Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 08:50

Lázár János öt orvos fizetését tenné zsebre!  

1 millió 291 ezer 290 forint, ennyit keresnek majd jövőre Lázár János, a Fidesz, Harrach Péter, a KDNP, Mesterházy Attila, az MSZP, Vona Gábor, a Jobbik, valamint Schiffer András, az LMP frakcióvezetői.



Összehasonlításképpen: felmérések szerint a magyarországi szakorvosok bruttó fizetése havonta megközelítően 240 ezer forint körül alakul. Vagyis a parlamenti frakcióvezetők 5 szakorvos fizetését tennék zsebre úgy, hogy semmiféle kötelezettségük nem lenne arra nézve, mennyi időt kell az Országgyűlésben végzett munkával tölteniük.



Lázár János hangsúlyozta:

Nagy erkölcsi dilemma, hogy a mai szociális viszonyok között egy bérrendezés aktuális lehet-e egyáltalán, ugyanakkor a mai válságos helyzetben nem lehetőség, hanem kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést.



Most sem szűkölködnek a képviselők:

… fix összegű, havi 115 950 forint lakhatási támogatás is jár a képviselőknek.



További kedélyromboló részletek:

link



Nem is tudom, mit mondjak!

Találok szavakat, de nem tudom, nem lenne-e túlzottan méltánytalan az anyjukra nézve.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 08:56
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
"Lázár János hangsúlyozta:
Nagy erkölcsi dilemma, hogy a mai szociális viszonyok között egy bérrendezés aktuális lehet-e egyáltalán, ugyanakkor a mai válságos helyzetben nem lehetőség, hanem kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést."

Pillanatok alatt túltette magát az erkölcsi dilemmán.
Szégyellem, hogy egy ilyen banda által vezetett országban élek. Hogy is mondta nagyapám ? Fejétől bűzlik a hal.
Ennek már a lába is bűzlik.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
kevesen vannak, akik olyan sokat tettek a FIDESZ 2014-es bukásáért, mint Lázár...
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:20
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Mondjuk az már az orvosok hibája ,hogy ennyit keresnek ,az meg a mi bajunk, hogy a politikusok meg nem 1,291,290 ft-ot!
Nem köteles az életben senki semmit eltűrni semennyiért !
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:23
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Egyébként is megmondta O.Viki,hogy akinek nem tetszik az mehet,nekik tetszik ők nem is akarnak menni!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:27
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Ebben igazad van!
Nemsokára meg is tapasztalhatjuk, mikor 3000 orvos itt hagyja az országot egy jobb élet reményében.
Természetesen, nekünk, a még itt maradóknak sem muszáj eltűrniük. Ahogy egykori bölcs vezérünk, Gyurcsány Ferenc is megmondta:
„Akinek nem tetszik, el lehet menni!”

Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:28
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Hehe!
Én Fecónak tulajdonítom ezt bölcsességet.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:30
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#8
szvsz megérdemli, mert a haszna 5* nagyobb az országra nézve, mint 1-1 szakorvos.

remélem, hamarosan hazai szakorvosra költi. csúszópénz gyanánt.

gerinctelenek.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:37
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Halál ellen nincs orvos(ság)!!!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:44
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Lázár úgy fogalmazott: számára az volt a kérdés: "milyen értékben" győzhető meg egy fiatal orvos, és erre egyértelmű választ kapott. A szövetség elnökének tájékoztatása alapján egy rezidens nettó kétszázezer forintos keresettel talán itthon marad. Miután Nyugat-Európában minimum hatszázezer forintot keresne az a rezidens, aki Magyarországon kétszázezer forintot kér, ezt az ajánlatot Lázár szerint "alapos megfontolás tárgyává kell tenni".
link

Lázár értékrendje:

… az a rezidens, aki Magyarországon kétszázezer forintot kér, ezt "alapos megfontolás tárgyává kell tenni".

Honatyák bérezéséről: „… kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést.”
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 10:43
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#11
Bocsika, ezt nem Pinokkio mondta ? :-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 11:33
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Azt nem tudom ,de azt egy barátom mondta ,hogy" inkább iszok mint gépezek!".Na a magyarok is így vannak kb.Inkább magyar lopja szét az országot mint külföldi!(Nem mindegy?)
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 11:39
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#13
Egyet nem emel ki senki. A lin. adó miatt a képviselők nettó fizuja tippem szerint legalább 30%-al nőtt az elmúlt másfél évben.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 11:39
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#14
A demagóg összehasonlításokat amúgy nem szeretem.
ts3 2011. 12. 10. 12:01
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
"Bocsika, ezt nem Pinokkio mondta ? :-) "

Szerintem már több Pinokkionk is van, lehet hogy azért keverte össze őket.
Bekre_Pal 2011. 12. 10. 12:35
Törölt hozzászólás
#16
ujonc 2011. 12. 10. 13:28
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#17
Szerintem Lázár János akár 10 vagy 20 orvos bérét is zsebretenné javadalmazása gyanánt.
Csak hát a válság, meg az erkölcsi dilemma...
...na nem baj, majd megoldja "okosban"!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 14:13
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#18
Az összehasonlítást nem én, hanem a cikk írója vetette föl.

Az a véleményem, hogy az, hogy egy képviselő 1 millió Ft.-ot keres, vagy 100 ezer Ft.-ot kap lakhatási támogatásként önmagában nem mond semmit.

Csakis, a demagóg összehasonlításnak van értelme, amikor összevethetjük a juttatásokat a teljesítménnyel, és az országos bérszínvonallal.

Egy osztrák képviselőtől, még az osztrákok sem sajnálnának 1 millió Ft.-nak megfelelő Eurót, de, ha demagóg módon figyelembe vesszük, hogy a magyar orvosok 200 ezer forintért zsarolják a kormányt már egy éve, akkor így már másképpen értékelődik a képviselők fizetése.

Szerintem.

Egyébként, rám hatott a demagógia. Összerándult a szemöldököm.
watson
watson 2011. 12. 10. 14:17
Előzmény: #17  ujonc
#19
zsebre teszi azt most is, ne aggódj!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 14:23
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
egy osztrák úgy veszi fel a fizetését, hogy az ország kitermeli, és a lakosság zöme nem a béka segge alatt él.

ezek a gyökerek meg, úgy óhajtanak jól élni, hogy nincs elvégzett érdemi munka, amit ők produkálnak.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 15:17
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Ez számomra egy nagyon izgalmas kérdés.

Még mindig nem értem, hogy is van ez a teljesítmény, meg hozzáadott érték.
Hogy lehet az, hogy ugyan az a magyar kőműves Ausztriában 3X annyit keres, mint itthon.
Hogy ugyan az az orvos 6X annyit kap, mint idehaza. Odakint 3X, ill. 6X több hozzáadott értéket képes nyújtani.

Tehát az osztrák munkaerő, aki azelőtt magyar volt ennyivel több értéket hozna létre Ausztriában?

Vagy arról van szó, hogy a magyar állam ennyivel több jövedelmet szív el a munkaerőpiacból?

Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 15:23
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
A kérdést nem provokációnak szántam.

Tényleg érdekelne, hogy valójában minek kellene itthon változnia.

A termelékenységünkkel van a baj, vagy az állami újraelosztással, az óriási munkanélküliséggel, vagy a tömeges alulképzettséggel.

Ausztriában, melyik az a terület, ami ennyivel nagyobb értéket képes létrehozni? Miféle iparra épít Ausztria? Vagy van valamilyen nyersanyaga? Vagy szolgáltatásokból él?
pampa 2011. 12. 10. 15:41
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Valószínűleg a szolgáltatás az. Ez arányaiban mennyi, azt csak ők tudják. Idehaza is erre kellene odafigyelni. Nekünk nincsenek hegyeink, de van ami csak itt található. Termálvíz, Balaton, Tisza-tó,vadász, horgász turizmus. Falusi turizmus, (puszta,pálinka, borvidékek,)
Népzene, néptánc. Speciális hazai ételek, szürke marha, mangalica, racka juh, liba máj. stb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 16:09
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Én az osztrák viszonyokat nem ismerem, de nagyon sokáig dolgoztam a németeknél.
a legfőbb éltérést abban látom hogy a németek rájöttek hogy termelni kell. Van egy réteg akinek az a feladata hogy biztosítsa a munkavégzés feltételeit. Sajnos nálunk nincs ilyen. Egy példa hogy megértsd mire gondolok.
Török vendégmunkás 1 hónapra kapott előszerződést és a bank nem akart bankszámlát nyitni.
A német középvezetőnek lett kiadva hogy intézze el az első munkanap végére.
DE ugyanennek a középvezetőnek a feladat az is hogy megmutassa a melósnak hogy lehet azt a munkát 2 perccel gyorsabban megcsinálni. A melósnak pedig utána meg kell tudni csinálni. Ugyanaz a melós ilyen körülmények között képes 2x 3x annyit termelni mint itt.
Ezért van az hogy a magyar munkás itt nem tud termelni, kimegy külföldre és ott lényegesen hatékonyabban, lényegesen több pénzért tud dolgozni.
És természetesen lényegesen olcsóbban termelnek.
Nálunk egy középvezető ül a számítógépe előtt és köszöni szépen jól elvan. A melós pedig oldja meg a feladatot.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 19:02
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
biztos így van,de akkor itthon egy német multi miért nem tudja mennyi pénzt kell adni egy munkásnak?Én is dolgoztam Londonban építőiparban és azt láttam míg én napi 20000 forintért kiköptem a belem ,addig az angol kőműves egy hét alatt csinált meg egy kétnapos munkát ,egész nap puboztak munkaidőben és 80000 forintot kerestek naponta!
Tudod ezek a népségek nem a jó munkából élnek ,hanem a jó dolgoztatásból!Ha a kapitalistáknak vissza kellene adniuk amit a háborúk alatt elvettek országoktól ,akkor megnézném!Tisztelet a kevés kivételnek!
ujonc 2011. 12. 10. 20:12
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
"Ugyanaz a melós ilyen körülmények között képes 2x 3x annyit termelni mint itt."

Na, akkor ezt a Lázár gyereket csak el kellene küldeni a sógorokhoz. Aztán lehet, hogy mind a ketten jól járnánk, de az egyikünk biztosan! :-)
ujonc 2011. 12. 10. 20:14
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Nagyon is jól tudja, csak alkalmazkodik a hazai viszonyokhoz!
Miért is fizetne többet, ha kevesebbért is elvállalják itthon?
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 20:20
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
"biztos így van,de akkor itthon egy német multi miért nem tudja mennyi pénzt kell adni egy munkásnak"

Alkalmazkodik a magyar körülményekhez.

"Tudod ezek a népségek nem a jó munkából élnek ,hanem a jó dolgoztatásból"

Ugyanez van a németeknél is. Ott is leginkább a vendégmunkások dolgoznak
De minden országba kellene valaki aki termel. 40K fizetésért nem igazán lesz termelés.

Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 20:27
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
"Én is dolgoztam Londonban építőiparban és azt láttam míg én napi 20000 forintért kiköptem a belem ,addig az angol kőműves egy hét alatt csinált meg egy kétnapos munkát"

Én soha nem dolgoztam magyar céggel, közvetlenül a német cégekkel álltam szerződésbe. Soha nem észleltem ilyen különbséget.
Viszont a németek is főleg abból élnek hogy megteremtik a munkalehetőséget, de azt profi módon, a munkát pedig csinálják meg a vendégmunkások.
Gondolom ha itt ugyanannyi munkáért megkaptad volna azt a pénzt amit kint, akkor Te is inkább itt maradtál volna.

Phylaxa 2011. 12. 10. 20:37
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#30
"Nem is tudom, mit mondjak!
Találok szavakat, de nem tudom, nem lenne-e túlzottan méltánytalan az anyjukra nézve."

Én viszont igen. Egyrészt az orvosoknak minden betegükkel szemben felelősségük van. A politikusoknak senkivel szemben sincs és ők döntik el a saját és az orvosok fizetését is, ami ugyanabból az adóból jön. Kivétel azok az orvosok akik semmiféle állami pénzt nem kapnak.Ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 21:35
Törölt hozzászólás
#31
ujonc 2011. 12. 10. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#32
Majd megpróbálom ezzel vígasztalni magam, amikor hajnalban zötykölődöm a buszon a melóhely felé!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 21:43
Törölt hozzászólás
#33
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 21:51
Törölt hozzászólás
#34
ujonc 2011. 12. 10. 21:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#35
Aha!
Gondolom ezért nem emelkedett a nyugdíjkorhatáruk.
Szerintem itt senki nem irigykedett rájuk, inkább azon megérdemlik-e!
Ha rajtam múlna kipaterolnám őket az országból, vagy azokkal tartatnám el őket akik nem így gondolják!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:00
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#36
Akkor mégis csak arról van szó, hogy van kint egy óriási termelő szektor, ami ezerszer hatékonyabb, mint a magyar, amit pénzbeli motivációval tartanak fent?!
Mármint pénzzel motiválják a hatékonyságot?

És az ott megtermelt, jelentősen több jövedelmet osztják szét hatékonyabban a többi, szolgáltató és kormányzati szektor között?! Pl.: orvosok.

Tehát, ha egy magyar munkás annyit keresne, mint egy német munkás, ugyan avval a munkával több értéket termelne, mint most. Így látva a magyar munkavállalók hatékonyságát, több beruházást eszközölnének a hazai termelő szektorba?!
Következésképpen, mivel egyre kisebb a reálkeresetünk, egyre kevésbé termelünk hatékonyan, így egyre kevesebb beruházás jön Magyarországra.
Lecsupaszítva: magasabb reálbér = több hozzáadott érték.

Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:01
Törölt hozzászólás
#37
ujonc 2011. 12. 10. 22:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#38
"követni kéne a példájukat, havi nettó 200 000 ezer alatt nem kéne senkinek sem dolgoznia"

Ezel egyet tudok érteni!

Én most napi 10-est nyomok le, szombaton 8-at.
Reggeli 7-óra elött, 12-től 12.30-ig ebédidő (nem számít bele a munkaidőbe). A túlórára nem rakődik pótlék, se hétköznap, se hétvégén (és kötelező).
Tehát én kezdetben beérném a 40-órás munkahéttel és a túlmunka utáni pótlékokkal is. A teljes bejelentett fizuról már nem is beszélek! :-)
És még annyit az előzőekhez, hogy 80%-ban külföldre dolgozunk (németeknek).
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:09
Törölt hozzászólás
#39
ujonc 2011. 12. 10. 22:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#40
Világos!
És ehhez aszisztáltak (-nak) a mi 1.3milliósaink.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:35
Előzmény: #38  ujonc
#41
Ujonc, megkérdezhetem mi a végzettséged és mit dolgozol?
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#42
"na mind1 kevesebbet kéne dolgozni és sokkal több pénzt keresni, ez a lényeg
hajnalban tényleg sz@r kelni 8 - 9 előtt nem kéne kezdődnie a munkanapnak és semmi délutáni meg éjcakai meló, akkor pihenni meg aludni kell, ezt kéne az alkotmányba beleírni"

Sőt, azt is bele kéne írni, hogy egyáltalán ne kelljen dolgoznia senkinek és járjon mindenkinek minden ingyen.

Elképesztő micsoda baromságokat írtok egy gazdasági fórumon. A fenti hülyeség egyetlen esetben megbocsátható, ha mondjuk még nem vagy 16, akkor talán elfogadható, amit írtál...
ujonc 2011. 12. 10. 23:13
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Természetesen!
Bár annó amikor én érdeklődtem felőled, elutasítottál, hogy ezt már leírtad és nem fogod mindíg mindenkinek megismételni.
Legmagasabb iskolai végzettségem gomnáziumi érettségi, szakm. esztergályos, hegesztő.
Jelenleg egy lakatosműhelyben dolgozom a volt Csepel Művek területén.
ujonc 2011. 12. 10. 23:40
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Pedig nem olyan nagy butaság!
Ezt akkor értenéd meg, ha a gyerekedet csak az esti hazaérkezéskor lefekvés elött látnád két-három órára. Akkor is csak úgy, hogy legszívesebben már zuhannál az ágyba!
Szerintem Te megteheted.
Próbáld ki! Menj el valahová segédmunkásnak (tagadd le a végzettségedet).
Kíváncs vagyok mennyi idő alatt találnál valamit és mondjuk egy év múlva hogyan vélekednél a magyar munkaerőről és a helyzetéről. Persze ezen idő alatt csak a fizetésedből élhetnél, egyébb jövedelmek zárolva.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 23:57
Előzmény: #38  ujonc
#45
A probléma megoldásához az alábbiakat nem árt végiggondolni:
A munkabér a munkaerő ára, - ahogy azt Marx megírta.
A munkabér ezer dologtól függ, legfőképpen attól, hogy az adott munkás mennyiért képes magát eladni a munkaerőpiacon. Ezt megalapozhatja az adott munkás (általánosságban írom, lehet alkalmazott is), végzettsége, szakmai felkészültsége, a munkahely környezetében fellelhető hasonló végzettségű, felkészültségű munkás munkabére stb. stb., és nem utolsósorban az adott munkahelyen gyártott termékek, szolgáltatások iránti kereslet.

Ha mondjuk egy német gyár a minőségi termékét bárhol a világon jó áron tudja eladni,biztos piaca van (pl. Daimler), akkor egy idő elteltével az ebből származó profit egy részét visszaforgatja a munkaerő megfizetésére, hogy az a munkaerő, amivel ezt a megbízható minőségű terméket előállította, továbbra is rendelkezésére álljon.
A magam részéről ezt látom döntőnek. Mármint azt, hogy olyan terméket kell gyártani, aminek biztos piaca van, amelyben megbíznak bárhol a világon, amely már bejáratódott.
Az un. feltörekvő országok gyáraiban előállított termékek döntő hányada nem ilyen, ezek az országok csak most igyekeznek megvetni a lábukat a világpiacon, ergo a munkások munkabérét nem lehet arra a színvonalra hozni, mint pl. a német gyár, mert nem bírja el a képződő profit.
Ha viszont egy ilyen német gyár egy feltörekvő országot választ a termelése színhelyéül, az biztosan azért van, mert egy olyan terméket akar előállítani, amely még bevezetve nincs, új piacokat akar meghódítani, ezért a képződő profit csak egy kevésbé megfizetett munkásréteget tud eltartani. Vagy megfordítva, a kevésbé megfizetett munkásréteg által magasabb profitot akar elérni.
ujonc 2011. 12. 11. 00:09
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Ezt azért annyival kiegészíteném, hogy amennyiben lehetőség adódik a konkurenciát kiiktatni meglépik. És nálunk pontosan ez történt a rendszerváltás után. Nem csak a konkurenciát iktatták ki, de piachoz is jutottak mellette. Ezt nem róhatjuk fel nekik, a vezetőinknek annál inkább!
Ha egy multi idejön, nem azt fogja nézni, hogy mennyit tudna fizetni a haszonból munkabér gyanánt, hanem az országban mi a hasonló területen fizetett munkabér (és nem lesz érdeke ennek a felsrófolása). Elég 30%-kal többet fizetni és a munkások boldogan adják le az önéletrajzukat.
Ezért kellett volna a magyar ipart megvédeni. És ezt a magyar mezőgazdaság és turizmus kiszolgálására átalakítani.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 00:09
Előzmény: #44  ujonc
#47
Elárulom neked, hogy én ritkán érek haza 8 előtt, sokszor csak este 10-re. És van, amikor hétvége is melós.

"Ezt akkor értenéd meg, ha a gyerekedet csak az esti hazaérkezéskor lefekvés elött látnád két-három órára."

Sokszor előfordul, hogy már alszik, mikor hazaérek...
ujonc 2011. 12. 11. 00:12
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Értem!
És akkor megkérdezhetem én is, hogy mivel foglalkozol?
ujonc 2011. 12. 11. 00:13
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Nem én mínuszoltam, gondolom egy rajongód lehetett!
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 00:44
Előzmény: #48  ujonc
#50
Meg. Pénzügyi végzettségem van (közgáz pü.), de nem ilyen területen dolgozom, vezető vagyok és van/volt saját vállalkozásom is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 00:45
Előzmény: #49  ujonc
#51
"Nem én mínuszoltam, gondolom egy rajongód lehetett!"

Abból sok van.

(amúgy pontosan tudom, hogy szivacs az, aki autómatikusan mínuszol egyet, tehát ha csak 1 van, akkor ő volt)
ujonc 2011. 12. 11. 00:54
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
Akkor ez egy olyasvalami, ahol Te határozod meg a munkával eltöltött idődet és gondolom a kukásokat sem kell félálomban végignézned ahogy a szemetest ürítik.
Ha reggelente én tudnám vinni a gyereket már jó lennék!
Csak azért kérdeztem, mert nekem a leírt ebédidőmön kívül nincs szabadidőm, viszont Téged elég gyakran olvashattalak itt a fórumon munkaidőben amíg itthon voltam.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 08:43
Törölt hozzászólás
#53
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 08:49
Törölt hozzászólás
#54
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 08:53
Törölt hozzászólás
#55
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 09:02
Előzmény: #52  ujonc
#56
Látod ujonc ez a baj ,hogy pénznyelő is tanulta amit tanult ,de nem értette !
Marxék már akkor tudták ,meg is írták a kapitalizmusról azt a művet ,amit a mai napig is a tőkés világ fő tényezőjének tekinthetünk!
Marx szerint a kapitalizmus fő hajtóereje a munkaerő kizsákmányolása és az elidegenedés. Célja a profit termelése, melynek fedezetét a munkások megfizetetlen munkaerejéből biztosítja. A tőkések kezében vannak a termelési eszközök, melyeket az állam biztosít számukra. A munkások azáltal, hogy termékeket állítanak elő, folyamatosan újratermelik a kapitalizmust.

Bár Marxot foglalkoztatták a tőkés társadalom szociális problémái, műve nem annyira egy etikai értekezés, hanem sokkal inkább a kapitalizmus alapvető törvényeinek feltárása, annak eredetének és jövőjének vizsgálata. Célja az volt, hogy felfedje, milyen célokat szolgál az eredeti tőkefelhalmozás, a bérmunka növekedése, a tőkekoncentráció, a bankrendszer, mi a profitráta csökkenésének alapja.
Ezt tanulnod kellett közgazdasági egyetemen,mégsem tudod!
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 09:03
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Ez persze idézet volt:"Marx szerint a kapitalizmus fő hajtóereje a munkaerő kizsákmányolása és az elidegenedés. Célja a profit termelése, melynek fedezetét a munkások megfizetetlen munkaerejéből biztosítja. A tőkések kezében vannak a termelési eszközök, melyeket az állam biztosít számukra. A munkások azáltal, hogy termékeket állítanak elő, folyamatosan újratermelik a kapitalizmust.

Bár Marxot foglalkoztatták a tőkés társadalom szociális problémái, műve nem annyira egy etikai értekezés, hanem sokkal inkább a kapitalizmus alapvető törvényeinek feltárása, annak eredetének és jövőjének vizsgálata. Célja az volt, hogy felfedje, milyen célokat szolgál az eredeti tőkefelhalmozás, a bérmunka növekedése, a tőkekoncentráció, a bankrendszer, mi a profitráta csökkenésének alapja. "
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 09:39
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Az a baj ezekkel a „mindenki egyenlő” elméletekkel, hogy egyvalamivel nem számolnak és az az emberi természet (egyébként a vallások sem). Pl.: a kapzsiság.

Nem lehet egy eszme sem életképes, amely figyelmen kívül hagyja az ember legalapvetőbb jellemvonásait. Senki nem fog magasabb teljesítményt nyújtani, ha csak annyi eredménye lesz, hogy építheti a közösséget, és az majd megveregeti a vállát. Viszont, a saját gesztenyéjéért képes két kézzel is kaparni.

Hallottam olyan elméletet is, hogy már most rendelkezésre állhatna olyan technológia, hogy senkinek ne keljen dolgoznia, de akkor széthullana az emberi morál. És a robot (munka) (vagy a pénz megszerzése) az ami összetartja az pszichét, célt ad az embernek. Amíg az ember a pénz, vagy a kenyér megszerzésével van elfoglalva, addig nem lázad, lehet irányítani és kordában tartani.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 09:58
Törölt hozzászólás
#59
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:08
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#60
Gepjarmuvezeto?
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:11
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#61
Mindenesetre eleg sok szabadidon van, hogy egesz nap itt irogassal, gondolom nem te vegzed a cegnel a piszkos munkat, az marad a rendszer veszteseinek. Te csak a forumozasert jol megerdemelt fizetesed teszed zsebre es masokat veszel elo, ha nincs kesz a melo
ujonc 2011. 12. 11. 10:15
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#62
Nézd!
Engem az sem érdekelne, ha olyan "durván" zsákmányolnának ki mint egy német vagy angol szakmunkást.
Azért, csak a "kizsákmányoló" kockáztatja a pénzét és Ő illetve az általa megbízott vezetés koordinálja a termelést, értékesítést. Ezt is honorálni kell valamilyen módon.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
Ez bizony nagyon igy van, a kapzsisag donti be a jelenlegi rendszert, de en vagyok lekomcsizva, ha meg merem emliteni, hogy esetleg hatart kellene szabni a vilagurszintu(vegelatgatatlan es tagul) vagyonoknak, mielott tul keso lesz es haboruba torkollik az emberiseg
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:29
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#65
Az a baj hogy 60 evvel ezelottig nem volt lehetosegunk arra, hogy az egesz foldet elpusztitsuk, csak a szomszed orszagokat meszaroltuk halomra. Most viszont 5 perc alatt a teljes elovilagot megsemmisiteni kepes tomegpusztito fegyvereken csucsulunk es ez aggaszto. Mar csak 1x fognak elszabadulni vilagszinten az indulatok.. sajnos.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:38
Törölt hozzászólás
#66
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#67
randomsee, imádom az ilyen nagyszájú gimnazistákat:

"rég túlhaladtunk minden 19 - 20. századi elméletet észre kéne végre venni"

Na, akkor sorold csak mit haladtunk meg és miért.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:39
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:39
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#69
DTL, ne kezd a személyeskedést. Hogy ki hogyan tölti a napját, azt bízd rá. Én sem kérem rajtad számon, hogy mikor mennyit dolgozol, mennyit vagy családdal és mennyit fórumozol.

Ezen a ponton fejezd is be a személyeskedést.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:41
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
"én úgy gondolom az emberiség története ezen a bolygón sok száz millió év óta tart"

Hát akkor nem nagyon vagy képben a Föld történeti korokkal, meg az evolúcióval. De persze ettől még gondolhatod így.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:42
Törölt hozzászólás
#72
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
Sejtettem, hogy nem tudsz a kérdésre normálisan válaszolni.

"pl a marxi és engelszi nézeteidet:)"

Hát rám mindent lehet mondani, de azt pont nem, hogy marxi, engelsi nézeteim lennének (Engels nem "sz"-el írja a nevét, ugyanis nem magyar volt).

Szerintem te azt se tudod miről beszélsz.
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:46
Törölt hozzászólás
#74
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:47
Törölt hozzászólás
#75
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:48
Törölt hozzászólás
#76
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#77
Ezekkel az ovis szintű válaszaiddal vitaképtelen vagy itt. Azt hittem fel lehet tenni neked komoly kérdéseket, amire normális válasz érkezik. Tévedtem.
________
________ 2011. 12. 11. 10:52
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#78
tőlem kereshetnek ennyit
annyi lenne a feltételem, hogy egyenek is ennyivel többet, igyanak is ennyivel többet.....
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 10:55
Törölt hozzászólás
#79
Törölt felhasználó 2011. 12. 11. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#80

Topik gazda

sharks
3 3 5

aktív fórumozók