Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 20:16
Előzmény: #17579  pampa
#17580
A "tetten érik" az hol egyenlő az agresszív, támadó fellépéssel, amiről az előbb írtál? Ez rém gyenge válasz volt. Persze nehéz helyzetben vagy, mert a nyilvánvalót nem tudod kimagyarázni.
pampa 2009. 09. 06. 20:11
Előzmény: #17566  Törölt felhasználó
#17579
penznyelo

Íme az, amit írtál:
"Amennyiben a fiamat tetten érik lopás közben akkor függetlenül a csősz etnikumától jól agyba-főbe verheti,még akkor is ha nem lép fel támadólag."
link

(ráadásul az eredeti hírben életveszélyes állapotú volt a megvert, tehát félholt, és én erre kérdeztem rá, hogy ha a fiadról lenne szó, akkor is ugyanezt mondanád).

Most tehát hazudtál.

Nem, nem hazudtam,csak te nem tudsz olvasni a sorok között.... :))))

"Amennyiben a fiamat tetten érik" :))))))

penznyelo: felnégyelhetik,lelőhetik és kutyák elé vethetik....

Nagyon szelektálsz,csak arra válaszolsz amiről azt gondolod,hogy téged igazol.
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 20:10
Előzmény: #17571  Törölt felhasználó
#17578
Kosami:
"génhibás fosdarabokra"
Azért kíváncsi lennék, vajon ugyanezt mondanád-e a saját gyerekedre is, ha meleg lenne?

Meg gondolom "génhibás fosdarab" az összes beteg ember, meg gyerek is, ugye?

Azért az emberi sötétség ilyen fokán még mindig meglepődöm, pláne egy ilyen helyen, ahol elvileg a tanult, művelt, értelmiségi emberek erősen felülreprezentáltak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 20:02
Előzmény: #17574  Törölt felhasználó
#17577
Robur09 alighanem Zoli legújabb (kb. 8-10. nickje).
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 19:34
Előzmény: #17575  Törölt felhasználó
#17576
Meg van a megoldás ,Az "Emma Fővezér "és csapata jövőre kérjen engedélyt a FCSM. :zrt-től .Ott felvonulhatnak , Senkit nem zavarnak , és oda......................
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 19:31
Előzmény: #17572  Törölt felhasználó
#17575
A rendőrség ne Tőlem védje meg Emma Fővezért(eket) ,hanem Engem , de még a látványuktól is,
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 19:14
#17574
Trianon — Mohács mellett — a magyarság történetének legsötétebb szimbóluma. Szimbólum, mert ha alaposan megvizsgálnánk történelmünk mély szerkezetét, valószínűleg rá kellene döbbennünk, hogy Trianon nem egyetlen esemény csupán. Sokkal inkább megjelenítője egy olyan pusztító „világerőnek”, amely számára hazánk mindig útban volt (van és lesz!), így neki Magyarország felszámolásának célja történelmi evidencia. Trianon tehát metafora gyanánt e megnevezhetetlen világerő kódnevévé vált. (Tegyük mindjárt hozzá, ez az erő a magáról szóló diskurzusteret eleve betiltja, gyűlöletbeszédnek nyilvánítja, és büntetőjogilag szankcionálja már azt a feltételezést is, hogy ő egyáltalán létezik). Azt is be kell látnunk, hogy lepusztulásunk messze Trianon előtt kezdődött, és Trianon óta is tart, újabb és újabb Trianonok láncolatát létrehozva. És azt, hogy Trianon nemcsak ezt a világerőt jeleníti meg, hanem egy még ennél kényesebb és fájdalmasabb tényt is.
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 19:09
Előzmény: #17572  Törölt felhasználó
#17573
a homoszexualitás nem genetikai eredetű hanem a gyerekkori pszichoszexuális fejlődési zavar ,illetve sok homoszexuálisnál kimutatták a rossz apa fiú kapcsolatot gyermekkorban
"Az unokáitoknak pedig kötelezővé teszik, mint kádárék a május elsejeit."
ez nem rossz és van benne sajna igazság
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 19:01
Előzmény: #17571  Törölt felhasználó
#17572
Eleve nem engedtem volna felvonulni őket, színtiszta provokáció az egész . A droid rendőrök már ki vannak éhezve egy kis nép verésre .Tudom, nehéz lesz őket háttérbe szorítani de ha nem csinálunk semmit az olyan mintha mi hátrálnánk meg. Lehet, hogy jövőre akkor már két felvonulást akarnak tartani, és pár év múlva meg havonta lesz. Az unokáitoknak pedig kötelezővé teszik, mint kádárék a május elsejeit. Ezekre és az ilyen génhibás fosdarabokra költik az adómat,vonultatva őket milliókért,bérelve a rendőrséget,kordonokat stb:
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 18:57
Előzmény: #17543  Törölt felhasználó
#17571
Eleve nem engedtem volna felvonulni őket, színtiszta provokáció az egész . A droid rendőrök már ki vannak éhezve egy kis nép verésre .Tudom, nehéz lesz őket háttérbe szorítani de ha nem csinálunk semmit az olyan mintha mi hátrálnánk meg. Lehet, hogy jövőre akkor már két felvonulást akarnak tartani, és pár év múlva meg havonta lesz. Az unokáitoknak pedig kötelezővé teszik, mint kádárék a május elsejeit. Ezekre és az ilyen génhibás fosdarabokra költik az adómat,vonultatva őket milliókért,bérelve a rendőrséget,kordonokat stb:
link r-buzi-humor-tJ5MIBqHn1EpBBhX
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 18:40
Előzmény: #17568  Phylaxa
#17570
Abszolút egyetértek (a honvédelem, mint kivételes területtel is természetesen).
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 18:39
Előzmény: #17568  Phylaxa
#17569
Abszolút egyetértek.
Phylaxa 2009. 09. 06. 18:37
Előzmény: #17567  Törölt felhasználó
#17568
Én pedig csak a honvédelemben értek egyet a titkosítással. A politikában a titkosítás csak a felelősség kérdését takarja és semmi másra sem jó. Olyannyira, hogy ezt már szinte senki sem tudja, hogy mi mindenre használják. Senki sem tudja, hogy mi történik. Így már azt csinálnak amit csak akarnak. Ide vezet.
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 18:27
Előzmény: #17562  Knight Tyris
#17567
KT, nem tudom, ezt miért nekem címezted, de a sok titkosítással én se értek egyet abszolút. Egyébként és általában is (más kérdésekben is pl. tőzsde) a minél nagyobb transzparencia, a nagyobb nyilvánosság híve vagyok.
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 18:24
Előzmény: #17565  Törölt felhasználó
#17566
Íme az, amit írtál:
"Amennyiben a fiamat tetten érik lopás közben akkor függetlenül a csősz etnikumától jól agyba-főbe verheti,még akkor is ha nem lép fel támadólag."
link

(ráadásul az eredeti hírben életveszélyes állapotú volt a megvert, tehát félholt, és én erre kérdeztem rá, hogy ha a fiadról lenne szó, akkor is ugyanezt mondanád).

Most tehát hazudtál.
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 18:20
Előzmény: #17564  pampa
#17565
Nem, nem te csúsztatsz (sőt, hazudsz), ugyanis az agresszív, ill. támadó jelleget te tetted hozzá, amire én azt írtam, hogy ez nem az eredeti hír pontos analógiája, mert olyan körülményeket tettél bele, amik az eredetiben nem voltak benne (vagy nem ismertek). Erre lírtad, hogy enélkül is egyetértenél vele!
pampa 2009. 09. 06. 18:06
Előzmény: #17561  Törölt felhasználó
#17564
Csúsztetsz.
"és ha agresszíven lép fel ellene"
pampa 2009. 09. 06. 18:05
Előzmény: #17559  Törölt felhasználó
#17563
Rossz példa!
Akkor még nem volt kihirdetve írásban. Addig ne érvényes.Az Európai Bíróság pedig kimondta a be nem jelentett tüntetést sem lehet feloszlatni..
Végül is mindesgy ,ezt már egyszer megbeszéltük és akkor elismerted,hogy hibázott a rendőrség.

Miután hivatalosan hatályba lép miért ne fogadnám el?
A rendőrség nem tudja elfogadni,hogy magánszemélyek alapítottak egy Új Magyar Gárdát ami nem jogutódja a feloszlatottnak.

De ez legyen az ő bajuk.

Rosszak a jogszabájok.Gumi módra arra húzzák éppen amire akarják.

A meleg felvonulást például a foci meccs miatt lehetett volna más helyszínre helyeztetni.
Vagy a forgalom akadályoztatása miatt nem engedélyezni...stb. ez csak akarat kérdése.

Gondolj bele,ha a következő kormány ezeken a címeken nem fogja engedélyezni....amit kapnának a médiától.

Pedig erre hivatkozva már nem engedélyezett egy párat a rendőrség.

Az élet minden területén teremtett precedenst a következő kormány számára.
Majd akkor ne reklamáljanak.
Knight Tyris 2009. 09. 06. 18:05
Előzmény: #17561  Törölt felhasználó
#17562
Hát 20 évnél hoszabb időre biztos nem engednék semmit titkosítani.
Másrészt baromi kíváncsi lennék itt ebben az iratban mi lehet, maitől ennyire félnek...

"A Belügyminisztérium (BM), illetve jogutódai azonban a jogerős magyar bírósági ítéletek, illetve strasbourgi bírósági döntés dacára sem mutatják meg a kért iratokat."

Részlet:

"A kutató szerint az 1960-as években keletkezett "titkos" iratok feltehetően BM-osztály iratok, amelyek korrupciós pénzmozgásokról árulkodhatnak.

Bizonyos bűnös állambiztonsági módszerek feltehetően áthúzódnak a pártállamból a jogállamba"

Teljes:

"Kenedi János: az állam szervek sorozatosan hazudnak és törvényt sértenek
2009.09.06 10:14

A Honvédelmi Minisztérium (HM) szerint Kenedi János egy bírósági döntésnek megfelelően négy éve betekintett a náluk őrzött pártállami titkosszolgálati iratba, a kutató viszont állítja, hogy a tárca nem mond igazat.


Kenedi János elmondta: több mint egy évtizede szeretne a pártállami titkosszolgálatok történetének kutatójaként betekinteni nyolc olyan iratba, amely 1996-ban a törvény értelmében elvesztette titkos minősítését. A Belügyminisztérium (BM), illetve jogutódai azonban a jogerős magyar bírósági ítéletek, illetve strasbourgi bírósági döntés dacára sem mutatják meg a kért iratokat.

Magyar bíróságok 1999 óta több ízben is kimondták, hogy az iratokat ki kell adni a kutatónak, mert azokat 1996 után törvénysértő módon titkosította ismét a Belügyminisztérium 2086-ig. Ez év májusában a strasbourgi bíróság is a kutatónak adott igazat, és megállapította, hogy a magyar állami szervek eljárása jogsértő.

Kenedi János elmondta, hogy a magyar hatóságoktól eddig a strasbourgi döntéssel kapcsolatban semmilyen jelzést nem kapott, a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) pedig az elmúlt évek során összesen nem kevesebb mint 110 hivatali levelet - felszólítást - küldött a BM és jogutódjai részére azért, hogy a jogerős ítéleteket hajtsák végre, mindeddig teljesen eredménytelenül.
Legutóbb augusztusban bírságolta meg ötezer forintra az Önkormányzati Minisztériumot (ÖM) a PKKB a sok évvel ezelőtti jogerős ítélet végrehajtásának elszabotálása miatt - jegyezte meg a kutató.

Az eset kapcsán az MTI a napokban előbb az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumot (IRM) kereste meg, ahonnan azt a választ kapta, hogy a Strasbourgban megítélt összeget kifizetik a kutatónak, egyébként pedig jelenleg a kutató és az ÖM között van folyamatban bírósági eljárás, amelyről az ÖM adhat felvilágosítást. Ugyanakkor az IRM nem válaszolt azokra az írásban feltett kérdésekre, melyek azt firtatták: milyen jellegű iratokról van szó, mi az oka, hogy az IRM, illetve korábban a BM sem a magyar bíróságok jogerős döntéseit nem hajtotta végre, sem a strasbourgi bíróság jogi álláspontjából nem volt hajlandó levonni azt a következtetést, hogy az iratokba való betekintést lehetővé kell tenni Kenedi Jánosnak.

Ezután az MTI megkeresésére az ÖM arról tájékoztatott, hogy a keresett irat a HM egyik intézményénél van, egyébként pedig véleményük szerint "téves az a megállapítás, mely szerint az iratok kiadása tekintetében a Belügyminisztérium jogutódja az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium, illetve az Önkormányzati Minisztérium lenne".

A HM az MTI érdeklődésére azt a tájékoztatást adta, hogy a BM kérésére 2004-ben átvette a kérdéses irategyüttest, amely 8 lap szigorúan titkos minősítésű és 27 lap nyílt dokumentumból, valamint 2 lap iratjegyzékből áll, és jelenleg is a Hadtörténelmi Levéltárban őrzik. Legutóbb 2001-ben az akkori BM illetékes szerve 2086. március 31-ig államtitoknak minősítette.

A HM válaszában rámutatott arra, hogy a dokumentumok felett nincs rendelkezési joga, a betekintést a BM jogutódja határozhatja meg.

A HM közölte azt is, hogy a Kenedi János által a BM ellen indított perben a PKKB 2005 januárjában végzést hozott, amelyben biztosította a felperes számára az iratokba való betekintés jogát. E végzés értelmében 2005 októberében Kenedi János és ügyvédje a Hadtörténelmi Levéltárban be is tekintettek a dokumentumokba, azok másolását azonban nem engedélyezték, hiszen arra a bírósági végzés nem adott felhatalmazást.

"A látogatást és a betekintés tényét jegyzőkönyv bizonyítja" - áll a HM írásos válaszában.

A HM közölte, hogy a Hadtörténelmi Levéltár továbbra is úgy jár el az iratokkal kapcsolatban, ahogy azt a rendelkezési jog gazdája, vagy egy érvényes bírósági határozat előírja. Ezzel kapcsolatban Kenedi János az MTI-vel azt közölte: a nyolc perelt iratból egyetlen egybe sem tekintett bele.

Hétnek a hollétéről nincs is hivatalos tudomása, csak sajtóhírekből feltételezi, hogy esetleg a Magyar Országos Levéltárban lehetnek. A nyolcadik irat 27 nyílt oldalára, illetve annak is csupán az első oldalára rátekintekintett, ám mikor e célból 2005 októberében jogi képviselőjének és a PKKB végrehajtási bírájának társaságában bement a Hadtörténeti Levéltárba és másolatot kért, ezt megtagadták.

"A BM ellen indított per során a HM-ről egyáltalán nem volt szó, és a bíróságok ítéleteiben sem. Így csak hazugságnak minősíthetem, amit a HM állít, hogy betekintettem volna ebbe az iratba, s erről jegyzőkönyv készült" - mondta Kenedi János az MTI-nek.

A kutató szerint az 1960-as években keletkezett "titkos" iratok feltehetően BM-osztály iratok, amelyek korrupciós pénzmozgásokról árulkodhatnak.

Bizonyos bűnös állambiztonsági módszerek feltehetően áthúzódnak a pártállamból a jogállamba - jegyezte meg a kutató, aki ugyanakkor azt valószínűtlennek minősítette, hogy a kérdéses iratok konkrét operatív akciókra, esetlegesen ismert közéleti szereplők pártállami ügynökmúltjára vonatkoznának.

Arra a kérdésre, mi lehet az oka annak, hogy állami szervek jogerős ítéleteket évek óta nem hajtanak végre, Kenedi János úgy válaszolt: egyfelől előfordulhat, hogy egykori kollégáik kilétét próbálják a nyilvánosság elől eltitkolni jelenleg is döntési helyzetben lévő állambiztonsági dolgozók, másrészt pedig a lehetetlen procedúra elhúzódásához hozzájárulhattak egyes állami szervek részéről "buta presztízsszempontok".

A kutató minden rendelkezésére álló törvényes eszközzel továbbra is küzdeni fog az iratokba való betekintés jogáért.

Az ügyben írásbeli kérdést intézett a kormányfőhöz Gulyás József (SZDSZ) honatya, többek között azt firtatva: kik a felelősök, illetve, bele kell-e törődni abba, hogy az iratok továbbra sem megismerhetőek.

inforadio.hu
"
Törölt felhasználó 2009. 09. 06. 17:34
Előzmény: #17559  Törölt felhasználó
#17561
Azt is hozzátenném pampa, hogy nem lepődök meg a véleményeden. Azt gondolom, hogy minimum furcsa annak az embernek az erkölcsi és jogi érzéke, értékítélete, aki azt mondja, hogy a saját kamasz fiát szerinte joga lenne egy csősznek félholtra vernie, ha almalopáson éri.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek