Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 23:51
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#580
ja, most latom csak, kerni kell, hogy folytasd :))) ugyhogy akkor kerlek :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 23:50
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#579
Az alapok ennél nem nehezebbek.
De mint a világon mindent, ezt is agyon lehet bonyolítani.
Nem kell gyanakodni, ha valami egyszerű.
A hatékony komplex rendszerek a minimális energiafelhasználás elvén működnek , ami kötelezővé teszi a maximális leegyszerűsítését minden problémának, egészen addíg a szintig, míg maga a probléma nem sérül.

A startégiánk része, hogy jellemzően milyen ügyeletekkel dolgozunk. Keverni őket hosszú távon nem hatékony.

Ha valakinek maga sem tudja miért a long beszállásokhoz van érzéke, ne erőltessen határidő shortot. Felesleges.

Nem mindegy mivel keresek pénzt?
Ha eltalálom hogy felmegy, vagy eltalálom hogy bezuhan? Hogy egy embernek mindkettőhöz ugyanakkora érzéke legyen? Kötve hiszem. A kettőből az egyik jobban kézreáll.

Ez már nem a startégiai alapok része, de felhívom a figyelmet arra, hogy a fel és a le jelei között (nem TA alapon) egyetlen azonos tulajdonság sincs.

Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 22:27
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#578
erdekes dolog ez a strategia... az iras elso ket olvasasra tenyleg azt az erzest adja, hogy itt le lett irva, az eg kek

a tovabbi ket ujraolvasas alkalmaval rajottem, hogy tulajdonkeppen valamikeppen a leirtakhoz hasonloan en is egy valamifele "strategia" alapjan fektetek be - de ez nem kiforrott, nem leirt, es mint ilyen sanyarubb idokben nem is fogom tudni tartani, pedig ez lenne a lenyeg (az elmult 3 honapom +25%-os diadalmenet... de ez lehet szerencse is, ebbol meg nem vonok le magamra nezve hosszutavu kovetkeztetest)

ugyhogy otodik atolvasos utan ugy dontottem, leirom egy word file-ba azt a szabalyrendszert, ahogyan en mukodni akarok, tudasom alapjan tudok, es ami szamomra elfogadhato kockazat mellett az elvart hozamot jo esellyel biztositja. erdekes moka lesz

majd tudatom, mire jutok...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 17:54
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#577
Koi, az egeres főleg jó.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 11:00
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#576
nagyon állat vicceid vannak! :-))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:52
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
Egy bróker és egy spekuláns sétálgatnak az utcán. Találkoznak egy kutyapiszokkal, mire a bróker azt mondja a spekulánsnak:
– Ha megeszed, adok neked tízmillió forintot!
Jól van, a spekuláns nem is tud ellenállni a kísértésnek. Falatozni kezd...
A bróker már épp kezdené megbánni az ígéretét, amikor ismét találnak egy
kutyapiszkot. Megszólal a spekuláns:
– Ha megeszed, én is adok tízmilliót.
A brókernek sem kell több, rögvest kajálni kezd.
Kicsit később újra egymás mellett sétálgatnak. Így a spekuláns:
– Hallod, de szomorú dolog ez, hogy ennyit kínlódtunk és nem kerestünk semmit...
Mire a bróker:
– Hát igen, de húszmilliós forgalmat bonyolítottunk
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:49
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#574
Szia!

Na ez az. Az állandó kereskedési kényszer, amit az ember alig tud leküzdeni. Nekem is nagyon-nagyon nehéz leküzdenem, pedig többnyire veszteséggel zárultak a kis manőverezéseim. De állandóan pörgök az élet minden területén, és sajnos ezalól a tőzsdét sem nagyon tudom kivonni. Pedig leginkább hasznos lenne. Nem az a típus vagyok, aki évekig ül egy papírban, bár igyekszem alkalmazkodni a piachoz és a céljaimhoz vezető úthoz.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:45
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#573
Nyuszika felhívja telefonon a hentest:
– Van disznófüled?
– Na ja!
– Hát marhanyelved?
– Van.
– És tyúkmelled?
– Van.
– És kacsalábad?
– Az is van!
– Hát akkor te nagyon ocsmány lehetsz...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:44
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#572
Tom éveken át próbálta leküzdeni örökös szorongását, de hiába. Egyszer barátai észrevették, hogy megváltozott.
- Sokkal nyugodtabb vagy, mint régen. Mi történt? - kérdezték tőle.
- Találtam egy embert, aki heti 1000 dollárért aggódik helyettem. -
felelte Tom. - Azóta nincs semmi problémám.
- Heti 1000 dollár? De hogy tudod ezt kifizetni?
- Kit érdekel? Ez legyen az ő gondja!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:40
Előzmény: #570  evelne2
#571
Stratégiai menedzsment. Elmennek az egerek a bagolyhoz:
- Figyusz, Uhu, gáz van! Mindenki bánt minket, védekezni nem tudunk, és a tökünk tele van már ezzel a helyzettel. Mit csináljunk? Erre a bagoly:
- Hát, váljatok sündisznókká! Azokat senki sem bántja!
- Ööö... izé... És hogyan váljunk sündisznókká?
- Leszarom. Én stratégiai kérdésekkel foglalkozom!
evelne2
evelne2 2007. 01. 27. 04:32
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#570
Nekem ez tetszik.
Lehet sok mindent tudunk már belőle, de jó ezeket olvasni!
Megpróbálok tanulni belőle (Gardenia)...:-(((
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 03:05
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#569
Egy idő óta pang a topic, többet veszekszem mint segítek, ezért hiánypótlásként tisztelettel átadom e "rövid" kis szösszenetet mindazoknak, akiket ez érdekel.

Megfigyelhető, hogy az ember a tőzsdei működése során két egymással ellentétes késztetés szeirnt jár el:

1 improvizáció :

erősen szubjektív erő, az általános hangulatnak, az elemzői és más emberek véleményének behódolva személyiségünk egyes jegyeit felerősíti, pld. örömünket, elbizakodottságunkat, félelmünket , könnyelmű természetünket .

2 tervszerűség :

az előre meghatározott céljainknak alárendelve következetességre, szigorúságra , fegyelemre késztet, történjék bármi a világban, az ösztönös cselekedetek helyett a kitűzött célok és módszerek tudatos végigvitelére ösztönző erő

Meggyőződésem,hogy e két erő visakodik mindannyiunkban és kerül felszínre nap mint nap a kereskedésünk során.

Mi az a startégia?

A stratégia nem más, mint az előre kitűzött céljaink eléréséhez szükséges minél tökéletesebb eszköz. SZERSZÁM.
Célunk pedig itt a tőzsdén adott IDŐSZAKRA adott HOZAM elérése. Tehát időszak-hozam.

Egy olyan módszertan, amely minden - a tőzsdén előforduló lehetséges helyzetre - egy optimális eljárást ír le számunkra.
Ez a módszeregyüttes fejlesztése során maximálisan figyelembe fogja venni saját magunk jellemét is. Az improvizációs kényszerünkkel, az ösztönviselkedésünkkel már a kezdetetek kezdetén számolnunk kell, mert azonnal egyik napról a másikra nem tudunk megváltozni, bármennyire szeretnénk.

Felmerül a kérdés, hogy milyen mértékben hajlandó az ember alávetni magát a jellembéli változásoknak, abból a célból, hogy eredményesebb startégiát dolgozzon ki?
De a tőzsde mindenképpen nevelni fog, megváltoztat idővel. A kötelező személyiségbeli vonásokat mindenképpen kierőszakolja nagy pofonosztások közepette. Vagy elvérzünk, és így nem tudja befejezni a nevelést.

Mi kell a nem improvizatív működéshez és a jó döntések meghozatalához itt a tőzsdén?

Drogoktól abszolút mentes, alkoholtól tartózkodó, a központi idegrendszerre ható gyógyszerektől abszolút mentes életvitel.
Mérhetetlen türelem, nyugodtság, kiegyensúlyozottság, mások gondolkodásába-személyiségébe való beleérzési képesség, saját magunk ismerete , mások negatívabb személyiségének vagy vélhetően hibásabb reakcióinak feltételezése akként, mint a bennünket körülvevő valóság egyik eleme,mellyel örökösen számolnunk kell.
Magunk hibás döntéseinek elfogadása és feltételezése, szintén akként, mint létezésünk folyamatos kisérője.
Apró példa: egy vásárláskor tudni kell, hogy azt valaki úgy gondolja, inkább eladni érdemes. Pont a fordítottjában hisz, (vagy arra kényszerül) , mint mi. Miért hiszi ezt ?

Ezek a jellemvonások mindannyiunkban megvannak különböző mértékben.

Stratégiánkat már kezdetben úgy kell meghatároznunk, hogy az minél jobban számoljon jellemvonásainkkal.
Arra gondolok többek közt pl., hogy
egy alapban türelmetlen ember kezdetben rövidebb idszakkal dolgozó, többműveletes stratégiát válasszon. Akiben jelen van az állandó kereskedési mánia, az ne kivárós, hanem inkább hullámvlovas legyen.

A startégia tehát véleményem szerint nem más mint egy eszköz, mely megmondja, hogy minden előforduló esetben mit tegyünk. Kvázi "gondolkodás nélkül" tőzsdézünk.

A múltban leírtam azt a 6 startégiát melyekről tudok, melyek gyökeresen eltérnek egymástól, ebben az értelemben klasszikusnak is mondhatók.

A startégia egy algoritmus. Minden lehetséges esetre visszaad valamit. Az a valami pedig: hogy mit tegyünk.

Ezért véleményem szerint a stratégia nélkül dolgozók előbb utóbb elvéreznek, mert túlzottan felülkerekedik bennük az ösztönén.
Ha nem 10 év alatt, akor az első nagy világméretű összeomlásnál. Mindegy. Lassú halál.

Egyik startégia sem tökéletes, egyik sem adja minden egyes esetre a létező legjobb megoldást, De azt meg kell adja, hogy egy vizsgált nem túl rövid időszakra (pl. 1 év) csak e szerint dolgozva összességében hatékony, mert a LEGTÖBB esetben jó megoldást ad nekünk.

Bármilyen konkrét startégiának van olyan pontja ami sebezhető, és arra az esetre nem túl jó megoldást ad. Kiragadva egy-egy szélsőséges történést, könnyen megtámadható. Csakhogy nem ez a célja.

Hangsúlyozom, hogy a saját stratégiánk ELŐRE ad nekünk egy módszert, lehet, a történés jellegét még FEL SEM ISMERTÜK, de a módszerünk ad egy optimális közelítő megoldást erre az esetre is.
Utólag, miután FELISMERTÜK, hogy itt pl. ezen a héten átmentük masszív medvébe, a startégiánk megmentett nagy bukóktól, mert a pozíciózásári kötelezettségünk vagy a stoppunk kiütött minket, a pozíciónyitási startégiánkkal pedig eddig még nem tudtunk felvenni egy pozíciót sem. Így megmenekültünk attól, hogy zuhiban korán beszálljunk.

Én 3 létező startégia keverékét használom, kiegészítve a saját olyan jellemvonásaim figyelembevételével, amiken semmiképpen nem tudok változtatni.

A manővereimet folyamatosan vezetem, jegyzem.Háromhavonta értékelem , többek közt azt , hogy hány esetben és milyen indokkal tértem ettől. Kiértékelem, hogy mely helyzetben bizonyult leginkább kedvezőtlennek, és megvizsgálom, hogy mint algoritmust, lehet-e hatékonyabbá tenni.

A startégia mindenképpen tartalmazza többek közt a befektetéseim terv időszakát, az instrumentumhalmazomat, a módszereimet, a pozíciónyitásom szabályait, a pozíciózárás szabályait.
Kiegészítettem ezt az instrumentumaim állandó figyelésével. Ma már úgy látom őket mintha élőlények lennének, saját jellemvonásokkal, tulajdonságokkal, hajlamokkal.Ezeket is figyelembe veszem pozíciónyitáskor. Ebből is merít jócskán az a konkrét célom, hogy 37 körül long nyitásom lesz a Richterrel. A csészealjak és támaszok ellenére.

Most ennyit.
Ha bárki kéri, szívesen fogom folytatni.
Ha bárki azt mondja, leírtam, hogy a fú zöld, az ég kék, az nem érdekel és nem is hiszem el, hogy mindezt tudja, és e szerint dolgozik.

Inkább tegye hozzá mások javára azt, hogy ő hogyan dolgozik.
Konkrét egyet nem értő konstruktív kritikára válaszolni fogok.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:18
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#568
Lehet olyan ez, mint amikor nagy év végi jutalommal a zsebében az ember elmegy vásárolni, és csak azért is vesz pár marhaságot is, mire hazaér , döbbenten kérdezi : ezt meg kinek vettem? És minek?

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:13
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#567
Arra én is :))) Erre a negyedévre levezettem a vásárlási kényszerem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:05
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#566
szia DLPH,
hat az elmult ket het utan csoda, hogy mindenki komolyan vesz? :) Bar a Gardeniaba ezek szerint megis belevettel... na arra kivancsi leszek azert

egyebkent ha mar nosztalgiazunk, en is emlekszem meg a regi szep idokre, amikor a Kontrax Irodatechnikaban egy honap alatt otszoroztem a penzem, vagy amikor a Goldsun becsodolt :))) istenem, hol lehet ez a papir? Talan apamnal meg megvan, holnap megnezem :) (bar ettol meg nem vagyok nagy tozsdes, nem csinaltam folyamatosan, es most mar ugy latom, tavaly nyarig inkabb csak lutri volt a mukodesem, mint strategia-vezerelt mukodes...)
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 00:49
Előzmény: #541  bpmcwap
#565
bpmcwap,

Matav - oszinten mi a bajod vele? Kethavonta ki lehet venni 10%-ot... ok, nem csucshozam, de meg mindig beernem hosszutavon ilyen atlaggal... :)

a TA pedig - hat itt a magas labda, nem tudom nem lecsapni! megtenned, hogy egy-ket pozinyitasod elott elmondod nekunk a velemenyed, es utana kielemezzuk az alakultakat? Ebbol lehet aztan tanulni... meg esetleg Te is kierdemled a tibeti szerzetes rendfokozatot...
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 22:07
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#564
Egyiknek sem. Az nem jó?
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 22:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#563
Te sem vagy mai kiadás úgy látom.:)
Ha már nosztalgia.:Antenna napn belül még 17 felett is volt...

zepi
zepi 2007. 01. 26. 22:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562

Minden információ hordoz igazságot.
Megszerzésének költsége meg arányos az értékével. :-)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 21:48
#561
link
link
És ezek osztják az észt!

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók