Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 16:16
Előzmény: #12918  zepi
#12920
Add át kérlek édesanyádnak kéz csókomat!
saru 2008. 12. 04. 16:14
Előzmény: #12915  saru
#12919
kommentár nélkül...!
__________________________________________________
Pető Iván: Fodor Gábor ne induljon a frakcióvezetői posztért
2008. december 3. 15:30

Fodor Gábor pártelnök ne induljon az SZDSZ parlamenti frakcióvezetői posztjáért - kérte Pető Iván liberális parlamenti képviselő, volt pártelnök az SZDSZ ügyvivő testülete, valamint a parlamenti frakció tagjainak írt, az MTI birtokába került levelében. A volt pártelnök szerint politikai értelemben súlyos hiba, hogy Fodor Gábor indul a posztért, mert egy ilyen választáson, akárki nyeri is meg, csak az SZDSZ veszíthet. Hozzátette: a lépést nem tudja másként értékelni, mint a frakció zsarolását. Gulyás József, a párt ügyvivője reagálásában az MTI-nek azt mondta, az SZDSZ-en belül hagyományosan eddig is voltak viták, de a döntések meghozatala után a párt egységesen lépett fel.

Pető Iván szerinte Fodor Gábor lépése nem lezárja, hanem felerősíti és tartósítja a korábbi szembenállásokat. Úgy látja, hogy ha Fodor Gábor veszít a frakcióvezető-választáson, akkor az számára látványos politikai bukást jelent. Eközben pedig - fűzte hozzá - híveinél és támogatóinál felerősödik a tévhit, hogy "az elnök csak azért nem sikeres, mert keresztbe tesznek neki a párton belül".

Megjegyezte, hogy ha Kóka János maradna alul, az a jelenlegi frakcióvezető számára nem járna jelentős presztízsveszteséggel, hiszen "senki nem született frakcióvezetőnek", de akik nem értenek egyet Fodor Gábor frakcióvezetői ambícióival, azok számára ez azt jelentené, hogy az erőből politizálás győzött a konszenzuskeresés felett.

Eddig nem fordult elő, hogy az elnök erőből akarja megszerezni ezt a posztot - fogalmazott Pető Iván. Egyúttal nevetségesnek és a frakció tagjaival szemben megalázóan komolytalan állításnak nevezte, hogy Fodor Gábor arra hivatkozott, az európai parlamenti választásokat figyelembe véve ha nem ő a frakcióvezető, nem egységes a párt, ellenkező esetben viszont igen. "Azért kell most ezt a belső küzdelmet kirobbantani, hogy legyen majd magyarázat az esetleges későbbi kudarcokra - írta levelében Pető Iván".

Pető Iván lépését Fodor Gábor pártelnök az MTI-nek nem kívánta kommentálni. A frakcióvezető személyről a jövő héten dönthet a képviselőcsoport.

(MTI)


zepi
zepi 2008. 12. 04. 15:59
Előzmény: #12917  zepi
#12918
ja , ha a lakhatásban nincs benne a lakbér , a munkába járáshoz meg a bérlet akkor pláne
sőt ,még az én qrva anyámat
zepi
zepi 2008. 12. 04. 15:58
Előzmény: #12916  Törölt felhasználó
#12917
Rendben van Pénznyelő !
Nem igaz amit a cikk szerzője írt.
csak úgy van
:-(
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 15:49
Előzmény: #12911  zepi
#12916
Egyébként a nettó 110 nem átlagos. Ja, és közüzemi számlákról van szó, hozzá ne add már a "lakbér"-t. (meg tartalmaz a nagyon átfogó elemzésed egy "bérlet" kategóriát is ezen felül).
Azért, ha így jobb: sajnállak. De a tény az még tény marad, amit a cikkszerző írt, az nem igaz. Pont.
saru 2008. 12. 04. 15:48
Előzmény: #12910  Törölt felhasználó
#12915
emlékszel, mit mondott a minap Porti: "Engem minden vélemámy érdekel", nos így vagyok ezzel én is, olyannyira, hogy még a Te véleményed is érdekel és ezeket megismerve döntök, így már nem győzöm a profitomat számolni..!;

persze a töbkremenetelről is eszembejut pl Bogár László interjúja, mely szerint Mo. tönkrement, ebből kell jelenleg kiindulni...!
Mo., Bpest,2008.12.04.
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 15:46
Előzmény: #12911  zepi
#12914
Hát én nem tudom Zepi, de ezek alapján a párom egy fillért sem kőlt rezsire (mindent én fizetek).
Kettőnk átlaga azér kijön 25%-ra! :-)
zepi
zepi 2008. 12. 04. 15:46
Előzmény: #12912  Törölt felhasználó
#12913
ez csak az egyik fele, aki amásik felét fizeti, annak könnyű, van, hogy 130-at is hazahoz:-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 15:40
Előzmény: #12911  zepi
#12912
olcsón kijösz
zepi
zepi 2008. 12. 04. 15:39
Előzmény: #12909  Törölt felhasználó
#12911
Pénznyelő !
Igazad van ,nem kell elfogadni, hogy ma egy átlagjövedelemből élő a bér 50 %-át lakhatásra meg utazásra fordítsa.
csak így van
én is hülye vagyok, hogy elfogadom
fizu 110 nettó
lakbér 30
vill.szla 6
víz-csat 2
fűtés: 9
bérlet 9
a teló meg a net nem kötelező azt nem számolom ide
de ez 50%
és tény
én sajnálom a legjobban , hidd el:-(((
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 15:17
Előzmény: #12889  saru
#12910
"olvasván a Bogár Lászlóval készített interjút (MNO), megállapítható, hogy helyzetelemzése teljesen reális, vagyis az általa vázolt helyzetből kell kiindulni...!
saru"
Mi az, hogy "kell"? Neked max, Sarukám. A tényekből kell kiindulni. Legyen szó bármiről. Akár a tőzsdén, ahol a tény pl. az árfolyam, a forgalom, meg a cég adatai. Az, hogy egyik broki/elemző mint mond, az nem tény, hanem vélemény. Bogár Lászlóé is az, akár szereted, akár nem. Egy vélemény. Egy a sok közül.

Szerintem rém ostoba hozzáállás, hogy egy véleményt "kell elfogadni". A tőzsdén rég tönkrementél volna, ha egy elemző véleményét tényként fogadod el. Lehet, hogy már tönkre is mentél?
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 15:13
Előzmény: #12887  zepi
#12909
"Ha az egész elemzést nem is, de ezt a részét
sajnos el kell fogadni:
".... A lakosság türelme kezd elfogyni, mert a közüzemi számlák a fogyasztói kosárban lassan túllépik az 50,00 %-os lélektani határt. Ma Budapesten egy átlagos dolgozó fizetése 12,00 %-át fizeti ki azért, hogy elmenjen dolgozni és 55,00 %-át azért, hogy legyen víz, villany és fűtés. Ez a helyzet társadalmi robbanással fenyeget. Ennek kezelésére Gyurcsány-rezsimnek láthatóan nincs és nem lehet forgatókönyve. ...""

Zepi, miért is kéne bármit "elfogadni"? Ilyen nincs, egy tényszerűnek írt adat vagy igaz, vagy nem. Nézzük a valódi tényeket:

Az egy főre jutó kiadások részletezése COICOP-csoportosítás szerint:
Lakásfenntartás, háztartási energia, 2007
148 643 Ft
link

De arányaiban is megvan az összfogyasztáshoz képest:
Egy főre jutó évi kiadások aránya főbb csoportok szerint:
Lakásfenntartás, 2007
20.7%
link

Illetve van egy 2000-2006-os jövedelmeket és fogyasztási szerkezetet vizsgáló önálló tanulmány is. E szerint 2006-ban:
Lakásszolgáltatás, víz, villamos energia, gáz és egyéb tüzelőanyag 19.8%

Hát kurva messze van az 50-től, tehát az egy jó nagy hazugság. (Budapesten az energia nem sokkal drágább, mint vidéken, viszont az átlagos jövedelem a legmagasabb az országban, így erre az 55% mégnagyobb kamu).

Rákerestem erre is. Regionűlis bontásban is van fogyasztási szerkezet kutatás.
link
(31. oldal)
E szerint az előbbi fogyasztási kategória (2006-os adat) aránya régiónként 19 ill. 20.9% között változik, Észak-Magyarországon a legtöbb, nem meglepő módon. Budapest nincs külön.

Tehát a válaszom: nem fogadom el. Mert nem igaz. Tényszerűen.
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 14:40
Előzmény: #12884  Törölt felhasználó
#12908
"Elfelejtettél indokolni.
Tombolo_Pizsama"
Nem. Minek, egy olyan döbbenetes írásra, mint a lenti? De mivel szeretem a tényeket, ha lesz időm, a tényszerű tévedáseit egyesével kiírom neked. Persze, csak azután, miután te a 2 hónapja beígért válaszodat megírod nekem:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 12:44
Előzmény: #12905  matgab
#12907
Szia Matgab!
Nem tudom feltűnt-e, de én nem azt mondtam, hogy mindenki mocskolódik!
Továbbá, nem tartozom azok közé, akik érvekből kifogyva, személyes sértegetésbe mennek át.
"amúgy mi többen személyesen is ismerjük egymást" : ha nem modod, fel sem tűnt volna! :-)
"a másik fél mennyivel kevésbé hajlandó felfedni fizikai személyét": melyik az egyik? Én azt sem ismerem!
mondoka 2008. 12. 04. 12:40
Előzmény: #12905  matgab
#12906
Ki kel mondani az igazságot.Mondja ki mindenki a magáét feketén-fehéren!
Ezt nem kell sértésnak szánni. Viszont attól még lehet sértő. És ha sértő is nem kell megsértődni. Mert úgy sincs kire megsértődj mert nem ismered a másikat. Ez a topik még mindig fájdalommentesebben tanít, vagy szembesít mint az élet.
Vagy nem jó semmire. Lehet bármelyik változat.
Én azt mondom írja le mindenki bátran amit érez és gondol.
matgab 2008. 12. 04. 12:30
Előzmény: #12899  Törölt felhasználó
#12905
csendes, te perverz mazochista lehetsz, ha: "Ennyi mocskolódást, egymás sértegetését,ennyi gyűlöletet még nem láttam egy helyen.
Teszik ezt emberek úgty, hogy még csak nem is ismerik egymást személyesen!"

Ennek ellenére minden nap ezt nézegeted, és amúgy mi többen személyesen is ismerjük egymást, találkoztunk már.
Persze jellemzően ezek azok az emberek akik szerinted itt csak illegalitásban anonim módon mocskolódnak...
Érdekes mondjuk, hogy a másik fél mennyivel kevésbé hajlandó felfedni fizikai személyét...
pampa 2008. 12. 04. 12:13
Előzmény: #12903  Törölt felhasználó
#12904
Addig rugdosták a nőt, míg oda nem adta a családi pótlékot

Vasrúddal és ököllel követelte a családi pótlékot volt élettársától egy dühöngő Tiszaeszláron. A férfi és hat segítőtársa ellen büntetőeljárás indult - értesült a HavariaPress.

A gyanú szerint a 24 éves férfi fél tucatnyi rokonával együtt rontott rá korábbi élettársára még kedden este, annak Tiszaeszlár-Bashalmon lévő házában. A támadók különböző ütő- és vágószerszámokkal fenyegetőztek, majd ököllel verték és rugdosták a nőt, azt követelve, hogy adja át nekik a bankkártyáját, annak PIN-kódjával együtt, hogy lehívhassák róla a számlára érkező, három gyerek után megítélt családi pótlékot. A nő a brutális erőszak hatására átadta a kártyát és a PIN-kódot is, így a tettesek hozzáférhettek a számlához, amelyen csaknem százezer forint volt. A bejelentést követően a Tiszavasvári Rendőrkapitányság önbíráskodás és felfegyverkezve elkövetett magánlaksértés miatt indított eljárást a hét férfi ellen.
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 11:57
Előzmény: #12901  zepi
#12903
Jó ez a hasonlat!
Mert hogy azt is mondják, hogy az idő a hosszútávú befektetőknek dolgozik.A spekik a nagy szívók!
Ezek alapján jól játszik a kormány, az idő nekik dolgozik. Bár mennyire is nem tetszik ez valakinek.
zepi
zepi 2008. 12. 04. 11:56
#12902
tegnap a hatis topikban ajánlották
nem kifejezetten Magyarországgal kapcsolatos, de ...
link
kár kihagyni
zepi
zepi 2008. 12. 04. 11:44
Előzmény: #12900  Törölt felhasználó
#12901
Tudod Csendes , azt szokták mondani, hogy elveszett a munka becsülete.
én inkább azt mondom, hogy lassan az értelme is elvész. hogy a lehetőséget ne is említsem.
és ha egy hatodik évében regnáló kormánynak láthatóan csak az időhúzás,a hatalmon maradás a célja, akkor, hogy tőzsdei példát mondjak, kb azt kapják "részvényeseiktől", mint a MOL vezetés:-)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek