Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:35
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#501
Nem értem az összefüggést.
A beker ár egy szubjektum, pénzügyi befektetés lévén az egyenlet egyik ismeretlenje, amit be kell helyettesíteni (csak minálunk errefelé, ahol lakom)
A kockázati tűréshatár relatívuma szerinti objektív alsó érték a beker árból következik.
(nem bírom egyszerűbben ideírni)
Szintén csak mifelénk.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:36
Előzmény: #500  ingcapa
#502
Jó. Figyeljünk ezerrel.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 23:29
#503
DLPH

Speki papírokról vélemény???
Szerinted is nagy átbaszás lesz?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 23:41
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#504
Nem tudom átverés-e.
Ezeket a részvényeket nem figyelem.
Nagyon kicsik.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 23:43
#505
Gondolkodom azon hogy 50-100 e ft-vel beszállok 1-2-be. Ha bukta van nem fáj, ha up akkor veszek egy normális úszósapit! :-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 23:45
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#506
Ha nem fáj, miért ne? Bejöhet.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 23:51
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#507
Már ki is adtam a megbízást.:-)

Na én léptem mert holnap Állattenyésztés vizsga és még nem tudok semmit....

Jó pozit és sok $-t mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 23:57
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#508
Átugrottam ide.
Ne aggódj, nekem is jó lecke volt. Tudtam mit kellett volna tenni, és mégis hagytam elterelni magam. Különben meg ma már vettem amikor a nap végén visszaesett. Meg tegnap is vettem a Mary eset előtt. Azt már el is adtam a nap elején magasan nyitóban. Ha viszont nem kavarodok TDTs táv eladtatásba akkor többel lettem volna benn. Nem gond a tőzsdén mindig vannak lehetőségek.
Bobojsza 2007. 01. 25. 06:48
Előzmény: #478  Tycoon
#509
Szia Tycoon!

Sokan beszéltek az OTP- nél nyáron 6000 körül, hogy beszakad 5000-ig hát én beparáztam el is adtam :-(( és lásd most hol tart.
Most már az ilyen beírásokat egy kicsit fenntartással kezelem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 08:54
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#510
DLPH, köszönöm a jótanácsot. Azt hiszem a stopp-loss-nak leginkább a vételtől számított pár hónapon belül van jelentősége, hiszen ennyi idő alatt az árfolyam vagy emelkedik annyit, hogy az embert már nem idegesíti pár százalékos esés, hiszen csak a nyeresége lesz kevesebb, vagy elkezd csökkeni, s akkor az ember kénytelen beismerni, hogy az adott időszakban bizony túl drágán vette a papírt. Még egyszer, kösz a segítséget.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 11:13
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
Yesterday ha kiütöttek leharakirizem magam.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 13:05
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#512
DLPH :-)

Köszönöm, hogy aggódsz, végül is nem állítottam be a stopp-losst, úgyhogy ugyanott vagyok, mint előtte. Szerintem már megvolt a mélypont, sőt be kell, hogy zöldüljünk, hiszen rajtunk kívül szinte mindenki pluszban van. (8720 körüli záróra tippelek.)
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 13:09
Előzmény: #512  Törölt felhasználó
#513
Hej!
8550-ről TDT longban ülök, úgyhogy legyen az neved Néked mától: Yesterday, aki a jövővbe lát.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 13:53
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#514
Csepel ->úszósapi megvan
Konzum, gardenia->elúszott az úszóbérlet
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:07
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#515
DLPH!

TDT? Hogyhogy? És mi lett vele? Írtam mailt.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:10
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#516
610-600 közt kiszórtam. 2000 db volt.

Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:12
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#517
Bnetzgu mi ez a Gardénia, mert vettem hülyeségből ebből a hülyeségből.
De ha lufi, holnap úgy kiszórom de úgy kiszórom de úgy, 5000 db van.

Szóval ez mi a szösz emberek?
Tudom valami textilmaffia, de miért veszik ezt mint a ló?
Monster 2007. 01. 25. 17:18
Előzmény: #517  Törölt felhasználó
#518
DLPH, csodálkozom, hogy beevettél úgy, hogy körül sem néztél:)
Szal a történet kb a következő:
Úgy egy hete elkezdték húzni a csepel-t limittel minden nap, csak mert valaki úgy gondolta, hogy ez így jó.
Aztán ma úgy néz ki, hogy a spekik elkezdtek agyalni, hogy mit húzhatnak így legközelebb, és elkezdték venni a gagyikat, hogy ha elkezdik húzni valamelyiket, ne maradjanak ki...
Kb. ennyi látszik a buliból:)
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:22
Előzmény: #518  Monster
#519
Hát ott volt a zsé az otiból, rám jött a bevásárolhatnék.
Akkor ez jó ötletnek tűnt.
Most nem annyira.
A kínaiak nem akarják ezt felvásárolni?
Na majd kitalálok valami jó sztorit, aztán elhintem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:23
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#520
De még maradt zsé, holnap megint veszek.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:25
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#521
Ja, meg vettem FORRÁS izé bigyót is.
Ha ez is lufi, ezt is kiszórom. Na majd holnap eldől.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:32
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
Bnetzgu most akkor van vagy nincs Gardéniád? Ha ez a neve...
Monster 2007. 01. 25. 17:35
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#523
Hát, nemtom:)
Én biztos vagyok, hogy lufi, de hogy fújják-e tovább, azt ki tudja?
Csak a gardéniában is emlékszem az elmúlt másfél évből legalább két alkalomra, amikor felrántották 150 körülről 300-ig, utána szabadesésben vissza ugyanoda.
Ha belekapaszkodnak megint a tőkésebbek, akkor lehet, hogy megint megközelíti majd a 300-at, de ez teljesen a szerencsén múlik.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:36
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#524
A Konzumról azt hittem áruház. Most látom, az egy részvény.
Ki tudja miért ez is pont 220 körül van? Ez csak véletlen? Követhetelen itt nekem már minden.:(
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:37
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#525
nagyon megváltozott a stílusod...?
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:38
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#526
Köszönöm Monster. Lesz itt szórás holnap azt hiszem....
Hogy én miket művelek? Elmentek hazulról az tuti.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:39
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#527
Ezt kérdezed vagy mondod?
Amúgy mit komolykodjak én itt, senki sem vesz komolyan...
Szóltam négyezerszer TDT ügyben is össze-vissza, csak erőltetik a fiatalok ott a túlvégen.
Akkor most mit tegyek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:40
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#528
DLPH, egy pciit sem kötekedni akarok, de a sítlusod mellett a tőzsdei hozzáállásod is kb. 180 fokos fordulatot vett. Nagyüzemben űzöd azt, amiről oldalakat írtál saját topicod elején, hogy ne: TDT, Gardénia, Csepel, Konzum. És akkor az ilyenekről "na majd kitalálok valami jó sztorit, aztán elhintem" nem is beszéltem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:41
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#529
én hallgatok Rád DLPH!
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:42
Előzmény: #529  Törölt felhasználó
#530
Megőrülök..
Nem komolyan mondtam!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:43
Előzmény: #530  Törölt felhasználó
#531
Ismerkedem ezekkel a kütyükkel. Most ez miért baj?
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:44
Előzmény: #529  Törölt felhasználó
#532
mondom, persze kérdezem is , hogy mi ez a nagy fordulat? ahogy pénznyelő és más is észrevehette...
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:45
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#533
ettől függetlenül, a másik feledet jobban szeretem!
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:46
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#534
Semmi ma jókedvem van, ennyi. És nincs komoly témám.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 17:49
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Rendben , befejeztem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 18:15
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#536
Ecs csöppet sem vettem kötekedésnek.
A TDT-t néha művelem, amit mondtam fenntartom.
A többi ilyen kispapírról én eddig csak azt írtam, hogy nem ismerem őket. Persze most sem.
Emiatt nem írhattam olyat, hogy nem. Persze azt sem, hogy igen.

Vagy félreértettem, amit írtál?
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 23:03
Előzmény: #517  Törölt felhasználó
#537
szia, DLPH
latom kirugtal ma a hambol... Gardenia :)
watson a Gardenia topicban beirta az elmult nehany ev eredmenyet:

Gardénia eredmények
2006/2 -110 (üzemi -62)
2005 -109 (üzemi -53)
2004 16 (üzemi 17)
2003 -118 (üzemi 6)
2002 -562 (üzemi -586)
2001 -423 (üzemi -309)
2000 -57 (üzemi -52)
1999 -565 (üzemi -282)

csodalom mibol elnek ezek... hacsak nem reszvenykibocsatasbol :)

egyebkent nekem ez is akkora viccnek latszik, mint a Csepel... az meg 150 korul volt nehany napja, de tavaly meg 40 HUF-on vesztegettek, a Synergon mellett ez volt a tavalyi ev nyeroje... errol csak annyit tudok, hogy minden evben masszivan veszteseges, es egy reszveny konyv szerinti erteke 133 HUF
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 23:10
#538
Bnetgzu,
valamelyik nap a brokervizsgarol kerdeztel... egyszer en utananeztem, az alabbiakat tartalmazza:
- nagyon kemely, mindenre kiterjedo torvenyi es egyeb tozsde es ertekpapir- szabalyozas... nem hiszem, hogy azon kivul, aki tenyleg brokerkent dolgozik, kell megkozelitoen is reszletesen ez
- makrookonomia... hat ha ilyen tudomany letezik is, biztos nem a brokervizsgan tanitjak magas szinten... nem hiszem, hogy ennek ertelme lenne
- penzugyi kalkulaciok, alapfoku reszvenyertekeles, kotvenyertekeles, stb... ezek egy resze annyira alapveto, hogy nemhogy brokervizsgan, de kozepiskolaban is tanittatnam... ha nem is csinalod meg a brokivizsgat, ezt a reszt nagyon ajanlom

egyebkent pedig ha egy jobb kozgazdasagi foiskolaban/egyetemen vegzel, semmi ertelme, mert ott ugyanezt a reszletes tozsdeszabalyokon kivul megtanitjak... persze emellett az is igaz, hogy tanulni mindig hasznos, ha van ra nehany ures napod...
Törölt felhasználó 2007. 01. 25. 23:14
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#539
ezek a kispapir rallik... igazsag szerint most hogy vegigolvasom, inkabb irigylem azokat, akik napkozben tudjak ezt figyelni es beszallni... de en a jo kis Danubiusbol es Rababol emiatt most nem szallok ki... kulonben is, egy-ket nap es ugyis vege lesz :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 00:34
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#540
Köszönöm Borussia.
Egy kis Camparit iddogáltam , Dead Can Dance-t, Queen-t és Led Zeppelin-t hallgattam, és írtam ezt-azt de hát nem komolyan, miközben az orrom előtt korrigált a világ a mi BUX-unkhoz. Nem semmi.
Hát esésben legalább az elsők vagyunk.

Érdekes, hogy a nyilvánvalóan komolyan nem vehető állításaimra mily gyorsan kaptam kontrákat. Nem baj, tetszik:))

ARP-nek külön köszönet a tárgyilagosságáért, de mivel ezt a marhaságot abszolút poénnak szántam,
ezért ez maga a válaszom is.
Gondolom, ilyen bősz marhaságot nem nézel ki belőlem ARP, hogy beírok egy topicba hogy vettem ma XY részvényt, odírom vegyetek, erre majd szépen mindenki nekiáll venni mint a birkák. Megeszi a fene az egész magyar tőzsdét, ha a hozam már csak ilyeneken múlik.

Sacis ha szabad annyit még mondanom, nem vagyok gyakorlott fórumozó. Ez azt jelenti, hogy ez az egyetlen hely a neten, ahova leírom a véleményemet. Ma rájöttem, lehet, többen olvassák amit írok, mint gondolom. Ezzel azt akarom mondani
hogy "én topicom" , "más topicja", sokan akiket kritikával illettem figyelik bármit mondok, és ha kell, azonnal lecsapnak.
Nem baj, tényleg tetszik ez a dolog. Állok elébe.
De Neked azért mondom ezt, hogy ami azért a legfontosabb, azt ma miattad értettem meg. Valószínűleg többen várnak tőlem informatív hasznos írásokat, mint gondoltam.
Az biztos, akár mellétrafálok akár nem, felelős vagyok minden mondatomért azon a szinten is, hogy informatív legyen, ne marhaság vagy viccelődés. Megértettem. :)

Most megyek bemutatkozom a bemutatkozóhelyen, aztán "konyak letölt" - ahogy egy általam nagyrabecsült fórumozó mondta, és lássuk.

Látom figyelik - akiket meg mertem kritizálni - minden szavamat.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 26. 01:18
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#541
1-Alapvető oltári baklövés és mig meglesz a topik lesznek akik belefutnak, fenakadnak, imátkoznak, inkább behajitják az egész tőzsdét a sarokba, mondván majd pár év mulva... Bakkkkerrr ez több mint gáááz... :DDD
2-no com
3-hujeség... alaptalan támadással még én sem találkoztam... volt mikor igazat adtam volt mikor a buszkeségem nem engedte és csak hetek vagy honapok mulva kuldtem egy mailt... még ha az is volt benne hogy kabbevaze, igazad vot... :) általában oknélkül nincs okozat... persze ez szigoru szvsz... :) /hőőő most én is mekkora okosságot mondtam/

4-Indexpapir... ebben az a vicc, hogy nem biztos jól értem e ARP fogalmazását... Én inkább ugy mondanám hogy új bluecsipszek... :)) Majd 2007 dec zárok megmagyarázzák...

5-van egy olyan sanda gyanum hogy a büdös életben nem fogunk egyetérteni... :DDD
Na szal javaslom kotorász az Archívumomban!Nézd a dátumokat és és keress vissza adott papirok grafikonján... csak le ne essen az állad... ;)
Mielőtt tovább mennék nem az én érdemem!!! TEAM!Csapat! meg ijenek... !!!
Ellenben hamár homár legyen matáv... egyet áruljon el nekem a mester!!!Mi a jó életbe kellett belenyulni most a matyiba??? TA alapon- bár az ugye le van fkázva- csibe rakás, fundamentálisan babapelus, hirek, pletyik együthatója alapján megy egyenesen kötél a nyakba... Egy komoly befektető nem foglalkozik ilyen papirral, maximum benfentes infokkal a hátamögött... Az meg nem igazán állna helyt egy ilyen messiás világmegválto tyukanyofilinges lelkisegélyes tibeti szerzeteshez...szal lényeg a lényeg... ez a logika érdekelne mindenképpen egy nem mellesleg álitolag programozotol... THX

"jo-e a TA vagy nem?"
Rossz a kérdés!!!Önmagában lofax... má bocsesz!ez olyan mintha a pecázáshoz eléglenne egy silstar bot... hujeség!Ez nem erről szol gyerekek!!!Ez egy több ismeretlenes egyenlet! Olyan mint egy jó husleves... Ha egy igazán jó huslevest akarsz főzni akkor nem csirkeszárnybol fözöd... hanem van benne kacsa farhát, marhavelőscsont, disznohus, és egy kis csirkeszárny, vagy melle ilyesmi... jó teli a nagy fazék, a megfelelő füszerekkel ami kell!!!! A TA egy változo az egyenletben!!!Legalábbis az enyémben... vannak alapvető szabályok... kénytelen vagy fundamentálisan is elemezni, pletyire venni, hirre adni, nézni a külföldi piacokat, a devizákat a nyersanyagokat, a büféscsávó hamburgerhez járó büfögését... a kiráj elfuserált desszertjét amig meg nem csömörlik tőle a ficcs is... ez skacok nem egy egyszerü történet ha tényleg sikeresen akarod üzni ha pl ebből akarsz élni... Még millioksem kellenek!!! Komolyan!! manimanagment (bazira bejön ez a szó... :D ) barna kedvence... rám ragadt mint légy a légypapirra... 500000 hufból ki lehet hozni havonta nevetve 20%ot... /a hetibe nekem is beletört a bicskám 3hét után... :) De most ujra kezdem jövőhéten... drukkoljatok!!!! ;)/ az meg azért már egy igen csak emberes fizu havonta... pláne ha valakinek egy millája van és nem akar 2 hónap után uj kocsit venni... persze ehez nem elég az a hozzáállás hogy majd beteszem a stoppom ha rossz irányba megy... vagy hogy ülök benne mert jó mélyről van... most mi akarunk lenni alapkezelő vagy biztos lábakon állo álampolgár aki megteheti hogy ne nézzen hiradot???? :)

7-ja meg nem mellesleg egy kis oldspicéra... toood... bizonyiték nem igéret... messziről jött ember azt mond amit akar pláne hogy ismeretlenül xaroz le mindenkit aki csak azt a két betüt egyáltalán ismeri... kár hogy egyáltalán benne van a magyar abcben... :))) de ahogy olvasgatom ugy kezdek egyre inkább gyanakodni hogy ez az ember nem is jött olyan messzirül.... :)))

8-látod barátom!!!erről beszéltem... a fnene egye meg...a föld gömbölyü... bizony bizony... sőt biciklinek kereke van és ugy hivják hogy kerékpár!!! Meg ne sértődj de az isten áldon meg!!!!Mi ez a felelőtlenség!!!!Ezér van ennyi pilotajáték kishazánkban vaze... itt minden xart ellehet adni a websótól a elemelem ig...

Ja csak hogy ne vedd magadra drága barátom "DLPH" én nem figyellek csak kiváncsi voltam hogy mennyire osztják vakon nézeteid, mennyire isznak konyakos poharadból szavaidtól megrészegültek... és valami nagy véletlen rátaláltam itt egy hszre ami amiben több volt az értelem mint az átlagban.. (ide értve a mi kis vitánkat is, mert elkövettem azt a hibát amitől óvott engem mentorom, barátom, doktorom... )
Figyeljé rá, mert belőle még lehet valaki, de ha elsozod a kelttésztát akkor veszem csak elő a sodrófát.... :) na ennyit holnaputánra mert ha jól nézem ez se mai se tegnapi hsz nem volt...
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 01:40
Előzmény: #541  bpmcwap
#542
Csúcs vagy öreg :) Sztem ne füvezz annyit.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 26. 01:52
Előzmény: #542  Törölt felhasználó
#543
:DDDDDD baze... még nem lőtték fel a pizsamatüzijátékot??? a maci má rég köpött sőt még a villamos is aluszik te meg itt nekiállsz nekem csörögni... öcsém... figye... szvsz két eset van... vagy lebuktatlak, vagy segrészegre isszuk magunkat egyszer ezen a csatán... ;)
ugyis rájövök.... a magasságomnál csak az iqm nagyobb! :DDD

Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 02:48
#544
Pedig olvashattam volna ma este inkább Dosztojevszkit is... na mindegy, így sikerült ez a nap.
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 04:43
Előzmény: #543  bpmcwap
#545
Wap testvérem az éterben szakadj már le rólam, nem a csajod vagyok.
Ne füvezz annyit , ne légy minden este seggrészeg, meglátod, a flusztráltságod is csökkenni kezd. És keress egy ari kis barátnőt. Vagy ahogy tetszik.

.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 26. 17:34
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#546
nem iszom, nem drogozom, sőt, 4éve vagyok életfogytos... nincs esélyed monogám vagyok... :)
Na ne ehun van ni neked a mai adag, csak hogy ne maradj oknélkül... :)
egy kis helpdesk:
link
Kellemes hétvégét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 19:34
#547
Hát-hát-hát....
Egy kicsit elmegyek állattényésztés elméleti vizsgára na meg asszonnyal gyakoroljuk is egy kicsit és máris kabaréba változik a topik....
DLPH egy kicsit megijedtem az új stilétől de el kell ismernem van humorod.... :-) ...vagy csak sok kognakod..... :-)))))
Van gardeniám és konzumom is de csak bagóért vettem próbára.... na majd meglátjuk.
Csepelt kivágtam +20%-kal várhattam volna még de hát ez a biztos.

Ja még vmi: Ricsiről vélemény-> 40000ft-tól vettem sávosan 38500-ig még a múlt hét, most nem túl fényes a helyzet.
Gondolkozom a 40-es kivágásán és esetleg lejjebb visszaveszem. 1.5-2.5 hónapban gondolkoztam vételnél....
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 19:47
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#548
Szia Bnetzgu!
Az uszósapka megvan ez jó, telefonálni ne felejts el, aztán még tán mi is összefutunk ott...:)

A Richert még egy depressziós napon megküldhetik, de 37 alatt és körül személy szerint be fogok szállni. Ez biztos.Ebben a véleményem is benne van. A többi kiderül.

A Gardénia kiruccanásom hozadéka még megvan, ma nem én öntöttem. Ha eladom is, apránként fogom nem borítok.
Ha meg nem megy fel, nem baj. Eláll.

Mínuszban shortolni DT veszélyes szerintem, mert ha meg fordul, realizáltad a vesztőt. Nem marad örökké 40 alatt. Ez biztos. Bank, gyógyszer, biztosítás. Ezek napjaink menő üzletágai. A hulladékfelhasználás meg a jövőé lenne, de kevés cég van ilyen.

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:11
Előzmény: #548  Törölt felhasználó
#549
Szia!

Hétfőn van az utolsó vizsgám, miután az megvan hívom Károlyt.
Köszi a ricsi-s hozzászólást, végig kell gondolnom még ezt a pappert... de valószínű tartom

Asszonykám Környezetmérnök, ha gondolod összedobhatunk egy hulladék kezelő céget, oszt irány a BÉT.......... :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:30
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#550
Jó ötlet.
Aztán bevezetjük a BÉT-re 13 000 ft-os áron, majd amikor 2 hónap alatt leesik 200-ra, szépen a következő 5 évben bespájzoljunk 150 körül, végül kijövünk valami gigahírrel, mindegy hogy igaz vagy sem.

Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:38
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#551
Véletlenül nem Te vagy a Bét legnagyobb spekije?...... :-)

A Felsőlimites topikok sem írnak ekkora simliről.... Tőzsdés pályafutásod előtt nem ültél gazdasági bűncselekményekért??? ;-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:43
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#552
Csak ötletparádé volt, de még ez sem a saját agyszüleményem.
Emlékszem láttam személyesen a sok lelkes befektetőt, akik a Graphisoft 6000-es bevezetésekor nem akartak lemaradni semmi jóról.
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:45
Előzmény: #552  Törölt felhasználó
#553
Ja, és az összes broki vételre ajánlotta. Mindegy. Rég volt, tán igaz sem volt....
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:47
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#554
látom jól el beszélgettek itt
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:47
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#555
Így utólag elég mókás sztori, de aki 6000-en vett az lehet, hogy most nem röhög......
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:49
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#556
Akkor azért volt a Nasdaq is ami 5000 felett volt 200-300-as Pi/E-jű papperekkel.
(a Syni is 4500 volt, és az Antenna 16ezréről ne is beszéljünk, meg a Matyiról amit külföldi nagyok is vettek mint a cukrot 2500-nál is)
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:51
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#557
ahogy a tőzsdetanárom, Zakár tanárúr mondaná: "Az már az őskor, a tözsdén a jelennel és a jövővel érdemes foglalkozni" Majd óra végén mindig azzal ment ki a termeből, hogy : "Menjetek haza, és keressétek könnyesre magatokat!"
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 20:52
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#558
valaki összefoglalná nekem röviden hogy miröl írtok ???mert nincs kedvem visszaolvasni! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 21:38
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#559
Koi ez itt a nosztalgiahullám, az idősek otthona esti magazinműsora csak itt, ebben a topicban:)
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 21:45
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#560
Barátaim a Molban. A türelem nagy erény. Most lehet gyakorolni, akinek kevésbé megy.
A Gardéniámmal én is veszek néhány nagyobb leckét úgy látom :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 21:48
#561
link
link
És ezek osztják az észt!
zepi
zepi 2007. 01. 26. 22:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562

Minden információ hordoz igazságot.
Megszerzésének költsége meg arányos az értékével. :-)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 22:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#563
Te sem vagy mai kiadás úgy látom.:)
Ha már nosztalgia.:Antenna napn belül még 17 felett is volt...

Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 22:07
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#564
Egyiknek sem. Az nem jó?
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 00:49
Előzmény: #541  bpmcwap
#565
bpmcwap,

Matav - oszinten mi a bajod vele? Kethavonta ki lehet venni 10%-ot... ok, nem csucshozam, de meg mindig beernem hosszutavon ilyen atlaggal... :)

a TA pedig - hat itt a magas labda, nem tudom nem lecsapni! megtenned, hogy egy-ket pozinyitasod elott elmondod nekunk a velemenyed, es utana kielemezzuk az alakultakat? Ebbol lehet aztan tanulni... meg esetleg Te is kierdemled a tibeti szerzetes rendfokozatot...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:05
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#566
szia DLPH,
hat az elmult ket het utan csoda, hogy mindenki komolyan vesz? :) Bar a Gardeniaba ezek szerint megis belevettel... na arra kivancsi leszek azert

egyebkent ha mar nosztalgiazunk, en is emlekszem meg a regi szep idokre, amikor a Kontrax Irodatechnikaban egy honap alatt otszoroztem a penzem, vagy amikor a Goldsun becsodolt :))) istenem, hol lehet ez a papir? Talan apamnal meg megvan, holnap megnezem :) (bar ettol meg nem vagyok nagy tozsdes, nem csinaltam folyamatosan, es most mar ugy latom, tavaly nyarig inkabb csak lutri volt a mukodesem, mint strategia-vezerelt mukodes...)
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:13
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#567
Arra én is :))) Erre a negyedévre levezettem a vásárlási kényszerem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:18
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#568
Lehet olyan ez, mint amikor nagy év végi jutalommal a zsebében az ember elmegy vásárolni, és csak azért is vesz pár marhaságot is, mire hazaér , döbbenten kérdezi : ezt meg kinek vettem? És minek?

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 03:05
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#569
Egy idő óta pang a topic, többet veszekszem mint segítek, ezért hiánypótlásként tisztelettel átadom e "rövid" kis szösszenetet mindazoknak, akiket ez érdekel.

Megfigyelhető, hogy az ember a tőzsdei működése során két egymással ellentétes késztetés szeirnt jár el:

1 improvizáció :

erősen szubjektív erő, az általános hangulatnak, az elemzői és más emberek véleményének behódolva személyiségünk egyes jegyeit felerősíti, pld. örömünket, elbizakodottságunkat, félelmünket , könnyelmű természetünket .

2 tervszerűség :

az előre meghatározott céljainknak alárendelve következetességre, szigorúságra , fegyelemre késztet, történjék bármi a világban, az ösztönös cselekedetek helyett a kitűzött célok és módszerek tudatos végigvitelére ösztönző erő

Meggyőződésem,hogy e két erő visakodik mindannyiunkban és kerül felszínre nap mint nap a kereskedésünk során.

Mi az a startégia?

A stratégia nem más, mint az előre kitűzött céljaink eléréséhez szükséges minél tökéletesebb eszköz. SZERSZÁM.
Célunk pedig itt a tőzsdén adott IDŐSZAKRA adott HOZAM elérése. Tehát időszak-hozam.

Egy olyan módszertan, amely minden - a tőzsdén előforduló lehetséges helyzetre - egy optimális eljárást ír le számunkra.
Ez a módszeregyüttes fejlesztése során maximálisan figyelembe fogja venni saját magunk jellemét is. Az improvizációs kényszerünkkel, az ösztönviselkedésünkkel már a kezdetetek kezdetén számolnunk kell, mert azonnal egyik napról a másikra nem tudunk megváltozni, bármennyire szeretnénk.

Felmerül a kérdés, hogy milyen mértékben hajlandó az ember alávetni magát a jellembéli változásoknak, abból a célból, hogy eredményesebb startégiát dolgozzon ki?
De a tőzsde mindenképpen nevelni fog, megváltoztat idővel. A kötelező személyiségbeli vonásokat mindenképpen kierőszakolja nagy pofonosztások közepette. Vagy elvérzünk, és így nem tudja befejezni a nevelést.

Mi kell a nem improvizatív működéshez és a jó döntések meghozatalához itt a tőzsdén?

Drogoktól abszolút mentes, alkoholtól tartózkodó, a központi idegrendszerre ható gyógyszerektől abszolút mentes életvitel.
Mérhetetlen türelem, nyugodtság, kiegyensúlyozottság, mások gondolkodásába-személyiségébe való beleérzési képesség, saját magunk ismerete , mások negatívabb személyiségének vagy vélhetően hibásabb reakcióinak feltételezése akként, mint a bennünket körülvevő valóság egyik eleme,mellyel örökösen számolnunk kell.
Magunk hibás döntéseinek elfogadása és feltételezése, szintén akként, mint létezésünk folyamatos kisérője.
Apró példa: egy vásárláskor tudni kell, hogy azt valaki úgy gondolja, inkább eladni érdemes. Pont a fordítottjában hisz, (vagy arra kényszerül) , mint mi. Miért hiszi ezt ?

Ezek a jellemvonások mindannyiunkban megvannak különböző mértékben.

Stratégiánkat már kezdetben úgy kell meghatároznunk, hogy az minél jobban számoljon jellemvonásainkkal.
Arra gondolok többek közt pl., hogy
egy alapban türelmetlen ember kezdetben rövidebb idszakkal dolgozó, többműveletes stratégiát válasszon. Akiben jelen van az állandó kereskedési mánia, az ne kivárós, hanem inkább hullámvlovas legyen.

A startégia tehát véleményem szerint nem más mint egy eszköz, mely megmondja, hogy minden előforduló esetben mit tegyünk. Kvázi "gondolkodás nélkül" tőzsdézünk.

A múltban leírtam azt a 6 startégiát melyekről tudok, melyek gyökeresen eltérnek egymástól, ebben az értelemben klasszikusnak is mondhatók.

A startégia egy algoritmus. Minden lehetséges esetre visszaad valamit. Az a valami pedig: hogy mit tegyünk.

Ezért véleményem szerint a stratégia nélkül dolgozók előbb utóbb elvéreznek, mert túlzottan felülkerekedik bennük az ösztönén.
Ha nem 10 év alatt, akor az első nagy világméretű összeomlásnál. Mindegy. Lassú halál.

Egyik startégia sem tökéletes, egyik sem adja minden egyes esetre a létező legjobb megoldást, De azt meg kell adja, hogy egy vizsgált nem túl rövid időszakra (pl. 1 év) csak e szerint dolgozva összességében hatékony, mert a LEGTÖBB esetben jó megoldást ad nekünk.

Bármilyen konkrét startégiának van olyan pontja ami sebezhető, és arra az esetre nem túl jó megoldást ad. Kiragadva egy-egy szélsőséges történést, könnyen megtámadható. Csakhogy nem ez a célja.

Hangsúlyozom, hogy a saját stratégiánk ELŐRE ad nekünk egy módszert, lehet, a történés jellegét még FEL SEM ISMERTÜK, de a módszerünk ad egy optimális közelítő megoldást erre az esetre is.
Utólag, miután FELISMERTÜK, hogy itt pl. ezen a héten átmentük masszív medvébe, a startégiánk megmentett nagy bukóktól, mert a pozíciózásári kötelezettségünk vagy a stoppunk kiütött minket, a pozíciónyitási startégiánkkal pedig eddig még nem tudtunk felvenni egy pozíciót sem. Így megmenekültünk attól, hogy zuhiban korán beszálljunk.

Én 3 létező startégia keverékét használom, kiegészítve a saját olyan jellemvonásaim figyelembevételével, amiken semmiképpen nem tudok változtatni.

A manővereimet folyamatosan vezetem, jegyzem.Háromhavonta értékelem , többek közt azt , hogy hány esetben és milyen indokkal tértem ettől. Kiértékelem, hogy mely helyzetben bizonyult leginkább kedvezőtlennek, és megvizsgálom, hogy mint algoritmust, lehet-e hatékonyabbá tenni.

A startégia mindenképpen tartalmazza többek közt a befektetéseim terv időszakát, az instrumentumhalmazomat, a módszereimet, a pozíciónyitásom szabályait, a pozíciózárás szabályait.
Kiegészítettem ezt az instrumentumaim állandó figyelésével. Ma már úgy látom őket mintha élőlények lennének, saját jellemvonásokkal, tulajdonságokkal, hajlamokkal.Ezeket is figyelembe veszem pozíciónyitáskor. Ebből is merít jócskán az a konkrét célom, hogy 37 körül long nyitásom lesz a Richterrel. A csészealjak és támaszok ellenére.

Most ennyit.
Ha bárki kéri, szívesen fogom folytatni.
Ha bárki azt mondja, leírtam, hogy a fú zöld, az ég kék, az nem érdekel és nem is hiszem el, hogy mindezt tudja, és e szerint dolgozik.

Inkább tegye hozzá mások javára azt, hogy ő hogyan dolgozik.
Konkrét egyet nem értő konstruktív kritikára válaszolni fogok.
evelne2
evelne2 2007. 01. 27. 04:32
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#570
Nekem ez tetszik.
Lehet sok mindent tudunk már belőle, de jó ezeket olvasni!
Megpróbálok tanulni belőle (Gardenia)...:-(((
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:40
Előzmény: #570  evelne2
#571
Stratégiai menedzsment. Elmennek az egerek a bagolyhoz:
- Figyusz, Uhu, gáz van! Mindenki bánt minket, védekezni nem tudunk, és a tökünk tele van már ezzel a helyzettel. Mit csináljunk? Erre a bagoly:
- Hát, váljatok sündisznókká! Azokat senki sem bántja!
- Ööö... izé... És hogyan váljunk sündisznókká?
- Leszarom. Én stratégiai kérdésekkel foglalkozom!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:44
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#572
Tom éveken át próbálta leküzdeni örökös szorongását, de hiába. Egyszer barátai észrevették, hogy megváltozott.
- Sokkal nyugodtabb vagy, mint régen. Mi történt? - kérdezték tőle.
- Találtam egy embert, aki heti 1000 dollárért aggódik helyettem. -
felelte Tom. - Azóta nincs semmi problémám.
- Heti 1000 dollár? De hogy tudod ezt kifizetni?
- Kit érdekel? Ez legyen az ő gondja!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:45
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#573
Nyuszika felhívja telefonon a hentest:
– Van disznófüled?
– Na ja!
– Hát marhanyelved?
– Van.
– És tyúkmelled?
– Van.
– És kacsalábad?
– Az is van!
– Hát akkor te nagyon ocsmány lehetsz...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:49
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#574
Szia!

Na ez az. Az állandó kereskedési kényszer, amit az ember alig tud leküzdeni. Nekem is nagyon-nagyon nehéz leküzdenem, pedig többnyire veszteséggel zárultak a kis manőverezéseim. De állandóan pörgök az élet minden területén, és sajnos ezalól a tőzsdét sem nagyon tudom kivonni. Pedig leginkább hasznos lenne. Nem az a típus vagyok, aki évekig ül egy papírban, bár igyekszem alkalmazkodni a piachoz és a céljaimhoz vezető úthoz.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:52
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
Egy bróker és egy spekuláns sétálgatnak az utcán. Találkoznak egy kutyapiszokkal, mire a bróker azt mondja a spekulánsnak:
– Ha megeszed, adok neked tízmillió forintot!
Jól van, a spekuláns nem is tud ellenállni a kísértésnek. Falatozni kezd...
A bróker már épp kezdené megbánni az ígéretét, amikor ismét találnak egy
kutyapiszkot. Megszólal a spekuláns:
– Ha megeszed, én is adok tízmilliót.
A brókernek sem kell több, rögvest kajálni kezd.
Kicsit később újra egymás mellett sétálgatnak. Így a spekuláns:
– Hallod, de szomorú dolog ez, hogy ennyit kínlódtunk és nem kerestünk semmit...
Mire a bróker:
– Hát igen, de húszmilliós forgalmat bonyolítottunk
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 11:00
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#576
nagyon állat vicceid vannak! :-))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 17:54
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#577
Koi, az egeres főleg jó.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 22:27
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#578
erdekes dolog ez a strategia... az iras elso ket olvasasra tenyleg azt az erzest adja, hogy itt le lett irva, az eg kek

a tovabbi ket ujraolvasas alkalmaval rajottem, hogy tulajdonkeppen valamikeppen a leirtakhoz hasonloan en is egy valamifele "strategia" alapjan fektetek be - de ez nem kiforrott, nem leirt, es mint ilyen sanyarubb idokben nem is fogom tudni tartani, pedig ez lenne a lenyeg (az elmult 3 honapom +25%-os diadalmenet... de ez lehet szerencse is, ebbol meg nem vonok le magamra nezve hosszutavu kovetkeztetest)

ugyhogy otodik atolvasos utan ugy dontottem, leirom egy word file-ba azt a szabalyrendszert, ahogyan en mukodni akarok, tudasom alapjan tudok, es ami szamomra elfogadhato kockazat mellett az elvart hozamot jo esellyel biztositja. erdekes moka lesz

majd tudatom, mire jutok...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 23:50
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#579
Az alapok ennél nem nehezebbek.
De mint a világon mindent, ezt is agyon lehet bonyolítani.
Nem kell gyanakodni, ha valami egyszerű.
A hatékony komplex rendszerek a minimális energiafelhasználás elvén működnek , ami kötelezővé teszi a maximális leegyszerűsítését minden problémának, egészen addíg a szintig, míg maga a probléma nem sérül.

A startégiánk része, hogy jellemzően milyen ügyeletekkel dolgozunk. Keverni őket hosszú távon nem hatékony.

Ha valakinek maga sem tudja miért a long beszállásokhoz van érzéke, ne erőltessen határidő shortot. Felesleges.

Nem mindegy mivel keresek pénzt?
Ha eltalálom hogy felmegy, vagy eltalálom hogy bezuhan? Hogy egy embernek mindkettőhöz ugyanakkora érzéke legyen? Kötve hiszem. A kettőből az egyik jobban kézreáll.

Ez már nem a startégiai alapok része, de felhívom a figyelmet arra, hogy a fel és a le jelei között (nem TA alapon) egyetlen azonos tulajdonság sincs.

Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 23:51
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#580
ja, most latom csak, kerni kell, hogy folytasd :))) ugyhogy akkor kerlek :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:05
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
nos, az elso fazisa kesz a strategiaalkotasi munkamnak
eloszor is megvizsgaltam az alapveto kulso korulmenyeimet, tulajdonsagaimat, befektetesi celjaimat

utana haromfajta kereskedesi tipust azonositottam, ami nekem szimpatikus... ezeket most biztositani kell, hogy a fenti alapveto dolgokkat nem uti egymast

a legfontosabb kereskedesi tipus nekem most az, amit leirok

3 hónapos táv:
Cél: 20%-30% hozam
Célpapírok: ahol fundamentálisan, vagy sztorialapon rövidtávon felértékelődési lehetőség van
Belépési pont: amikor az árfolyam olyan szinten mozog, hogy kicsi az esély a trendszerű lefelé indulásra, maximum kisebb ingadozásokra
Utókövetés: minimum hetente, inkább naponta
Felülvizsgálat: 3 hónap elteltével, ittetve a belépési motivátor tényező jelentős változása esetén
Meghosszabbítás vagy kilépés: felülvizsgálatkor zéró bázisú döntés; olyan vizsgálat, mintha teljesen új papírba fektetnék be
Kockázatkezelés: Stop loss alkalmazása; még kidolgozandó a pontos matematikai képlet az aktiválási árra; a historikus ingadozások alapján olyan aktiválási ár megadása, ami a közelmúlt ingadozásainak folytatódása esetén sem vág ki, de a trendszerű esés megindulását már érzékeli és ettől megvéd

DLPH, errol mi a velemenyed? kihagytam valami fontos dolgot?

en most ugy latom, hogy akar 7-8 kulonbozo strategiaval is tud dolgozni az ember... vagy talan hivjuk ugy, hogy 7-8 kulonbozo taktikai akcioval, nekem ezek kozul a fenti az egyik, es ezek osszessege az en szemelyes strategiam

namarmost latom is, hogy mik azok a teruletek, amiket meg tanulnom kell, hogy strategiat tudjak kidolgozni... errol majd fogok kerdezni, ha lehet

ha van meg kedve valakinek, ossza meg o is a strategiajat, es egyutt tanulmanyozzuk at!
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:47
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
3 hónapos kőkemény speki vagy Te is?
Akkor sok azonos felharmonikus lesz nekünk itten :))

Borussia !
A dolog nem ennyire egyszerű, csak az alapok. Én eddíg 53 lehetséges forgatókönyvet definiáltam ami alapján mást és mást teszek MENET KÖZBEN!
Tehát pozícióban. Ez az 53 lehetséges eset kivételes eljárást kíván, eltérést az alapszabálytól. 3 hónapos ember naponta nézzen a tőzsdére, egyetértek.

Ha a cél %-on azt érted, hogy ha azt a futamidő alatt eléri, akkor Te kivágod gondolkodás nélkül, akkor értem mit mondasz.
Megvalósulni kevesebbszer fog.
Ennek ellenére azt mondom, a nyereséget ki kell futtatni.

Ha én pl. 2 hónap alatt elérném (ahhh) ezt a hozamot, akkor SEM szórnám ki.
A Graphisoft-al utoljára tavaly augusztus-szeptember környékén jártam rosszul, borzasztó balgán viselkedtem.

1200- as tartományban vettem 10 000 db-ot összesen , ez a kettéosztás után volt 1-2 nappal. Rá egy-két napra emelkedett 10%-ot
napon belül,
( ha jól emlékszem egy keddi nap volt, arra ébredtem, hogy 10,4 %-os pluszban vagyok)
én balga eszement (na ne, 2-3 nap alatt 10 % ? ki vele!) eladtam.

Már akkor gyanús volt, hogy milyen könnyen sikerült ez nekem komolyabb árfolyamcsökkenés nélkül egy ilyen kis papírral. De nem ! Én nagyon hülye, fel előre, nyertem, hurrá. Puff. Azóta ne tudd meg mennyire megbántam!

Ahelyett hogy korrekcióziott volna egy rendeset, másnap vagy harmadnap ment tovább 3-4 %-ot nem emlékszem pontosan, aztán 1500 környékén pihengetett egy ideig, onnan megint tovább.

Amiket én akkortájt és most is gondolok magamról emiatt, az nem tűr nyomdafestéket. Természetesen ez a baromság a startégiámmmal köszönő viszonyban sincs. Sehol nem fektettem le olyan szabályt magamnak, hogy 10% up után kiszórni.

Szűkebb környezetem sem bírt velem mit kezdeni, találgatták mi lőtt engem, és amikor a Graphi 1500 ről 1700 ig úgy felpattant mint a szél, totál kész voltam.
Utána már csak rezignáltam figyelgettem hogy 1950-en nem lehetett venni....:(
Ja és még egy dolgot elkövettem, jól megbüntettem magam, mert ÉRZELMI alapon nem voltam hajlandó visszaszállni belé. Jó sztori mi?

Miért fontos ez? Többek közt azért, mert a tőzsdén az a hasznom, hogy a 40-45 % rossz pozíció és az 55-60 % jó pozíciónak mennyi a különbsége számszakilag. És amikor a rossz poziból kiütnek vagy kiszállok, akkor bizony nagyon hiányzik a jó pozik kifuttatása! Ezt csak ezért írtam ide.

Felülvizsgálat, meghosszabítás, kockázatkezelés, véleményem szerint ha így folytatod, hamarosan kőkemény dörzsölt tőzsdés leszel (ha még nem vagy az -bocsánat).

A stop loss problémájának definíciója különösen tetszik.

Szia!

A kiselőadásaimat csak akkor folytatom, ha még érkezik szavazat :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:47
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#583
3 hónapos kőkemény speki vagy Te is?
Akkor sok azonos felharmonikus lesz nekünk itten :))

Borussia !
A dolog nem ennyire egyszerű, csak az alapok. Én eddíg 53 lehetséges forgatókönyvet definiáltam ami alapján mást és mást teszek MENET KÖZBEN!
Tehát pozícióban. Ez az 53 lehetséges eset kivételes eljárást kíván, eltérést az alapszabálytól. 3 hónapos ember naponta nézzen a tőzsdére, egyetértek.

Ha a cél %-on azt érted, hogy ha azt a futamidő alatt eléri, akkor Te kivágod gondolkodás nélkül, akkor értem mit mondasz.
Megvalósulni kevesebbszer fog.
Ennek ellenére azt mondom, a nyereséget ki kell futtatni.

Ha én pl. 2 hónap alatt elérném (ahhh) ezt a hozamot, akkor SEM szórnám ki.
A Graphisoft-al utoljára tavaly augusztus-szeptember környékén jártam rosszul, borzasztó balgán viselkedtem.

1200- as tartományban vettem 10 000 db-ot összesen , ez a kettéosztás után volt 1-2 nappal. Rá egy-két napra emelkedett 10%-ot
napon belül,
( ha jól emlékszem egy keddi nap volt, arra ébredtem, hogy 10,4 %-os pluszban vagyok)
én balga eszement (na ne, 2-3 nap alatt 10 % ? ki vele!) eladtam.

Már akkor gyanús volt, hogy milyen könnyen sikerült ez nekem komolyabb árfolyamcsökkenés nélkül egy ilyen kis papírral. De nem ! Én nagyon hülye, fel előre, nyertem, hurrá. Puff. Azóta ne tudd meg mennyire megbántam!

Ahelyett hogy korrekcióziott volna egy rendeset, másnap vagy harmadnap ment tovább 3-4 %-ot nem emlékszem pontosan, aztán 1500 környékén pihengetett egy ideig, onnan megint tovább.

Amiket én akkortájt és most is gondolok magamról emiatt, az nem tűr nyomdafestéket. Természetesen ez a baromság a startégiámmmal köszönő viszonyban sincs. Sehol nem fektettem le olyan szabályt magamnak, hogy 10% up után kiszórni.

Szűkebb környezetem sem bírt velem mit kezdeni, találgatták mi lőtt engem, és amikor a Graphi 1500 ről 1700 ig úgy felpattant mint a szél, totál kész voltam.
Utána már csak rezignáltam figyelgettem hogy 1950-en nem lehetett venni....:(
Ja és még egy dolgot elkövettem, jól megbüntettem magam, mert ÉRZELMI alapon nem voltam hajlandó visszaszállni belé. Jó sztori mi?

Miért fontos ez? Többek közt azért, mert a tőzsdén az a hasznom, hogy a 40-45 % rossz pozíció és az 55-60 % jó pozíciónak mennyi a különbsége számszakilag. És amikor a rossz poziból kiütnek vagy kiszállok, akkor bizony nagyon hiányzik a jó pozik kifuttatása! Ezt csak ezért írtam ide.

Felülvizsgálat, meghosszabítás, kockázatkezelés, véleményem szerint ha így folytatod, hamarosan kőkemény dörzsölt tőzsdés leszel (ha még nem vagy az -bocsánat).

A stop loss problémájának definíciója különösen tetszik.

Szia!

A kiselőadásaimat csak akkor folytatom, ha még érkezik szavazat :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:49
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#584
Valószínűleg a szép emlékek hatására még a kezem is remeghetett, mert ezt kétszer küldtem át. Elnézést kérek mindenkitől.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 10:43
#585
DLPH

A három hónap kifutásu után, jobb esetben felszabadul a tőkéd. Ez után mi alapján veszel fel újabb pozit és hagysz-e kp.-t esetleges ragadozó strat.-hoz?
Szerintem a TA kevés, a Funda sok időben van megadva egy 2-4 hónapos stratégiához.
Tehát egyik sem segít ebben az esetben, de akkor honnan tudod(tudjam) mikor és mit vegyek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 13:16
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#586
53 forgatokonyv? ugy latom - nem mellesleg program-tervezo matematikushoz meltoan - minden nagyobb valoszinuseggel elofordulo helyzetre kulon algoritmust irtal... nem hiszem, hogy en ilyen reszletessegig le tudok menni a kozeljovoben... hogy ennek a reszletezesnek ertelme legyen, ahhoz nagyok sok tapasztalat kell

nem, a Cel %-on nem dobom ki a reszvenyt, de ez nem egyertelmu... tehat javitom az irasom:

Felülvizsgálat: 3 hónap elteltével, a célhozam elérésekor, ittetve a belépési motivátor tényező jelentős változása esetén
Meghosszabbítás vagy kilépés: felülvizsgálatkor zéró bázisú döntés; olyan vizsgálat, mintha teljesen új papírba fektetnék be
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 20:14
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
Szia Bnetgzu!

Tökéletesen jól látod szerintem, nekem is ez a véleményem. A TA ( mindegy mennyire hatékony) 3 hónapra nem segítség, a funda pedig 3 hónap alatt nem feltétlen mozgatja meg az árfolyamot.

A pozinyitásaim összefüggnek a teljes koncepciómmal. Vagyis megengedhető 10 poziból 4 rossz, ha a másik hatot viszont tényleg kifuttatom.

Sok szempontom van, egyet mindjárt írok, és igaz, hogy tartogatok kp.-t az úgynevezett "ragadozó" dologhoz.
De az más műfaj, és más szabályokat dolgoztam ki erre. Sokban hasonlít a TTDT-s módszeremhez, csak ezt nem feltétlen napon belül csinálom.

Mert ugye van itt két dolog, ami kell.
Vétel és eladás. Volt idő, mikor végignéztem a produkcióimat, és próbáltam emlékezni is, hogy ha zártam, akkor a jó zárás szándéka mennyire játszott be, és ha nyitottam, akkor a jó nyitás szándéka szintén mennyire játszott be.

Azt figyeltem meg, hogy ha MINDKETTŐT jól akarom csinálni, begörcsölök, és hajlamos vagyok eltérni a szabályaimtól.
Úgy döntöttem, megelégszem azzal, amit reálisan el tudok érni.

Jől venni ÉS jól eladni IS, ez Walt Disney kategória legalábbis nekem.
Így aztán a vétel olyan amilyen, a hangsúlyt inkább a kifuttatásra helyezem, ha nyerő pozit vettem fel. Erre szolgál a 3 hónap, mert ez alatt eldől, hogy ez a pozi a 4 rossz vagy a 6 jó valamelyike.

A long pozinyitásaim egyik módszere, amikor túldepresszált részvények után bogarászom.
Mint írtam, Richterbe 37000 körül be fogok szállni. Ennyire nem rossz ez a cég. Ha mégis, akkor pápá lesz.

Az Egis más kérdés, persze csak szerintem.
Annak itt és most még tippelni sem tudom az alját, szegény olyan rossz jelentést fog adni, nagyon úgy fest.

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 20:17
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#588
Ok. Értem. Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 21:19
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#589
DLPH

Pl:
A rába, syni, otp, jelenlegi helyzete alapján (relatív magas ár) én nem biztos hogy bele mernék venni.

Csinálsz vmi féle előszűrést vagy mindig azt a 10-12 részvényt veszed csak más-más mennyiségben.
10/6 jó ez csak egy átlag vagy ez szinte mindig bejön?
Ja és a 3 hónap alatt ha vmi nagyon(irreálisan) felfut akkor kivágod?

Érdekelne még a ragadozó stratégiád, megérzésre vagy vmi alapján csinálod. mert ez így eléggé orosz roulet jellegű.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 23:32
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
10/6 sokéves átlag.
Ha 3 hónapon belül vmi irreálisan felfut,akkor nagyon közel teszem a stoppot.
Kivéve ha elment az eszem.
Kis papíroknál ezt nem lehet megcsinálni.
Durván 15 papírt figyelek. Ez elég. Más nem érdekel.Kivéve ha elmentek hazulról rövid időre.
Amit relatív magas árnak hívsz, az egy magasabb tartományban lévő árfolyama bullos papíroknak.

Rába jó ideje látni lehetett, hogy ez lesz. Csak most kezdődött. a dolog. Korrekció nyilván lesz. Syn ugyanúgy.

Oti régről van, meglátjuk. Sztem nem magas.
De nagyon kiszámíthatatlan, 8300 és 7600 , ezek jók lennének nekem, de van elég.

Nem hívnám ragadozónak , mert ez csak egy kísérlet rövid távra eszement olcsón venni és hamar túladni rajt. A strat. ezzel működők évi egy, kétévi egy alkalommal vesznek és rengeteget kaszálnak.

Pl. Egis napon belül -3,5 % vétel, mtelekom nyitó-15 forint vétel, ilyesmik. De ha aznap nem, másnap kiszórom. Valami ilyesmi.

szász 2007. 01. 28. 23:39
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
bocs, hogy belekontárkodom.
igazán szomorú és ismerős a graphi sztorid, de ebből épp az derül ki, hogy tudsz te jókor venni is.
igaz, hogy rosszkor adtad el, de elötte meg jókor vetted! már ha érted, hogy mire gondolok. a 2-ből 1 itt is bejött.

én pl. sokkal magasabban vettem: 1500-1700.
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 00:00
Előzmény: #591  szász
#592
Csak azt mondom, hogy ritka sztem ha valaki mindkettőben jó. Ha valamelyik megvan, akkor valószínű a siker.
Ha belegondolsz, mi értelme volt jókor venni? Semmi. Nem mindegy hol van meg a 10 %? Egy 80-90 % -os upból fogni 10-et? Szégyen gyalázat.

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 00:19
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#593
Köszönöm!

Holnap hívom Károlyt.
+összeszedem a gondolataim és összeírok néhány kérdést... :-)

Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 00:22
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#594
Jó éjt és sikert a jövő hétre is!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 10:36
#595
38100->kivágva, nagy bukó :-(
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 10:36
#596
38100->kivágva, nagy bukó :-(
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 11:51
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#597
Ajjj. :(((
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 12:11
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#598
Engem is kiakasztanak ezzel...
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 12:13
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#599
Hát a tőzsde tényleg jellem formáló ->megtanít nyelni nagyokat :-)))

Beszéltem Halász úrral .(szerdán valószínű találkozunk) Most nekiugrok kérdéseket írni:-)))

Ja és jelentkeztem a Szabályzatok modulra, a többiről lecsúsztam, majd csak ősszel indítják őket....

MOL-on, Gardenián ülök ezek talán jobban sikerülnek....
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 12:30
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Jó. :)

Nagy itt a huhogás hogy a BUX hamarosan a béka segge alá kerül vagy valami ilyesmi....
Tegnapelőtt még hurrát kiabáltak. Ki érti ezt?
Mindegy.
Ha a forint bezuhanásának előjeleit látom akkor kilépek a nagypapírokból. Addig nem.
Más veszélyt eddig sem láttam, most sem.
A forintot még erősen tartják

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek