Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 02. 13:15

Lemondott Schmitt Pál  

Ugrás a cikkhez
Kötelességemnek érzem, hogy szolgálatomat befejezzem. Az elnöki posztról lemondok - jelentette be parlamenti beszédének legvégén Schmitt Pál köztársasági elnök. További részletek hamarosan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165154
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 00:16
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
"Kolléga", ha nem mélyedtél bele, ne foglalj állást.

"Egy viszont közismert tény, Schmitt úr a védése után a lehető legjobb osztályzatot kapta a dolgozatára"

Hát ez az egy, amit el tudsz mondani, kár hogy ennek semmilyen relevanciája nincs. Semmilyen plágium ügyében nem számít, hogy korábban milyen minősítést kapott. Jelen esetben arról van szó, hogy a TF summa cum laude minősítést adott Georgievnek, Schmitt álnéven.

"Jogszerűen járt el a Semmelweis Egyetem, amikor visszavonta Schmitt Pál köztársasági elnök kisdoktori fokozatát – erősítette meg az MR1-Kossuth Rádió Déli Krónika című műsorában hétfőn elhangzottakat Balázs Ervin, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) elnöke.
"

Bizony sok professzor van a világon?
És mégis hányat tudsz idézni, aki kiáll a véleményed mellett?

A SOTE szenátusának véleményére te azt mondod, bizony sok professzor van a világon?

Rémes...nehéz szavakat találni arra, amiket ide leírsz.

Egy régi Hofi idézettel zárnám soraimat (kedves kolléga):
"Kollééééga?
Nem vagyok én kurva!"
westy 2012. 04. 04. 00:05
#159
Végül csak lemondott. Pedig Ő volt a motor , a Zemberek-Zembere.
1980 óta minden talpat fényesre nyalt, ezért sem érti, hogy egy ilyen apró-cseprő , vicik-vacak miatt hogyhogy le kell mondani.
Dehiszen a Viktor nem ezt ígérte !!
Nem bizony !! De nem tudta "okoska" , Viktorka még soha semmilyen ígéretét nem tartotta be.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 23:56
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Kedves kolléga, ennyire nem mélyedtem bele az ügybe...

Egy viszont közismert tény, Schmitt úr a védése után a lehető legjobb osztályzatot kapta a dolgozatára.

Lehet, hogy másik száz professzornak alapvetően más erről a témáról a véleménye mint az általad említetteknek. Bizony sok professzor van a világon, de még Magyarországon is.

Talán javaslom várjuk meg a bírósági döntést...
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 23:45
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Joker kedves, válaszolnál a következőkre:

Idézte-e Heinemannt Schmitt?
Feltüntette-e bárhol a nevét?

Több kérdésem nincs.

Továbbá ajánlom figyelmedbe a megelőző hozzászólásomat, idézeteket 117 professzor véleményéről többek között.

A plágium, valamint a doktori értekezések témájában egyes. Utóvizsgára jelentkezz.
Szerencséd, hogy nem a védéseden hangoztatsz ilyesmiket, akkor lehet hogy doktorid sem lenne.

Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 23:41
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#156
Teljesen érthetetlen egy jónevű doktortól, ehhez néhány idézet (forrás:Index)

"A Semmelweis Egyetem professzorai kiállnak a szenátus múlt heti döntése mellett, amellyel az akkor még köztársasági elnöki pozíciót betöltő Schmitt Páltól visszavonták doktori címét.

Az egyetem honlapján kedden megjelent nyilatkozatot összesen 117 professzor írta alá.
A nyilatkozatban az olvasható: "a Semmelweis Egyetem professzorai teljes mértékben egyetértenek és azonosulnak" az egyetem szenátusának azon döntésével, mely szerint Schmitt Pál kisdoktori címét visszavonták. A tanári kar felsorakozik Dr. Tulassay Tivadar rektor mögött, aki kiállt a magyar és az egyetemes tudományos értékek mellett, a Semmelweis Egyetem nemzetközi hírnevét és autonómiáját védve - olvasható a nyilatkozatban."

"Prof. Dr. Klaus Heinemann, akinek a munkájából 17 oldal szó szerinti fordításban szerepel Schmitt Pál doktori disszertációjában,

Biztos vagyok benne, hogy a magyar doktoranduszokra, amikor benyújtják a disszertációjukat, ahogy más egyetemeken is, az a szabály vonatkozik, hogy az idézeteket pontosan jelölik.
Csak remélni tudom, hogy az egyetem annak nyilvánítja, ami:
Ha nem, az hosszú időre tönkreteheti az egyetem tudományos hírnevét, és sérti az összes diákot, akik a dolgozataikban betartják a tudományos etika általánosan elfogadott szabályait.
"

Tulassay Zsolt (a Clinical Gastroenterology szerkesztősége úgy döntött, visszavonják a cikket, Tulassay lemondott a Habilitációs Bizottságban betöltött tisztségéről):

"Az orvos felidézte: egy tudományos folyóirat kiadója kérte fel egy orvosi téma szakirodalmát összefoglaló közlemény megírására 2009-ben. A felkérést kollégájával, Herszényi Lászlóval megosztva teljesítették. "A megjelenést követően a szerkesztőség a következőt jelezte: összefoglalónk néhány általános megállapítást tartalmazó mondata – és nem új eredményeket bemutató szövegrésze – azonos Wallace és munkatársai 2008-ban megjelent, szintén összefoglaló jellegű munkájának néhány mondatával" – írta Tulassay Zsolt. Hozzátette: a forrást az irodalomjegyzékben feltüntették, és a szövegben is IDÉZTÉK (kiemelés tőlem)."

Nem értem Csókayt.
Biztos, hogy mondott ilyeneket?
Kár.


Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 23:25
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
A dolgozat témája bizony erősen determinálja, hogy valaki mennyi törzsanyagot vesz át. Akár 10-15 oldal is elég, hogy valaki a törzsanyagból alapvető fontosságú, tudományosan értékes következtetéseket írjon le. Nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség....

Ami pedig az eljárást illeti, még az sem biztos, hogy törvényes volt...
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 23:06
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#154
Gyenge kimosdatási kísérlet, látszik, hogy te még egyetemet se láttál belülről.

Az eredeti okossághoz meg:

"Még a megjelent tankönyvet, nemhogy a megjelent cikket is idézheti valaki munkájában"

Felhívom a fogyelmedet erre: "IDÉZHETI". Schmitt művében legalább 200 oldal került bemásolásra idézés nélkül...

Amúgy meg nincs miről beszélni:
- Egy vizsgálóbizottság megállapította, hogy 215 oldalból 200-at másolt.
- Az illetékes egyetemi szerv pedig 33:4 arányban elvette a doktoriját "szakmai és etikai" kifogások miatt.

Innentől a többi ostoba politikai rizsa buta, elvakul párthíveknek, pl. neked. Ezt még puritan se kajákta be és pampa is csak félig. Neked még ennyi eszed sincs?
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 22:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#153
viccelsz?
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 22:08
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#152
hubammeg... asszem a tények téged sem zavarnak...
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 21:26
Törölt hozzászólás
#151
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 21:22
Törölt hozzászólás
#150
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 21:20
Törölt hozzászólás
#149
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 20:39
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#148
Újból leírom...fogalman sincs, fel nem foghatom névvel rendelkező emberek miért járatják le a nevüket? Jokert értem, neki nickneve van azt el lehet elintézni.

Csókay (meg mások kedvéért):
a bolgárra tévesen hivatkozik a végén. Olyan mű, amire hivatkozik a végén Schmitt, nem létezik. Ezt fel lehet fogni jóindulatúan hibának is, de tény.
Három további szerzőre SEMMILYEN formában nem hivatkozik. Ezt nem lehet, csak egyféleképpen értékelni - lásd szenátus szavazati arányait.

Csókay PhD, nem kellene ilyen butaságokat nyilatkozgatni...

Tényleg, egész egyszerűen nem értem.

Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 20:09
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
Csókay András PhD idegsebész

Mai napig a PhD szerzőjének nem kötelező új, eredeti gondolattal előállnia dolgozatában. Az 1992-es kisdoktori kategória bőven alatta van a mai PhD-nak, de az akkori kandidátusi értekezések követelményrendszerének is. Jómagam is PhD-témavezető vagyok az egyik SOTE PhD-iskolában. A jelöltnek azt kell bizonyítania, hogy „alkalmas önálló tudományos munka végzésére”, írja a szabályzat. Több akadémiai nagydoktorral is beszéltem. Még a megjelent tankönyvet, nemhogy a megjelent cikket is idézheti valaki munkájában, ha megjelöli az eredetét a mű végén. Aki valami újjal akar előállni a magyar tudományos életben, annak valóságos Canossát kell járnia. Ezért a tudományos művek 90–98 százalékában semmiféle új tudományos felfedezés sincs. Ezek az úgynevezett összegző művek, melyeknek igenis van tudományos értékük, hisz közreadja, összeveti, összefoglalja az addigi eredményeket, ahogy tette Schmitt Pál is. Meg is bolondulna a tudományos világ, ha annyi felfedezés lenne, ahány kisdoktori, PhD, vagy éppen nagydoktori disszertáció született. Tehát maga a plágiumvád abban a pillanatban nem áll meg, ha van bármiféle utalás arra, hogy honnan idézett a szerző. Ez pedig fellelhető a köztársasági elnök úr dolgozata végén. Hogy mennyi lehet egy ilyen műben az idézett szöveg, arra nincs szabály. Nyilván a teljes szöveg is állhat cikkekből, tankönyvekből vett idézetekből, ha a végén van egy rövid, összefoglaló értékelés. Schmitt Pál munkájában ez is megtalálható. Mindezek figyelembevételével érthetetlenek az elítélő reakciók a balliberális és a jobboldali ellenzék részéről. Az is nyilvánvaló, hogy a SOTE szenátusa tévedett, mert ott csupa akadémiai nagydoktor ül, így nem tudtak elvonatkoztatni attól, hogy a nagydoktori disszertációban valóban újszerű elemeknek kell szerepelniük.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 11:50
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#146
Hát Joker, ez egy halom demagógia, amit produkáltál.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 11:47
Előzmény: #143  szivacs
#145
Az még nem jogosítja fel,hogy ekkora baromságokat írjon!
commander8 2012. 04. 03. 11:46
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#144
Csak el ne sírjam magam. Azt a három diplomát ezek után joggal nézheti az ember a csókos olimpiai bajnoknak kijáró kegynek. Másrészt. Tud helyesen írni? Nem. Erre a kérdésre egyértelmű a válasz. A NOB-ról tudjuk milyen szervezet. Tele korrupt sportdiplomatával. A mi Schmittünknek is megvásárolták a szavazatát egykoron.
Igen gyalázom, és fogom is mert Orbán bűntársa, a Magyar Köztárssaság demokratikus állami berendezkedésének megváltoztatásában. Egy embert nem a kora miatt kell tisztelni, hanem a tettei miatt. Schmitt nem korrekten mondott le. Össze-vissza hazudozott, mellébeszélt, azért mondott le mert a főnöke Orbán megelégelte a cirkuszt,kínossá vált számára a választottja Scmitt.
szivacs
szivacs 2012. 04. 03. 10:51
Előzmény: #142  upgrayeddAKS
#143
te a tengeren túlról írsz vagy csak felébredtél rémálmodból hajnali 3-kor? :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:42
#142
meg kell végre értenünk mindenki kedves palibácsiját... telepatikusan megizente a németnek meg a bolgárnak ezeket a dolgozatokat, nem tudta szegény kontrollálni a képességeit... persze álmában, így ő sincs teljesen tudatában, mi is történt, csak azt tudja, hogy ez az egész egy nagy igazságtalanság :)
regressziós hipnózis alatt kiderülne az egész, de a libsibolsi karvalytőke-zsidómaffia fél, hogy a roccsildokat is leleplezné egy ilyen "szeánsz"

pali tehát a körülmények áldozata :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:29
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#141
azt kihagytad, hogy az ájemef lefoglalta volna, és elrabolta volna az országból a szentkoronát :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:20
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#140
"Én inkább valamiféle visszahívhatóságban hiszek, akár egyénileg, akár intézményesen."

erre a visszahívhatóságra van bárkinek is működőképes ötlete? pl. az OGY-nek a szavazók által kezdeményezett feloszlatásához mennyi szavazat kellene? 2 millió? 3? nagyon nem mindegy, hol húzzuk meg a határokat

az egyéni képviselők terén pedig még ennél is komplikáltabb...
sokan emlegetik a visszahívhatóságot, és jó is lenne, de aztán valahogy csak nem állt még össze az a működőképes koncepció...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:11
Előzmény: #137  mondoka
#139
a fityisz is tele van az előző rendszer funkcionáriusaival, nem csak a másik komcsi párt
ami pedig a gazdaságpolitikák összehasonlítását illeti: van valami objektív mutatód?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:08
Előzmény: #106  Knight Tyris
#138
muhhahahahaha

a széles tömegek, amint két barátok közt epizód között epekedve várják a friss ÁHT deficit számokat :)

aztán ha kielemezték, uránt hasítanak, megmérik maguk is a kozmikus háttérsugárzást, és ha még nem fáradtak el, kalkulálnak egy kicsit Kerr-metrikában :) mert az Euklideszi már unalmas :)

pont az a baj, hogy a döntő többség le se sz..ja a realitásokat, nem gondolkodik racionálisan (sőt gyakran egyáltalán nem), és szimpátia alapon meg az alapon dönt, hogy a haveri/családi körben kinek miről mi a véleménye, mit hallott (persze pletyka szinten), stb.

de nyugodtan áltasd csak magad arról, hogy mindenki olyan felvilágosult, mint mondjuk a szűk környezeted... no persze a tetves média sem könnyíti meg a dolgukat

viszont hiába van mondjuk 50% értelmes ember, ha őket is 100-felé rángatják az érzelmeik, amiket még manipulálnak is
mondoka 2012. 04. 02. 22:47
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#137
Kártékonyabb rovart én még mint a mindenkori magyar baloldal én még nem láttam. Ahoz hogy ezt a Fidesz ezt utólérje ahoz már ez az ország kevés is alanynak, ahoz már kellene mégegy!
Ámbátor hogy ki hazudott nagyobbat és többet? ...a Fidesz is segget csinált már a szájából. Ez lenne a politika? Nem lehet nekem már -más a politika, mert én már biankó csekket nem fogok senkinek adni. Szavazzanak, csinálják tovább ezt a rendszert azok akinek még van kedvük hozzá.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:26
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
Azám a Gyurcsány, Bajnai megszorítások után valóban jó húzás lett volna Bokros úr!
Ha eljátszadozom azzal a mesebeli gondolattal, hogy ő jutott volna hatalomra már valószínűleg polgárháborús helyzet lenne az országban. Pár százezer embert megszabadítottak volna a lakásától a végrehajtok, a magamfajta gátlástalan hazardőrök, meg felvásárolták volna a szegény magyar elárverezett lakását bagóért. Ingatlan adó, fizetős oktatás és egészségügy, pár százezren éhen döglöttek volna a téli hónapokban, de szárnyalna a GDP, a magyar gazdaság a régió zászlós hajójává válna a nép nyomorán...
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:18
Előzmény: #125  commander8
#135
Ezt is szeretem, annyira elragadtatják magukat egyesek, hogy az már szinte abszurd. Ez az úgynevezett analfabéta három diplomával bír és három nyelven beszél folyékonyan. Bizony sokan szeretnének ennyire leépültek lenni. Gondolod, hogy nemzetközi szervezeteknél analfabéták évekig tudnak vezető pozíciókban megragadni, ott a kis Magyarországnak bizony kevés hatalma van az érvényesüléshez.

Valaki elkövetett egy hibát, korrekten lemondott, de még egyesek most is gyaláznak egy idős embert, aki a hazájáért sokat tett az életében.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:13
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#134
"Adóemelést, megszorítást, leépítéseket egyik párt programjába sem lehet találni."

De: MDF.

Csakhát az egyetlen jó húzásuk Bokros volt. A többi, amit januártól műveltek élén a már teljesen lenullázódott SZDSZ-el való ősszeállással, na az olyan volt, mintha Dávid Ibolya tudatosan a parlamentből kiesésre játszana. Hatékony volt, össze is jött neki.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:11
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#133
Nagyon naivak vagytok kollégák. Már Marx apánk is leírta a lét határozza meg a tudatot. Lehet hazudni nyugodtan, csak az nem mindegy mit hazudnak. Alkotmányjogi fejtegetésekkel, vagy a sajtószabadsággal nem lehet az egyszerű parasztot fellázítani, hogy kivonuljon az utcára. Egy kis népi-nemzetieskedés és mindjárt megbocsátóbb a magyar radikális szív...
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:08
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#132
"hazudgálást"= שקרנות

talán így könnyebb
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:06
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#131
Olyan fantasztikus dolgokat olvasok, amely arra késztet, hogy ismét itt múlassam értékes időmet:

Mit gondoltok a szavazópolgárok hány százaléka veszi a fáradságot, hogy a versengő pártok programjait végigolvassa??
Én ahhoz a pár százalékhoz tartoztam aki vette a fáradságot erre. Ezek a dokumentumok olyan populista szólamok, amelyeket nyugodtan be lehet helyettesíteni az egyik programból a másik konkurens párt politikai programjába. A kérdés csak az, ki mer nagyobbat lódítani.

Adóemelést, megszorítást, leépítéseket egyik párt programjába sem lehet találni. (Kivétel LMP öko adók, de ez is olyan kontextusban, hogy evvel ki lehet váltani más adónemeket.

Ma Magyarországon a választók agyáig maximum pár leegyszerűsített populista ígéret ragad meg amely az ő, vagy hozzátartozói személyes életét befolyásolja.
yossarian78
yossarian78 2012. 04. 02. 21:59
Előzmény: #126  apocca
#130
"megtévesztette a választókat mind az ország valóságos helyzete, mind a saját programja tekintetében"
Ez nagyjából minden eddigi magyar kormányra igaz.
apocca
apocca 2012. 04. 02. 21:49
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
Mert elég nehéz a sok politikusi dumát (hazudgálást) strigulázni és igy csak szubjektíve, szimpátia alapján lehet megkülönböztetést tenni, mint ahogy Te is teszed.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 21:42
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
akkor a narancsosok csinálták a balhét.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 21:29
Előzmény: #126  apocca
#127
Ez mind igaz ,annyi kivétellel ,hogy azt a mértékű hazudgálást ,amit Gy.Feriék elkövettek,azt már O.Vikiék rég túllépték,mégsem indult a nép az utcára!
apocca
apocca 2012. 04. 02. 21:04
Előzmény: #115  Knight Tyris
#126
Erről a Schmitt-Gyurcsány dologról, nem én Tamás Gáspár Miklós írta ma (minden csak nem Orbán hívő): "Schmitt államelnök sokáig nem mondott le, ami kínos volt, bár se neki, se a doktori címének nem volt semmi jelentősége. Medgyessy Péter és Gyurcsány Ferenc viszont a végrehajtó hatalom tényleges vezetője volt, s amikor róluk kiderült, amit eltitkoltak – Medgyessy a Varsói Szerződés egyik tagállama hírszerzésének volt a szigorúan titkos állományú tisztje, Gyurcsány pedig megtévesztette a választókat mind az ország valóságos helyzete, mind a saját programja tekintetében – , egyikük se mondott le."
commander8 2012. 04. 02. 20:11
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Az Okoska nem neked szólt, hanem azoknak akik még mindig mosdatják ezt az erkölcsileg leépült analfabétát. Én még mindig azok közé tartozom, akinek a Magyarország jó híre fontos úgy itthon, mint külföldön.
Egyébiránt sajnos abban egyet tudok érteni, hogy ez az ország a korrupció melegágya. Szégyenkezem is miatta eleget.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 19:52
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Nem azért lett Lázár Jankó Frakcióvezető,hogy csak úgy bárki betámadhassa a Miniszterelnök Urat!Lázár már ott tartott a mai Parlamenti ülésen,hogy kérjen bocsánatot a rágalmazó ellenzék S.P.-től!Lázár János a tömeggyilkost is megvédené azzal a dumával,hogy milyen rendes ,hogy 100 embert akart megölni és csak 80 -nal végzett!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 19:47
Előzmény: #121  commander8
#123
Ki előtt kell fedhetetlennek lennie Okoska?Van még ember a földön ahol nem tudják ,hogy ez az ország a korrupció egyik melegágya?
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 19:25
Előzmény: #121  commander8
#122
commander8 2012. 04. 02. 19:22
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#121
Sziasztok Okoskák.
Szerintem ti még azt sem értitek ami annyira nyilvánvaló, és egyértelmű, mit a lapostányér.
Aberráltat tudnék mutatni, mindjárt téged és a szabadságharcos társaidat meg a gusztustalan miniszter-elnöködet.
Kisfiú, azt értsd meg,hogy Plági Pál azért nem maradhatott a posztján, mert kompromittálódott. Márpedig egy köztársasági elnöknek fedhetetlennek kell lennie. Még egy fideszes elnöknek is.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 18:46
Előzmény: #118  Knight Tyris
#120
Bagi és Nacsa szavaival élve :"mondjon le a Nép,mert nem jó a Nép!"
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 18:45
Előzmény: #117  Knight Tyris
#119
Ha van valamiféle ellenőrzés, és visszacsatolás, akkor 6 év is lehetne, mert a 4 valóban túl rövid. Ami ráadásul egész költségvetések tekintetében csak 3 év.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 18:26
Előzmény: #117  Knight Tyris
#118
Ha repül akkor x évig a vezető pozíciót betöltők nem ülhetnek be újra vezető poziba.

-

4 év túl rövid, elkezd vki kormányozni aztán szinte "egyből" ELKEZD a következőre készülni.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 18:24
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Na ezeknek a hasznos gondolatoknak lenne értelme egy fórumon.

tudom, hogy itthon szinte elérhetetlen, vagy akár utópisztikus, de azért hasonlóra van példa európában de nem emlékszem melyik ország

a 3. ponttal abszolút egyet értek, azt mindenképp kezelni kellene

A visszahívhatóság szerintem is megoldás lenne, de úgy tudom elképzelni, ha hosszabb lenne az adott ciklus pl 5 év.

- ekkor pl a 3. évben meg lehetne vizsgálni, hogy az ígéreteihez képes hogyan teljesített az adott kormány. Ha ok akkor mehet tovább, ha nem akkor repül,
Ha repül akkor x évig az vezető pozíciót betöltők lévők nem ülhetnek be újra vezető poziba.

- 5 év alatt legalább lenne elég ideje mindenkinek megvalósítania a programját, és látni azok hatását , legalábbis a kedvező vagy kedvezőtlen hatások megindulását
nekem sokszor az az érzésem hogy a 4 év túl rövid, elkezd vki kormányozni aztán szinte "egyből" leked a következőre készülni.

persze itt megint a buktató, hogy milyen kulcspontok alapján történik az elbírálása 3. év után...

de hatékonyabb lehetne szerintem
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:58
Előzmény: #103  Knight Tyris
#116
Ez sajnos utópia:

"én személy szerint azt szueretném, ha csak konkrét számokkal alátámasztott választási ígéreteket lehetne bemütatni az embereknek, mert a mostani rendszert rossznak tartom. Ne legyen feleslehes ígérgetés."

Én is örülnék ilyennek, elvben. De ilyen nem létezik.
1. Te is tudod, hogy a választási ígéret nem néhány, számokban is kifejezhető egzakt valami, hanem ennél sokkal összetettebb.
2. Éppen ezért betartatni, ellenőrizni és számonkérni se lehetne.
3. Vannak külső, váratlan helyzetek. Pl. 2008-as válság. Egy ilyen szitu a mindenkori kormány szempontjából nyilvánvalóan előre nem tervezhető. Viszont így bárki kormányzik egy ilyen helyzetben, azonnal bukik. Pont akkor, amikor egy kormányválság még inkább olaj a tűzre.

Én inkább valamiféle visszahívhatóságban hiszek, akár egyénileg, akár intézményesen. De úgy, hogy túl könnyen/gyakran ne lehessen élni vele, mert az sem jó. A politikai stabilitásnak is van értéke. A félévente cserélődő kormányok nyilván nem szolgálják az ország érdekét. Olyan szélsőséges esetekben működhetne ez szerintem, amikor a kormányzat társadalmi támogatottsága olyan alacsony, hogy ezért gyakorlatilag képtelen bármilyen lépést elfogadtatni, és ez így már a kormányzás hatékonyságát, eredményességét érinti. Ekkor már hasznosabb belenyúlni a stabilitásba, mint fenntartani a vergődést (2008-as Gyurcsány időszak volt ilyen, még a válság előtt, utána természetes, hogy ez csak romlott).
Knight Tyris 2012. 04. 02. 17:57
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
Hát ez valahonnét onnét indult, hogy Schmitt ügye súlosabb mint amit Gyurcsányék csináltak.

(ultratömören) én azt írtam, hogy
- Gyurcsány(ék) összehasonlíthatatlanul nagyobb bűnt követett/követtek el mind Schmitt, illetve
- amit csináltak a választások előtt és alatt az összemérhetetlenül súlyosabb mint amit felróhatunk és problémaként láthatunk az eddig megválasztott összes kormánynak (a rendszerváltás óta).

ennyi
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:53
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Képzeld el, ha elkezdik ellenőrizni a politikusok "régi" doktorijait.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:36
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Helyesen: Schmitt bűne meg éppen emiatt más kategória, mert NEM szimpla politikusi hazgság. Ez a súlyosbító körülmény. Az enyhítő körülmény, hogy régen volt, meg az, hogy túl nagy jogosulatlan előnyre ezzel talán nem tett szert.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:29
Előzmény: #106  Knight Tyris
#112
KT, bocsi, ezt a részt valóban már nem olvastam. És kösz, hogy felhívtad rá a figyelmemet, ugyanis éppen ezzel adsz nekem igazat. Mert így korrekt a szöveged, én is ezt írtam, és ugyanez most is elmondható - ez meg az én mondandóm lényege volt -, és így mindkét oldalról elmondható a politikai hazugság, mint bűn. Ez volt a kiinduló állításom. Schmitt bűne meg éppen emiatt más kategória, mert szimpla politikusi hazgság.
pampa 2012. 04. 02. 17:18
Előzmény: #110  szivacs
#111
"Pontosan ehhez lenne szükség a programhoz kötött mandátumra "

nálunk az sem működne...
Azt mondnák,hogy "rózsaszínű" lesz...
Megválasztás után pedig kapnánk sárgát, lilát,pirosat, fehéret...

tudod olyan rózsa is van...
4 évig csak megmagyarázás menne,hogy mikén kell értelmezni a választási ígéretet...

sajnos itt is az a megoldás mint az angol gyep esetében... az a 100 év nyírás, locsolás...

szvsz
szivacs
szivacs 2012. 04. 02. 17:06
Előzmény: #103  Knight Tyris
#110
"ui:
én személy szerint azt szueretném, ha csak konkrét számokkal alátámasztott választási ígéreteket lehetne bemütatni az embereknek, mert a mostani rendszert rossznak tartom. Ne legyen felesleges ígérgetés."

Pontosan ehhez lenne szükség a programhoz kötött mandátumra - a jelenlegi szabad mandátum helyett - és az az alapján történő visszahívhatóságra!

szivacs
szivacs 2012. 04. 02. 17:04
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Mindkettő ült - de nagyon! :-DDD
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 16:59
Előzmény: #107  pampa
#108
kiváló magyar politikai karrier áll még előtte ilyen tulajdonságokkal! :D
pampa 2012. 04. 02. 16:55
Előzmény: #106  Knight Tyris
#107
Ezért ne vitázz vele.
Folyamatosan csúsztat,kiemel részeket és azt bírálja,átugrik lényeges részeket,beleakad nyelvtani hibába,amikor mindez már nem alkalmazható akkor személyeskedik, bírálja a vitapartner szellemi képességét...
Knight Tyris 2012. 04. 02. 16:46
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#106
Ugye ezt a mondatomat kihagytad?

"Mi itt hiába tudtuk/láttuk a valóságot, a gazdasággal nem foglalkozó SZÉLES TÖMEGEK csak a hivatalos adatközlésből értesülhettek volna és láthatták volna a valóságot, az aktuális helyzetet."
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 16:43
Előzmény: #103  Knight Tyris
#105
Lázár Jani szerint térdig mászott az ország S.Pali bácsi becsületébe!Jó védőügyvéd lett volna belőle!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 16:43
Előzmény: #103  Knight Tyris
#104
KT, na ez az, ami nem igaz:

"- egyrészt a választások előtt eltitkolták, és elhazudták az addigi saját katasztrofális teljesítményüket."

2006 tavaszán egy gazdasághoz picit is értő, vagy legalább valamennyire tájékozott pontosan tudta, hogy szarok a makroadatok. Ilyen fórumokon is azt írogattuk a választások előtt, hogy bárki nyer, azonnal neki kell lásson az ÁHT rendbetételének, mert gáz van. Ezt pontosan lehetett tudni. Hogy marikanéni nem tudta, azt elfogadom. Ahogy most is azt hiszi, hogy az IMF ki akarja fosztani országot, az EU elvenni a szabadságunkat, az MNYP-k meg eltőzsdézték az emberek pénzét... Pedig ez sem igaz. Te is, meg én is tudjuk.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 16:20
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#103


Ezzel a hsz-eimet lezárom, ennyire volt időm

őszinte leszek nem nagyon emlékszem már az ígéretekre, de

2 dolognál annak nevezném az ígéretet. Azért mert ott könnyen eldönthető, hogy valszeg, illetve biztosan teljesíthetetlen. Az egyik az 1 millla munkahely. Nagyon nagy a túlzás mértéke, a másik a 2 héten belül rend lesz ez meg abszolút teljesíthetetlen volt.

--

Általánosságban azt azért hozzáfűzöm az, hogy bármelyik párt többet ígér , mint amennyiről vélhetően tudja hogy teljesíteni tud, egy bizonyos szintig még a megbocsájtható kategória, kis "jóindulattal" túl optimisták, meg persze nyerni akarnak a fő érv ez.
Az ígéretek teljesítése közül jópár mindig elmarad , más részük részben vagy egészben azért teljesül.

Emiatt (az összes választás közül) csak 1 esetben emlegettem, hogy elcsalták a választást. De akár mondhatnánk lopásnak is.

Ez az a bizonyos "Gyurcsányék" féle 2006-os választás. Ott:

- egyrészt a választások előtt eltitkolták, és elhazudták az addigi saját katasztrofális teljesítményüket.
Az adatokat is visszatartották törvénytelenül. Mi itt hiába tudtuk/láttuk a valóságot, a gazdasággal nem foglalkozó SZÉLES TÖMEGEK csak a hivatalos adatközlésből értesülhettek volna és láthatták volna a valóságot, az aktuális helyzetet.

- másrészt ennek tudatában beígértek egy olyan programot amiről pontosan tudták, hogy megvalósíthatatlan (az előbb leírtak miatt). Ez ki is derült egyértelműen az öszödi beszédből. (Lemondás, felelősségrevonás persze elmaradt.)

Az eltitkolt pocsék teljesítményükből adódóan pedig a választási ígéreteikkel HOMLOK EGYENEST MÁS programot valósítottak meg (kellett megvalósítaniuk).

emiatt van a megkülönböztetés.

.
ui:
én személy szerint azt szueretném, ha csak konkrét számokkal alátámasztott választási ígéreteket lehetne bemütatni az embereknek, mert a mostani rendszert rossznak tartom. Ne legyen feleslehes ígérgetés.
user24 2012. 04. 02. 16:02
Előzmény: #99  because
#102
Bocsi, nem kötekedésként, de el vagytok ti tévedve ezzel a meddig jár a fizetése szöveggel. (Látszik, itt senki nem tagja a háznak :)
Szóval azt tudni kell, hogy ezen a szinten már messze nem arról van szó, hogy meddig jár vagy nem jár a fizetés vagy a sofőr. Itt arról megy a csörte, hogy kinek mekkora a hatalma. Ezen a szinten már nem a pénz a téma, mert az mindegyiknek van.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:42
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
bár ettől eltekintve elég pofátlanság ez a törvény...nekem miért nem jár a fizetésem ha ott hagyom a munkahelyem???
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:41
Előzmény: #99  because
#100
már ameddig meg nem vonják meg néhány év mulva visszamenőleg 98%-kal meg nem adóztatják....ezen nem kéne rugózni sokat
because 2012. 04. 02. 15:40
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
így ő járt a legjobban. már dolgoznia sem kell... és mesés fizetés és minden juttatás ingyenes neki...
na, ezt jól aláírta magának....
én nem adnék olyannak semmit, aki a saját hibája miatt kénytelen lemondani....
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:38
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Schmitt Pálnak havonta bruttó 1 507 350 forint a fizetése.

Így a hétfőn lemondott köztársasági elnököt a továbbiakban is ekkora összegű juttatás illeti meg.

link
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:30
Előzmény: #91  Knight Tyris
#97
KT, a Fidesz szerinted hazudott a kampányban vagy nem?
Knight Tyris 2012. 04. 02. 15:28
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#96
Rendben, elfogadom.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:28
Előzmény: #90  pampa
#95
"Attól,hogy te Jobbik-os nak, Fidesz-es nek nevezel az tény lesz?"

1. Sokszor leírtad, hogy 2010-es választásokon a Fideszre szavaztál (előtte is, utána is). Ezt tehát vehetem ténynek.
2. Hogy most "Jobbikos" vagy azt sose írtam, azt írtam, hogy közeledsz feléjük. Ez szintén tény, mert ezt is írtad (2009-ben még szalonképtelennek tartottad őket, 2011-ben meg azt írtad, hogy 2014-re lehet, hogy marad a Jobbik).

Én abból indulok ki, amit te magadról írsz, nem teszek hozzá fikciókat.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:26
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
"Vizsgálja a NOB Schmitt ügyét

Gyenge, hiú és csaló elnökként írnak Schmitt Pálról"
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:23
Előzmény: #92  Knight Tyris
#93
KT, örülök neku, így korrekt is. Ezt nem láttam, sorry.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 15:16
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
ehhez mit szólsz?

link

"Katasztrófa... úgy általában az egész ügy is.

Az meg pláne katasztrofális, hogy Itthon senki nem hajlandó vállalni a felelősséget vezetői szinten, illetve az ahhoz tartozó helyes magatartást gyakorolni, és még akkor sem tud helyesen dönteni, ha teljesen egyértelmű az adott dolog...

Knight Tyris"

pénteken az interjú utáni a beírásom
Knight Tyris 2012. 04. 02. 15:14
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#91
Nézd a lényeg

konkrétan beismerte a trükkök százait , meg a hazugságokat stb tehát, hogy elcsalták a választást.

Ehhez képest Schmitt doktorija smafu vagy úgy általában véve bármely más jogtalanul szerzett doktori.

Azon akadtam fenn hogy szerinted egy 100%-osan bizonyíthatóan elcsalt választás összehasonlíthatatlanul kisebb mint a Scmitt doktorija.

A hsz-edben gyurcsányt védted aki nem mondott le, ez volt a probléma ne terelj.

.
ui:
"Érdekes, hogy nem írtad, hogy le kéne mondjon."
fogalmam sincs mire gondolsz azon a véleményen voltam, hogy le kellett volna mondania, meg most is így gondoltam, le is írtam ilyen irányú véleményem.
pampa 2012. 04. 02. 15:14
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
penzyelo

Attól,hogy te Jobbik-os nak, Fidesz-es nek nevezel az tény lesz? Mert te sajnos a saját szemedben a gerendát sem látod meg...
Ahogyan az erdőben sem veszed észre a fát... :(((
Rád szántam két napot, hogy szembesítselek azzal, hogy te is kettős mércét alkalmazol.

Fölösleges időpocsékolás volt!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:11
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#89
Helyesen:

KT, ugyan már. Kíváncsiságból visszanéztem néhány 2006 őszi termést itt. Érdekes, hogy MOST nem írtad, hogy le kéne mondjon.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:08
Előzmény: #74  pampa
#88
"Ezt nem te mondtad, hanem én állapítottam meg a hozzászólásaidból."

Ja értem és akkor az már tény is lesz egyből.

Logikai, érveléstechnika 1-es pampa. Amit te a fentivel teszel az azzal egyenértékű, hogy leírom, hogy szerinted a hó piros. Te leírod, hogy nem gondolod így. Én meg folytatom, hogy én a hozzászólásaidból ezt vettem ki. És milyen hülye vagy, hogy szerinted a hó piros...

Ugye milyen szánalmasnak hagzik ez ebben az analógiában? Na, te ezt műveled. Javaslom: maradjunk annál, amit valójában is én leírtam és állítok, és azzal vitatkozz. Ne a kitalációiddal.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:07
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#87
"Vissza Pali bácsihoz. Tudod mi minden juttatást fog kapni ez a gyáva hazug ember?
sok-sok millióba kerül nekünk.

Ha az elején a történetnek feláll januárban,és azt mondja , igen másoltam, akkoriban ez volt a divat. Sok sportoló és ex-komcsi kapta meg hasonlóan a Dr. előtagot, akkor gerinces csávó. Sokan tudják,hogy a kiváltságosak és párt emberek kapták a diplomát tudás nélkül.
De ez a gerinctelen alak hazudozott hónapokig. Nem tudta,hogy nem illik másolni 220 oldalból 219-et?!? Ugyan már. És még ez sport ember? Küzdelem és becsület? Max a bársony székért küzdött.
"
Ennyi
+++
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:06
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
ez valami hungarista barom lehet...semmi se jó neki
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:05
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Kérlek ne hagyd abba ezt a jó szokásodat!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:04
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Végre egy helyes rálátású ember!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 02. 15:03
Előzmény: #75  Knight Tyris
#83
én meg erről:

"tönkrevágta teljesen az orszgot gazdaságilag"

arról írtam, hogy nem vágta tönkre jobban, mint ahogy a többi dilettáns, inkl. orbánpubi...

2006-ot meg az egész rinyálós majomivadék-szélsőjobbot meg lesz..om, mert a gazdasághoz annyit értenek kb., mint orbánpubi, aki gazdasági analfabéta... (épp csak vakok közt félszemű a király...)
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:02
#82
Sajnáljuk-e Schmitt Pált?
2012.04.02. 13:33 Poldi bá

A köztársasági elnök 11 percnyi hazudozás, szülei emlékének meggyalázása, majd saját teljesítményének felmagasztalása után váratlanul lemondott tisztségéről a parlament plenáris ülésén.

Schmitt Pál nemcsak megismételte mindazt, amit az elmúlt napokban nyilatkozott, de rá is tett, politikai machinációval vádolta támadóit, elhallgatta az ügyben kinyilvánított súlyos hazugságait. Éppen ellenfeleit vádolta csúsztatással, azzal, hogy csak a nekik tetsző elemeket tárták a nyilvánosság elé.

Schmitt Pál hazudott, mint a vízfolyás. Két napja még többször is azt mondta, különböző megfogalmazásokban, hogy belenyugszik a döntésbe/nem perel. Most bejelentette, hogy jogi utat is igénybe vesz, vagyis nem nyugszik bele lopott doktorijának visszavételébe.

Schmitt Pál sértett emberként távozik, élvezve a birkanyájtól kapott szeretetbombákat, s láthatóan fogalma sincs, mi történt vele.

Schmitt Pál ma kádári beszédet mondott, amolyan kézműtét utánit. Talán stimmeltek a mondatrészek, de a valóságtól fényévekre került, láthatóan magába forduló, időnként hebegő-habogó ("ártatlanság védelme") politikus szánalmas vergődését láttuk.

De vajon sajnáljuk-e Schmitt Pált? Nem, nem sajnáljuk. Pökhendi, egész életét végighazudó, az éppen aktuális hatalomhoz simulékony, személyes kapcsolatrendszerét saját karrierjének egyengetésére használó becstelen ember a most távozott köztársasági elnök. Pályája csúcspontján tevékenyen hozzájárult Magyarország tönkretételéhez, majd a múltjából felbukkanó sötét folt kezelése során ismét bizonyította, hogy gyalázatos, hazug, hitvány ember.

Egyszer, kicsit eltávolodva mai önmagától, talán megérti majd, hogy mekkora szégyent hozott saját családjára, a jobboldalra, egész Magyarországra.

Szégyelld magad, Schmitt Pál!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:01
Előzmény: #68  Knight Tyris
#81
KT, ugyan már. Kíváncsiságból visszanéztem néhány 2006 őszi termést itt. Érdekes, hogy nem írtad, hogy le kéne mondjon.

"először tönkrevágta teljesen az orszgot gazdaságilag és"

Nem vagy te gazdasági analfabéta, tőled ennél azért kevésbé demagóg szöveget vártam volna. Még nyilvánvaló politikai elfogultságod mellett is.

"közben végighazudták a 4 évüket, hogy minden rendben van"

Aki tisztában van az alapvető gazdasági folyamatokkal, az pontosan tudta, mi a helyzet. Max. olyanok előtt nem volt ez világos, akik szerint pl. most is milyen fasza a helyzet, 3% alatti a hiány, stb.

"Majd a végén még elcsalták a hivatalos adatközlés (ÁHT stb) idejét a törvényeket áthágva, hogy azok a választások utánra essenek."

Pontosan ugyanezt a trükköt eljátszotta a Fidesz is a 2010-es őszi önkori választásoknál.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek