Topiknyitó: Portfolio 2018. 05. 12. 13:23

Megfenyegette a Fideszt a pártcsaládja! - Kizárhatják a Néppártból  

Ugrás a cikkhez
Noha a magyar kormány szerint Orbán Viktor brüsszeli látogatásának apropóját a jövõ évi EP-választások adták, Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetõje most arról beszélt, hogy ha Orbán Viktor és kormánya nem tartják
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 05. 15. 10:53
Előzmény: #117  signal2
#120
Nem?
Tényleg? Ezt hol olvastad?
Belinkelnéd, hogy én is elolvashassam?
.
Látod ennek a stílusnak semmi értelme!  
csendben 2018. 05. 15. 10:50
Előzmény: #115  pampa
#119
"az EU  BEFOGADJA azokat akik LEGÁLIS MIGRÁNSKÉNT érkeznek"
.
mivel az ENSZ megszünteti az illegális migráció fogalmát.....A logikádban(?) van a hiba: ha megkülönböztetnek LEGÁLIS-t,akkor VAN illegális is.Nagy baj,ha ezt nem éreted!
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:47
Előzmény: #115  pampa
#118
Tehát szerinted azért nem szabad aláírni, mert beszoptad, amit a Szíjjártó kamuzott a szövegről. Lelked rajta.
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:47
Előzmény: #115  pampa
#117
Nem szünteti meg az ENSZ az illegális migráció fogalmát...
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:46
Előzmény: #111  pampa
#116
Terelés. Először az az állításom, hogy nincs benne olyan, aminek a betartása számunkra hátrányos lenne.
pampa 2018. 05. 15. 10:45
Előzmény: #113  Peterbond
#115
Miért kell lefutni mindig ugyanazokat a köröket?
.
Nem figyelsz?
2015-ben az ENSZ foglakozott azzal, hogy emberi ALAPJOGGÁ tegye a migráláshoz való jogot?
.
Mert a mostani megállapodást  ez borította!
.
"az EU  BEFOGADJA azokat akik LEGÁLIS MIGRÁNSKÉNT érkeznek"
.
mivel az ENSZ megszünteti az illegális migráció fogalmát.....
j
milyen migránsok fognak Európába érkezni?
.
Nem tudom érthetőbben elmagyarázni, miért nem szabad aláírni!
Peterbond 2018. 05. 15. 10:38
Előzmény: #112  pampa
#114
Linkeld mar be legyszives mert napok ota keptelen vagy ra. Te is csak a Szijgyarto adta velemenyt irod le es azt is az indexrol olvastad. De ugy alitod be mintha te attanulmanyoztad volna a dolgot.
Peterbond 2018. 05. 15. 10:35
Előzmény: #107  pampa
#113
Amugy ha ez annyira hatranyos az EUra nezve miert irtuk ala a korabbi verziot 2015ben?
Miert tamogatta 27 !!! Unios orszag kozte a masik 3 V4 orszag is csak mi nem? Pedig pl a lengyeleket aztan nem vadolhatod migranstamogato politikaval.
pampa 2018. 05. 15. 10:35
Előzmény: #110  Peterbond
#112
Kivonatot.
Nem FIDESZ pártpropaganda oldalról. Ott bírálták érte a fideszt mármint azért mert vétózott.
Így feltételezem, hogy nem a FIDESZ szemszögéből mutatták be, másolták, fordították le a részeket.
pampa 2018. 05. 15. 10:32
Előzmény: #108  signal2
#111
Az ENSZ új migrációs paktuma ellenben tartalmazza azokat a fontos elemeket, amelyeket lent idéztem, hogy ti. a migrációs politika kialakítása továbbra is az országok szuverén joga, a dokumentum nem bír kötelező jogi jelleggel (tehát nem tudja alapjoggá tenni a migrációt), ".Ahogyan egy két másik ENSZ előírás sem "kötelező" érvényű, de a többiek büntetik azokat akik nem tartják be! Természetesen SZELEKTÁLVA, így van akit büntebnek a be nem tartásért és van olyan akit nem!.Egy ilyen rendszerben működő szervezetben nem szabad aláírni olyan új megállapodást ami NEM KÖTELEZŐ ÉRVÉNYŰ MINDEN TAGÁLLAMRA nézve!.Mit írtam az önkéntes is alkalmas arra, hogy a többség visszaéljen vele!
Peterbond 2018. 05. 15. 10:27
Előzmény: #107  pampa
#110
Miert TE olvastal?
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:25
Előzmény: #106  Vazsmegyei
#109
Így van a második fele a véleményem. Oda is írtam, hogy "szerintem". Ellenben úgy látom, hogy a te véleményed 1/1 Szíjjártó véleménye, akinek a dokumentummal kapcsolatos állításai nehezen találhatóak meg a dokumentumban.
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:24
Előzmény: #107  pampa
#108
Amire válaszoltál, az az ENSZ új tervezete, nem az EU-Afrika megállapodás. Utóbbi nem elérhető, így majd csak akkor tudok nyilatkozni róla, ha olvastam. 
Az ENSZ új migrációs paktuma ellenben tartalmazza azokat a fontos elemeket, amelyeket lent idéztem, hogy ti. a migrációs politika kialakítása továbbra is az országok szuverén joga, a dokumentum nem bír kötelező jogi jelleggel (tehát nem tudja alapjoggá tenni a migrációt), és a célok között másodikként említi a migrációt kiváltó okok helyi kezelését. Aki ezen feltételek mellett nem tudja elfogadni a dokumentumot, az megítélésem szerint akadályozza a migráció kezelését elősegítendő megoldási folyamatot.  
pampa 2018. 05. 15. 09:32
Előzmény: #105  signal2
#107
Találtál benne az afrikai felekre KÖTELEZŐEN betartandó előírást?
Esetleg csak JAVASLAT,ELVÁRÁS és SZÁNDÉK az ami az Afrikai feleket érinti?
.
Olvastad azt a részt amiben az EU VÁLLAJA ,hogy BEFOGADJA a LEGÁLISA érkezőket?
.
Nem érzed úgy, hogy ez a megállapodás az EU szempontjából hátrányos?
Vazsmegyei 2018. 05. 15. 09:11
Előzmény: #105  signal2
#106
Az első feltételezésed 50%-ban igaz! A második feltételezésed abszolut a saját véleményed!
 Mivel a kormány nem írta alá a dokumentum sem tartalmazza azt a pontot, ami miatt nem lett aláírva! Másképpen  a migráció megfogalmazása miatt nincs egyetértés!
signal2
signal2 2018. 05. 14. 10:51
Előzmény: #103  Vazsmegyei
#105
És melyik lenne az? Csak mert a tervezet konkrét pontjai, hogy 
"The Global Compact is a non-legally binding document." 
"The Global Compact reaffirms the right of States to exert sovereign jurisdiction with regard to national migration policy. It strengthens the capacity of States to exercise their prerogatives responsibly as they determine the conditions under which nonnationals may enter, reside and work on their territory." 
"Minimize the adverse drivers and structural factors that compel people to leave their country of origin"
.
Magyarul:
jogilag nem kötelező, megerősíti az országok szuverén jogát saját migrációs politikájuk kialakítására és a célok között másodikként sorolja, hogy minimalizálni kell azokat a tényezőket, amelyek a saját országuk elhagyására kényszerítik az embereket.
.
Szerintem ezeket a pontokat nem annulálja pl. az az általános kijelentés a dokumentumban, hogy egyébként mindenkinek az az érdeke, hogy a migráció rendezett legyen, illetve, hogy a jól szervezett migráció hozzájárul a prosperitáshoz. 
.
Én a doksi elolvasása után még mindig azt gondolom, hogy a kormány 1. nem tájékoztat korrekten a témában, csak a saját narratíváját közli, 2. belpolitikai célokból inkább akadályozza egy minden ország számára valamennyire elfogadható konszenzus kialakulását. 
utopia
utopia 2018. 05. 14. 09:59
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#104
Majd a lengyelekkel együtt megalapítják az EU-ellenes ligát.
Vazsmegyei 2018. 05. 14. 09:59
Előzmény: #101  signal2
#103
Szintén egy oda nem illő passzus miatt! Nem az egészet kifogásolja Magyarország!
Vazsmegyei 2018. 05. 14. 09:57
Előzmény: #99  signal2
#102
Azért mert amikor "arról" írt a nemzetközi média csak azt közölték, hogy az Orbán NEM írta alá! Akkor sem közölték a konkrét javaslatokat, amiből csak egy passzusát miatt nem írta  alá Magyarország!
signal2
signal2 2018. 05. 14. 09:55
Előzmény: #97  signal2
#101
Ez pedig az ENSZ új tervezet a migrációra, amelyet szintén nem akarunk aláírni:
https://refugeesmigrants.un.org/sites/default/files/180205_gcm_zero_draft_final.pdf

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek