Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 12. 18. 19:45
Előzmény: #539  euler
#540
Az ellenzéki összefogásra még nagyobb veszélyt jelentenek az előválasztók. Képesek voltak MZP-re szavazni, amikor Klára asszony is indult.
MZP sem tökéletes, de még mindig jobb választásnak tűnik Dobrevnél.
A pártok előszeretettel veszik semmibe a választókat, még a saját választóikat is.
Az összefogás eredeti forgatókönyvében nem MZP-t írták be kormányfőjelöltnek.
Ruff Bálint is ezt mondja.
"Kicsit lépjünk vissza: Márki-Zay Péter győzelmét az ellenzéki előválasztás miniszterelnök-jelölti versenyében úgy értelmezzük, hogy a szavazónak elege lett az eddigi ellenzékből és le akarja azt váltani. Az első fordulóban ezt nem tudta igazán megtenni, hiszen a 106 körzetben többnyire a hagyományos ellenzéki erők állítottak jelölteket, de már ott is kudarcot vallott a korábbi évek néhány meghatározó politikusa. A második forduló viszont tényleg arról szólt, hogy ez egy ellenzék elleni szavazás. Arra adom a voksom, akiben látom az energiát, elszántságot, hogy más legyen, mint az eddigi megszokottak. Erre kapott felhatalmazást Márki-Zay Péter."
Ezt is mondja:
"Orbán Viktor elég jól ismeri az ellenzéket, így tudja, hogyan fognak reagálni, és nem is kellett meglepődnie."
Azt viszont nem mondja, hogy Orbán nem mindig  számol jól  a választókkal.
MZP őt is meglepte. 2019-ben meg Karácsony lepte meg, jobban mondva a választók lepték meg Orbánt Karácsonnyal.
euler 2021. 12. 18. 18:49
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#539
Szerintem az ellenzéki összefogásra leselkedő legnagyobb belső veszélyt MZP gyurcsányfóbiája jelenti.
Kb. ekkora veszély az erőszakos frakció- és pártalapítási igénye is. Ha az a kérdés, hogy Orbán vagy MZP, akkor ehhez nem kell több párt. A jelenlegi is sok. 
Egyelőre nem látszik, hogy egységesítette volna az ellenzéket, továbbra is önjárónak tűnik.
.
Kedvcsináló az alábbi értékelés elolvasásához:
"Van egy olyan mítosz a magyar politikában, hogy létezik egy Fideszből kiábrándult, jobboldali közösség, ami már várja, hogy legyen végre egy pártja, amire szavazhat. Én ezt számmal, vagy bármilyen kutatással még nem láttam alátámasztva ... 
Ha nem is esik jól neki, hogy kapitánynak hívnák, fölösleges ezt megjegyezni. A választó joggal mondja az ilyen kommentet olvasva, hogy inkább menjetek és csináljátok a dolgotokat ...
Egy nagy narratíva kell, és öt mondat, ami ezt támasztja alá ... 
Minden politikus szeret szerepelni, de a mondandójuknak egy konkrét témát kellene sulykolnia ... 
Ezt a választást a 20 billegő körzet fogja eldönteni ..."
"Ha korrupciós ügyekkel választást lehetne nyerni, akkor már 2014-ben az ellenzék győzött volna"
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 16:10
#538
Érdemes elolvasni. egy hosszabb MZP interjú, amiből sok minden megérthető, ami zajlik körülötte és az ellenzéken belül. lehet be is   
„Vannak eszközök ahhoz, ha valaki meg akarja buktatni belülről az ellenzéket” – Márki-Zay Péter (szabadeuropa.hu) 
geza77
geza77 2021. 12. 15. 19:37
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#537

kaptál egy + mert vicces vagy, de engem nem fog sikerülni megvenni 1 zsák krumpliért, nekem van igazságérzetem. Ha ők belesz@nak a ventilátorba és mi ott állunk előtte és szeplősek leszünk, nem leszek boldog 1 zsák krumplitól de még 100 tól sem!
Inkább én guggolnék a ventilátor fölé és utána ők kapjanak egy zsák krumplit. Kíváncsi lennék merre görbülne a szájuk széle?
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 18:18
Előzmény: #535  Istvan78
#536
Örülök,hogy szerinted is jobb oldali a Fidesz,ebben egyet tudok veled érteni a többiben nem.
Istvan78 2021. 12. 15. 18:14
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Pontosabban úgy kellett volna fogalmaznod, hogy a folyamat elejére (folyamat=mi történik) nem emlékszel.
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 18:08
Előzmény: #533  Istvan78
#534
Ha nem tűnt volna fel ezen a fórumon mindenki határozottan állít dolgokat függetlenül attól,hogy milyen ismeretekkel rendelkezik :)
Az,hogy 30 éve pontosan mi történt arra valóban nem emlékszem,de a folyamatra ami végbement a politika terén arra már igen.
Istvan78 2021. 12. 15. 18:00
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#533
Ha úgy érzed, hogy nem elég pontosak egy korszakról az ismereteid, akkor ne vitatkozz róluk, ne állíts határozottan dolgokat!
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 17:58
#532
Azért azt hozzátenném,hogy 93 ban engem sok minden érdekelt de a politika nem tartozott közéjük,így azért nem annyira pontosak az ismereteim arról a korról politikai vonalon :)
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 17:55
Előzmény: #530  Istvan78
#531
Számomra  a liberális párt az SZDSZ volt,ehhez viszonyitok, hozzájuk képest a Fidesz számomra inkább volt jobb oldali.
Istvan78 2021. 12. 15. 17:52
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#530
Miért állítod, hogy '93-ban például a jobboldali ideológia közelebb állt hozzá, mint a liberális. Szerintem a jobboldaliságból legfeljebb a kicsi nemzeti vonulat volt benne, semmi más. 
Istvan78 2021. 12. 15. 17:47
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#529
Ketten együtt 70% felett lettek volna '90-ben és ideológialilag távol álltak egymástól. Épphogy elindult a többpártrendszer, a jobboldal kényelmes többséggel alakíthatott kormányt, miért kellett volna az MDF-nek az ellenkező oldalon lévő párttal koalícióra lépni? Ráadásul megcsúfolták volna a többpártrendszer alapelveit.
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 17:47
Előzmény: #526  Istvan78
#528
Szerintem nem zárja ki az egyik a másikat,egyértelmű,hogy tudatosan taktikázott Orbán amikor a jobb oldalt a Fideszbe bele gyúrta és ez mellett a jobb oldali ideológia is közelebb állt hozzá mint a liberális,nekem ez a véleményem.
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 17:45
Előzmény: #520  bigyula
#527
Nem értem a kérdést,hiszen Orbánék mindig is azt mondták,hogy az MSZP-vel és a Miéppel nem lépnek szövetségre.
Istvan78 2021. 12. 15. 17:44
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#526
Csak nem ez volt a téma, hogy a '94-es jobboldali fordulat után hogyan lett egyeduralkodó jobboldalon a Fidesz, hanem az, hogy mennyire volt valaha liberális és amennyiben az volt, a jobboldalivá válása egy szerves belső fejlődés következménye-e vagy egyszerű taktikai fordulat.
signal2
signal2 2021. 12. 15. 17:44
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#525
Ezeket a politikai teljesítményeket nyögi az ország.
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 17:42
Előzmény: #522  Istvan78
#524
Oszthattak volna lapot ha akart volna koalícióban lenni  az MDF-fel,de nem akart.
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 17:40
Előzmény: #521  Istvan78
#523
Mi abban a Fidesz védés ,hogy az akkori politikai helyzetet elemzem az alapján ahogyan én láttam :)Írtam,hogy Orbán részéről ügyes taktikai húzás volt a jobb oldalt bele gyúrni a Fideszbe.Ez egyáltalán nem negatív dolog ,Orbánra nézve.Gyurcsánytól sem vettem el azt a teljesitményt,hogy az öszödi beszéd után létrehozta a második legerősebb pártot a DK-t,az is egy politikai teljesítmény.
Istvan78 2021. 12. 15. 17:37
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#522
Egyébként '90-ben a legtöbb szavazatot az MDF kapta, így ő alakíthatott kormányt, amit könnyedén meg is tett a kereszténydemokratákkal és a kisgazdákkal összefogva. Az SZDSZnek ekkor nem osztottak lapot.
Istvan78 2021. 12. 15. 17:33
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#521
A Fidesznek volt akkor 5%-a, az Szdsz-nek valamivel 20 felettije, ketten együtt nem alkothattak volna kormányt. Hogy miért lépett az SZDSZ koalícióra az MSZP-vel? Erre annyit írnék, hogy NEM kellett volna.:)
Most akkor a Fidesz szineváltozásáról beszélünk vagy arról, mi volt a hatalom megszerzése szempontjából jó taktikai lépés. Nem mindegy és el kellene döntened ezt, nem összemosni mindent, csak hogy védd a Fideszt.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek