a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Csak a válaszaid nem pontosak! - Ketten is kiegészítettük a nemtudásodat, de mégis ettől, hogy okosabb lettél, annál inkább égeted magad, mint csipkebokor a sivatagban! Ráadásul a magyar ugaron! - Na halljuk a korrepetálást! Miben tudnál segíteni?????
Durva, hogy azt nem tudod, hogy a pártja választja, a pártját meg a nép választja! Vannak ilyen demokráciák az egész világon. Hihetetlen mekkora tájékozatlansággal vagy felvértezve! - Az tényleg mindennek az alja, hogy szeretnél minél több embert lepocskondiázni, miközben kérkedsz a tudatlanságoddal! Hát lehet, hogy ezt is tanítják azokban szegregált oktatási intézményekben, ahova csak az elitnek van belépése! És még állampolgári ismeretekből is oktatnál! Voltál megválasztott a nép által megválasztott KÉPVISELŐ? Akkor lehet hivatkozásod! - Ha nem jobb lesz, ha akkor beszélned az emberi jogokról ha van mire, mert ha nem tudnád nem csak neked vannak jogaid! Ja és egy hetes elemis színvonalával mérsz! Szégyen? Az bizony!
a miniszterelnököt az Országgyűlés választja meg... a miniszterelnök-jelöltet pedig az adott párt a köztársasági elnök javaslattétele de facto csak formai elem
tehát támogatod, hogy kisz titkár legyen magyarország miniszterelnöke? Lázár szerint aki MSZMP tag volt, az '89-ig a magyarok szabadsága ellen esküdött - A miniszter szerint a becsületes élethez nem kellett párttagság. A Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség a magyar kommunista állampárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt ifjúsági szervezete volt. orbáni viktor kétszeres kisz titkár orbáni viktor a magyarok szabadsága ellen esküdött
“Bárki lehet miniszterelnök, ha megválaszthatják miniszterelnöknek!“ . Durva, hogy még azzal se vagy tisztában, hogy Magyarországon a miniszterelnököt nem választják... . Azt már megszoktam, hogy olyanok nyomják itt a Fidesz propagandát, akiknek fingjuk sincs a gazdasághoz, pénzügyekhez, meg persze a joghoz, demokráciához, stb. sem, de hogy még a hazai alap állampolgári ismeretekkel sincsenek tisztában, az mindennek az alja. Kb. egy 7.-es elemis is tudja, amit Vazsmegyei nem.
És családja minden tagja komoly gazdasági pozíciókkal rendelkezett (és rendelkezik ma is) a Horn és Gyurcsány-kormány jóvoltából (Intézték a TRABANTOK bezúzását pl.) rendelkezik azóta is, amióta az szdsz holdudvarába lépett!
engem ez egyáltalán nem érdekel az érdekel, hogy egy kisz titkár nímand miniszterelnök lehet ezzel kapcsolatban tehát az a véleményed, hogy nem számít mert xy bezzeg?
ha egy fasisztából top sztálinistává váló ember végül liberálisként a Soros Alapítvány elnöki székébe és az SZDSZ parlamenti frakciójába kerülhet akkor bármi lehetséges:)
az addig OK, hogy autoriter rendszerek is liberalizálhatják a gazdaságot, pl. Franco, Salazar vagy Pinochet nagyon szép eredményeket ért el a strukturális kiigazítás tekintetében és érdemes itt kitérni arra is, hogy az autoriter rendszer nagyon nem azonos a totalitárius rendszerrel némelyik autoriter rendszer még az un. "liberális demokráciáknál" is élhetőbb elvégre egy autoriter rezsim esetén nincs totális kontroll a lakosság fölött, a lakosság sok tekintetben akár egy demokratikus társadalomnál is szabadabb lehet a problémák inkább ott kezdődnek el, hogy az autoriter rendszer esetében nincsenek "beépített" automatikus korlátok az állam túlburjánzása előtt és emiatt tartósan általában csak olyan kis városállamok esetében kerülhetnek a fejlődés élvonalába, ahol a helyi elit a külföldi konkurencia közelsége miatt rá van kényszerítve a versenyelvű rendszer fenntartására nagyobb államok esetében azonban nem igazán jó modell az autoriter berendezkedés a tartósan valóban sikeres államok esetében inkább "libertárius" vonások voltak tetten érhetők azaz a lakosság nem kért az állami népboldogításból/védelemből/szabályozásból és a saját feje után ment hol voltak ilyen rendszerek? a telepes államokban (pl. USA, Ausztrália, Kanada, Dél Afrika, Új Zéland) ahol a frontier mentalitás nagyon sokáig hatékonyan fékezte az állami túlburjánzást + olyan "magabíró" társadalmi hozzáállást eredményezett amely nem tartott igényt a központi hatalom védelmére ráadásul ennek Európára is nagyon komoly hatása volt, mivel az ilyen államokba irányuló kivándorlás alternatívát jelentett az óvilági kizsákmányolással szemben a kivándorlók elsősorban lehetőséget kerestek, nem pedig védelmet és a távozásukkal a hátramaradók munkaerő piaci helyzete, alkupozíciója is javult persze mára már nem nagyon van néptelen vadon az efféle kirajzás számára és ezzel a modell alapjai is nagymértékben meggyengültek csak az a tanulság marad meg, hogy a szabadpiaci rendszerek nagyságrendekkel hatékonyabbak az agyonszabályozott kollektivizmusnál ebben a tekintetben eklatáns példa a fegyenctelepként induló Ausztrália amely az egy főre vetített jövedelem tekintetében röpke 100 év alatt a number 1 lett a világon
Mi lesz veled Magyarország?