Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 09. 06:32

Már csoda lenne, ha nem Trump győzne  

Ugrás a cikkhez
Trump megnyerte két nagy délnyugati billegő államot és két északit, ezzel a maga javára fordította a versenyt. Clinton elbukhatja a történelem két legnépszerűtlenebb elnökjelöltjének csatáját.Nem lesz itt semmiféle csoda 2016.11.09 06:32Írtuk, hogy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=239822
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 11. 09. 09:28
Előzmény: #56  Bekre_Pal
#60
én így inkább úgy közelíteném meg a kérdést, hogy mekkora valós mozgásterük van
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 09:28
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
de kik?
marcus 2016. 11. 09. 09:26
Előzmény: #33  Bekre_Pal
#58
igen-igen, a lényeg : " nemdebár "
ezt én is így gondolom, hogy 1 szó, azért írtam mégis külön,hogy ne tűnjek "iskolázatlannak" a szemedben merthogy a helyesírásellenőrző aláhúzta 1-be írva...
Namármost ( ezt ís aláhúzta )én kicsit vitatkoznék azon, hogy az átlag választó írracionális döntést hoz, ki az a BÁTOR NAGYTUDÁSÚ, aki ki meri jelenteni, hogy ez az egyedüli RACIONÁLIS lehetőség??? Emlékszem én még az iskolában a matektanárok is inkább örültek annak, ha volt példa arra, hogy 1-1 érdekesebb feladatnál többféle megoldás született.
Itt már valaki említette, hogy majd 4 év múlva térjünk vissza rá, jó választás volt - e...most úgy tűnik valamiért a "Lady" péppé lett verve...nem kellene lebecsülni a Választókat!!!
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 09:26
Előzmény: #48  Bekre_Pal
#57
Beszóltam!
Azért támogatják a Vonát, mert ha véletlenül hatalomra juttatnák az Orbánnal szemben, seccpecc alatt a Vonát lesöpörnék és a saját háttérben tartott gazdasági szakembereikből állíthatnának Magyarországnak "való" kormányt!

Így kikerülve a demokratikus választásokat!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 09:25
Előzmény: #54  pitcairn2
#56
ok, de ne kerüld ki a kérdést, milyen tengely embere orbán és vona?
HPeter76
HPeter76 2016. 11. 09. 09:22
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#55
Nem tudott...ALKOTMÁNYT MÓDOSÍTANI?? -érdekes mindenből kihátráltok..
Lehet erre mondani FELELŐSÖK VAGYTOK!!!
Ideje lenne már rá ébredni.
Hát mi a cél O.V. egy emelettel lejjebb..

Ezek a semmi "páttocskáktól" Ne várjon csodát
O.V.

pitcairn2 2016. 11. 09. 09:22
Előzmény: #48  Bekre_Pal
#54
szvsz

a mai magyar politikai palettán (parlamenti pártok) nincs olyan párt amely valóban ki akarná vezetni az országot az EU-ból

pitcairn2 2016. 11. 09. 09:20
Előzmény: #51  Bekre_Pal
#53
némi kiegészítés az előbbi gondolathoz:

az EU jogalkotás és az EU fő profilban a transznacionális vállalatok térnyeréséről szól

The Brussels Business - Who Runs the EU ?
link

a helyi (tagállami) politikai szint nem nagyon engedheti meg magának azt a luxust, hogy érdemben szembe menjen velük

ha ezt tenné akkor rövid időn belül nagyon kemény strukturális reformokra kényszerülve amivel jó sansszal nem lehet demokratikus választást nyerni...

pitcairn2 2016. 11. 09. 09:16
Előzmény: #48  Bekre_Pal
#52
az EU esetében szerintem már minden további nélkül afféle "proto-államról" (lásd közös jogalkotás + meglehetősen előrehaladott politikai-gazdasági integráció) beszélhetünk, az itteni eseményeket ennek a tükrében kell nézni
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 09:13
Előzmény: #50  pitcairn2
#51
érdekel az is, mit mondasz a második felére
pitcairn2 2016. 11. 09. 09:11
Előzmény: #48  Bekre_Pal
#50
"de tény hogy a demokratikus jelöltek mögé is besorakoznak a gazdasági élet azon szereplői akik bele akarnak szólni abba hogy milyen irányba menjen a politika és ennek érdekében latba vetnek mindent "

egy diktátor vagy egy király sem mehet tartósan szembe a politikai-gazdasági elittel, ill. az un. "közvéleménnyel"...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 09:10
Előzmény: #47  pitcairn2
#49
csogi ennyit tud, nem kell vele foglalkozni
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 09:09
Előzmény: #42  pitcairn2
#48
mondjuk az első kettőből nem következik az a summa summarum, de tény hogy a demokratikus jelöltek mögé is besorakoznak a gazdasági élet azon szereplői akik bele akarnak szólni abba hogy milyen irányba menjen a politika és ennek érdekében latba vetnek mindent

de azért ha annyira feketén-fehéren látod, akkor játsszuk végig, melyik elit és külföldi érdekcsoport hagyta jóvá orbán viktort, melyik igyekszik hatalomba juttatni vona gábort? a szétporladt baloldal meg liberálisok nem annyira izgatnak, mert arra régóta kapjuk a jobbnál jobb elméleteket, de ezzel a logikával az általam említett politikusok esetében is tudnunk kell definiálni a nemzetközi érdekcsoportokat és a támogató gazdasági elitet. segítenél?
pitcairn2 2016. 11. 09. 09:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#47
hadilábon állsz a szövegértelmezéssel vagy félreérthetően fogalmaztam?!

Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 09:07
Törölt hozzászólás
#46
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 09:06
Előzmény: #41  Bekre_Pal
#45
Csak szóltam! Nincs nagy jelentősége!
pitcairn2 2016. 11. 09. 09:05
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#44
"fingom nincs hogy mi lehetne jobb rendszer,"

pedig erre egyszerű a válasz:

a politikai decentralizáció

minél közelebb kerül a hatalom a néphez, annál inkább van értelme az un. demokratikus választásoknak

és annál nagyobb a politikai piacon a valódi (adó és szabályozási) verseny

az állam a Max Weber-i gondolatvilág mentén olyan területi erőszak-monopólium amely csak más államok által kerülhet versenyhelyzetbe:)
kukker 2016. 11. 09. 09:04
Előzmény: #32  kukker
#43
Trump a családja kíséretében, Mike Pence alelnök felvezetésével lépett színpadra New York-i főhadiszállásán, őrjöngő támogatói előtt. Az USA 45. elnöke ezzel kezdte győzelmi beszédét:
2016-11-09T075531Z 1735286036 HT1ECB90M03XR RTRMADP 3 USA-ELECTI

Elnézést, hogy megvárakoztattam önöket, komplikált ügy volt. Most hívott Hillary Clinton, és gratulált nekem, önöknek. Gratulálok neki és családjának a kemény kampányhoz. Nagyon keményen és hosszan dolgozott az országért, ezért hálásnak kell lennünk. Az országnak most viszont egyesülnie kell. Ezennel megfogadom, hogy minden amerikai elnöke leszek. Azokhoz is szólok, akik nem szavaztak rám, és vannak elég sokan: ez önökről is szól. Önök is szeretik az országukat, amiben minden vallás és rassz biztonságban élhet. Újjáépítjük az országot, és megvalósítjuk az amerikai álmot. Üzletember vagyok, tudom, hogyan kell. Mindenkinek megvan a lehetősége. Senkit nem felejtünk el. Mindenre jut idő és energia, a városainkra, az infrastruktúrára, és senki mögött nem maradunk le. Végre foglalkozhatunk a háborús veteránokkal is. Nagyszerű gazdasági tervünk van. Kiváló kapcsolataink vannak más országokkal. Amerika mostantól a legjobb lesz. Mernünk kell nagyot álmodni.
pitcairn2 2016. 11. 09. 09:02
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#42
a diktátorok nem önmagukban léteznek

csak addig tudnak hatalmon maradni amíg:

1. bírják a politikai-gazdasági elit bizalmát + a társadalom többségének legalább a passzív "beletörődését"

2. a fentiek hiányában megfelelő külső támogatással rendelkeznek

summa summarum

az un. "demokráciákban" sem a nép van kormányon, ott is a politikai-gazdasági elit vagy külföldi érdekcsoportok vannak hatalmon, akárcsak a belülről vagy kívülről finanszírozott diktatúrákban vagy monarchiákban

a különbség mindössze annyi, hogy négy évente eljátsszak "a nép dönt" című színjátékot, amelyben az istenadta nép szavazhat az __elit által jóváhagyott__ jelöltekre:)

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 09:01
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
köszönöm az építő szavakat

tudod sikerült szándékod ellenére a töke között elkapnod a lényeget, ugyanis én valóban szembe megyek az autópályán a tömeggel. ez azért van, mert - és ne vedd fennhéjázásnak, de úgyis annak fogod - mensa szintű iq-val vert meg a sors, ami nem érdem, csak egy állapot, de azzal tisztában vagyok, hogy a magas intelligencia egy kisebbségi létforma, a fajtámat mindig pont le fogja szarni minden politikus, mert egy pont olyan kisebbség, mint a faji kisebbségek, akiket max. ellenségképként érdemes a célközönség előtt ábrázolni a szavazatok érdekében

úgyhogy most azon vitatkozgathatunk, hogy ki a racionális, de valóban szembe megyek, ezt szíveskedj tőlem elfogadni

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek