Topiknyitó: Portfolio 2018. 05. 12. 13:23

Megfenyegette a Fideszt a pártcsaládja! - Kizárhatják a Néppártból  

Ugrás a cikkhez
Noha a magyar kormány szerint Orbán Viktor brüsszeli látogatásának apropóját a jövõ évi EP-választások adták, Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetõje most arról beszélt, hogy ha Orbán Viktor és kormánya nem tartják
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 05. 15. 14:31
Előzmény: #156  pitcairn2
#159
így van, és ebben nincs is változás.
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 14:27
Előzmény: #155  pitcairn2
#158
Lent találod a találós kérdésem tárgyát: vajon miröl van szó, miröl nincs szó, és természetesen, honnan az idézet? Segítek: egy európai ország hatályos migrációs politikai stratégiája tartalmazza ezt a szöveget...
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 14:25
Előzmény: #155  pitcairn2
#157
"...fontos, hogy a stratégiai célkitűzések kellő rugalmasságot biztosítsanak az előre nem látható események következtében Magyarországra érkezők számára humánus és hatékony védelem biztosítására. A nemzetközi védelmet kérők kapcsán a jövőbeli kihívások mind mennyiségi, mind minőségi szempontból jelentkeznek. Mennyiségi kihívást jelent a menedéket kérők számának ingadozása. Előre kiszámíthatatlan az érkezők száma és az érkezés üteme. Az egyszerre nagyobb számban illegálisan érkezők fogadására fel kell készülni mind a befogadó intézményeknek, mind a hatósági eljárásokat lefolytató szerveknek..."
pitcairn2 2018. 05. 15. 13:55
Előzmény: #152  signal2
#156
betörő =/= vendég
pitcairn2 2018. 05. 15. 13:55
Előzmény: #152  signal2
#155
illegális behatolók befogadásáról azonban egy árva szó sem volt...
pitcairn2 2018. 05. 15. 13:54
Előzmény: #153  -pny
#154
dehogynem:)
-pny
-pny 2018. 05. 15. 13:47
Előzmény: #150  pitcairn2
#153
Nem, nem ez a lényege.
signal2
signal2 2018. 05. 15. 13:45
Előzmény: #145  pampa
#152
A saját döntésünk alapján azt írtuk bele, hogy Magyarország legyen vonzó célpont, és a kormány szorosan működjön együtt a civil szervezetekkel...
signal2
signal2 2018. 05. 15. 13:44
Előzmény: #146  pampa
#151
1. Az ENSZ nem lobbizik azért, hogy hogy kikerüljön a büntetőtételek közül a tiltott határátlépés. Ez nincs benne semmilyen dokumentumban.
.
2. Az EU-ban nincs olyan terv, hogy a migrációt közösségi szintre emeljék, csak olyan van, ami a menekültügyi eljárásokat emelné közösség szintre.
.
Neked tévképzeteid vannak a helyzetről, és azokkal nehéz vitatkozni.
pitcairn2 2018. 05. 15. 13:37
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#150
ez inkább a modern demokrácia lényege:)
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 13:35
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
++
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 13:27
Előzmény: #147  Tibi0002
#148
Ő futtatja a köröket.
(agymosás fórum szinten)
Tibi0002 2018. 05. 15. 13:23
Előzmény: #144  signal2
#147
Bárcsak olyan jó tőzsdés lehetnék, mint amilyen aktív pampa a fórumon. :)
pampa 2018. 05. 15. 13:17
Előzmény: #144  signal2
#146
Látod futjuk a köröket......

Amennyiben az ENSZ azért lobbizik, hogy kikerüljön a büntetőtételek közül a tiltott határátlépés..... akkor mi lesz az a ok amiért egy bangladesit Magyarországon bíróság elé állíthatsz?
Milyen JOGI státusza lesz Magyarországon?
pampa 2018. 05. 15. 13:14
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#145
Egy ország migrációs stratégiája  a SAJÁT döntésére épül!
.
Magyarország az ellen tiltakozik, hogy az EU ezt a döntést Brüsszeli hatáskörbe szeretné vonni.
.
Ezt szokták itt rendszeresen "összemosni".
signal2
signal2 2018. 05. 15. 13:13
Előzmény: #143  pampa
#144
De nincs benne ilyen, hogy nem lesz illegális migráció...
pampa 2018. 05. 15. 13:09
Előzmény: #142  signal2
#143
Milyen "fogalmat" kell egységesíteni?
.
Én egyedül az ILLEGÁLIS eltörlést látom a fő feladatnak ebben a kérdésben!
 Ami után pedig jön az ENSZ "nem kötelező" érvényű javaslata.....
signal2
signal2 2018. 05. 15. 12:48
Előzmény: #140  pampa
#142
Nem kell engedélyezni, most úgy látom, hogy általánosítani, egységesíteni akarják a fogalmakat, eljárásokat, alapelveket. Az embercsempészet ellen pedig egységes, összehangolt fellépést sürgetnek.
signal2
signal2 2018. 05. 15. 12:47
Előzmény: #135  Vazsmegyei
#141
Egyetértek a gondolatmeneteddel. Én nem értem, hogy az USA, Nagy-Britannia, Oroszország, vagy aktuálisan Törökország hogy a fenébe képzeli, hogy kinevezi magát más országokban igazságosztónak. A vége mindig háború, hanyatlás. A többi fejlett ország meg issza a levét.
pampa 2018. 05. 15. 12:35
Előzmény: #134  signal2
#140
Valójában épp az ellenkezőjére törekednek: azaz visszaszorítani az embercsempészetet, a veszélyes illegális belépéseket, és inkább még szabályozottabb és kézben tartottabb mederbe terelni a migrációt, ha már úgy is van.".Amit kérsz az létező folyamat.A svédek már nagyon régóta alkalmazzák.Most is BÁRMELYIK ország korlátlan számban fogadhat be más országokból embereket!Mit kell ezen engedélyezni,szabályozni?
Vazsmegyei 2018. 05. 15. 12:05
Előzmény: #136  Peterbond
#139
A bibi ott van, hogy az ENSZ még a világkvótát sem volt hajlandó elfogadni, mert saját megoldása van az ENSZnek az országok kényszerítésére!
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 12:02
Előzmény: #136  Peterbond
#138
Hovatovább, a hatályban lévö (fidesz által létrehozott) Magyar Migrációs Stratégia is azt mondja, úgy fogalmaz,  hogy a migráció érték, lehetöség amit meg kell ragadni. Csak megy a folyamatos, nonstop folyékony hazudozás, itt is. Az embernek az az érzése, ha nem hazudnának valami pofátlant egy nap, akkor másnap nem kelne fel a nap. Lételemük...
Vazsmegyei 2018. 05. 15. 12:01
Előzmény: #131  -pny
#137
Nem te döntöd el a kormány helyett, hogy kit tart olyan veszélyeztetett menekültnek, amelyeket hajlandó időlegesen befogadni! Nem a te ajánlásodban fogják megoldani!
 Folyamatosan propagandista szervezettséggel ontod ezt a kitalált helyzetet! Semmi valóságalapja nincs a tálalásodnak! 
Miért is nem zavarja a hazugságcunamid a gondolataidat? Azért mert ragaszkodsz a saját kitalált "feltételezésed" tartalmához! Abbahagyhatnád, mindenki jobban járna az ismétléseid magyarázatának újratárgyalásának az elmaradásával!
Peterbond 2018. 05. 15. 11:49
Előzmény: #115  pampa
#136
De en figyelek. Ez azon a csucson hangzott el ahol Orban a vilagkvota mellett ervelt vagy ez utana volt? Mert akkpr valahogy o is maskepp alt a migraciohoz. Akkor meg nem az "ensz ne mondja meg" volt az elv hanem pont ellenkezoleg. Amugy meg Szijgyartoek erveleseben sinxs semmi ilyesmi amit irsz es a google se talalja ezert en nem tudom milyen koroket futnank ujra? 
Vazsmegyei 2018. 05. 15. 11:44
Előzmény: #127  signal2
#135
//"Valójában épp az ellenkezőjére törekednek: azaz visszaszorítani az embercsempészetet, a veszélyes illegális belépéseket, és inkább még szabályozottabb és kézben tartottabb mederbe terelni a migrációt, ha már úgy is van."//
Bocs, hogy szövegkörnyezetedből ezt az egy mondatot emeletem ki! A többi véleményedet osztom is!Annyit lehet véleményeznem, hogy ezzel az ENSZ logikával  éppen az embercsempészetet pártolják!
 Nem lenne olyan migráció, ami ellenőrizetlen, ha nem "keletkeztetnének" folyamatosan háborús helyzeteket! Ahelyett, hogy a terroristák ellen lépnének fel, inkább országokat neveznek ki   a "terroristák" támogatásának vádjával! 
Aztán nem a terroristák ellen lép fel az ENSZ és nagy "támogatói", hanem az egyes országo(t)kat kezdik lehetetlenné tenni. 
Ez a gondolat éppen abban nyer kifejezést, ha már van "terrorizmus", akkor jogosan lépnek fel egy kiválasztott ország ellen is! Csak meg kell gyanúsítani az aktuális országot!
 Miért nem a BokoHaram ellen lépnek fel?  Azért mert az a szervezet indítja a migráció afrikai üzletét! Üzlet van és embercsempészet! Éppen ez az amit nem kellene támogatni akkor sem, ha MÁR VAN!
signal2
signal2 2018. 05. 15. 11:44
Előzmény: #132  pampa
#134
Hírek? Kössz, nem a Magyar Idők átértelmezését szeretném látni, hanem az eredetit. Lent linkeltem neked.Ebben, ahogy lentebb írtam 1 hasonló mondat van:
.
"Ensure that national legislation reflects irregular entry as an administrative, not a criminal offence, penalizes smugglers where they have a financial or material benefit, and enhances penalties for smuggling of migrants under aggravated circumstances, in accordance with international law" - ez azonbna az embercsempészet rész alatt van, tehát ez azokra vonatkozik.
.
Az odabiggyesztett mondatodat pedig nem találom a tervezetben. Segíts, kérlek!
csendben 2018. 05. 15. 11:38
Előzmény: #132  pampa
#133
A Google ilyen tartalmat :"rá az ENSZ ki szeretné venni a büntethetőség alól az engedély nélküli határátlépést." nem, talál......
pampa 2018. 05. 15. 11:20
Előzmény: #127  signal2
#132
Olvasd rendszeresen a híreket.
.
pl. keress rá az ENSZ ki szeretné venni a büntethetőség alól az engedély nélküli határátlépést.
Ugyan miért?
.
Értem én, hogy oldalakon keresztül azzal foglalkoznak, hogy meg kell szüntetni a kiváltó okokat... 
.
Klímaváltozást! Hogyan? Vízhiányt! Hogyan? Termőföld vesztést! Hogyan? Túlnépesedést! Hogyan?  stb....
.
végére egy sorba odarittyentik: 
.
 minden ember joga eldönteni, hol szeretne élni.
.
És ennyi!
Értelmetlenné válik az elő akár több száz oldalnyi megállapítás, tervezet, elképzelés....
-pny
-pny 2018. 05. 15. 11:17
Előzmény: #129  pampa
#131
“Az igazi menekült ott él az országhatárhoz közel, hogy amint béke lesz hazatérhessen”
.
Mondom én... Tehát Orbánék muszlim “menekültjei” nem is menekültek.
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 11:15
Előzmény: #129  pampa
#130
ne terelj!
pampa 2018. 05. 15. 11:13
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#129
nem menekültekről beszélünk..Az igazi menekült ott él az országhatárhoz közel, hogy amint béke lesz hazatérhessen!Emlékezz vissza pont te másoltál be egy cikket az IGAZI menekültről!.Most a migrálásról beszélünk.A meneküléshez való jogot nagyon pontosan szabályozza az ENSZ!.pl. ezt a szabályt a törökök megsértik!.Olvastál ezért büntetést amit az ENSZ szabott ki?
signal2
signal2 2018. 05. 15. 11:13
Előzmény: #127  signal2
#128
Illetve annyi törekvés látszik benne, hogy ha valakit embercsempészek hoznak, akkor azt ne bűnügyi szempontból tekintsék illegálisnak, hanem adminisztratív szempontból. Ezzel én sem értek egyet, hacsak nem akaratán kívül csempészik, de azt nehezen tudom elképzelni. 
signal2
signal2 2018. 05. 15. 11:08
Előzmény: #124  pampa
#127
Olvastam. Sem abban, sem az ENSZ tervezetben nincs olyan, hogy ha valaki engedély nélkül lép egy ország területére vagy tartózkodik ott, az lenne lenne ezentúl illegális migráns. Ez ugyanis a definíciója. Az, hogy az ENSZ főtitkárnak az a véleménye, ,hogy egyébként a migráció előnyös, vagy legalábbis azzá lehet tenni, sehol nem jelenti azt, hogy ezentúl majd szabályok és korlátok nélkül lehet egy ország területére lépni. Valójában épp az ellenkezőjére törekednek: azaz visszaszorítani az embercsempészetet, a veszélyes illegális belépéseket, és inkább még szabályozottabb és kézben tartottabb mederbe terelni a migrációt, ha már úgy is van. És ettől még - ahogy lent is írtam - elsődleges cél a migráció kiváltó okainak kezelése, hogy az emberek ne is kényszerüljenek elhagyni szülőhazájukat.
-pny
-pny 2018. 05. 15. 11:07
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Folyamatosan lövi az öngólokat, most éppen azt bizonygatja, hogy Orbánék befogadott “menekültjei” is illegális migránsok.
Törölt felhasználó 2018. 05. 15. 11:05
#125
menekült az illegális?
))
ébresztő
pampa 2018. 05. 15. 11:02
Előzmény: #122  signal2
#124
Az az ILLEGÁLIS amit LEGÁLISSÁ kell tenni?
.
Olvasd el az előző cikket.
pampa 2018. 05. 15. 11:00
Előzmény: #120  pampa
#123
Hogy miről is van szó?
A 168 Óra már hétvégén beszámolt arról, hogy egy publicisztikába kapaszkodva, azt hazug módon félremagyarázva, egy tagállamok számára kötelezettséget sem jelentő nyilatkozattól „óvja" Magyarországot a Fidesz. A sort persze Szijjártó kezdte még a múlt hét végén, erre reagált is gyorsan a Fidesz, majd most, kvázi a kormánypártok felkérésére maga az Orbán-kormány úgy találta: megengedhetetlen az ENSZ-migrációs csomagjáról való tárgyalás is.
Mindezt az ENSZ főtitkárának nyilatkozatára hivatkozva teszik, amelyben azonban António Guterres semmi olyat nem írt, amit az Orbán-kormány most fölró neki.
Megírtuk: Magyarországon, magyar nyelven a Népszava tette közzé az ENSZ főtitkárának véleménycikkét, amelynek címe valóban az volt: „A migráció igazi lehetőség". Ugyanakkor António Guterres semmiféle kötelező és hatalmas betelepítési tervről nem írt. Arra hívta ellenben fel a figyelmet: „A demográfiai nyomás és a klímaváltozás hatására valószínűsíthetően a következő években tovább folytatódik a migráció. A nemzetközi közösségnek viszont van választási lehetősége. Dönthetünk arról, hogy a migráció a jólét és a nemzetközi szolidaritás forrása legyen, vagy pedig az embertelenség és a társadalmi súrlódások szinonimája."
.
António GuterresAz ENSZ-főtitkár arról is írt, február 5-én
első ízben tárgyalnak a kormányok az Egyesült Nemzetek Szervezetében egy migrációról szóló átfogó nemzetközi megállapodásról. Az egyezmény formailag nem szerződés lesz, és nem jelent kötelezettségeket az államok számára."
Ettől a még nem is látott dokumentumtól retteg most a Fidesz, illetve az Orbán-kormány, s ez az, amiről tárgyalni sem hajlandóak, sőt, hogy hangzatosabb és provokatívabb legyen: „felmondanák" a tárgyalássorozatot."
.
A "sorok" között érdemes olvasni.....a lényeg ott van.....
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:57
Előzmény: #120  pampa
#122
Annak nincs értelme, amit te csinálsz! Az ENSZ új tervezetében 8!!!! alkalommal szerepel az illegális migráció kifejezés. Ebből gondolom, neked is egyértelmű, hogy a fogalom nem kerül megszüntetésre. Szíjjártó megint, nagyon átbaszta a teljes magyar népet, és milliók szopják be.
.
-> na, ezért megy el az értelmesebbje, ha nem lenne világos.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 15. 10:55
#121
"ha Orbán Viktor és kormánya nem tartják magukat az európai értékekhez, akkor nem lehet az Európai Néppárt tagja."
Nincs semmi baj. Mi nyugodtan élhetünk továbbra is egy olyan kormány elnyomása alatt, amelyik nem tartja magát az európai értékekhez. Mi ezt szeretjük. Kitolás lenne velünk, ha nem ezt kapnánk.
pampa 2018. 05. 15. 10:53
Előzmény: #117  signal2
#120
Nem?
Tényleg? Ezt hol olvastad?
Belinkelnéd, hogy én is elolvashassam?
.
Látod ennek a stílusnak semmi értelme!  
csendben 2018. 05. 15. 10:50
Előzmény: #115  pampa
#119
"az EU  BEFOGADJA azokat akik LEGÁLIS MIGRÁNSKÉNT érkeznek"
.
mivel az ENSZ megszünteti az illegális migráció fogalmát.....A logikádban(?) van a hiba: ha megkülönböztetnek LEGÁLIS-t,akkor VAN illegális is.Nagy baj,ha ezt nem éreted!
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:47
Előzmény: #115  pampa
#118
Tehát szerinted azért nem szabad aláírni, mert beszoptad, amit a Szíjjártó kamuzott a szövegről. Lelked rajta.
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:47
Előzmény: #115  pampa
#117
Nem szünteti meg az ENSZ az illegális migráció fogalmát...
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:46
Előzmény: #111  pampa
#116
Terelés. Először az az állításom, hogy nincs benne olyan, aminek a betartása számunkra hátrányos lenne.
pampa 2018. 05. 15. 10:45
Előzmény: #113  Peterbond
#115
Miért kell lefutni mindig ugyanazokat a köröket?
.
Nem figyelsz?
2015-ben az ENSZ foglakozott azzal, hogy emberi ALAPJOGGÁ tegye a migráláshoz való jogot?
.
Mert a mostani megállapodást  ez borította!
.
"az EU  BEFOGADJA azokat akik LEGÁLIS MIGRÁNSKÉNT érkeznek"
.
mivel az ENSZ megszünteti az illegális migráció fogalmát.....
j
milyen migránsok fognak Európába érkezni?
.
Nem tudom érthetőbben elmagyarázni, miért nem szabad aláírni!
Peterbond 2018. 05. 15. 10:38
Előzmény: #112  pampa
#114
Linkeld mar be legyszives mert napok ota keptelen vagy ra. Te is csak a Szijgyarto adta velemenyt irod le es azt is az indexrol olvastad. De ugy alitod be mintha te attanulmanyoztad volna a dolgot.
Peterbond 2018. 05. 15. 10:35
Előzmény: #107  pampa
#113
Amugy ha ez annyira hatranyos az EUra nezve miert irtuk ala a korabbi verziot 2015ben?
Miert tamogatta 27 !!! Unios orszag kozte a masik 3 V4 orszag is csak mi nem? Pedig pl a lengyeleket aztan nem vadolhatod migranstamogato politikaval.
pampa 2018. 05. 15. 10:35
Előzmény: #110  Peterbond
#112
Kivonatot.
Nem FIDESZ pártpropaganda oldalról. Ott bírálták érte a fideszt mármint azért mert vétózott.
Így feltételezem, hogy nem a FIDESZ szemszögéből mutatták be, másolták, fordították le a részeket.
pampa 2018. 05. 15. 10:32
Előzmény: #108  signal2
#111
Az ENSZ új migrációs paktuma ellenben tartalmazza azokat a fontos elemeket, amelyeket lent idéztem, hogy ti. a migrációs politika kialakítása továbbra is az országok szuverén joga, a dokumentum nem bír kötelező jogi jelleggel (tehát nem tudja alapjoggá tenni a migrációt), ".Ahogyan egy két másik ENSZ előírás sem "kötelező" érvényű, de a többiek büntetik azokat akik nem tartják be! Természetesen SZELEKTÁLVA, így van akit büntebnek a be nem tartásért és van olyan akit nem!.Egy ilyen rendszerben működő szervezetben nem szabad aláírni olyan új megállapodást ami NEM KÖTELEZŐ ÉRVÉNYŰ MINDEN TAGÁLLAMRA nézve!.Mit írtam az önkéntes is alkalmas arra, hogy a többség visszaéljen vele!
Peterbond 2018. 05. 15. 10:27
Előzmény: #107  pampa
#110
Miert TE olvastal?
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:25
Előzmény: #106  Vazsmegyei
#109
Így van a második fele a véleményem. Oda is írtam, hogy "szerintem". Ellenben úgy látom, hogy a te véleményed 1/1 Szíjjártó véleménye, akinek a dokumentummal kapcsolatos állításai nehezen találhatóak meg a dokumentumban.
signal2
signal2 2018. 05. 15. 10:24
Előzmény: #107  pampa
#108
Amire válaszoltál, az az ENSZ új tervezete, nem az EU-Afrika megállapodás. Utóbbi nem elérhető, így majd csak akkor tudok nyilatkozni róla, ha olvastam. 
Az ENSZ új migrációs paktuma ellenben tartalmazza azokat a fontos elemeket, amelyeket lent idéztem, hogy ti. a migrációs politika kialakítása továbbra is az országok szuverén joga, a dokumentum nem bír kötelező jogi jelleggel (tehát nem tudja alapjoggá tenni a migrációt), és a célok között másodikként említi a migrációt kiváltó okok helyi kezelését. Aki ezen feltételek mellett nem tudja elfogadni a dokumentumot, az megítélésem szerint akadályozza a migráció kezelését elősegítendő megoldási folyamatot.  
pampa 2018. 05. 15. 09:32
Előzmény: #105  signal2
#107
Találtál benne az afrikai felekre KÖTELEZŐEN betartandó előírást?
Esetleg csak JAVASLAT,ELVÁRÁS és SZÁNDÉK az ami az Afrikai feleket érinti?
.
Olvastad azt a részt amiben az EU VÁLLAJA ,hogy BEFOGADJA a LEGÁLISA érkezőket?
.
Nem érzed úgy, hogy ez a megállapodás az EU szempontjából hátrányos?
Vazsmegyei 2018. 05. 15. 09:11
Előzmény: #105  signal2
#106
Az első feltételezésed 50%-ban igaz! A második feltételezésed abszolut a saját véleményed!
 Mivel a kormány nem írta alá a dokumentum sem tartalmazza azt a pontot, ami miatt nem lett aláírva! Másképpen  a migráció megfogalmazása miatt nincs egyetértés!
signal2
signal2 2018. 05. 14. 10:51
Előzmény: #103  Vazsmegyei
#105
És melyik lenne az? Csak mert a tervezet konkrét pontjai, hogy 
"The Global Compact is a non-legally binding document." 
"The Global Compact reaffirms the right of States to exert sovereign jurisdiction with regard to national migration policy. It strengthens the capacity of States to exercise their prerogatives responsibly as they determine the conditions under which nonnationals may enter, reside and work on their territory." 
"Minimize the adverse drivers and structural factors that compel people to leave their country of origin"
.
Magyarul:
jogilag nem kötelező, megerősíti az országok szuverén jogát saját migrációs politikájuk kialakítására és a célok között másodikként sorolja, hogy minimalizálni kell azokat a tényezőket, amelyek a saját országuk elhagyására kényszerítik az embereket.
.
Szerintem ezeket a pontokat nem annulálja pl. az az általános kijelentés a dokumentumban, hogy egyébként mindenkinek az az érdeke, hogy a migráció rendezett legyen, illetve, hogy a jól szervezett migráció hozzájárul a prosperitáshoz. 
.
Én a doksi elolvasása után még mindig azt gondolom, hogy a kormány 1. nem tájékoztat korrekten a témában, csak a saját narratíváját közli, 2. belpolitikai célokból inkább akadályozza egy minden ország számára valamennyire elfogadható konszenzus kialakulását. 
utopia
utopia 2018. 05. 14. 09:59
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#104
Majd a lengyelekkel együtt megalapítják az EU-ellenes ligát.
Vazsmegyei 2018. 05. 14. 09:59
Előzmény: #101  signal2
#103
Szintén egy oda nem illő passzus miatt! Nem az egészet kifogásolja Magyarország!
Vazsmegyei 2018. 05. 14. 09:57
Előzmény: #99  signal2
#102
Azért mert amikor "arról" írt a nemzetközi média csak azt közölték, hogy az Orbán NEM írta alá! Akkor sem közölték a konkrét javaslatokat, amiből csak egy passzusát miatt nem írta  alá Magyarország!
signal2
signal2 2018. 05. 14. 09:55
Előzmény: #97  signal2
#101
Ez pedig az ENSZ új tervezet a migrációra, amelyet szintén nem akarunk aláírni:
https://refugeesmigrants.un.org/sites/default/files/180205_gcm_zero_draft_final.pdf
Törölt felhasználó 2018. 05. 14. 09:54
#100
1992-ben felvették a Liberális Internacionáléba.
2000 novemberében az Európai Néppárt tagja lett és egyidejűleg kilépett a Liberális Internacionáléból. 
2020? 
orbánc UNIÓ?
signal2
signal2 2018. 05. 14. 09:47
Előzmény: #98  Vazsmegyei
#99
Én keresem, más meg úgy hivatkozik rá, mint tutira, hogy valójában nem is elérhető. Azt miért nem kritizálod? 
Vazsmegyei 2018. 05. 14. 09:44
Előzmény: #97  signal2
#98
Keressed az UNIOs adminisztráció javaslataiban! Ha ott sincs, akkor az UNIO manipulál a szöveg nyilvánossá tételével!
Lapértesülésekre felesleges hivatkozni! A zindex sem véletlenül NEM foglalkozhat vele!
signal2
signal2 2018. 05. 14. 09:20
Előzmény: #45  pampa
#97
Ha olvastad az Afrikai megállapodást, akkor linkeld légyszi. Én órákig kerestem, nem elérhető.
.
Konkrétan ennek a folyamatnak a következő lépése volt a Marraqueshi konferencia:
https://www.rabat-process.org/en/
.
Az EU honlapján itt a téma:
https://ec.europa.eu/home-affairs/what-we-do/policies/international-affairs/africa
.
Én sehol nem találom a megállapodás-tervezetet, amit kifogásolunk. Addig bármit mondhat a kormány.
Törölt felhasználó 2018. 05. 14. 09:05
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Lehet, hogy rokonaink...?  :)
Törölt felhasználó 2018. 05. 14. 09:03
Előzmény: #91  buggyant
#95
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 13. 18:54
Előzmény: #93  buggyant
#94
Magyar átugor első lépés.
buggyant
buggyant 2018. 05. 13. 18:31
Előzmény: #91  buggyant
#93
Eloszor rendet tenni sajat orszagod
Aztan kritizalni masok
Magyar csinal forditva
ts3 2018. 05. 13. 18:18
Előzmény: #88  pampa
#92
És mellyik ország fogja megngedni orbánynak, hogy szátválogasson schengeni övezeten kívül?
buggyant
buggyant 2018. 05. 13. 16:42
#91
Nem mindegy lenni kit befogadni
Honnan tudni Ti kulonbek lenni
En nem tapasztalni Magyarok jobbak lenni
A vilag mindenkie lenni
Ti jonni Afrika senki nem mondani Te miert lenni
Phylaxa 2018. 05. 13. 16:35
Előzmény: #89  pampa
#90
Sejtettem. Nem nehéz kitalálni előre, hogy mit akarnak aláíratni. :)
pampa 2018. 05. 13. 16:22
Előzmény: #85  Phylaxa
#89
Egyrészt az illegális, az nem legális, tehát kinn marad. Másrészt nem az Eu fogadja, hanem azok a tagországok, akik, akarják őket."
.
Itt borult a bili!!!!
.
Az EU AKARTA ALÁÍRNI A MEGÁLLAPODÁST AZ EU NEVÉBEN!
.
AZ EU BEFOGADJA A LEGÁLIS MIGRÁNSOKAT!
.
Ezt kellett volna aláírni azután, hogy az ENSZ bejelentette emberi alapjoggá akarja tenni a migrációt!
Így vége lenne az illegális migrációnak, mindenki aki Európába tart már legális. Orbán aláírta,hogy befogadja a legális migránsokat...és máris mehetnek Magyarországra az oda telepítettek!
.
Ezt "vétózta" meg Orbán!
 
pampa 2018. 05. 13. 16:16
Előzmény: #84  ts3
#88
Csak a LÉNYEGES részt hagytad ki!
 .
"Emellett kezdeményezi a menekültek és a gazdasági bevándorlók szétválasztását még a schengeni övezet határán kívül,"
.
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:52
Előzmény: #81  pampa
#87
Erre szerintem eddig is megvolt a lehetőségük. A családtagokat (nőket, gyermekeket) egyébként repülővel szállítják azóta is.
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:50
Előzmény: #84  ts3
#86
Amenyit eddig is befogadott. Ettől volt hangos a fórum a választások előtt. :)
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:49
Előzmény: #80  pampa
#85
Egyrészt az illegális, az nem legális, tehát kinn marad. Másrészt nem az Eu fogadja, hanem azok a tagországok, akik, akarják őket. Tehát, ha az "EU fogadja", akkor már tolják is őket ahova csak akarják ezek a díszpintyek.  Ha ez a tartalom, akkor nyilván vétó.
    
Baromira nem értem, hogy mi a francnak akarnak ebbe mindenkit bevonni. Annyira hangosak ezzel a hülyeséggel kapcsolatban, hogy biztosan valami más fontos dolgot szándékoznak közben nyélbe ütni, amiről a figyelmet terelik el, nem? :)
ts3 2018. 05. 13. 15:46
Előzmény: #83  pampa
#84
"Indítványozta továbbá kiemelt partnerség kialakítását azokkal az államokkal, amelyek nélkül nem lehet kezelni a helyzetet, külön megemlítette Törökországot, és javasolta, hogy „Oroszországgal is gomboljuk újra a kabátot”."
Ez a kiemelt partnerség aztán meg fogja oldani a problémát, bármit IS jelentsen :))
.
"Végül úgynevezett világkontingens, világkvóták létrehozására tett javaslatot – amit a jövő héten az ENSZ-ben is képviselni fog –, vagyis hogy az egész világot vonják be a menekültválság kezelésébe."
Az is marha nagy javaslat. :))
A világ alig várja, hogy befogadhasson embereket orbány javaslatára.
Orbány mennyi menkültet fogadna be önként? 
pampa 2018. 05. 13. 15:36
Előzmény: #82  ts3
#83
77 alatt olvashatod, nem kell keresned.
ts3 2018. 05. 13. 15:35
Előzmény: #70  pampa
#82
Nem keresem vissza, az ezek szerint nem létező javaslatot. :))
pampa 2018. 05. 13. 15:29
Előzmény: #79  Phylaxa
#81
Én szervezetten, zárt formában korlátlan számú migránst átengednék.
Nem kell a németeknek repülőjegyre költeni, vihetik akár buszokkal is a görögöktől!  :)))
pampa 2018. 05. 13. 15:27
Előzmény: #78  Phylaxa
#80
Benne volt!  :)
.
A kutya ott van elásva, hogy az ENSZ bejelentette,ki fogja vezetni az ILLEGÁLIS meghatározást a migrációnál! 
.
A megállapodásban pedig szerepel, hogy az EU FOGADJA a LEGÁLISAN érkező migránsokat.
Mivel emberi joggá akarja tenni az ENSZ így minden migráns LEGÁLIS lesz!
.
Ezért visszakozott szerintem a FIDESZ.
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:23
Előzmény: #76  pampa
#79
Ezzel semmi bajom, ha rajtunk csak szervezetten és célirányosan átutaztatják, tehát legálisan várják őket. 
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:19
Előzmény: #75  pampa
#78
Engem a tartalma érdekel, nem az, hogy meddig készült. Ha a végére sem sikerült azt belevenni, amit a kormányunk vár, akkor nyilván "a végsőkig várta", egy korrekt hozzáállás és csak vétó lehet.
   
Aki kalifátust akar az országából, semmi akadálya, de másokat hagyjon békén ezzel az őrültségével. :)
pampa 2018. 05. 13. 15:04
Előzmény: #73  Phylaxa
#76
A németeknek,franciáknak, belgáknak stb. van joguk megfelelő dokumentum kiállítására ami legálissá teszi pl. a török menekült táborban élők utazását Európa országaiban.
.
Így még az ENGEDÉLYÜNK  sem kell hozzá!  :)
pampa 2018. 05. 13. 15:01
Előzmény: #72  Phylaxa
#75
Írják itt a többiek, hogy több évig készül.... és az utolsó pillanatban kifogásolt a FIDESZ.....
.
Nem akarják megérteni, hogy az ENSZ közben állt elő a javaslatával ami teljesen "átértelmezheti" ezt a megállapodást!.
.
A migrációt tagállami hatáskörben kell tartani!Nem engedheti át egy ország sem másnak,hogy döntsön helyette a befogadásról! Amelyik ezt megteszi......ne csodálkozzon, hogy mi fog vele történni!
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:00
Előzmény: #68  pampa
#74
Ha jól emlékszem, akkor 6 pontos javaslat volt.
Phylaxa 2018. 05. 13. 14:56
Előzmény: #69  ts3
#73
Le kell zárni a külső határokat és csak az illető ország engedheti be magához őket legálisan, anélkül, hogy más országgal foglalkozna. Tehát ahogyan a történelemben mindig is folyt. Azért sejtem, hogy ez nincs benne a megállapodásban, mert pont ezért ostoroznak minket egyfolytában. De ha megtalálom, akkor elolvasom. :)
    
Érdekelne, hogy van-e véleményed arról, hogyha a németek kérnék tőlünk, hogy évente 50K-t befogadnának rajtunk keresztül, akkor átengednél-e 50K-t mondjuk vonattal? :)
Phylaxa 2018. 05. 13. 14:51
Előzmény: #68  pampa
#72
Szivárognak a törököktől is. Csak idő kérdése, hogy mikor engedik őket újra. De Afrika felől is jönnek. 
    
Keresem, de nem találom azért írtam be, hátha valaki tud is róla. :)
farkasj41 2018. 05. 13. 14:41
Előzmény: #64  Peterbond
#71
ebben a témában közvetlenül nincs, vagy kevés a pénz, talán még zsebpénznek sem elegendő, így hát.......
pampa 2018. 05. 13. 14:37
Előzmény: #69  ts3
#70
Szerepelt többször a fórumon. Keresd vissza.
ts3 2018. 05. 13. 14:31
Előzmény: #67  pampa
#69
Mi volt az a csoda javaslat?
:))
pampa 2018. 05. 13. 14:14
Előzmény: #65  Phylaxa
#68
Én egy fordítást olvastam.
Valahol csak meg van az eredeti.
A lényeg az volt amit kiemeltem.
.
Emlékszel a Merkel féle csoda megállapodásra a törökkel?

kb. ugyanaz ez is!
A törököktől azért nem jönnek mert a török már nem engedi be a menekülteket az országba és aki bejutott az már továbbállt. Akik ott élnek azok pedig vissza akarnak térni a hazájukba.
Az afrikai megállapodás csak elvárásokat tartalmazott.
Ellenben mi kötelezettséget vállaltunk azért, hogy a legális migránsokat befogadjuk!
.
Érthető, hogy a FIDESZ miért nem írta alá!
Idő kérdése, hogy az ENSZ kivezesse az ILLEGÁLIS MIGRÁNS meghatározást!
.
Akkor pedig minden migráns LEGÁLIS lesz.....és lesz egy dokumentum amin Orbán aláírta, hogy befogadjuk a migránsokat!
pampa 2018. 05. 13. 14:05
Előzmény: #64  Peterbond
#67
Orbán volt az egyedüli EU vezető aki előállt olyan megoldási javaslattal ami alkalmas lett volna a migráció megállítására.
Elvetették a többiek.
sanya10 2018. 05. 13. 14:02
Előzmény: #62  pampa
#66
Mi vagy te, alkotmányjogász, hogy ilyen következtetéseket vonsz le?! Amúgy az orbánc migránsai rendben vannak?!!
Phylaxa 2018. 05. 13. 13:48
Előzmény: #62  pampa
#65
Hol tudom elolvasni az eredit angolul? A sejtésem az, hogy semmiben sem fékezik a bevándorlást, miközben minket fárasztanak, hogy eloszthassák hozzánk. De kíváncsi lennék arra, hogy erről van-e valami benne.
Peterbond 2018. 05. 13. 13:38
Előzmény: #62  pampa
#64
És minden bizonnyal sokkal jobb most hogy nincs semmi. Orbánék is a NEM NEM-en kívül semmi javaslatot nem adtak hogy szerintük akkor hogy legyen. 1 évük lett volna belevenni bármit amit szerettek volna. De ahhoz 1 évig dolgozni kellett volna. Inkább ők egyszerűen megtorpedózták az egészet egy héttel a csúcstalálkozó elött. Érdekes az EU összes diplomatája ( még a lengyel is ) ki volt ezen akadva. Nekik mindnek megfelelt a megállapodás csak a mi zsenieink látták át hogy ez így nem jó és nem lehet aláírni. Meg te aki látot egy Origos kivonatolt szöveget és ookosabbnak érzi magát pár tucat nemzetközi diplomatánál hogy hogyan kellett volna azt megfogalmazni.
Peterbond 2018. 05. 13. 13:35
Előzmény: #62  pampa
#63
Mármint az origos összefoglaló kivonat szerint.
Én kérdeztem hogy szerepel ez a megállapodásban. Mivel te álításod szerint elolvastad én meg nem így gondoltam kifejtenéd pl hogy mi ez a "Európa pedig VÁLLALTA , hogy nem szab gátat a legális migránsok előtt" rész és tudsz linkelni valami szöveget, hogy mit érthettek rajta.
Csak jelzem én olyan részekről tudok hogy az Európai únió lehetőséget biztosít legális útaknak is. kb mint amerika a zöld kártyával. Nem azt hogy bárki jöhet aki szépen jelentkezik egy hivatalban. De mondom én nem olvastam a tervezetet te meg igen.
pampa 2018. 05. 13. 12:26
Előzmény: #61  Peterbond
#62
A lényeg két pontban foglalható össze.
.
A megállapodás az afrikai felek felé semmilyen KÖTELEZETTSÉGET sem írt elő!
.
Európa pedig VÁLLALTA , hogy nem szab gátat a legális migránsok előtt, befogadja őket.
(ez került  bele utólag)
.
Azt pedig bizonyára tudod, hogy az ENSZ mit tervez?
Emberi JOGGÁ akarja tenni a migrálást!
Amennyiben ezt bevezetik megszűnik  az ILLEGÁLIS migráció!
.
Rakd össze az elemeket és megérted, hogy mit sikerült MEGAKADÁLYOZNI!
Peterbond 2018. 05. 13. 12:15
Előzmény: #45  pampa
#61
Na ezt kotve hiszem. Esetleg egy origos kivonatot mert a megalapodas kicsit hosszu es kicsit tul angol lenne a te eszperanto es orosz ismereteidnek.
De ha ennyirevtisztaban vagy a megallapodassal kifejtened hogyan tervezte az kezelni a migrans helyzetet es miben javasolta a Fidesz a valtoztatast amivel mar szamara elfogadhato lenne. Illetve kifejtheted mely rendkivuli esemeny miatt eszmelt csak ra erre az utolso heten mikozben tobb mint egy eves targyalassorozat eredmenye volt a megallapodas es az is egy 2015os megallapodason alapult amit anno akkor a Fidesz elfogadot.
Keszsegesen varom mert en sajna nem rendelkeztem annyi idovel hogy az angol tervezetett vegigolvassam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók