Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 18:16
Előzmény: #6139  Knight Tyris
#6140
így van, egyetértek
Knight Tyris 2007. 10. 22. 18:08
Előzmény: #6138  Knight Tyris
#6139
Knight Tyris 2007. 10. 22. 18:08
Előzmény: #6137  Törölt felhasználó
#6138
Komeda,
Az 1956-os topicot nem akartam rombolni, ezért itt a logikailag HELYES következtetés a belinkelt közvélemény kutatással kapcsolatban szerintem :

Ki árulta el a külhoni magyarokat?

Azok akik NEM-mel, szavaztak és azok akik NEM MENTEK EL, hogy IGEN-NEL szavazzanak.

Nem kell ezt kicsavarni. Azok álltak ki egyedül a külhoni honfitársainkkért akik igennel szavaztak. A többiek közül SENKI MÁS...
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:55
Előzmény: #6136  Törölt felhasználó
#6137
"Nem tudom embereknek, honfitársaknak tekinteni azokat a szubhumán sejtcsomókat, akik csekélyke pénzért bértopikolóként éjt nappallá téve igyekeznek bebizonyítani itt azt, hogy a fekete valójában fehér, csak mi hülyék vagyunk, mert rosszul látjuk, meg amúgy is a színek csak közmegegyezés kérdése. Nem kertelek, mindazokat, akik ezt az országot tönkre tevő, szélsőséges, antidemokratikus, manipulatív, a hatalomhoz köröm szakadtáig mindenáron ragaszkodó, a saját népébe lövető hazug és tolvaj kormányt Júdás-pénzért védik sehonnai bitang embereknek tartom.

Mindenesetre sokatmondó, hogy egyikőtök sem kezdett érdemi vitákba az általam felvetett problémákról, mert mindnyájan sokkal fontosabbnak találtátok azt, hogy a stílusba kapaszkodva próbáljatok meg diszkreditálni valakit, ahelyett, hogy vitát folytassatok a gazdaság és a tőzsde állapotáról. Ezek vagytok ti, csak saját magatokat minősítitek.

yesterday "

Fiúk. Nyugi. Visszaolvastam a mai nap termését. Valami központi utasításra provokáltok ma? Mindannyian egyszerre itt?
Áhh. ez sem feltűnő. :DDDDDD

A véleményemet rólatok Yesterday a fenti idézetben leírta. Hozzátenni nem lehet, elvenni nem szabad.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:42
#6136
Buxer balhé csak akkor van, ha a KISZ kivonul, látom nem szeretitek a nyugalmat ŐSBOL@K.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:37
Előzmény: #6134  Törölt felhasználó
#6135
Vitorlás ne fárassz már
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:36
Előzmény: #6130  Törölt felhasználó
#6134
Pénznyelő !
Ne szórakozz már. El ne játszd itt az elégedettet, igaza teljes tudatában.
Ez már szemtelenség. Becsatlakozol a Konki által leírt hazugságba, teszed a homályos megjegyzéseidet arról, hogy mégiscsak köze lehet egy választásnak a jövőbeli tözsdei árfolyamokra. Oly módon, ahogy azt cimborád leírta.Grafikonokat is hozol, nem kicsit ROSSZAKAT. Ott van hátrébb , feketén-fehéren.El lehet olvasni.

Most meg itt szereted saját magad, és elégedetten írogatsz itt arról, hogy már megint mennyire igazad lett.

Öreg tőzsdés cimborám. Parancsolj . ÁLLÍTS valamit. Nosza, ha ennyire félre lettél értve, tessék..Mit állítasz pénznyelő ? De ne beszélj mellé.Maradj a témánál, konkrétan.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:27
Előzmény: #6132  Törölt felhasználó
#6133
Idegesek a jobbosok, semmiféle forradalmi hangulat nincs az országban. Ugrálni igy felesleges.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:21
Előzmény: #6131  Törölt felhasználó
#6132
pénznyelő láttam a tőzsdefórumon is bértopikol. A pénzért meg kell dolgozni...
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:16
Előzmény: #6130  Törölt felhasználó
#6131
"Szemir. A Pénznyelő régi bet róka, emberedre akadtál.
buxer- "

Te vitorlás ! Te itt kevered a szezont a főcsappal. Valami nincs rendben nálad nem?
Régi bét-róka? Én régebbi.ÉS? Hogy jön ez ide? Mi köze ennek bármihez?
De ne zavrjon vitorlás, szólj bele mindenbe tök feleslegesen , kevés értelemmel.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 16:10
Előzmény: #6124  Törölt felhasználó
#6130
tőzsdenyúl,

"1,4,5 erősen kérdéses " :) Hehe. Videó bizonyít 2 ill. Veres bevallotta magáról, hogy utólag visszafizette az ÁFÁ-t. Az üzlettársa már börtönben.
"2, 3" bocs, de az én erkölcseimbe nem fér bele.
"6,8,11" erkólcstelen egy kormány ez, nem kell összemosni más országokkal.
"7" Ha még igaz is lenn, amit leírtál (persze nem az), akkor is miért tüntették ki a rendőri vezetőket? Jól van fiúk, faszán kilőttétek a szemeket? Faszán megvédtetek engem, Gyurcsányt?
"9,10" Ismét a csodafegyver., amikor már nem lehet védeni a kormányt, olyan baklövést csinál, jön a demokrácia leszólása, máshol is így van, stb....

Ne mosd össze az oldalak, ilyen aljas, hozzá nem értő banda még nem vezette ezt az országot.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:56
Előzmény: #6127  Törölt felhasználó
#6129
lássuk be, hogy az ország 2/3-a nagyon hasonlóan gondolkodott és nyilatkozott a népi demokráciáról is, mint ahogy most a jelző nélküli változatáról teszik. azt is ugyanígy lelkesen elfogadták hibáival együtt és mondták, hogy az adott körülmények között nem is lehetne semmi jobb. ma ugyanazt a demagóg dumát lökik a demokrácia védelmezői. nekem mindegy, hogy szocionisták vagy fideszesek vagy milyen pártállásúak, mert egyanaz az elfuserált lelkület működik bennük, mint a '60-as vagy a '70-es évek generációiban (a felmenőkben?).
amíg ettől nem szabadul a többség, addig itt sajnos demokrácia lesz, a képmutató polgárság züllött rendszere.
nekem személy szerint tök mindegy, hogy gyurcsány vagy orbán, maszop vagy fidesz. az is mindegy, hogy megy a tőzsde vagy bezárják. se jobban se rosszabbul nem fogok élni ezektől a változásoktól. személyesen nekem csak akkor lenne jobb a közérzetem, ha a demokrácia eszménye helyett a szentkorona tan eszménye kerülne uralomra és ismét divat lenne magyarnak lenni: akkor lelkileg-szellemileg sokkal jobban érezném magamat (lehet, hogy anyagilag akkor se járnék jobban).
a történelemben levés valósága följogosít az ítéletalkotásra mindenkit, így engem is. nekem ez a véleményem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:48
Előzmény: #6118  Törölt felhasználó
#6128
"ha igazi magyarnak éreznéd magad akkor nem választanád ketté!!!"
Koi, igazi magyarnak érzem magam és én csak '56-ot ünneplem holnap. Annak van ugyanis az ünnepe. A tavalyi tankelkötést nem tartom nemzeti ünnepnek. Mert nem az. Az a baj, ha te annak tartod. A ki az igazi magyar kérdést pedig hagyjuk. Én nem vonom kétségbe senkijét, te se tedd velem. Oké?
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:30
#6127
25 éve még a Vasas Művelödési központba jártak szórakozni nov 7-én. "prolik" az operába. Valljuk be nem is oda valók. olyanok mint a karácsonyfán a műhó.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:27
Előzmény: #6124  Törölt felhasználó
#6126
Egy más rendszerben Mianmarban nem jó tüntetőnek lenni. Azért nálunk más helyzet van, ha ezt valaki nem látja...
De ha Párizsban vagy Dániában jársz, ott is láthatsz cifra dolgokat tüntetőkkel és rendőrökkel. Nem olyan rossz "rendszerek" azok.

Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:24
Előzmény: #6122  Törölt felhasználó
#6125
Sokakat fognak még itt meglepetések érni 2010-ben.

Az MDF borzasztóan nyert 1990-ben, 1994-en lemosták őket Hornék. 4 év alatt mindent elveszítettek.

A csendes többség fog még rimánkodni azért, hogy a fidesz nehogy 2/3-os többséggel nyerjen.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:22
Előzmény: #6121  Törölt felhasználó
#6124
Sajnos, egy elég átlagos közép-kelet európai demokrácia.

1., 4., 5. kérdésed nekem még nem bizonyított a médiából nyert információk alapján. Addig én nem nyilatkozom amíg nekem nem egyértelmű. Mindhárom eset most nekem erősen kétséges.

A 2. és 3. a rendszerváltáskor hozott döntés eredménye - az előző rendszer embereit nem zártuk ki a közéletből, annak ez az eredménye. Utólag nem szerencsés a hibás döntéseken sokat siránkozni, nézz előre. Persze jó, ha belátod a hibát, sokan ezt sem teszik meg.

6., 8,. 11. Semmilyen rendszerben nincs tökéletes vezetés, ha valami nem tetszik, majd nem rájuk szavazol. Ez a demokrácia. Nekem sem tetszik, főleg az nem, hogy sok-sok ilyen ügy után még mindig a porondon van a két nagy szar párt. Én ezek miatt nem szavazok rájuk, de sokan mégis. Hát evvan.

7. A tömegoszlatásnak megvannak a szakmai kritériumai, ami alapján meglepően dilettáns volt a rendőrség sokszor, ezt pedig a végén "túlkompenzálta". Hagyd azt a hülyeséget, hogy tüntetőkre támadt a rendőrség. Először bűncselekményeket elkövetők támadtak a rendőrökre, ami egy hosszú "csatába" torkollott, ahol voltak rendőri hibák is. Nem úgy történt, hogy egyszercsak du. minden irányból hirtelen rárontottak az Astoriára. Az már reggel elkezdődött szépen. Az Astoriánál a puskaporszagról kiabáló népvezért hallgatókat pedig utolérte a puskaporszag, miközben a vezér elfutott.

9., 10. Érdekes ország az, ahol ezt valaki kimondja. Általában így működik a demokrácia, csak nem szoktak beszélni róla "nyíltan".

Folytasd, a baj az, hogy ugyanekkora listát lehet írni a politikai élet többi szereplőjéről, csak van aki felejt (tudod, van aki azt mondja, a törvényszegésből majd kimos az ügyvéd, oszt jó napot, meg az állami vagyon esetén hülyének lenni jog stb..).
Szerintem ez egy többé-kevésbé normálisan működő demokrácia. Sokaknak nem tetszett a Fidesz kormányzás négy éve, örültek amikor kiszavazhatták. Sokaknak nem tetszik Fletó 6 vagy 8 vagy ki honnan számolja éve. Majd örül ha mehet kiszavazni. Ez egy ilyen játék, ilyen szabályokkal.
Lehet más szabályokkal is játszani, de az általában a többségnek rosszabb (kevésbé szabad) életet hoz.

Diktatúrában ölnek (lőnek), demokráciában lopnak, hazudnak. Ez röviden jól leírja, mi közül választhatsz. Most demokrácia van, lopnak, hazudnak. Lehet listázni. Lesz az még hosszabb is. (Tudod, reggel megnézed az újságot: na, ma ki lopott?)

Ha szebb demokráciát akarsz, ne szavazz arra, aki a fentiekhez hasonlókat elköveti. Nagyon hamar elfogynak(tak) a jelöltek.

Egyébként elég fiatal még ez a demokráciánk, fejlődhet még sokat. Fog is, valamerre. Amerre hagyjuk.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:21
Előzmény: #6122  Törölt felhasználó
#6123
buxi !
te hol élsz?

ha szar melett gugolnál ,akkor is csenben lennél???
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:12
Előzmény: #6121  Törölt felhasználó
#6122
Ezek a szélsőségesek ország lejárató gyülölet hazugságai. Ti hulenek nézitek a csendes választó többséget.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 14:00
#6121
Lezárva a személyeskedést a következő kérdésekre keresem a választ. Pénznyelő, konki, fretek, buxer, tőzsdenyúl, segítsetek.

1. Milyen ország az, ahol a pénzügyminiszter ÁFA-csaló?
2. Milyen ország az, ahol a gazdasági miniszter 26 évesen állami megrendelésekből milliárdos lesz?
3. Milyen ország az, ahol a miniszterelnök volt kommunista és miliárdos lesz az előző rendszerből fenmmaradt kapcsolatai révén kiprivatizált cégek által?
4. Milyen ország az, ahol a pénzügyminiszter fia zsarolási ügybe keveredik?
5. Milyen ország az, ahol az EU és egyéb állami pézeket a minisztériumokból irányítva, szervezetten nyúlják le?
6. Milyen ország az, ahol a titokminiszter fenyegeti a médiát, ha róla kedvezőtlen híreket jelentet meg?
7. Milyen ország az, ahol a forradalomra emlékező emberekre a saját rendőrsége támad és 1 évvel később sincsenek rendőri felelősségre vonások a brutalitások után? A rendőri vezetőket pedig kitüntetik.
8. Milyen ország az, ahol a liberális városvezető nem létező táblákat rakat az utcára megakadályozadó a kormány ellenes tüntetéseket?
9. Milyen ország az, ahol a miniszterelnö beismeri, hohy végig hazudva jutottak a hatalomra?
10. Milyen ország az, ahol a miniszterelnök beismeri, hogy 4 évig nem csináltak semmit?
11. Milyen ország az, ahol a miniszterelnök azt mondja a tüntetőkre, hogy "tüntessenek csak, aztán maj megunjág és hazamennek?
12. Milyen ország az, ahol az ember legalapvetőb igényéről, az EÜ ellátáshoz való jogáról a megkérdezése és jóváhagyása nélkül egy szűk csoport dönt?

Folytatom még, ha lesz kedvem.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek