a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Természetesen tényszerűen van a cikk tartalma megjelenítve, de az MFGK szerepét lehet másképp is értékelni! Úgy mint egy kapitalista módon gazdálkodó vállalatét! - Az MFGK hasznát hol kell elszámolni? Nem hiszem, hogy offshore cég! Az Energiahivatal nem véletlenül bírságolt, ha nem kaptak az MFGKtól naprakész beszerzési adatokat! - Mivel Tóth Bertalan adatait is egyoldalúan értelmezik, természetes, hogy a számolgatás egy irányban történt! Minden számításban a magyar nyelv feltételes módját használták. mert csak a beszerzési árat vetették össze a "rezsi" árral! Ebben a folyamatban a "rezsi" ár kiegyenlítő árként működött! Az hogy a "rezsit" tovább lehetett volna csökkenteni megint feltételes! - Az, hogy az állam belépett ebbe a folyamatba nem azt jelentette, hogy a gázt a fogyasztók olcsóbban "kaphatták volna", mert nem az történt, amit a Tóth Bertalan számaival a !!!444!!! és a "szakértőik" szerettek volna kihozni az MVMP és a MET bevonásának a sajátos értelmezésével! - A számításokkal azért nem akarok foglalkozni, mert nem tudom az üzleti titkokat! Vannak akiknek ez természetes feltételezés!
Igen. Véletlenül mostanában adnak át mindent, lehetőleg választókörzetenként. De az E.ON ajánlata az beavatkozás Brüsszel mellett a választásokba. Agybaj! (Az E.ON meg visszakozik). Néha van olyan érzésem, hogy nagyon félnek a választásoktól, ezért ez a sok kétségbeesett lépés: betámadások, hazudozás, terelés a Tiborcz ügyben, migránsozás csúcsrajáratása stb, egyszóval pánikreakciók.
Az MSZP mostanra tudta kiperelni, hogy a 2014-es rezsicsökkentés mögött milyen valódi árak voltak.
Az látszik belőlük, hogy már akkor is lehetett volna nagyobb a rezsicsökkentés, annyira lementek a beszerzési árak.
Azóta pedig még inkább elszakadt a valóság a rezsicsökkentés mítoszától.
Tóth közérdekű adatigényléssel kikérte ezeket a szerződéseket, és
hosszú pereskedés után, részben kitakarva, de hozzájutott mostanra az
adatokhoz. Az ezekből levont szakértői megállapításokat
sajtótájékoztatón mutatta be szerdán, és végső soron arra jutott, hogy a
földgáz háztartásonként átlagosan 70 ezer forinttal kerülhetett volna
kevesebbe 2013 és 2017 között, ha az állam tényleg nem akart volna
nyerészkedni a rezsin. Ebbe persze beleszámolta már azt a jelentős
áresést is, ami a 2014-es, utolsó nagy rezsicsökkentés óta ment végbe a
világpiacon.A kormány nyerészkedése akkoriban még kisebb volt, de
még így is, 2013-ban és 2014-ben köbméterenként 3,7 forinttal, az áfát
is számolva pedig 4,71 forinttal volt magasabb a lakossági gáz ára, mint
amit az MFGK beszerzési árai indokoltak. Tóth és szakértői
arra jutottak, hogy már a nagy rezsicsökkentések két évében is összesen
11.300 forinttal fizetett egy átlagos magyar háztartás többet a gázért,
mintha a rezsit addig csökkentik, ameddig csak lehet.
Az EON miér tudja olcsóbban adni a gázt, mint az állam a "rezsicsökentettet"? 2013.01.01-óta csökkent a gáz beszerzési ára? Amit az állam nem "rezsicsökkent"? IGEN/NEM?
"Gulyás: Ha az OLAF bele akar szólni a választásokba, alapítson inkább pártot Akkor egyszer és mindenkorra mindenki jegyezze meg: AKI KRITIZÁLJA A FIDESZT, AZ BELE AKAR SZÓLNI A VÁLASZTÁSOKBA!!!" Elgurult gulás gyógyszere. :))
Mi lesz veled Magyarország?