felmerült talán tegnap, hogy dél-Amerikában béke van ? nincsen, onnan is menekülhetnek emberek a biztonságos USA-ba, ha nem lenne az a jó nagy kerítés....
"Kolumbia elnöke csütörtökön meghosszabbította a tűzszünetet a legnagyobb lázadó mozgalommal, hogy több idő legyen a népszavazáson elutasított békeszerződés megmentésére.
Juan Manuel Santos december 31-ig tolta ki a fegyvernyugvást a hatezer harcosból álló Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erőkkel (FARC). A békekötés ötven évnyi, 220 ezer ember halálát okozó belharcot zárna le, de az október 2-án tartott népszavazáson leszavazták. A nemmel szavazók szerint az egyezmény túlságosan elnéző a gerillákkal szemben, ezért újratárgyalását követelik."
"Globális vízhiányra figyelmeztet Áder
SZA, 2016. október 12., szerda 15:03
Alig néhány évtized van már csak a globális vízválság megelőzésére – mondta a köztársasági elnök Londonban, a nemzetközi vízügyi konferencia nyitóbeszédében.
Áder János hozzátette: legfeljebb 20 év van a globális vízválság megelőzésére, és ehhez évi 600 milliárd dollárnyi befektetésre lenne szükség. Az államfő emlékeztetett: egy felmérés szerint a világ népességének kétharmada évente legalább 1 hónapig szenved vízhiányban. Az ENSZ egyik felmérése szerint 2030-ig pedig akár 700 millió ember is elvándorolhat lakóhelyéről azért, mert nem jut vízhez."
Továbbra is bombázza a szaúdi koalíció Jement
SZA, 2016. október 12., szerda 13:02
Ezúttal egy temetésre mértek légicsapásokat a délnyugat-ázsiai ország fővárosában.
Több mint 140 ember meghalt, 600-an megsebesültek. Az Egészségügyi Világszervezet támadások után közzétett felhívása szerint a szaúdi koalíció gépei egy temetésre mértek légicsapásokat a délnyugat-ázsiai ország fővárosában.
A WHO szerint a helyi kórházakban nincs elég gyógyszer és orvos, ráadásul kolerajárvány is kitört. A Szaúd-Arábia vezette koalíció 2015 tavasza óta bombázza a síita húszi lázadókat Jemenben. A légicsapásokban és harcokban több mint tízezer jemeni vesztette életét."
""Dróntámadással is megölhetnénk az államtitkokat is kiszivárogtató portál, a WikiLeaks vezetőjét" - ezt javasolta állítólag Hillary Clinton 2010 novemberében, az első Obama-kormány külügyminisztereként, írta a Truepundit.com. A Julian Assange által 2006-ban, Izlandon alapított honlap akkorra már250 ezer titkos dokumentumot tett közzé, amely nagyon felbosszantotta az amerikai kormányzatot.
Amikor Hillary Clinton felvetette Assange drónnal való likvidálását, először többen felnevetteka szűk körű megbeszélésen – írja a Truepundit, a WikiLeaksre hivatkozva.
Akkor lett csend, amikor Hillary Clinton hozzátette: Assange nagyon könnyű célpont, és szabadon mászkál mindenfelé, miközben beleüti az orrát olyan dolgokba is, amelyek nem tartoznak rá.
A dróntámadás ötletét végül elvetették. Helyette 10 millió dolláros vérdíjat ajánlottak bárkinek, aki megtalálja és elfogja az ausztrál újságírót. Ám Assange mindig kicsúszott a rá vadászók karmai közül, mígnem négy évvel ezelőtt menedékjogot kapott Ecuador londoni nagykövetségén. Azóta is ott van, és nem teszi ki a lábát..."
"Az Észak-Irakban állomásozó török katonák azonnali kivonulására szólított fel Bagdad, és elítélte a török parlament hét végi döntését, amellyel újabb egy évvel meghosszabbította a török hadsereg szíriai és iraki hadműveleteire adott felhatalmazását – jelentette szerdán a Turkish Minute angol nyelvű török ellenzéki hírportál.
Az iraki törvényhozás közölte: nem fogadja el a határokon átívelő katonai műveleteket lehetővé tevő, október elsejei török döntést. Az iraki parlament keddi határozatában a török katonai jelenlétet törvénytelennek, a hadsereg egységeit pedig megszálló erőnek minősítették."
"Samantha Power amerikai ENSZ-nagykövet leszögezte: Oroszország szíriai tevékenysége barbarizmusnak minősül, nem pedig terrorellenes bevetésnek. Szerinte Moszkva egy “gyilkos rezsimet” támogat Szíriában.
“Ahelyett pedig, hogy békét igyekeznének teremteni, Oroszország és Bassár el-Aszad szíriai elnök háborút szítanak. Ahelyett, hogy életmentő segélyeket engednének a civilekhez, Oroszország és Aszad humanitárius konvojokat bombáznak, kórházakat és elsősegély nyújtókat, akik kétségbeesetten igyekeznek életeket menteni” – tette hozzá az amerikai diplomata.
Francois Delattre, Franciaország ENSZ nagykövete a BT ülése előtt úgy vélekedett, hogy háborús bűncselekményeket követnek el a felek Aleppóban. Hangsúlyozta: ez nem maradhat megtorlatlanul.
Matthew Rycroft, Nagy-Britannia ENSZ-nagykövete ugyancsak bírálta a nemzetközi jog megsértésének kirívó eseteit az észak-szíriai városban, egyben rámutatott, hogy Aleppó lakónegyedei ellen egyebek mellett gyújtó és bunkerromboló bombákat vetnek be.
A nap folyamán a BBC-nek nyilatkozó Boris Johnson brit külügyminiszter elmondta: lehetséges, hogy Oroszország és Szíria háborús bűncselekményt követtek el. Szerinte ki kell vizsgálni, hogy az ENSZ segélyszállító konvoja ellen Aleppó mellett végrehajtott támadás annak tudatában történt-e, hogy civil célpontról van szó.
“Ez egy háborús bűntett” – fogalmazott Johnson. Moszkva és Damaszkusz is tagadta, hogy közük lenne a több mint 20 emberéletet követelő támadáshoz. Oroszország vétkes abban, hogy elodázza és sokkal kegyetlenebbé teszi a háborút Szíriában – vélekedett a brit külügyi tárca vezetője.
Vitalij Csurkin orosz ENSZ-nagykövet ugyanakkor rámutatott, hogy jelenleg szinte lehetetlen feladat békét teremteni Szíriában, mert több száz milícia felfegyverezése zajlik, az ország területét pedig civil és katonai célpontok közti különbségtétel nélküli bombázások érik.
Jelenlévő diplomaták szerint amikor Bassár Dzsafari, Szíria ENSZ-nagykövete szólásra emelkedett a BT előtt, Power, Rycroft és Delattre kivonult a teremből.
Staffan de Mistura, az ENSZ szíriai különmegbízottja viszont meggyőződését fejezte ki, hogy a helyzetet Szíriában még visszájára lehet fordítani. Hangsúlyozta: nem adja fel, amíg Oroszország és az Egyesült Államok igyekeznek megmenteni a tűzszünetet.
A különmegbízott rámutatott, hogy az utóbbi napok harcaiban mintegy 213 ember vesztette életét Aleppó tartományban, közülük 139-en a kormányerők által ostromlott Aleppó keleti, lázadók kezén lévő negyedeiben. Kiemelte, hogy 275 ezer ember rekedt ezekben a negyedekben. “Ők nem lehetnek mindannyian terroristák” – mondta, egyben felszólította a BT-t a civil lakosság és a polgári infrastruktúra védelmének szavatolására. Emellett heti 48 órás tűzszünetet sürgetett a lakosok és sebesültek evakuálásához."
Powell titkai: Izrael rakétái Teheránt célozzák
Kétszáz nukleáris töltettel felszerelt rakétával rendelkezik Izrael, amelyek Teheránra vannak célozva, és ezzel az irániak is tisztában vannak – derült ki Colin Powell volt amerikai külügyminiszternek a múlt héten kiszivárogtatott levelezéséből. A DC Leaks nevű csoport által megszerzett e-maileket Powell még a tavalyi év során írta, megerősítve azt a nyílt titkot, hogy Izraelnek valóban van atomfegyvere. A Hetek cikke.
Powell titkai: Izrael rakétái Teheránt célozzák Colin Powell
Izrael nukleáris potenciáljáról régóta léteznek hivatalosan meg nem erősített információk, Colin Powell viszont a legmagasabb szintű amerikai politikus, aki az izraeli atombombáról tényként számol be. A volt külügyminiszter információinak és szavának azért van különös súlya, mert Powell jelentős katonai és biztonságpolitikai múlttal rendelkezik: a nyolcvanas években Reagan elnök biztonsági tanácsadója volt, az első öbölháború idején pedig ő volt az egyesített vezérkari főnökség főparancsnoka, majd mintegy tíz évvel később lett ifjabb George Bush külügyminisztere.
A kiszivárogtatott e-mailek eredetileg Jeffrey Leeds demokrata adományozónak szóltak, és a levélváltásra 2015 márciusában, Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnöknek a Kongresszusban tartott beszéde kapcsán került sor. Mint emlékezetes, Netanjahu az Iránnal kötött egyezmény ellen érvelt a Kongresszus előtt. Az e-mailekből kiderül, hogy Powell nem látta annyira aggasztónak a helyzetet, mint Netanjahu.
Powell véleménye szerint
„Irán semmire sem megy majd egy atombombával, ha végül képesek lesznek csinálni egyet. A fiúk Teheránban jól tudják, hogy Izraelnek kétszáz van, és mind Teheránra van célozva. Nekünk pedig több ezer nukleáris töltetünk van. Ha akarjuk, azt az egyetlen dolgot semmisítjük meg, ami nekik fontos, vagyis a rezsim túlélését. Ráadásul, ha csinálnának is egy bombát, hol és hogyan tudnák azt tesztelni?”
Colin Powell a nyilvánosság előtt támogatta az iráni rezsimmel kötött egyezményt; az NBC Meet the press című műsorában azt nyilatkozta, hogy az egy elég jó megállapodás. Egy másik, szintén Jeffrey Leedsnek írt e-mailjében pedig kifejtette, hogy ha az irániak tényleg atombombát akarnak fejleszteni, akkor azt nem tudják csupán szankciókkal megakadályozni. Powell ugyanakkor kétségbe vonta, hogy az irániak közel állnának a bomba elkészítéséhez.
„Bibi mindig azt mondja, hogy már csak egy évre vannak a bombától. Ugyanezt mondják a mi hírszerzőink is. Minden évben ezt mondják. Csak hát nem olyan könnyű megcsinálni.”
A levelezésből az is kiderül, hogy Colin Powell ugyanakkor nem bízik Irán tisztességes szándékaiban: „Nem bízom az irániakban, majdnem börtönbe kerültem az Irán–Kontra ügy miatt.”
Powell levelezéséből arra is fény derül, hogy nincs túl jó véleménnyel a jelenlegi elnökjelöltekről. Donald Trumpról azt állította, hogy „nemzeti szégyen és nemzetközi pária”, Hillary Clintonról pedig azt, hogy „kapzsi, nem igazán nagy formátumú politikus”. Powell egy másik levelezésben azt is megjegyezte, hogy Hillary Clinton önteltségében akármihez nyúl, mindent tönkretesz.
A Washington Post szerint a volt külügyminiszter levelezését szintén az orosz katonai hackercsoport, a Fancy Bear segítségével sikerült kiszivárogtatni.
A világ legrosszabbul őrzött titka
Sokan úgy jellemezték az izraeli nukleáris programot, mint a világ legrosszabbul őrzött titkát. A nyolcvanas éveket követően ugyanis az izraeli atombomba létezése átment a nyílt titok kategóriájába. Sokan azonban már korábban is tudtak róla; Teller Edének a hatvanas években meggyőződése volt, hogy Izraelnek van atomfegyvere, és ennek alapján a CIA evidenciaként kezelte az izraeli atombomba létét.
Izrael nukleáris fegyverkezéséről harminc éve rántotta le a leplet a brit Sunday Times. 1986. október 5-én hozta le ugyanis Izrael titkos nukleáris arzenálja címmel azt a cikket, amely beszámolt arról, hogy
a Negev sivatag dimonai komplexumában zajlik az izraeli nukleáris fegyver készítése.
A cikk Mordechai Vanunu beszámolójára és fényképeire épült, aki technikusként dolgozott a dimonai komplexumban. Vanunu még 1985-ben csempészett be egy fényképezőgépet a dimonai reaktorba, és mintegy ötven képet készített, majd 1986-ban elhagyta Izraelt.
Vanunu először a Sunday Timesszal állapodott meg, hogy eladja nekik az anyagot, de mivel az újság először szakértőkkel ellenőrizni akarta a történetet, türelmetlenné vált, és megpróbálkozott a Daily Mirrornál is, amelynek az akkori tulajdonosa Robert Maxwell sajtómágnás volt.
Egyes állítások szerint Maxwell informálta az izraeli nagykövetséget Vanunuról és szándékairól, így a Moszad gyorsan közbelépett, és hagyományos módszerrel, egy női ügynökkel Rómába csalta, ott pedig elrabolta.
A világot bejárta az a fotó, amelyen Vanunu egy rendőrségi autóban ül a tárgyalásra menet, és a kezét, amelyre az van ráírva, hogy „elraboltak Rómában”, az autó ablakára tapasztja.
Vanunut végül tizennyolc év börtönre ítélték, a Sunday Times viszont lehozta a történetet. Ezt követően gyakorlatilag mindenki evidenciaként kezelte az izraeli atomfegyver és egyben a nukleáris program létét."
Lukács András / Hetek
Sok civil áldozata van a jemeni légicsapásoknak
Legalább 21 civil halt meg a szaúdiak vezette koalíció két légicsapásában Jemen északi részén - közölték vasárnap hírügynökségek.
Mindkét eset szombaton történt. Legalább 15 civil halt meg és húsz megsebesült a Szanaatól északra fekvő Bejt Szaadan közelében, ahol harci gépek csapást mértek kutat fúró civilikre. Feltehetően rakétakilövővel tévesztették össze a vízfúró berendezést, célba vették, és megöltek négy embert. Amikor a környékbeli lakosok a helyszínre siettek, ismét rakéták csapódtak be, és kioltották még 11 ember életét.
A helyi média mintegy százra teszi a légicsapás sebesültjeinek és halálos áldozatainak a számát. Felvételeket tettek közzé szénné égett holttestekről, a szétlőtt fúróberendezésről, és a megcsonkított tetemeket összegyűjtő lakosokról.
A másik légicsapás egy törzsi vezető házát érte Haddzsa tartományban. Ebben a támadásban hatan haltak meg.
A koalíciós erők egyelőre nem kommentálták a híreket.
Nem ez az első eset, hogy a szaúdiak vezette koalíció harci gépei civil lakosokat, iskolákat, kórházakat, piacokat és lakóépületeket támadtak.
Az Irán támogatását élvező húszi lázadók 2014-ben foglalták el a jemeni fővárost, és elűzték székhelyéről Abed Rabbó Manszúr Hádi elnököt, akinek támogatására Rijád vezetésével koalícióba tömörült több arab ország, és tavaly márciusban légicsapásokat indított a húszik ellen. A lassan két éve tartó konfliktus áldozatainak a száma már meghaladja a tízezret."
atv.hu / MTI
ugyanilyen indok alapján bombázták porig Irakot. a vizsgálat pedig utólag kiderítette, nem volt Szaddamnak atomfegyvere.
Itt már semmilyen utólagos vizsgálat sem tudná igazolni, hogy akart e vagy nem támadni a diktátor ....
ezért lenne szükséges minden támadás előtt az ENSZ BT felhatalmazását kérni.
szvsz
"Szöulban készen állnak a tervek, hogy egy esetleges észak-koreai atomtámadás első jelére a földdel tegyék egyenlővé Phenjant – jelentette vasárnap katonai forrásokra hivatkozva a Yonhap dél-koreai hírügynökség.
„Phenjan minden kerületét, különösen azokat, ahol az észak-koreai vezetés rejtőzködhet, ballisztikus rakétákkal és robbanótöltetekkel fogjuk porig rombolni, amint Északról bármilyen jelet tapasztalunk, amely atomfegyver bevetésére utal. Más szóval az északi főváros hamuvá lesz, és eltűnik a térképről” – tette világossá a neve mellőzését kérő dél-koreai katonai forrás."
Mi lesz veled világ?
Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.
Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.
link