Topiknyitó: Portfolio 2018. 05. 12. 13:23

Megfenyegette a Fideszt a pártcsaládja! - Kizárhatják a Néppártból  

Ugrás a cikkhez
Noha a magyar kormány szerint Orbán Viktor brüsszeli látogatásának apropóját a jövõ évi EP-választások adták, Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetõje most arról beszélt, hogy ha Orbán Viktor és kormánya nem tartják
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 05. 13. 15:27
Előzmény: #78  Phylaxa
#80
Benne volt!  :)
.
A kutya ott van elásva, hogy az ENSZ bejelentette,ki fogja vezetni az ILLEGÁLIS meghatározást a migrációnál! 
.
A megállapodásban pedig szerepel, hogy az EU FOGADJA a LEGÁLISAN érkező migránsokat.
Mivel emberi joggá akarja tenni az ENSZ így minden migráns LEGÁLIS lesz!
.
Ezért visszakozott szerintem a FIDESZ.
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:23
Előzmény: #76  pampa
#79
Ezzel semmi bajom, ha rajtunk csak szervezetten és célirányosan átutaztatják, tehát legálisan várják őket. 
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:19
Előzmény: #75  pampa
#78
Engem a tartalma érdekel, nem az, hogy meddig készült. Ha a végére sem sikerült azt belevenni, amit a kormányunk vár, akkor nyilván "a végsőkig várta", egy korrekt hozzáállás és csak vétó lehet.
   
Aki kalifátust akar az országából, semmi akadálya, de másokat hagyjon békén ezzel az őrültségével. :)
pampa 2018. 05. 13. 15:04
Előzmény: #73  Phylaxa
#76
A németeknek,franciáknak, belgáknak stb. van joguk megfelelő dokumentum kiállítására ami legálissá teszi pl. a török menekült táborban élők utazását Európa országaiban.
.
Így még az ENGEDÉLYÜNK  sem kell hozzá!  :)
pampa 2018. 05. 13. 15:01
Előzmény: #72  Phylaxa
#75
Írják itt a többiek, hogy több évig készül.... és az utolsó pillanatban kifogásolt a FIDESZ.....
.
Nem akarják megérteni, hogy az ENSZ közben állt elő a javaslatával ami teljesen "átértelmezheti" ezt a megállapodást!.
.
A migrációt tagállami hatáskörben kell tartani!Nem engedheti át egy ország sem másnak,hogy döntsön helyette a befogadásról! Amelyik ezt megteszi......ne csodálkozzon, hogy mi fog vele történni!
Phylaxa 2018. 05. 13. 15:00
Előzmény: #68  pampa
#74
Ha jól emlékszem, akkor 6 pontos javaslat volt.
Phylaxa 2018. 05. 13. 14:56
Előzmény: #69  ts3
#73
Le kell zárni a külső határokat és csak az illető ország engedheti be magához őket legálisan, anélkül, hogy más országgal foglalkozna. Tehát ahogyan a történelemben mindig is folyt. Azért sejtem, hogy ez nincs benne a megállapodásban, mert pont ezért ostoroznak minket egyfolytában. De ha megtalálom, akkor elolvasom. :)
    
Érdekelne, hogy van-e véleményed arról, hogyha a németek kérnék tőlünk, hogy évente 50K-t befogadnának rajtunk keresztül, akkor átengednél-e 50K-t mondjuk vonattal? :)
Phylaxa 2018. 05. 13. 14:51
Előzmény: #68  pampa
#72
Szivárognak a törököktől is. Csak idő kérdése, hogy mikor engedik őket újra. De Afrika felől is jönnek. 
    
Keresem, de nem találom azért írtam be, hátha valaki tud is róla. :)
farkasj41 2018. 05. 13. 14:41
Előzmény: #64  Peterbond
#71
ebben a témában közvetlenül nincs, vagy kevés a pénz, talán még zsebpénznek sem elegendő, így hát.......
pampa 2018. 05. 13. 14:37
Előzmény: #69  ts3
#70
Szerepelt többször a fórumon. Keresd vissza.
ts3 2018. 05. 13. 14:31
Előzmény: #67  pampa
#69
Mi volt az a csoda javaslat?
:))
pampa 2018. 05. 13. 14:14
Előzmény: #65  Phylaxa
#68
Én egy fordítást olvastam.
Valahol csak meg van az eredeti.
A lényeg az volt amit kiemeltem.
.
Emlékszel a Merkel féle csoda megállapodásra a törökkel?

kb. ugyanaz ez is!
A törököktől azért nem jönnek mert a török már nem engedi be a menekülteket az országba és aki bejutott az már továbbállt. Akik ott élnek azok pedig vissza akarnak térni a hazájukba.
Az afrikai megállapodás csak elvárásokat tartalmazott.
Ellenben mi kötelezettséget vállaltunk azért, hogy a legális migránsokat befogadjuk!
.
Érthető, hogy a FIDESZ miért nem írta alá!
Idő kérdése, hogy az ENSZ kivezesse az ILLEGÁLIS MIGRÁNS meghatározást!
.
Akkor pedig minden migráns LEGÁLIS lesz.....és lesz egy dokumentum amin Orbán aláírta, hogy befogadjuk a migránsokat!
pampa 2018. 05. 13. 14:05
Előzmény: #64  Peterbond
#67
Orbán volt az egyedüli EU vezető aki előállt olyan megoldási javaslattal ami alkalmas lett volna a migráció megállítására.
Elvetették a többiek.
sanya10 2018. 05. 13. 14:02
Előzmény: #62  pampa
#66
Mi vagy te, alkotmányjogász, hogy ilyen következtetéseket vonsz le?! Amúgy az orbánc migránsai rendben vannak?!!
Phylaxa 2018. 05. 13. 13:48
Előzmény: #62  pampa
#65
Hol tudom elolvasni az eredit angolul? A sejtésem az, hogy semmiben sem fékezik a bevándorlást, miközben minket fárasztanak, hogy eloszthassák hozzánk. De kíváncsi lennék arra, hogy erről van-e valami benne.
Peterbond 2018. 05. 13. 13:38
Előzmény: #62  pampa
#64
És minden bizonnyal sokkal jobb most hogy nincs semmi. Orbánék is a NEM NEM-en kívül semmi javaslatot nem adtak hogy szerintük akkor hogy legyen. 1 évük lett volna belevenni bármit amit szerettek volna. De ahhoz 1 évig dolgozni kellett volna. Inkább ők egyszerűen megtorpedózták az egészet egy héttel a csúcstalálkozó elött. Érdekes az EU összes diplomatája ( még a lengyel is ) ki volt ezen akadva. Nekik mindnek megfelelt a megállapodás csak a mi zsenieink látták át hogy ez így nem jó és nem lehet aláírni. Meg te aki látot egy Origos kivonatolt szöveget és ookosabbnak érzi magát pár tucat nemzetközi diplomatánál hogy hogyan kellett volna azt megfogalmazni.
Peterbond 2018. 05. 13. 13:35
Előzmény: #62  pampa
#63
Mármint az origos összefoglaló kivonat szerint.
Én kérdeztem hogy szerepel ez a megállapodásban. Mivel te álításod szerint elolvastad én meg nem így gondoltam kifejtenéd pl hogy mi ez a "Európa pedig VÁLLALTA , hogy nem szab gátat a legális migránsok előtt" rész és tudsz linkelni valami szöveget, hogy mit érthettek rajta.
Csak jelzem én olyan részekről tudok hogy az Európai únió lehetőséget biztosít legális útaknak is. kb mint amerika a zöld kártyával. Nem azt hogy bárki jöhet aki szépen jelentkezik egy hivatalban. De mondom én nem olvastam a tervezetet te meg igen.
pampa 2018. 05. 13. 12:26
Előzmény: #61  Peterbond
#62
A lényeg két pontban foglalható össze.
.
A megállapodás az afrikai felek felé semmilyen KÖTELEZETTSÉGET sem írt elő!
.
Európa pedig VÁLLALTA , hogy nem szab gátat a legális migránsok előtt, befogadja őket.
(ez került  bele utólag)
.
Azt pedig bizonyára tudod, hogy az ENSZ mit tervez?
Emberi JOGGÁ akarja tenni a migrálást!
Amennyiben ezt bevezetik megszűnik  az ILLEGÁLIS migráció!
.
Rakd össze az elemeket és megérted, hogy mit sikerült MEGAKADÁLYOZNI!
Peterbond 2018. 05. 13. 12:15
Előzmény: #45  pampa
#61
Na ezt kotve hiszem. Esetleg egy origos kivonatot mert a megalapodas kicsit hosszu es kicsit tul angol lenne a te eszperanto es orosz ismereteidnek.
De ha ennyirevtisztaban vagy a megallapodassal kifejtened hogyan tervezte az kezelni a migrans helyzetet es miben javasolta a Fidesz a valtoztatast amivel mar szamara elfogadhato lenne. Illetve kifejtheted mely rendkivuli esemeny miatt eszmelt csak ra erre az utolso heten mikozben tobb mint egy eves targyalassorozat eredmenye volt a megallapodas es az is egy 2015os megallapodason alapult amit anno akkor a Fidesz elfogadot.
Keszsegesen varom mert en sajna nem rendelkeztem annyi idovel hogy az angol tervezetett vegigolvassam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek