Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 14. 09:15
Előzmény: #12863  Törölt felhasználó
#13020
gazmber 2008. 12. 13. 22:49
Előzmény: #13018  Törölt felhasználó
#13019
Tényleg...? nem is tudtam!
OK.. akkor Harlem2...?

Törölt felhasználó 2008. 12. 13. 22:39
Előzmény: #13017  gazmber
#13018
Szvsz a Harlem New Yorkban van. De javítsd ki ha tévedek...
gazmber 2008. 12. 13. 22:32
Előzmény: #13016  pampa
#13017
Miskolcból Chicago lesz...?
Az avasi lakótelepből Harlem lesz ..? A lakótelepi lépcsőházba 1-2 család beköltözését - ami 12-20 fő is lehet - követően már féláron sem lehet elmenekülni.
"Vevő" csak a beköltözők köréből akad, állami szocpol + kitudja mi segítségével...
Egész tömbök, az egész városrész kelepcébe került....(?) szvsz

pampa 2008. 12. 12. 16:27
Előzmény: #13015  zepi
#13016
2008. 12. 12. 16:10
Tömeges elszegényedés Borsodban: A hajléktalanszállók is túlzsúfoltak

Egyre többen menekülnek Miskolcra a nyomor elől.

Egyre több család kerül egyre nehezebb helyzetbe Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. Sokan vidéki kistelepülésekről - Sátoraljaújhelytől kezdve Mezőkövesden át különböző falvakból - Miskolcra, a nagyvárosba költöztek a nyomor elől.

A hajléktalanszállók megteltek, a gyermekvédelmi szakszolgálatnál fele annyi a férőhely, mint amennyire szükség lenne. A szakemberek szerint a nagyváros egyre nehezebben küzd meg az új problémával, de a kis települések önkormányzatai nem tudnak segíteni az elszegényedett családokon.

Miskolcon a Lyukóvölgybe, az egykor szebb napokat látott hétvégi házakba költöztek a városból kiszorult, vagy vidékről érkezett családok a szegénység elől. Egy részük önkényesen foglalta el a komfort nélküli házakat, mások fillérekért jutottak hozzá az épülethez.

Sok szülő a gyermekvédelmi szakszolgálathoz, népszerű nevén a Gyivibe adja a gyerekeket. Ott teltház van, jelenleg negyven helyen hatvan gyereket helyeztek el, de voltak már százan is. Sokan testvérek, hatan-nyolcan jönnek együtt.

Barnóthné Németh Mária, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Gyermekvédelmi Szakszolgálat befogadó otthonának vezetője azt mondta, erre az évre az volt jellemző, hogy sok család a kamatos pénzzel való üzérkedés áldozatává vált, menekülniük kellett a lakóhelyükről.

A hajléktalanszálló is megtelt Miskolcon. Itt családokon nem tudnak segíteni, csak egyéni elhelyezésre van lehetőség. Egyre több a nő, és kevés a számukra kialakított hely. A családok átmeneti otthonai szintén beteltek, hosszú várólista van. Arday Zsolt, a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezete Hajléktalanellátás Észak-Magyarországi Regionális Módszertani osztályának vezetője azt mondta, a folyamat hónapok óta tart, a hajléktalanná vált emberek a nagyobb városokba azért mennek, mert ott megélhetést találnak, legyen az például kukázás, és ott találnak könnyebben szállást. A szakember szerint viszont a nagyváros nehezen bírja a terhet, a kis önkormányzatok pedig nem tudják vállalni az elszegényedett családok megsegítését.

A szakemberek azt mondják, a nincstelen családok egy része hosszabb-rövidebb időt tölt el egy helyen, szabályosan vándorolnak. Ezért a szociális ellátórendszer számára követhetetlen a sorsuk, így segíteni sem tudnak nekik.
zepi
zepi 2008. 12. 12. 12:20
Előzmény: #13014  zepi
#13015
méghogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba...
link
zepi
zepi 2008. 12. 12. 12:12
Előzmény: #13012  zepi
#13014
Törölt felhasználó 2008. 12. 12. 12:02
Előzmény: #13012  zepi
#13013
varga mihály mondta ezt ma.
mi ez? előkészület az mszp kormányon tartására? kollaborál a fidesz és nagykoalíció kézül? bravó!
zepi
zepi 2008. 12. 12. 11:49
Előzmény: #13010  Törölt felhasználó
#13012
Ne baj Pénznyelő, hogy nem érted mit akarok mondani.
Bennem van a hiba, nyilván rosszul látom ,és érthetetlenül öntöm írásba tapasztalataimat.
Akinek van füle a halláshoz, szeme a látáshoz az megértette, megérti miről beszélek, de jól mondod, nem vagyunk egyformák.

Ja, és gratulálok a csemetéhez !
A sok pénz mellett jó egészséget is !
TrendMan 2008. 12. 12. 00:28
Előzmény: #13010  Törölt felhasználó
#13011
Orbán fejlődik ???

---> link

Lehet-e ?
Igaz-e ?
Törölt felhasználó 2008. 12. 12. 00:14
Előzmény: #13007  zepi
#13010
"Talán azért, mert nem egy malomban őrlünk,amit én elítélendőnek tartok azt Te helyesled és viszont."
1. Nem tudom, miben igen vagy nem értek veled egyet, ugyanis nem válaszoltál, tehát még mindig nem tudom, lent mit is akartál állítani. (helyette megint ezt kaptam: "a magukat liberálisnak, demokratáknak mondó véleményformálók konkrét bűnei felsorolását várod tőlem, mikor ez előtted is világos").
2. Nincs olyan, hogy "nem egy malomban őrlünk", én nem őrlök semmilyen malomban. És olyan sincs, hogy úgy általában nem értünk egyet. Van egy adott téma, amiben van valamilyen véleményem, ami nyilván valamennyire eltérő a tiédtől, mert más emberek vagyunk. A világ nem fekete fehér.

"én azt látom, hogy az a cirka 3 millió nyomorult aki még egyáltalán dolgozik ebben az országban lassan már nem tudja reprodukálni önmagát, és csendben elfogy"
Én dolgozom és nagyon úgy tűnik, hogy sikerül reprodukálni magamat, mert úton van már. Mondjuk az igaz, hogy nem értem magam nyomorultnak. Te nyomorult vagy? Kik a nyomorultak?
exley 2008. 12. 11. 23:10
#13009
Ember az embertelenségben.

Szívemet a puskatus szét zúzta,
szememet ezer rémség nyúzta,
Néma Dzsin ült büszke torkomon,
s agyamat téboly ütötte.

És most mégis indulj föl, erőm
indulj föl megintlen a földről.
hajnal van e vagy pokol éjfél?
Mindegy, indulj csak vakmerőn,
Mint régen cselekedtél.

Ékes magyarnak soha szebbet,
Száz menny és pokol sem adhatott.
Ember az Embertelenségben
Magyar az űzött Magyarságban.
Újból élő és makacs halott.

Borzalmak tiport országútján,
Tetőn, ahogy mindég akartam,
Révedtem által szörnyűket,
Milyen baj esett Magyarságban?
S az Isten néha milyen gyenge.

És élni kell ma oly halottnak,
Olyan igazán szenvedőnek,
Ki beteg szívvel tengve lengve.
Nagy kincseket akik lopnak,
Bekvártélyoz béna szívbe,
S vén őrizve egy szebb tegnapot.

Óh minden gyászok, de értelek,
Oh minden jövő, de féltelek,
(Bár föltámadt holthoz nem illik)
S, hogy szánom menekülő fajtám.

Aztán rossz szívemből szakasztám,
Eszembe jut, és eszembe jut,
Szívemet apuskatus zúzta.
Szememet ezer rémség nyúzta,
Néma dzisn ült büszke torkomon,
S agyamat a téboly ütötte.

s megint élek kiálltok másért,
Ember az Embertelenségben.

exley 2008. 12. 11. 22:43
#13008
A 24 milliárd dolcsit a jenkik azért adták ezeknek a bal f@oknak, hogy a multik kivonulását fedezni tudja ez a tökéletlen elfuserált idióta kormány nevezett bagázs. Fél éven belül minden második munka hely megszünik. Csúpán az állam és önkorm apparátus marad a helyén és az anéhány kiszolgáló cég aki az állammal kapcsolatban maradt. A 24 millárd dolcsi éppen arra lesz elég, hogy kb egy évig ne dögöljenek meg a munka nélkül maradt polgárok. Azután mi lesz: Senki nem tudja, ha nem vet ide újjabb alamizsnát a nyugat akkor a magyar nép el tűnik a kárpát medencéből, egyszerűen minden feltételt megteremtett az uralkodó elit, hogy így legyen. Asszem nem kell részletezni, mindenki tudja miről van szó. legjobb, ha elkezdünk csomagolni, mivel itt már bűzlik minden.
zepi
zepi 2008. 12. 11. 22:33
Előzmény: #13005  Törölt felhasználó
#13007
Pénznyelő, ez tényleg nem jó beszélgetés.
Talán azért, mert nem egy malomban őrlünk,amit én elítélendőnek tartok azt Te helyesled és viszont.
Nem jó ez a beszélgetés, mert a magukat liberálisnak, demokratáknak mondó véleményformálók konkrét bűnei felsorolását várod tőlem, mikor ez előtted is világos.
Talán nézz körül ebben az országban, és vedd számba, hogy mióta kitörött a demokráciának nevezett szabadrablás, mitől is fosztotta meg néhány "demokrata" a többséget.
Beszélgetésünk zsákutcába jut, hiszen Te nem látod,vagyis nem akarod meglátni a liberalizmus és szociáldemokrácia álcájába bújtatott folyamatos,szándékos károkozást.
És nemcsak a saját zsebtömésre célzok...
Valamint azért sem jó ez a beszélgetés mert én azt látom, hogy az a cirka 3 millió nyomorult aki még egyáltalán dolgozik ebben az országban lassan már nem tudja reprodukálni önmagát, és csendben elfogy,mert panasza, miként a kutyaugatás nem hallatszik az égig.
Mert elnyomja a visítás , a böröndcsomagoló , gárdázó, fásisztázó,
20 éve rettegő, régi-új hatalomgyakorló "elit " visítása.
tovább is van, de ahogy a farkasnak is felesleges elmagyarázni, hogy hagyja a pokolba a bárányt, úgy én is hiába tépem a számat:-)
exley 2008. 12. 11. 19:04
#13006
Azért mert a bankrendszer közepesen fejlett, és Magyarországot elkerüli a válság. Azért mert a képviselők és az elit nem tud az 500 millás vltyilójából 1 milliárdosba költözködni, attól még nincs válság. Az, hopgy kirunak néhány tízezer embert kit érdekel, majd elmennek táppénzre. Annak több tízezernek a fele nyugis katona tiszt átlag életkor 35 év. És akkor mi van, az élet színvonal nem esik, csak megpróbálnak havi 150 000-es nyugdijból megélni, ennyi. Az Audi és atöbbi motor gyártó, ha majd szerez megrendelést, akkor újra igába fogja ezekt az önkéntes nyugisokat.
Törölt felhasználó 2008. 12. 11. 16:14
Előzmény: #13004  Törölt felhasználó
#13005
Persze tudom én, hogy nehéz. Egy fanatikus vallásostól sincs értelme megkérdezni a miérteket. Mert úgysem tud, úgysem fog rá válaszolni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 11. 16:13
Előzmény: #13001  zepi
#13004
Zepi, ez jó beszélgetés, így nincs sok értelme.
zepi
zepi 2008. 12. 11. 16:09
Előzmény: #13002  hill
#13003
majd "itt" is megtudjuk...
link
hill 2008. 12. 11. 14:19
Előzmény: #13001  zepi
#13002
"
Brutális megszorítások jönnek Lettországban - 15%-kal kevesebb jut a közalkalmazottaknak "
Nem a 100 alatti fizetésekről van szó, csak ideje lenne már észrevenni , hogy egyesek milliókat visznek el havonta a közösből.
Ilyen közszolgák nem kellenek, Itt kezdődnek a bajok
zepi
zepi 2008. 12. 11. 14:09
Előzmény: #13000  Törölt felhasználó
#13001
úgy érzem, hogy konkrétan soha nem fogod megtudni ...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek