban végzett attitüdvizsgálatot a Pew Research Center, a kutatás alapvetően a brit uniós népszavazással, illetve az esetleges brit kilépéssel kapcsolatos érzelmekre koncentrált, de szempontunkból sokkal érdekesebb és meglepőbb eredménye, hogy
a felmérés szerint Lengyelországnál és Magyarországnál egy tagállamban sem népszerűbb az EU.

Amit különösen pikánssá tesz, hogy pont ennek a két országnak a kormánya van nyilt háborúban Brüsszellel. A felmérés szerint Lengyelországban a megkérdezettek 22 százaléka van rossz, 72 százaléka jó véleménnyel úgy általában az EU-ról. Magyarországon kicsit kedvezőtlenebb az EU megítélése, de a válaszadók 61 százaléka így is pozitívan nyilatkozott a szervezetről.
Összehasonlításképp:
Nagy-Britanniában 48 százaléknak rossz, 44 százaléknak jó a véleménye, Franciaországban pedig 61 százalék azok aránya, kik nincsnenek jó véleménnyel az EU-ról.

A Pew azt is vizsgálta, hogy milyen az EU megítélése egyes országokban politikai ideológiák szerint. Ebben vannak érdekességek, például Nagy-Britanniában , Hollandiában, Olaszországban a jobboldaliak egyértelműen EU-ellenesebbek a baloldaliaknál, Németországban (és Nagy-Britanniában) a mérsékeltek is EU-ellenesek, de például Görögországban és Spanyolországban az EU-barát jobboldallal szemben a baloldal euroszkeptikus.
Magyarországon és Lengyelországban viszont ideológiai hovatartozástól függetlenül népszerű az EU:
Lengyelországban a jobboldaliak 71, Magyarországon a jobboldaliak 58 százaléka van jó véleménnyel az EU-ról.

Magyarországon a mérsékeltek, Lengyelországban a baloldaliak az EU legnagyobb rajongói, de a jobboldalhoz képest elhanyagolható a különbség: 65, illetve 77 százalék az EU-t támogatók aránya az adott csoportokon belül.
A kutatás fő témája ugyanakkor a brit kilépés megítélése volt, ezt az európaiak együntetűen rossznak tartanák - leszámítva 32 százaléknyi franciát. Az EU polgárai még egy kérdésben nagyon egységesek:
jelentős többségük elégedetlen azzal, ahogy az EU a menekültválságot kezeli.

ennyike
_pampa 2016. 06. 06. 08:35
Előzmény: #3567  _pampa
#3568
Addig menjünk még tehetjük!

"Líbia nem fogad vissza menekülteket az Európai Uniótól – mondta az észak-afrikai ország egységkormányának vezetője a Die Weltnek adott interjújában. „Az EU-nak megoldást kell találnia arra, hogy visszajuttassa őket hazájukba. Nálunk nem élhetnek” – mondta. Az ENSZ által támogatott egységkormány vezetője azt is elutasította, hogy külföldi katonák lépjenek az ország területére az Iszlám Állam terrorszervezet elleni küzdelem támogatása céljából."
_pampa 2016. 06. 04. 08:24
Előzmény: #3566  _pampa
#3567
Olvasom a NET-en ,hogy az EU régebbi tagjainál mennyit keresnek az orvosok. Jól fizetik őket maradjunk ennyiben.

Amit ezzel kapcsolatban nem értek,hogy az ott élő fiatalok miért nem tanulnak orvosnak?
Miért keletről "csábítanak" orvosokat magukhoz?
A másik ami ebben szintén érthetetlen,folyamatosan bírálják idehaza és külföldről is a magyar oktatást.
Akkor ebben az minősíthetetlenül rossz oktatási rendszerben doktorált fiatalok miért kapnak egyből állást az EU alapító országaiban?

Jó kérdések.....amire ugyan van e jó válasz.....
_pampa 2016. 06. 03. 15:25
Előzmény: #3565  _pampa
#3566
azok a bizonyos köbe vésett szabályok amik mindenkire egyformán vonatkoznak....

"JUNCKER KIVÉTELEZ FRANCIAORSZÁGGAL
Magyar Idők
Jean-Claude Juncker szereti lazán alkalmazni a szabályokat, főleg ha olyan országról van szó, amelyik közel áll a szívéhez.

Az Európai Unió fiskális szabályai elvileg az összes tagállamra vonatkoznak, ám Franciaországnak többször is sikerült kibújnia a határidők betartása alól. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke most felfedte, miért: csak. Ez az indok azonban nem biztos, hogy kielégíti Németországot és az euróövezet más takarékos államát.
Az EU már évek óta kemény munkával el akarja érni, hogy a tagországok – de az eurózónabeliek mindenképpen – meghatározott határidőre bruttó hazai termékük (GDP) 3 százaléka alá szorítsák le költségvetési deficitjüket. Brüsszel ezt szorgalmazza annak ellenére, hogy többen is hangoztatják: az állami kiadások emelése lökést adhatna az ugyancsak óhajtott gazdasági növekedésnek. A bizottságot ugyanakkor – különösen Németország részéről – gyakran éri az a vád, hogy túlságosan elnéző az EU költségvetési szabályainak alkalmazásában, illetve betartatásában. Franciaország esetében például az EU végrehajtó testülete 2015-ben két évvel meghosszabbította a „3 százalékos” határidőt, holott Párizs szemmel láthatóan ezt sem fogja betartani.
Juncker egy minapi interjúban furcsa indokkal magyarázta, hogy az Európai Bizottság miért nem foglalkozik a franciák szószegésével: csak mert Franciaországról van szó. – Jól ismerem Franciaországot, reflexeit, belső reakcióit, sokarcúságát. A fiskális szabályokat különben sem szabad vakon alkalmazni – mondta a bizottság elnöke, s hozzátette: Párizsnak mindazonáltal jövőre már tényleg eleget kellene tennie kötelezettségvállalásának."
_pampa 2016. 06. 02. 12:06
Előzmény: #3564  _pampa
#3565
"Visszaállítják a teljes határellenőrzést a franciák
KK, 2016. június 2., csütörtök 11:57, frissítve: csütörtök 11:57
Franciaország visszaállítja a határellenőrzést július 26-ig – a Police.hu közlése szerint.
A labdarúgó-Európa-bajnokság és a Tour de France kerékpáros-körverseny biztonsága miatt valamennyi schengeni szárazföldi, vízi és légi határszakaszon lesz kontroll. A határokon várakozásra kell készülni."

szerintem már "bent" vannak azok akiktől tartani lehet....

_pampa 2016. 05. 30. 07:58
Előzmény: #3563  Dezso_Laszlo
#3564
Makrogazdaság
A németek okozhatják Európa vesztét
2016. május 30. 05:25
nyomtatás

Részben a költségvetési egyensúly fontosságát az egekbe magasztaló német gazdaságpolitikai irányvonal okolható az euróövezet elhúzódó kilábalásáért - mutat rá cikkében Martin Wolf. Németország a periféria reformképtelenségével és az Európai Központi Bank túlzott laza monetáris politikájának veszélyeivel példálózik, és bár bizonyos dolgokban igaza van a német politikusoknak, azt azonban elfelejtik, hogy maga Németország is a probléma része."

Lehet,hogy hamarosan már nem lesz EU amiből ki kellene lépni....
Dezso_Laszlo 2016. 05. 27. 19:22
Előzmény: #3562  szivacs
#3563
Nem eszik olyan forrón a kását.

Juncker és társai még nem jöttek rá, hogy az etnikai arányok megváltoztatása Magyarországon háborús bűntett. Majd ha magyar földön uszítanak háborús bűncselekményekre, majd gyorsan rács mögött találják magukat, akkor az EU-biztosok, akiknek SZOLGÁLAT a dolguk és nem diktálás, majd felébrednek Rip van Winkle álmukból.

Az EU-biztosok a támogatásokkal kapcsolatban ÉSZREVÉTELEKET tehetnek, nem ők döntenek, ahhoz ők kicsik.

Ha Németország mások megkérdezése nélkül hívott be menekülteket, KÁRT OKOZVA MÁSOKNAK, akkor a hülyesége következményeit vállalja, ne sózza mások nyakába.
szivacs
szivacs 2016. 05. 27. 17:46
Előzmény: #3559  _pampa
#3562
Persze, azt csinálták a kormányok, amit az ún. "szabad világ" szentháromságként diktált nekik: liberalizálj, deregulálj, privatizálj!
andare 2016. 05. 27. 16:52
Törölt hozzászólás
#3561

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek