Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 11. 17. 17:03
Törölt hozzászólás
#12680
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 17:00
Előzmény: #12678  matgab
#12679
Matgab
Ez tökéletes volt,én sem tudtam volna jobban leirni.
Ez igy történt,nincs mese.
A bankár maffiának szúrta legjobban a szemét,egy dinasztia,mely Európa leggazdagabb családja volt.

bpdc
Megsem próbállak már meggyőzni Leninről,mert nagyságát ilyen álomképekben kezeled szinte,valami furcsa módon-pedig,hidd el jelentéktelen figura volt ő ott.:))
matgab 2008. 11. 17. 16:39
Előzmény: #12677  bpdc
#12678
bpdc,
Leninnél ne feledkezz el arról, hogy őrületes mennyiségű pénzzel szponzorálták őt egyrészt a németek, akik a ruszkikat egy belpolitikai válsággal ki akarták ejteni a háborúból és azok a londoni és usa bankházak is, ahol a mai ésszel elképzelhetetlen mértékű cári vagyont tárolták.

Ezért írta alá az oroszok számára megalázó Breszt litovkszki békét és ezért nyíratták ki a teljes Romanov dinasztiát...
Hova került szerinted az a vagyon?
Miből lett felfegyverezve a vörös hadsereg?Nem gondolod remélem , hogy a talpig rongyos melósok verték vissza a cári reguláris és az intervenciós alakulatokat?

Akkor már valóban Sztálin a "jobb fej", mondjuk úgy zseni, aki elhitette ezekkel a hatalmakkal, hogy az ő érdekeiket fogja képviselni és utána pont az ő embereiket nyírta ki először (tisztogatások, a Trockij eset volt a pont az i-re)...

De ugyanilyen nagy kaliberű (és kezdetben a háttér hatalom által támogatott , de azokat később átverő) ember volt a francia forradalom anarchiáját megszüntető Napóleon és a 20-as évek anarchiáját megszüntető Hitler is....
Csak őket lenyomták utána...

Érdekesen ismétlődő történelem:
Hirtelen beütő gazdasági válság, anarchia, közvagyon ellopása, akár az ország területi integritásának feláldozása árán is....
bpdc 2008. 11. 17. 15:33
Előzmény: #12676  zotya32
#12677
Nem akarlak kiábrándítani, de sztem nem lesz. Ebben az országban általában sem szokott lenni semmi az ilyen ügyekből. vagy ez neked nem tűnt még fel?
zotya32 2008. 11. 17. 15:21
#12676
elképesztő, ha ebből sem lesz semmi....

link
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 10:46
Előzmény: #12674  bpdc
#12675
Javasolom, hogy Lenin helyett Otto von Bismarck legyen a példa. Ő volt a kedvenc államférfim.
bpdc 2008. 11. 17. 10:07
Előzmény: #12673  Törölt felhasználó
#12674
Pizsi nem ez a lényeg, de mindegy. Amúgy igaz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 09:52
Előzmény: #12672  bpdc
#12673
Teller nem vett részt a Manhattan projectben
bpdc 2008. 11. 17. 09:47
Előzmény: #12669  Törölt felhasználó
#12672
Tellert is csak azért említettem, hogy jobban rávilágítsak az "elme" és az általa létrehozott (olykor vitatható) "eredmény" közötti különbségre. Én tehát az elméről beszéltem. Jó volna, ha lenne most egy ilyenünk. Amúgy semi gond, időnként valóban félreérthető vagyok asszem....
saru 2008. 11. 17. 09:47
Előzmény: #12670  Törölt felhasználó
#12671
na és , de igaz...?!
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 09:38
Előzmény: #12668  saru
#12670
Saru szóhasználat igen emlékeztet arra, amit anno a hetvenes években a történelemtankönyvekben olvastam.
Vajon ez véletlen?
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 09:36
Előzmény: #12667  bpdc
#12669
részben viccelődtem csak, ezért elnézésedet kérem. Lenin nyilván nagy teoretikus és szervező is volt, ez pedig szokatlan egy személyben. Teller Lenin párhuzamot még emésztenem kell.

saru 2008. 11. 17. 09:28
Előzmény: #12667  bpdc
#12668
Hamar befejeződne a neokolonializmus...!
___________________________________________________

Feltörné a magyar földpiacot az EU

2008.11.17 08:50
2009-ben nyújthatjuk be kérelmünket a külföldiek földvásárlásának korlátozásának meghosszabbítására vonatkozóan, eddig hivatalosan még nem kértük ezt. Elég valószínűtlennek tűnik ugyanakkor a plusz három éves korlátozás engedélyezése, ehhez a 27 ország beleegyezése szükséges - írja a Magyar Nemzet.

A magyar földárak továbbra is jelentősen elmaradnak a nyugati országokban tapasztalhatótól, ezért hazán élni kíván a földvásárlási tilalom meghosszabbításával, vagyis külföldiek 2011 helyett csak 2014-ben vásárolhatnának földterületet. Hivatalos kérelmet még nem nyújtott be a kormány Brüsszelben az előbbiekkel kapcsolatban, szóban jeleztük erre vonatkozó igényünket. Az uniós földszabályozás 2009-re tervezett felülvizsgálatát későbbre halasztják, s ennek során majd hivatalosan is jelezzük majd a hosszabbítást, ezért a kérelem beadására is 2009-ben kerülhet sor.

A magyar szándék azonban csak léphet életbe, ha azt mind a 27 tagország jóváhagyja, de kétségessé teszi a helyzetet, hogy az Európai Bizottság már most is arra inti az újonnan csatlakozott országokat, hogy törődjenek bele abba, hogy a csatlakozási szerződésekben rögzített határidők nem változnak, s inkább készüljenek fel a külföldiek előtti sorompók megnyitására. Ráadásul a Bizottság e mellett még olyan ajánlásokat is tesz, amelyekkel most bevezetett enyhítésre buzdítanak a külföldiekkel szemben, például a tízhektáros birtokméret alatt földterület megvásárlásának külföldiek számára történő lehetővé tétele. Obreczán Ferenc, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének főtitkára szerint a korlátozás nem váltotta be a reményeket, a termőföld értéke ugyanis nem közelítette meg a közösségi tagországokban kialakult szintet, így a földpiac két és fél év múlva történő megnyitása lényegében ugyanolyan felkészületlenül éri majd a piacot, mint a csatlakozás idején érte volna.
bpdc 2008. 11. 17. 08:40
Előzmény: #12665  Törölt felhasználó
#12667
Félreérthetően fogalmaztam és fogalmazok nagy valószínűséggel. De megpróbálom megint elmagyarázni, mert azt látom, szeretitek összetéveszteni az emberi tulajdonságokat magával a személlyel, illetve azzal az eredménnyel, amit elért. Tehát Teller bácsi esetében sem annak örülünk ugye, hogy Hirosimában és Nagaszakiban volt alkalma a néhány lézengőnek megtapasztalni valami igazán különleges élményt és annak utóhatásait...
Egyszóval hagyjuk már a kommunizmust stb stb, én nem erről beszéltem, hanem arról, hogy volt egy ember, gondolt egyet és hihetetlen intellektussal, akarattal, ritka képességeinek köszönhetően megcsinált valamit egy roppant méretű országban. Én azt gondolom, zseniális elme volt és nekünk bizony egy ILYEN kellene most. (de nem Ő maga)
Egyébként említhettem volna az összes többi ismert koponyát mellette, hasonló, vagy még rosszabb névvel és utánérzésekkel, belátom. Csetlő-botló kis Mo.-unknak tehát azt gondolom valami igazán nagyformátumú politikusra volna szüksége. És nem ovi bácsira gondolok, meg pajtására ferikére. Nagyon nagyon nem...
kissherceg 2008. 11. 16. 21:48
Törölt hozzászólás
#12666
Törölt felhasználó 2008. 11. 16. 21:34
Előzmény: #12660  bpdc
#12665
amikor azt írod, hogy Lenin a népírtás mellett iszonyúan látott a pályán és nem csak látott, meg is csinálta, amit akar, eszembe jut az a mondás, hogy senki sem tökéletes. + Rajk újratemetése, amin nosztalgiából részt vett néhány veterán és valamelyikük állítólag azt mondta: - Ejj, ha Laci itt lehetne, de közénk lövetne.

Egyébként Moszkvában komplett matek tanszékek foglalkoztak azzal a kutatási témával, hogy milyen módon lehet hatékonyan megszüntetni az esetleges (ellen)forradalmakat az eszkalálódásuk előtt.

Egyszóval Lenin mellett kiemelhetnénk Sztálint és az egész szovjet gépezetet is, mivel 70 évig tudtak egy olyan rendszert működtetni, amely nem volt túl finom az abban résztvevők túlnyomó töbségének. Ezzel azt is akarom mondani, hogy külön öröm számomra, hogy a mi kommunista (és sok más) politikusaink olyan kisstílűek voltak, mert tökösebb vezetőkkel nem lett volna ilyen vidám a barakk.

Az viszont feltűnt, hogy erősen nőtt a rendpártiság Magyarországon, és sejtéseim szerint meg is fogják kapni a polgárok, amire vágynak.

lopez22 2008. 11. 16. 21:15
#12664
A sorsunk az lesz, hogy visszalõjjük magunkat a 80-as évek közepének életszinvonalára és szépen visszafizetjük az összes hitelünket(az országét és sajátunkat) olyan 8-10év alatt.
Aztán valódi államférfiakra és komoly reformokra lesz szükségünk az államháztartás szinte minden területén, hogy felépítsük ezt az országot újra...
watson
watson 2008. 11. 16. 10:36
Előzmény: #12662  TrendMan
#12663
Trendman, és hogy lehet hogy a politikusoknak még egy ellenségkép sem elég ahhoz hogy egységesen álljanak ki? Elhúzhatnának mindannyian kéz a kézben.
TrendMan 2008. 11. 16. 00:01
Előzmény: #12661  Törölt felhasználó
#12662
Azt mondjátok meg, miért kell egy ellenségkép ahhoz, hogy a magyar focidrukkerek ne egymást cseszegessék ???
Törölt felhasználó 2008. 11. 15. 19:57
#12661
"A Fidesz sajnálatosnak tartja, hogy Gyurcsány Ferenc képtelen volt elérni a szlovák kormányfővel folytatott szombati tárgyalásán, hogy Magyarország számára fontos kérdések, így a Dunaszerdahelyen történtek és a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának ügye bekerüljön a találkozón elfogadott közös nyilatkozatba, mondta Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján.

Az a tény, hogy Dunaszerdahely ügye nem került be a nyilatkozatba, sajnos azt üzeni, hogy a magyar kormány képtelen megvédeni a magyar embereket, akiket "büntetlenül lehet agyba-főbe verni Magyarország határain túl" - mondta a Fidesz szóvivője.

Szijjártó Péter elfogadhatatlannak nevezte a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumát (KMKF) elítélő szlovák parlamenti határozatot, és sajnálatosnak nevezte, hogy Gyurcsány Ferenc képtelen volt elérni azt is, hogy a KMKF-re vonatkozó pont bekerüljön a közös nyilatkozatba"

Szerintem is Orbán Viktort kellett volna odaküldeni tárgyalni. Ő bizonyára egy jobbegyenes-balhorog-jobbcsapott kombinációt követően Ficó kezébe adta volna a tollat "Haver itt írd alá" - felkiáltással, majd meghajolt volna az őt ünneplő lakájhadsereg irányába.
Hajrá Magyarország! Hajrá magyarok! - zúgta volna tömeg.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek