Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:21
Előzmény: #16078  Törölt felhasználó
#16080
És ki kell ábrándítsalak: te is a fennálló világrend haszonélvezője vagy.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:16
Előzmény: #16078  Törölt felhasználó
#16079
Én nem küzdök semmiért. Max. a racionalitásért. Egyszerűen az üres demagóg lózungokat nem bírom különösképpen egy gazdasági szaklap fórumain.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:05
Előzmény: #16075  Törölt felhasználó
#16078
Pénznyelő, amúgy nem értem miért küzdesz ilyen hévvel a jelenlegi elit oldalán, Te is haszonélvezője vagy a fennálló világrendnek?
mert ha igen akkor megértelek
Phylaxa 2009. 06. 23. 12:02
Előzmény: #16073  Törölt felhasználó
#16077
Egyrészt ha valakinek nem éri meg piaci körülmények között termelni akkor elüldözi a piac? Nem. Nem üldözi el. Nem éri nekik meg és kész. ELmennek máshova. Menjenek. EZt mondtam és mondom is. A másik pedig te írtad, hogy a termelő cégeken kívül nem kap senki közpénzt. Akkor nem kell elmenni senkinek hiszen a megvonás senkit sem érintene. Harmadszor: igen állítom, hogy az ország bérből és fizetésből élő embereinek több mint a fele nyomorúságos fizetést kap a rendszeres havi "kénytelen kiadni" költségeihez képest. Állítom, hogy ez nem változott 1989-hez képest. Nem tudom igazolni, mert nincs ilyen statisztika. De erről már váltottunk szót többször is. A másik, hogy neked nem ugyanaz az alapvető jólét definíciód mint nekem. Ezért ebben nem is érthetünk egyet.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:00
Előzmény: #16075  Törölt felhasználó
#16076
elég sok embert ismerek és közülük alig akad néhány aki jól érzi most magát, de látom te a statisztikák és a virtuális világ határán élsz a valóság kint van Pénznyelő nem itt a fórumokon meg a KSH adatai között
most majd jössz egy szép elégedettségi adatsorral:)
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:56
Előzmény: #16074  Törölt felhasználó
#16075
"nem érzik jól magukat a saját hazájukban"
Ki nem érzi jól magát? Milyen alapon nyilatkozol te "az emberek" nevében? Megkérdezted mind? Vagy legalább végeztél egy reprezentatív felmérést?
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:54
Előzmény: #16071  Törölt felhasználó
#16074
az elmúlt 25 év magyar elitjeinek hibája is ez a helyzet, hogy itt ilyenről kell beszélnünk
tény és való, hogy sokkal több anyagi javat birtokolnak és több szolgáltatást vesznek igénybe az emberek mint 25 éve (ennek nagy részét hitelekből), de valami még sem kerek a dologban, mert nem érzik jól magukat a saját hazájukban
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:52
Előzmény: #16070  Phylaxa
#16073
"Nem értelek. Ki akar elüldözni bárkit is." - Phylaxa
"Menjenek!" - Phylaxa

Ugyanezen az oldalon, néhány jozzászólással lejjebb.

Nem értem, mit nem értesz. Nem emlékszel, mit írsz alig pár hozzászólással korábban?
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:51
Előzmény: #16071  Törölt felhasználó
#16072
Horvátok, Szlovének is vesztesek voltak a háborúban és az azt követő jugoszláv bolsevik diktatúrában mégis jobban érzik magukat az országukban
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:49
Előzmény: #16061  Phylaxa
#16071
Phylaxa:
"De ez egy nagyon régi problémánk már. Valamiért nem szeretünk normális fizetést és nyugdíjakat adni az embereknek."
Ugyanazokat a köröket futjuk nagyon régóta. Te mindenféle bizonyíték nélkül állítod a fenti és ahhoz hasonló üres szöveget. Én meg ugyanazt válaszolom neked többnyire statisztikákkal (most nem keresem újra elő neked). Egyik-napról a másikra nem tud egy ország egy világháborús szétverés (ahol még ráadásul vesztes fél is volt) majd 40 évnyi lemaradás után felzárkózni. Aki azt komolyan gondolja, hogy ilyen lehet, az hülye. A felzárkózás pedig zajlik, az elmúlt 20 évben igenis nagyon sokat fejlődtünk, ahogy az emberek életszínvonala is. Aki ezt elvitatja, az vitatja a statisztikai tényeket és csukott szemmel jár.
Phylaxa 2009. 06. 23. 11:47
Előzmény: #16065  Törölt felhasználó
#16070
Nem értelek. Ki akar elüldözni bárkit is. Ha csak a termelő cégek kapnak közpénzt akkor miért jelentene változást a többiek számára annak megvonása? Hagyjuk már ezeket az elüldözős hülyeségeket. Senki sem akar senkit elüldözni. Tiszta és korrektül tervezhető viszonyokat akar. Ennyi.
Phylaxa 2009. 06. 23. 11:44
Előzmény: #16067  Törölt felhasználó
#16069
Csak a termelő és hozzáadott értéket előállító cégek kapnak bármiféle közpénzt? Akkor rendben van.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:38
#16068
pl ha az egészségügyben megelőző diagnosztikaként alkalmaznák a hőtérképet és az íriszdiagnosztikát jóval kevesebb embert kéne méregdrágán kezelni és vizsgálni
ha mi termelnénk ki a saját gázvagyonunkat és geotermikus energiánkat nagyon jól járna a nemzetgazdaság és ez csak két példa
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:34
Előzmény: #16056  Phylaxa
#16067
"Mégegyszer: csak a termelő és hozzáadott értéket előállító cégeknek adnék kezdvezményt."
Tudod ugye, hogy ez most is így van. A tesco, Auvhan stb. nem kap kedvezményt...
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:34
Előzmény: #16052  saru
#16066
Saru
"és hogy mennyire mese erről szólt a szombati "Időt kérek" műsorban (Kossuth-adó) Róna prof."
Rónáról nekem a Nabi jut eszembe.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:30
Előzmény: #16049  Phylaxa
#16065
"Stabil és biztos cégek kellenek, olyanok akik valóban munkát és megélhetést tudnak adni az embereknek"
Phylaxa, ez rettentően demagóg duma. És még hülyeség is. SEMMILYEN CÉG SOHASEM AKAR VALÓBAN STABIL ÉS BIZTOS MEGÉLHETÉST ADNI AZ EMBEREKNEK. Mert nem ezért jött létre. Hanem profitot akar. Pont. A multik adókedvezményének meg éppen az a lényege, hogy jól jár vele a multi is, és az ország is a munkahelyteremtéssel és a beszállító kör által felpörgetett gazdaság miatt. De üldözzük el őket, hajrá Jobbik. Elképesztő...
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:18
Előzmény: #16062  Törölt felhasználó
#16064
de lassan jönnek a robottechnológiák, mert egyre olcsóbbak:)
Európa közepén, akkor is érdemes lesz gyárat működtetni, ha csak pár ember kell majd hozzá, mert jó a fekvésünk. Az emberek pedig ebben a profit központú világcivilizációban le vannak szarva.
Ja és a cél hogy a Kárpát - medencében 6 millióra zsugorodjon a magyarság lélekszáma.
Phylaxa 2009. 06. 23. 11:05
Előzmény: #16060  Törölt felhasználó
#16063
Nem tudom mi ez a 180 fokos fordulat mese, de biztos lehetsz benne, hogy nem így fog történni. A hitel elfogyott és már az uzsoránál tartunk. Nincs tovább. Úgy fog történni szerintem ahogy te leírtad, azzal az egy kitétellel, hogy lesznek drasztikus lépések is. Mára már sok embernek fel kelett fognia és szerintem sokan fel is fogták, hogy nem megy. Nem lehet folytatni ami eddig volt. Ez van.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 11:01
Előzmény: #16061  Phylaxa
#16062
egyszerűen Magyarországra sajnos nem tekintenek egyenrangú partnerként a "nyugati" országok...
életszerű példa: egy skandináv-magyar vegyesvállalat: kinti fizetés 700.000 huf, itthoni kb 80-at súrolja alulról. az elvégzett munka elvileg ugyanaz, annyi különbséggel, hogy kint teljes a géppark, míg a magyar gyárban sokkal több emberi erőforrást használnak, és elavult technikát...

egyszerűen a magyar igények, és a megszokás az, ami miatt meg lehet velünk tenni ilyen dolgokat...

Phylaxa 2009. 06. 23. 10:56
Előzmény: #16058  Törölt felhasználó
#16061
Addig amíg ezeket a béreket fizetésnek a nyugdíjakat pedig megélhetésnek merik nevezni addig minek is ellenőriznék. Gondold el mire elég az a 85K netto ami e két jövedelem átlaga lehet szerintem. Semmire. De ez egy nagyon régi problémánk már. Valamiért nem szeretünk normális fizetést és nyugdíjakat adni az embereknek.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek